Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.6.2015, 23:31   #501
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Windows 10

Mislim da je poslednji 10147...
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2015, 23:37   #502
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

Dajte link za ovaj zadnji zvanični iso da skinem pa da imam džabe original
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 0:41   #503
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

x64: http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=522144
x86: http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=522145
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko93 na korisnoj poruci:
LoneWolf (21.6.2015)
Stara 21.6.2015, 11:13   #504
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

E jedno pitanje, ako sa istim MSA accountom instaliram win10 na vise racunara, i znaci na svima se ulogujem sa istim accountom, jel svuda posle dobijam original, il moram da pravim poseban account za svaki racunar?
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 14:10   #505
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Имам слично питање као и Марко, да ли се инсталација инсајдер верзије везује за конкретну машину, или је могуће инсталирати је на више рачунара под условом да не буде активирана на више од једног рачунара истовремено?

Такође, да ли и даље важи ово што је Владимир Писодоров написао за прву доступну верзију десетке?

Citat:
Za kraj smo ostavili uvek škakljivu temu sigurnosti. Međutim, nećemo pričati o potencijalnim rupama u sistemu, backdoorovima i ostalim malicioznim potencijalama OS-a, već ćemo ćurak okrenuti na skroz drugu stranu – sadržaju uslova korišćenja i ovlašćenjima koja dajete Microsoftu jednom kada prihvatite zvanični dokument ne bi li vam se omogućio besplatan download Technical Previewa. Ako ste pomislili da to i nije neki big deal i da ste navikli na razne zahteve prilikom skidanja programa za pametne telefone, evo šanse da promenite to mišljenje.

Ono što Microsoft od vas traži da prihvatite je do sada nezabeleženo u istoriji IT industrije. Tako se otvoreno kaže da će Microsoft prikupljati podatke o vama, vašim uređajima, programima, odnosno mreži koju koristite. Tu će se naći vaše ime i prezime, email adresa, pregled otvaranih datoteka i posećenih sajtova, spisak načinjenih poziva mobilnim telefonom, sadržaj SMS-ova, podaci sa senzora, način konfigurisanja i upotrebe programa... Ako vam ovo nije bilo dovoljno da se naježite ima još! Microsoft će, takođe, koristiti i vaš glas ako ga slučajno upotrebite u slučaju speech-to-text sintetiziranja, izvršiće sakupljanja ukucanih slova sa tastature – kao da je u pitanju najperfidniji spyware, sa primesama key loggera. Da li će kompanija iz Redmonda ove podatke da iskoristi, kako kaže, za postizanje bolje kompatibilnosti i već pouzdanosti, bolje predikcije unosa teksta i kvalitetnijeg sintetizovanja govora, ostavljamo vama da zaključite. Tek, ako hoćete da se bakćete sa novom verzijom Windowsa na SVE OVO morate da pristanete. Prvi legalizovan „nadgledač” udaljenih mašina i to u realnom vremenu i sa vašim odobrenjem.
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 14:24   #506
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

^Pa ako ti nije aktivirana.. Koja je poenta onda svega? Mislim ako nisi aktivirao onda "nemas original"..

I da vezuje se za masinu.. Tako da ne mozes da preneses licencu na drugi racunar, bar je tako receno za sad.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 14:36   #507
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ja sam vagao i izvagao da ostajem na sedmici dok ne krekuju desetku, pa i tad cu razmisliti, pogledati iskustva ljudi. Jos dok sam prvi build testirao u VM zasmetala mi je potreba da se pravi nekakav ms nalog i povezivanje Da ne pricam o ovom pracenju sveg i svaceg. Necu da postanem neciji rob za nekakvu virtuelnu licencu, nisam toliko moralan, pogotovu prema korporacijama

edit: Pa da, microsoft's gonna microsoft. Izmenili su tekst u blogu, ko poveze nalog dobija samo FREE UPGRADE, ne i licencu, znaci misle na korisnike starijih sistema (vista, xp) koji ne dobijaju automatski upgrade kao win7 i 8.

