Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.8.2008, 14:42   #21
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Citat:
Rommel kaže: Pregled poruke
To ti krepavao save sa 5.3.2 ili kao cista instalacija? Nadam se da nije sa 5.3.2, jer sam upravo sredio Kosovo, Albaniju i Crnu Goru bez da me "napadnu sa svih strana svojim ogromnim zubima u nameri da me uniste"
Sa prvim patchom.
Cekam drugi.
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2008, 16:50   #22
Rommel
Novi član
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Сада ми се чини превише лако када играм овај сценарио без јединица. Када сам почео са уједињавањем света под своју заставу и вратио Косово, те анексирао ЦГ, Македонију и Албанију био сам пресрећан што нема светске реакције... али већ сада, након што су пале Грчка, Бугарска, БиХ и Хрватска, а код мене су још увек посматрачи УН-а који малтене са трибина вичу "Живела Србија!", већ ми нешто смрди

Читао сам да је АИ дорађен тако да не објављује ратове који немају везе с мозгом, али да сада сви мирно гледају како ширим границе тако што изазовем погранични инцидент да би ми та држава објавила рат и пар дана након тога добила своје ******************************** сервирано на тањиру... ту ми нешто не штима

Двадесете године овог века ће изгледа бити време велике светске популарности и угледа Србије
Rommel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2008, 17:05   #23
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Igra ne funkcioniše kako treba u tom non units modu. Probaj to da uradiš u normalnom modu pa ćeš videti kako ti jedan za drugim svi objavljuju rat.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2008, 19:34   #24
Rommel
Novi član
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Evo, nakon pada Slovenije, napokon su počeli sa objavama rata Žabari i Rumuni, go figure... *priseća se '41.*
Rommel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2008, 17:51   #25
andrix
Novi član
 
Član od: 24.8.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Uspeo sam da pravilno pokrenem igru i na prvi mah nije losha. Ipak, ima mnogo stvari sa kojima nisma familijaran ( ljudima koji su igrali SR2010 je verovatno lakshe) pa se igra vrlo brzo zavrshi ali ne u moju korist

Na primer, nije mi jasno shta treba raditi kad nezaposlenost padne ispod 3% ? Shvatam zashto to nije dobro i zashto mi sve krene nizbrdo kad dostigne 2% ali mi nije jasno kako to da reshim i poboljsham ? Ima li neko ideju ?

I mnogo stvari, mimo ovoga, nigde nije objashnjeno.. chak je i manual shtur , shto je moja zamerka ocima ove igre.
andrix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2008, 1:31   #26
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Zatvaraj fabrike ili smanji proizvodnju, povecaj poreze , smanji ulaganja u obrazovanje. Ide jako sporo ali se nezaposlenost ipak povećava. Čini mi se da su ovde nešto za*****i jel ako zatvorim pola fabrika trebalo bi da nezaposlenost doživi bum a ono što se kod mene dešava je da nezaposlenost vrlo sporo raste.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 15:58   #27
Odin
Novi član
 
Član od: 5.6.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Medju globalno-strateskim igrama (Super Power 1 i 2, Supreme Ruler 2010) opet nosi krunu iako je prilicno problematicna. Ne racunam igre iz serijala Hearts of Iron, Victoria i Europa universalis. Ekonomija je relativno verno predstavljena ako je igrac kontrolise, ali ako predas posao u ruke ministra nema vajde. Jedino ministri za ekonomiju i spoljnu politiku obavljaju svoje poslove, i to prvi samo sto se tice spoljasnje trgovine a drugi sto se tice odnosa sa Ujedinjenim nacijama. Ministar odbrane odmah na mapu stavlja sve rezerve sto je udar na budzet i na uvoz-potrosnju goriva, ministar finansija se zaduzuje kao lud verovato na principu Juzne Koreje nakon korejskog rata. Obavestajni sektor je uzas zivi, u Super power 2 sam barem mogao da smestim svakoj drzavi zvrcku i da joj objavim rat kada je ostatk sveta zamrzi.
Sto se nekih pitanja tice koja sam video:

Ratovanje.
Igra me podseca u tom aspektu na igru Lemmings(ko je se seca), male drzave pate od kompleksa hijena. Velika sila zarati sa nekom drzavom odmah dolazi do niza objava ratova od strane malih drzava. Primer: Rusija je u ratu sa Ukrajinom, Gruzija,Belorusija, Azerbejdzan, Litvanija, Letonija joj objavljuju rat. To se desava cak i da nisu u savezu sa Ukrajinom.

