Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2020, 16:41   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Capture One Pro 20

Da li još neko sa foruma koristi Capture One Pro ili su sve adobijevci? Ko nije obavešten, ovo je program za obradu RAW fotografija baš kao i Lightroom. Skoro se pojavila verzija 20 koja donela neke sasvim lepe i korisne detalje, da ne nabrajam. A među njima su i izmene slajdera za highlight, shadow, black i white koji sada funkcionišu na isti način kao u LR što pre nije bio slučaj. U nekim detaljima je još moćniji od LR (u većini po mom mišljenju).

Koristim ga već nekih godinu ipo do dve. Kada sam prešao sa LR trebalo je malo navike ali me je na prvu privuklo to što radi brže, uvozi fotke i kreira preview brže... prosto se nikad nisam osetio da mi treba brži komp što je kod LR redovno bio slučaj. Sledeće i po meni još bitnije je što Capture One učitava fotke sa malo drugačijim default postavkama, vuče na nešto drugačiji tok rada (workflow) i prosto navodi na nešto drugačiji finalni rezultat koji je meni skoro uvek lepši. Npr. odradim fotku u LR i zadovoljan sam finalnim izgledom, onda je odradim u Capture One i budem još zadovoljniji. Ako onda uzmem taj rezultat kao referencu i vratim se u LR, mogu i tamo sve vrlo slično da namestim ali je fora da do toga ne dolazim prirodno kao u Capture One već mora da se isforsira jasnom vizijom šta želiš da postigneš i obično većim brojem akcija.

Iako ima puno detalja koji su bogatiji od LR, lično mu zameram jednu stvar puno. Iako postoji alat za automatsko uklanjanje chromatic aberration - on retko kad uspešno očisti ovu pojavu a nikakvog ručnog tvikovanja nema. Postoji slajder za purple fringing koji može da se pojača ali green-blue uglavnom ne može da se pobedi bez ručnog zezanja sa maskama i sl. U Lightroom-u postoje slajderi sa detaljnim podešavanjima kojima se u par sekundi ubija i najizraženiji chromatic aberration i purple fringing. To je jedina opcija za kojom patim ali je u svemu drugom toliko dobar da lično ne pomišljam da se vraćam na LR.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (30.5.2020)
Stara 29.5.2020, 19:10   #2
unique93
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2009.
Lokacija: O Bre Novac
Poruke: 3.545
Zahvalnice: 725
Zahvaljeno 1.760 puta na 893 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku unique93
Određen forumom Re: Capture One Pro 20

Koristim LR vec godinama, par puta sam probao C1, sta znam, ne mogu da se naviknem,..probacu ga jos koji put, mozda na kraju ipak predjem.
unique93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2020, 23:08   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Capture One Pro 20

Neće se svima više svideti, naravno. Samo sam želeo da podelim lične utiske i proverim da li možda ima još ljubitelja.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
capture, lightroom, pro, raw

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lossless video capture proweeder ŠDK - Foto i audio/video 1 28.5.2014 23:55
Sintaksa DOS naredbe capture ARSOFLJU Programiranje 3 26.8.2009 10:23
Capture problem DobroslaV Video/TV softver 10 3.8.2009 13:20
Potreban program za webcam capture. ralex Video/TV softver 0 13.2.2008 4:10
Video capture Purple Video/TV softver 1 29.1.2007 15:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com