Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Pregled rezultata glasanja: Gde bi ulozili tesko zaradjene pare?
Nitendo Wii 76 24,52%
Xbox360 81 26,13%
Playstation 3 153 49,35%
Glasova: 310. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.2.2007, 23:25   #161
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Wii je trenutno kod nas 350 u radnjama a 300 po oglasima. Chip kod nas jos nije stigao , mada ni na "zapadu" se jos nije sredila situacija sa chipovima. Izaslo je do sada nekoliko chipova , ali najbolje je da se saceka jos nekih mesec dva pa onda da se kupi chip.
renegade_of_funk je offline  
Stara 20.2.2007, 0:44   #162
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

uuuuuuuuu, mnogo je skup i to bez chipa..........ajde da je sa chipom i da kosta do 300e, ali ovako...............
N_i_k_o_l_a je offline  
Stara 20.2.2007, 1:04   #163
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
N_i_k_o_l_a kaže:
uuuuuuuuu, mnogo je skup i to bez chipa..........ajde da je sa chipom i da kosta do 300e, ali ovako...............
Sa chipom kosta 300e ali ne kod nas nego u EU
renegade_of_funk je offline  
Stara 20.2.2007, 5:23   #164
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

JooooooooooooooooJ oćete me u grob oterati sa tim next gen i HDTV-om!!
Ne treba vam to sada jer konzola je konzola i ko mi opet spomene hdtv...
Zar vi mislite i pored sto se ps3 prodaju ko palacinke da svaki njihov vlasnik ima plazmu ili tft screen tv???????

Carnex gde zivis posto vidim ti si u tim vodama preokupacije??!!!

Poslednja ispravka: che daboli guz (8.3.2007 u 1:10) Razlog: slamka & crvena krvna zrnaca
che daboli guz je offline  
Stara 20.2.2007, 22:07   #165
giga
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Za mene je PS najbolja konzola ikada napravljena valjda cu moci negde da probam PS3.
giga je offline  
Stara 21.2.2007, 7:34   #166
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Zivim u BG.
Playstation3 uzimam 'oma zbog ranog firmwarea. Ko ima PSP shvata na sta mislim.

Inace ekran visoke rezolucije jeste za XBOX360/PS3. Konzole su pravljene za njih. Moze se prikljuci na standardan ekran i radice ali vizuelni aspekt nece doci do izrazaja. XBOX360 izgleda tek nesto bolje od XBOX-a tako. za PS razlika je vec vidljivija.
Carnex je offline  
Stara 21.2.2007, 13:06   #167
bl00dz3r0
Banned
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Sabac/Majur
Poruke: 104
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku bl00dz3r0
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Kupicu ps3 cim stigne u EU ako ga ugrabim ;>
Razlog:
Ekstra jak hw.
Mogu da poteram linjux na njemu.
Multimedija
BlueRay
IGRE IGRE IGRE hit do hita
GRAFIKA njami
bl00dz3r0 je offline  
Stara 21.2.2007, 15:40   #168
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Smile Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Zasto pratim PS3 familijarnu liniju,phew...jednostavno receno jednom japanac vazda japanac! To sto podrzava HDTV i nije mi neka udarna novost ili radost.

Vise mi je stalo do manje pixelizacije i veceg broja igraca on-line.
Kad sam igrao soccomII sa po 8 igraca na jednoj strani bilo je ne ponovljivo(prvi susret sa online gameingom),medzutim kad je izasao soccomIII i ukupno 32 igraca onda nema se sta reci.A sad za ps3 kazu da ce granice biti pomerene jos na vise onda mogu samo da stavim blagi kez na lice i cekam jos veca cuda.

Po samom razvoju psx-ps2-ps3 moze se uociti kako igre evoluiraju kao i obim dogadzanja unutar njih.Sto bi se ipak navelo na kraju da sve zavisi od masine ispod haube.

Zivi bili pa vidjeli i ta cuda sto donosi Trica!
che daboli guz je offline  
Stara 23.2.2007, 9:05   #169
bl00dz3r0
Banned
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Sabac/Majur
Poruke: 104
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku bl00dz3r0
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

HDTV ti nije vazan a vazna ti je manja pixelizacija?
To je bas kontradiktorno ;-)

Probaj sa :
en.wikipedia.org/wiki/High-definition_television
bl00dz3r0 je offline  
Stara 28.2.2007, 1:27   #170
Undeno!
Novi član
 
Član od: 28.2.2007.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Trenutno posedujem x360 i solidan HDTV tako da mi on za sad najvise odgovara zbog igranja kopija, naravno PS3 ce da se pazari za nekih godinu i po kad izadju 'narodne' verzije igara