Ekonomija.
Neki od polozaja resursa i njihove zalihe, kolicina i iskoristivost. Dok sam upravljao Srbijom nisam mogao da se nacudim da mi nemamo nalazista sirove rude, izvorista vecih pijace vode, ili velicine nalazista uglja. Cak mi je i polozaj nalazista rude uranijuma bio glup jer mi na prostoru predstavljenom u igri imamo samo siromasnija nalazista.

Finansije.
Sto se finansija tice barem su tu verodostojno prikazali kako funkcionisu stvari u Srbiji. Ali sto je najgore vestinu finansijskog snalazenja srpskih ministara su preslikali na AI. Cak stavise ako se ostave svi poslovi ministrima svaka drzava funkcionise kao Srbija.Jedan poljoprivrednik ima vise vestine u upravljanju finansijama od ministara u igri. Ja sam licno bez modovanja sa verzijom igre 5.3.2 uspeo da Srbiju izvucem iz dugova, povecam BND sa 4400$ na 12300 $ smanjim nezaposlenost na 3.1% i postanem izvoznik svakog resursa u igri u roku od godinu dana. BND je na kraju druge godine bio 18600$ a nezaposlenost 3.2$. I to sve bez i jednog rata. Ministar finansija obara poreze cim se pojavi trgovinski suficit umesto da zadrzi poreze dok se suficit ne udesetostruci za sta mi je bilo potrebno 1.5 godina.

Ostalo.
Igra ne dozvoljava gradnju naftnih platformi, izbacen je odsek za uticaj turistickih atrakcija i znacaja finansijskih centara. Sto se tice prekomorskih invazija za AI je to perpetuum mobile, ali za igraca je jednostavno za izvodjenje:
1.Flota osigurava obalu.
2.Pravljenje supply point-a.
3.Transport jedinica brodovima iz tvojih luka ili air drop.
Neko se pozalio na tezinu okupiranja gradova:
Tu je barem igra prikazana koliko-toliko verodostojno, samo postaviti da ministar nema ikakvu komandu nad jedinicama:-)
1.U modernom ratovanju je nemoguce osvojiti ista cistom tenkovskom silom.
2.Kombinacija jedinica tenkovi, antitenkovske jedinice, oklopni transporteri, artiljerija, PVO...Jedna armija mora imati svaku od tih jedinica u svom sastavu. Provere radi zaratio sam na pocetku igre sa Bugarskom i uz odsecanje kontakta sa ostatkom teritorije i koriscenjem mesovite armije bez koriscenja avijacije Sofija je pala za nedelju dana.

Neko ce mi sigurno uzeti za zlo poredjenje ministara iz igre sa srpskim ministrima, ali mozda ce i biti u pravu jer su ovi AI ministri cak i delotvorniji od nasih. Jer gde u svetu ministar finansija pravi devizne rezerve dok je drzava u debelom deficitu i koji dozvoljava kolebanja domace valute toliko da narod izgubi poverenje u nju? Sto se mene tice klonirajmo Djordja Vajferta i bicemo i bogatiji i srecniji:-)

Igra je kao simulator prilicno dobra i pored ovih par mana. Samo uz iskljucenje skoro svih ministarskih opcija AI-u. A kao obrazovno sredstvo srpskim politicarima bi trebala biti obavezna. Ko voli strateske-sacolike globalne simulacije je obavezno stivo.
Odin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 22:13   #28
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Шта ја знам, можда је пробам, скоро и да нема политичких игара смештених у садашњицу.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 23:29   #29
Сухой
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: UBI BENE, IBI PATRIA
Poruke: 290
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 56 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Koliko je zahtevna igra?
Jel ce da radi na CPU 2,53 GHz, 512 RAM-a, 128 MB Radeon 9550?
Сухой je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 8:50   #30
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Citat:
Сухой kaže: Pregled poruke
Koliko je zahtevna igra?
Jel ce da radi na CPU 2,53 GHz, 512 RAM-a, 128 MB Radeon 9550?

