Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2017, 17:58   #4281
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Da ne otvaram temu, imam problem sa Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Naime, zbog posla nekad moram da pravim kratke video zapise sa tehno žurki, ali je zvuk kriminalan i baš loš, skoro da je neslušljivo, čuje se kao da samo puca i šušti nešto. To mi se npr nije dešavalo sa Microsoft Lumijom i Samsung Galaxy S7Edge (čudnog li čuda), gde je zvuk bio savršen. Zanima me da li postoji način da popravim ovo, pošto mi se baš ne tegli kamera, a ne bih da moram da menjam telefon samo zbog toga?
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 18:32   #4282
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Srlandand kaže: Pregled poruke
Da ne otvaram temu, imam problem sa Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Naime, zbog posla nekad moram da pravim kratke video zapise sa tehno žurki, ali je zvuk kriminalan i baš loš, skoro da je neslušljivo, čuje se kao da samo puca i šušti nešto. To mi se npr nije dešavalo sa Microsoft Lumijom i Samsung Galaxy S7Edge (čudnog li čuda), gde je zvuk bio savršen. Zanima me da li postoji način da popravim ovo, pošto mi se baš ne tegli kamera, a ne bih da moram da menjam telefon samo zbog toga?

RN3 Pro u određenim serijama i prilikama ima problem sa visokim i niskim frekvencijama pa mnogi tonski zapisi ne ispadnu kako treba na videu (basovi, dubstep, minimal, live koncerti i slično). Možda da ubodeš mikrofon pa probaš kako se ponaša, ako ne želiš tegliti kameru
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Srlandand (15.2.2017)
Stara 15.2.2017, 18:35   #4283
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
todorovic92 kaže: Pregled poruke
Ja vec neko vreme gledam te Kineze. Secam se da sam hteo da uzmem neki Meizu model u Telenoru pre nekih 2 god, ali sam odustao od toga na kraju.

Koristim Galaxy S5, pa me zanima na koj bi telefon moglo da se predje, da je vredno tog prelaza, a da bude u nekom cenovnom rangu izmedju 200 i 250e ?
Sve sto je @LoneWolf rekao je tacno za Leeco telefone. Ja imam Letv Le 1 Pro i prezadovoljan sam njime. Vrh kamera, vrh izrada (skroz je od metala i potezak je), 2K ekran, Snapdragon 810 Octa Core, 64GB ROM-a i 4GB LPDDR4 RAM-a. I sad ovde neko kaze da kinez od 160 evra ne nudi ono sto i Apple ili Samsung od 600+ evra?

Sto se tice kamere takodje nije tacno da kinezi nemaju bolju kameru od flagship modela poznatih kompnija. Gionee Elife E7 koji je izasao kada i Samsung Galaxy S5 je ima bolju/istu kameru, a ja sam ga platio svega 180 evra dok je S5 bio oko 500 evra.

Za 200-250 evra najbolje sto mozes da uzmes je neki LeeCo. Ja bi sacekao da izadju ovi novi modeli, a trenutnih imas LeEco Le Max 2 za nekih 240 evra verziju sa 6GB rama i 128GB ROM-a na TinyDeal-u. (Znam da je bila neka akcija, ne znam da li jos uvek traje)

http://www.coolicool.com/leeco-letv-...core-5-g-45000

Od ovih sam ja moj Letv Le 1 Pro uzeo i sve je bilo okej.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 18:53   #4284
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ne mozes da poredis rezoluciju sa tipom ekrana.

LeEco Le Max 2 je sasvim dobar telefon, ali kada se poredi sa S7 poredi se cena od 330 i 440 evra. Nije bas 2-3 puta jeftiniji.

Veci je za 0.6", kamera ima uzi ugao gledanja, battery life je kraci, ali zato ima 6GB RAM. I dalje je dobar telefon, ali nije kao da kinezi iskopiraju apsolutno isti hardver i softver bilo kojeg flagship-a za duplo manju cenu.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
p**kin dim
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
da ga d*ka pod vodom ili po lokvama
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
ne jedi g**na ako nisi upućen"
http://www.wikihow.com/Category:Anger-Management
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 20:21   #4285
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Ne mozes da poredis rezoluciju sa tipom ekrana.



LeEco Le Max 2 je sasvim dobar telefon, ali kada se poredi sa S7 poredi se cena od 330 i 440 evra. Nije bas 2-3 puta jeftiniji.



Veci je za 0.6", kamera ima uzi ugao gledanja, battery life je kraci, ali zato ima 6GB RAM. I dalje je dobar telefon, ali nije kao da kinezi iskopiraju apsolutno isti hardver i softver bilo kojeg flagship-a za duplo manju cenu.



http://www.wikihow.com/Category:Anger-Management

Pričaš gluposti. Anger management i butthurt ipak ostaje vlasnicima šljamsunga kad vide da troduplo jeftiniji Leeco ima BOLJI hardver, VIŠE rama, BOLJI displej i pritom košta TROSTRUKO manje, ne eksplodira ti ni u ruci ni na punjaču.