juce
Citat:
“As long as you are running an Insider Preview build and connected with the MSA you used to register, you will receive the Windows 10 final release build and remain activated. Once you have successfully installed this build and activated, you will also be able to clean install on that PC from final media if you want to start over fresh.”
danas
Citat:
Windows Insiders running the Windows 10 Insider Preview (Home and Pro editions) with their registered MSA connected to their PC will receive the final release build of Windows 10 starting on July 29th. This will come as just another flight. I’ve gotten a lot of questions from Windows Insiders about how this will work if they clean installed from ISO. As long as you are running an Insider Preview build and connected with the MSA you used to register, you will receive the Windows 10 final release build. Once you have successfully installed this build, you will also be able to clean install on that PC from final media if you want to start over fresh. It’s important to note that only people running Genuine Windows 7 or Windows 8.1can upgrade to Windows 10 as part of the free upgrade offer.*


Dakle strpljen, spasen...

Poslednja ispravka: nexexcalibur (21.6.2015 u 15:00)
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 15:11   #508
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

valjda ima da se napravi i lokalni nalog barem je tako bilo u win8,1
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 15:18   #509
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Tako je, uvek je bila opcija da se napravi samo obican nalog, ne znam o cemu pricas..

A i takodje, kako onda objasnjavate ovo:

Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 16:16   #510
Sanader
Član
 
Član od: 11.9.2014.
Poruke: 114
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Da li se mogu najnormalnije instalirati svi driveri i igrati igrice?? da li 29 jula dobijam samo fajl koji će 'da potvrdi i nadogradi final win10', ili radim opet ceo sistem iznova? (iako bi imao windows preview)
Sanader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 16:53   #511
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Update, June 21st 9:45AM: Microsoft has updated its blog post today and removed references to "remain activated." The stealthy edit isn't acknowledged, and we've reached out to the company for comment.
4char
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 17:02   #512
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke

I da vezuje se za masinu.. Tako da ne mozes da preneses licencu na drugi racunar, bar je tako receno za sad.
Да, на то сам мислио, хвала.

@nexexcalibur

Па иста је информација као и јуче, само појашњења. Бесплатна надоградња је само за оне који имају верификовану седмицу и осмицу, док остали морају да се региструју као тестери да би им касније десетка остала бесплатна.

Што се тиче приватности, Insider Preview верзија система, као и првобитнa верзија коју је Писидоров описао, такође прикупља више информација него што то Windows иначе чини.

Citat:
When you acquire, install and use the Program software and services, Microsoft collects information about your use of the software and services as well as about the devices and networks on which they operate. Examples of data we may collect include your name, email address, preferences and interests; location, browsing, search and file history; phone call and SMS data; device configuration and sensor data; voice, text and writing input; and application usage. For example, when you:

install or use Program software and services, we may collect information about your device and applications and use it for purposes such as determining or improving compatibility (e.g., to help devices and apps work together),

when you use voice input features like speech-to-text, we may collect voice information and use it for purposes such as improving speech processing (e.g., to help the service better translate speech into text),

when you open a file, we may collect information about the file, the application used to open the file, and how long it takes to use it for purposes such as improving performance (e.g., to help retrieve documents more quickly), or

when you input text, handwrite notes, or ink comments, we may collect samples of your input to improve these input features, (e.g., to help improve the accuracy of autocomplete and spellcheck).

The Program software and services may contain internet-enabled features and social functionality. When these features are used, they transmit certain standard computer information ("Standard Computer Data") to Microsoft. Standard Computer Data may include information about your computing environment such as IP address, network status, operating conditions and information about devices and software used with the Program software and services.