Naravno da hoce
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 2:41   #31
Odin
Novi član
 
Član od: 5.6.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Citat:
Сухой kaže: Pregled poruke
Koliko je zahtevna igra?
Jel ce da radi na CPU 2,53 GHz, 512 RAM-a, 128 MB Radeon 9550?
Radice ali zbog malo RAM-a ocekuj da ti debelo uspori posle 2-3 in-game godine. Meni se to desava sa grafikom od 256 mb-a i 2 GB ram-a.
Glavno ti je da iskljucis sve ostale programe:Win amp, Windows media player, pretrazivace, anti virus programe, daemon tools....
I mozda dobijes usporenje posle 4-6 godina.
Odin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 10:57   #32
AndrejSerbiaGames
Novi član
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2010

Da li ima neko ovu igricu,ja je nemam pa želim da čujem vaše utiske
AndrejSerbiaGames je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 12:17   #33
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2010

Supreme Ruler 2020, моји утисци:

Игра је никаква, непрегледна је, графика је ружна (чињеница је да она није толико важна али бар да буде пријатно за око), много тога је без разлога закомпликовано или лоше урађено. За једну геополитичку игру нема баш нешто политике, непостоје организације као што су ЕУ или НАТО, непостоје никакве партије, дешавају се нелогичне ствари, аутори такође игноришу неке политичке ситуације и односе које постоје у свету. Имена политичара која немају везе са државом коју гледате/водите. Идеологије све своде на conservative,moderate и liberal, што баш и не рефлектује стварност. Лоше одрађено ратовање. Лоше одрађен менаџмент државе.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ghost na korisnoj poruci:
MilosTintor (20.4.2009)
Stara 17.11.2008, 4:17   #34
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: How to rule the Serbia?

Citat:
stepanov kaže: Pregled poruke
Ali nikad nisam imao priliku da u nekoj strategiji upravljam Srbijom
Probaj Knights Of Honor i neces se pokajati
Srednjovekovna Srbija ili alternativa Zeta koja kad oslobodi Srpske teritorije moze da promeni ime (i boju cak i boju jedinica itd) u Srbija
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2009, 20:40   #35
MilosTintor
Član
 
Član od: 28.1.2008.
Poruke: 269
Zahvalnice: 78
Zahvaljeno 36 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Ljudi dva pitanja: 1 Da li se ono vreme moze ubrzati? Mrsko mi kad cekam bilo koju firmu da se otvori treba mi po godine... Znam da je real time ali bas tolki!

i 2 nemogu nikako da instaliram patch? Pise mi samo nothing to update? Hvala na brzim odgovorima
MilosTintor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 19:24   #36
6(SiC)6
Novi član
 
Član od: 22.2.2009.
Lokacija: Podravska Slatina
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Napadnem hrvatsku , i republika srpska me napadne , u što ti developeri imaju bujnu maštu
6(SiC)6 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 20:29   #37
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Citat:
6(SiC)6 kaže: Pregled poruke
Napadnem hrvatsku , i republika srpska me napadne , u što ti developeri imaju bujnu maštu
Ма игра нема никакве логике. Једноставно аутори игноришу етничке, политичке, територијалне, па и релгијиске и многе друге ситнице које имају утицаја на политику у стварности. Зато се и дешавају такве ситуације.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2010, 15:47   #38
Zeming08
Novi član
 
Član od: 7.9.2010.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Igra nije losa, ja je upravo igram. Jedini problem je sto je jako komplikovana ima puno opcija koje su razbacane pa ce te morati da listate kilomtre opcija. Koliko sam ja uspeo da skontam(igram je jedan dan) diplomatija, finansije, proizvodnja, trgovina su dobro uradjeni a ostalo jos nisam stigao da proucim. Karta je malo nepregledna ali se moze navici. Sve u svemu treba probati ali treba imati jaku motivaciju da bi se ovo igralo(i puno vremena).
Pa u tome je fora ne mozes lako da budes predsednik da se tako igra do sad nebi imao problema i osvojio ceo svet.A jedva da dobijes Bosnu(Rep.Srpsku)...
Zeming08 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2017, 17:58   #39
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?

Komedija je kada od Srbije zelis da napravis nuklearnu silu i pokoris svet, dao sam igri sansu ali mnogo je slozena, samo za posvecenje igrace koji vole ovakav tip igara.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2020, 10:26   #40
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Igra li neko Supreme Ruler 2020?






code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
doctor (7.1.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igra li neko Hearts Of Iron 2 ? Auror Strateške igre 1451 9.11.2017 17:28
Igra li neko SpellForce 2-Shadow wars vrza Strateške igre 8 24.9.2008 14:08
Slavs (RTS igra iz '96) ktulu Stare igre 2 4.11.2007 13:06
Objavljena nova igra - zna li neko kako se zove? LoneWolf Simulacije vožnje 4 11.8.2007 20:37
Da li neko igra Desert Rats vs Afrika Korps jocabg011 Strateške igre 8 10.3.2006 0:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com