"Ne možeš da porediš rezoluciju sa tipom ekrana" je posebna glupost. iPhone ima Retina displej pa je opet Leeco življi i od njega i od Oneplus 3 i od šljamsunga koji se može i zapaliti i eksplodirati tokom punjenja, a sva vika ide protiv Kineza koji niti eksplodiraju niti se samozapaljuju, a imaju 2K displeje, 6 gb rama, 64/128 gb romove i koštaju (tro)duplo manje od šljamsunga. Butthurt indeed🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2017, 20:34   #4286
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
LeEco Le Max 2 je sasvim dobar telefon, ali kada se poredi sa S7 poredi se cena od 330 i 440 evra. Nije bas 2-3 puta jeftiniji.
[/URL]
Ne znam koje su ti ovo cene? Nijedan telefon nije u rangu tih cena. LeEco Le Max 2 je 200 evra, a taj S7 je 600 koliko ja znam, a to je tri puta manje...
Mada da ne idemo u dalju raspravu ja coveku kazem da za 250 evra uzme LeEco i da ce imati isto ono sto je i S7 i iPhone 7. Ko ima para neka kupuje S7, a ja i da ih imam ne bi dao.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
LoneWolf (15.2.2017)
Stara 15.2.2017, 21:20   #4287
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Ne znam koje su ti ovo cene? Nijedan telefon nije u rangu tih cena. LeEco Le Max 2 je 200 evra, a taj S7 je 600 koliko ja znam, a to je tri puta manje...

Ma čovjek pametuje, kratko-jasno. Ne poznaje materiju i previše karikira a o kineskim telefonima ne zna očigledno ništa🙂
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2017, 13:30   #4288
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
RN3 Pro u određenim serijama i prilikama ima problem sa visokim i niskim frekvencijama pa mnogi tonski zapisi ne ispadnu kako treba na videu (basovi, dubstep, minimal, live koncerti i slično). Možda da ubodeš mikrofon pa probaš kako se ponaša, ako ne želiš tegliti kameru
Probao sinoć, ništa nije pomoglo, baš po******, a savršen mi telefon za sve ostalo
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2017, 17:11   #4289
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Zanimljivo, ako ni mikrofon ne pomaže onda je verovatno problem u softverskoj kompresiji zvuka prilikom snimanja videa. Moraću da isprobam kako se Redmi 3 ponaša u ovim uslovima.

EDIT: Izvršen test na mom kućnom HiFi pojačanom na nivo prosečne klupske svirke, vrlo kratko da me komšije ne bi mrzele. Zvuk na videu je vrlo kompresovan, ne prenosi dobro ni basove ni visoke, ali nema baš pucanja i krčanja. Mogu i da okačim video ali radije ne bih jer mi soba nije baš reprezentativno nameštena.

Zanimljivo glup detalj. Zvuk na videu je stereo i levi kanal se čuje bolje i glasnije. Tako je koliko god puta da probam. Malo razmislim i skontam, jbt. pa ovaj telefon ima samo jedan mikrofon, kakav crni stereo zvuk. Razmislim još malo i skontam da su koristili mikrofon za levi kanal a zvučnik na vrhu telefona za snimanje desnog kanala (to može da se radi ko nije upoznat, svaki zvučnik i slušalica mogu da posluže i kao mikrofon, samo ne baš dobar). Da budem iskren ideja im je krajnje glupa. Nisam to skontao ranije jer praktično ne snimam video a i ono malo što jesam sam gledao samo na telefonu koju nema stereo zvuk, ali kada se pusti na kompu čuje se jasna razlika u kvalitetu levog (dobar) i desnog (tiši, manje detalja) kanala. A u opcijama nema da se namesti da bude mono zapis. Izglupirali su se.

Poslednja ispravka: Aibo (16.2.2017 u 19:44) Razlog: Testirah
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2017, 23:21   #4290
zakzizu
Veteran
 
Član od: 18.7.2008.
Poruke: 694
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 25 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ima li neki kinez da se može porediti kamera sa samsung-iphone kamerama?
zakzizu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2017, 23:33   #4291
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

OnePlus.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
zakzizu (19.2.2017)
Stara 16.2.2017, 23:34   #4292
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
zakzizu kaže: Pregled poruke
Ima li neki kinez da se može porediti kamera sa samsung-iphone kamerama?