How We Use Data

Microsoft uses data we collect from the Program software and services to operate, improve and personalize Microsoft products and services. For example, we use your voice data to improve speech recognition, we use your settings data to sync and roam your settings across devices, and we use information we learn about your interests to help make the content and ads we show you more relevant. Microsoft shares some data with our partners to improve how their products and services work with Microsoft’s products and services.
Дакле, није баш бесплатна верзија, више је трампа. Уколико сте спремни да Мајкрософту пружите више информација него што је то уобичајено, они ће вама дати бесплатан систем. Неке од тих информација служе за унапређење система, а неке су очигледно намењене продаји.
Тормунд je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 17:10   #513
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
Sanader kaže: Pregled poruke
Da li se mogu najnormalnije instalirati svi driveri i igrati igrice?? da li 29 jula dobijam samo fajl koji će 'da potvrdi i nadogradi final win10', ili radim opet ceo sistem iznova? (iako bi imao windows preview)
Da sve radi najnormalnije, cak su na Windows Update vec dostupni DX12 driveri ukoliko imas kompatibilnu karticu..

I ne moras da radis nista ispocetka, najnormalnije dobijes upgrade na finalnu verziju i ostaje ti aktivirana original.
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 17:22   #514
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

@Tormund, daju ti oni sistem, ali pod tim daju misle na sam cin isporuke za dzabe Nema licence besplatno, jedino za one koji vec imaju licenciran win7,8. Oko toga se digla frka, pa su ispravili...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 17:34   #515
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Probacu danas na 8 godina starom laptopu (Neki Core Duo T2300, 2gb rama i SIS Mirage 3+ grafika ) da instaliram, pa vam javljam da l radi i kako radi

Edit:

uz sto muka oko instalacije drajvera za graflcku, sve je proradilo Radi dobro. Radi bolje ili isto kao I WIn7

Edit2:

Ponekad se zakuca
Edit 3:

Dizem.ruke od pokusavanja da napravim drajvere Pojavi se crni pravougaonik na sred ekrana, ekran se pomjeri u desno i nikod

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (21.6.2015 u 20:00)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 20:19   #516
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Windows 10

Meni danas na Virtualboxu 32bitna verzija pravi probleme, iso skinut uredno a instalacija dođe do kraja i pravi problem kod logina. Ne može da pokrene servis, izbacuje error. Zna neko do čega je ovo?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 20:56   #517
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

I da, zahtjevinija je 10ka od starih sistema... Od osmice definitivno ovaj build.

Procesor se dosta znojio...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2015, 21:56   #518
Mare88
Član
 
Član od: 13.8.2011.
Poruke: 298
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 80 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
I da, zahtjevinija je 10ka od starih sistema... Od osmice definitivno ovaj build.

Procesor se dosta znojio...
Rekao bih da većina ljudi ima drugačije iskustvo.
Kod mene build 10130 radi za nijansu brže od 8.1.
Mare88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2015, 10:49   #519
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.676
Zahvalnice: 324
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Ljudi hoce li neko da mi objasni ovo. Stavio sam da se skida ono sto je Marko 93 postavio na ovoj stranici nekoliko posta iznad. E sad kad ja to skinem instaliram sta dalje, kako da aktiviram da mi bude original, i sto se drajvera tice jel mogu da instaliram one koji su predvidjeni za 8.1?
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2015, 11:26   #520
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Hm, kolko sam ja upucen bio jos od ranije. Skine se windows insider app preko store. Zatim se prijavite ako vec niste automatski prijavljeni sa vasim MS nalogom za insajdera. Dobijete iso ili update za 10 i po instalaciji ulogujete se sa tim nalogom sa kojim ste se i prijavili za insajdera. A sad kako se aktivira to ne znam. Jedno je nalog a drugo je aktivacija i kako cu posle moci da ga reinstaliram, sve mi je to konfuzno.

P.S Ja cu enigmatike radi napraviti novi MS nalog samo za windows 10 za PC pa cu da probam. Posto postojeci MS nalog vec imam na jednom original win8PC i dva mobilna i pritom sam na mobilnima prijavljen za mobil insajdera pa se plasim da se u svoj toj konfuziji nesto ne pobrka.

Poslednja ispravka: Filip89x (22.6.2015 u 11:34)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
spyware, update windows 10, win10

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com