Leeco ima odlične 21 mpx kamere, od skupljih Oppo, Vivo, ZUK, Motorola, Lenovo Vibe Shot serija ili Xiaomi Mi5. Da li je moguće poređenje, pogledaj uzorke fotki i videa pa vidi da jeste🙂Gsmarena i slični sajtovi su puni uzoraka fotki i videa, od 1080p do 4K
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
zakzizu (17.2.2017)
Stara 17.2.2017, 15:34   #4293
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Zanimljivo, ako ni mikrofon ne pomaže onda je verovatno problem u softverskoj kompresiji zvuka prilikom snimanja videa. Moraću da isprobam kako se Redmi 3 ponaša u ovim uslovima.
Danas sam ga opet nešto prikačio da isprobam, moguće je da ga uopšte ne registruje kao mikrofon pa je zato bilo isto sve Ne znam da l treba nešto dodatno da se podešava. Kad pustim žurku na jutjubu, sve savršeno snimi, ali na samom događaju... pakao
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2017, 17:14   #4294
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Mislim da ces morati da uzmes ozbiljniju opremu za ozbiljnije snimke.

Teorijski, ako telefon kompresuje snimak, mozda mozes da zakacis poseban OTG mikrofon na telefon i nateras ga da snima nezavisno, pa to posle povezes u nekom softveru, ili da nosis standalone, omanji mikrofon. To je fazon koji koriste ozbiljniji snimci, ali... koliko je to moguce na telefonima, stvarno ne znam, bas sam ispao iz modernih smartphone tokova.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2017, 22:03   #4295
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Srlandand kaže: Pregled poruke
Danas sam ga opet nešto prikačio da isprobam, moguće je da ga uopšte ne registruje kao mikrofon pa je zato bilo isto sve Ne znam da l treba nešto dodatno da se podešava. Kad pustim žurku na jutjubu, sve savršeno snimi, ali na samom događaju... pakao
Verovatno si u pravu, sumnjam da je on uopšte registrovao taj mikrofon, mislim da uvek koristi svoj interni. Evo i ja sam sinoć na koncertu isprobao ponovo i ima problem, krči samo tako. Na baš jako odvrnutim zvučnicima kod mene kući ne krči ali za koncert krči - isto ono kao kada duva vetar u mikrofon npr. Izgleda da mikrofon ne može da podnese tu jačinu i ide u kliping. Ne verujem da možeš da nateraš telefon da koristi eksterni mikrofon. Voleo bih da grešim ali mislim da ćeš teško naći rešenje za ovaj problem.

Inače, proveravam sada neke stare koncertne snimke sa prošlih telefona, HTC Desire X imao sličan problem samo manje izražen tj. malo manje krči i čuje se malo normalnije, a npr. matori SonyEricsson dumb phone snimao zvuk ekstra...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2017, 22:29   #4296
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Mnogo bre trazite Za male pare i savrsen telefon i savrsena kamera i savrsen zvuk. K'o sto mnogi ocekuju da za 2000e kupe auto u savrsenom stanju i bez ulaganja...
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
C64freak (18.2.2017), LoneWolf (19.2.2017)
Stara 18.2.2017, 22:42   #4297
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Profesionalna i polu profesionalna oprema postoji sa razlogom

Sent from my Acer Iconia One 7 B1-780 using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2017, 23:38   #4298
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pa ja ne tražim to od njih, zapravo sam oduševljen telefonom u globalu, samo konstatujem činjenicu, tj. potvrđujem postojanje te mane. Mene baš briga ali nekome je eto bitan detalj.

Isto tako ja skoro nikada ne koristim panorama mod, za koji se ispostavilo da je loš.

Čisto da se zna šta to sve nije savršeno. Ako je neko hvalio Xiaomi i navodio sve dobre strane to sam ja, pa računam da je jedino fer i objektivno da ne skrivam mane kada naiđem na njih.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2017, 3:01   #4299
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ma taj Xiaomi je vrhunski tu nema sta, drugar je uzeo pro (ono sam fingerprint scanner_om) i super je skroz, nego kazem da to nije kako bi rekao falinka vec je jednostavno tako, mozes uzeti i samsung s7 opet ce biti kaljav zvuk u takvim situacijama jer prosto nije namenjen za te stvari.
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2017, 3:38   #4300
Pele10
Veteran
 
Član od: 28.8.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 1.356
Zahvaljeno 92 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

https://www.bcgroup-online.com/mobil...fly-v551-36633

Kakvo misljenje imate o ovom brendu i modelu?

Moze preporuka za 200 evra, plafon 250ea sta se nudi od kineza? Molim bez ponude Lenovo ili Huawei, jer njih mogu i preko operatera. Neki koji nisu zastupljeni, a mogu da se nadju kod nas kao Xiaomi, Meizu, Leeco, Oneplus itd. Odakle najbolje naruciti sa neta ili ima li negde kod nas da se uzme u nekom mobli shopu?

Zahtevi ekran od 5.0 do 5.5, android 6.0 MM, da bude izradjen u toku prosle godine, baterija sto veca 3000mAh najmanje, kamera ne bitna, sve su manje-vise iste i vrse posao u bilo kom cenovnom.
Pele10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com