Poslednja ispravka: voodoo_ (1.3.2007 u 0:28)
Undeno! je offline  
Stara 1.3.2007, 0:20   #171
crossover
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 174
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku crossover Slanje poruke preko MSN-a korisniku crossover Slanje poruke preko Skypea korisniku crossover
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Ovako. Što se mene tiče, do sada sam bio isključivo PC gamer, sa konzolama sam imao kontakta samo u obliku druga koji poseduje isti, dakle sporadično. Međutim, s obzirom da sad radim, skupio sam pare i uzeo sam PS2 i mogu slobodno reći da sam prezadovoljan. Od ove tri next-gen konzole ću verovatno prvo uzimati Wii, i to prvenstveno zbog cene (čini mi se da je $250 u inostranstvu) pa posle toga možda i 360, PS3 treba da se "krčka" još nekih godinu dana da se pokaže u pravom sjaju.
crossover je offline  
Stara 1.3.2007, 1:09   #172
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Blago meni, u komsiluku imam PS3 igraonicu.
Naime neki lik je otvorio u potkrovlju prodavnice igraonicu, mislim da imaju 2 ili 3 konzole, nista ne pise na vratima, samo na zidu PS3.
Stojim ti ja tako na autobuskoj stanici i cekam bus kad ono lik iz nabudzenog Golfa 4 drzi neku kutiju. Vidim nesto poznata kutija, kad vidi cuda, ono PS3

Poslednja ispravka: holodoc (1.3.2007 u 1:30) Razlog: Nećemo ono "sve se nalazi na ***** kod *****" ;)
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 1.3.2007, 15:23   #173
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
che daboli guz kaže: Pregled poruke
JooooooooooooooooJ oćete me u grob oterati sa tim next gen i HDTV-om!!
Ne treba vam to sada jer konzola je konzola i ko mi opet spomene hdtv...
Zar vi mislite i pored sto se ps3 prodaju ko palacinke da svaki njihov vlasnik ima plazmu ili tft screen tv???????
Sto se tice HDTV-a treba da znas da je u SAD samo za bozicne praznike prodato 11 milona HD televizora. Sve tv stanice koje imaju nacionalne frekfencije tamo imale su obavezu da pocnu HDTV emitovanje jos 2000 godine. U evropi sve vise tv stanica emituje u visokoj rezoluciji. Na satelitu je sve vise filmskih kanala u HDTV-u (Discoveru trenutno emituje free to air svoj program u HDTV). Cene plazma i tft televizora su drasticno pale na zapadu.
HDTV je standard koji ce za nekoliko godina zameniti sadasnji PAL (720x576) i u Evropi.
Citat:
The European Commission today urged EU Member States to accelerate the switchover from analogue to digital broadcasting. Digital broadcasting provides improved picture quality, better sound, better portable and mobile reception, more TV and radio channels and enhanced information services. As digital broadcasting uses spectrum more efficiently, it would also free up spectrum capacity for other uses, such as new broadcasting and mobile telephony services, which will in turn stimulate innovation and growth in the TV and electronic communications industries. The Commission expects the transition to digital to be well advanced by 2010 and proposes a deadline of early 2012 for phasing out traditional analogue terrestrial broadcasting. The Commission also calls for a co-ordinated approach to making freed-up spectrum available across the EU.
Nemojte se zacuditi ako za par godina (mozda i sledece) budete razmisljali o TV-u visoke rezolucije.
oluja je offline  
Stara 3.3.2007, 2:07   #174
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Unhappy Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Sto se tice HDTV-a treba da znas da je u SAD samo za bozicne praznike prodato 11 milona HD televizora. Sve tv stanice koje imaju nacionalne frekfencije tamo imale su obavezu da pocnu HDTV emitovanje jos 2000 godine. U evropi sve vise tv stanica emituje u visokoj rezoluciji. Na satelitu je sve vise filmskih kanala u HDTV-u (Discoveru trenutno emituje free to air svoj program u HDTV). Cene plazma i tft televizora su drasticno pale na zapadu.
HDTV je standard koji ce za nekoliko godina zameniti sadasnji PAL (720x576) i u Evropi.

Nemojte se zacuditi ako za par godina (mozda i sledece) budete razmisljali o TV-u visoke rezolucije.

Eeeee moj Olujni....za Indijance preko bare ne znam ali jovde u nasoj zapadnoj jevropi cijene jesu pale ali su i prechnici tv ekrana pali(smanjili se).Za plazme ne bih rekao ,najmanje 1000eura pa navise.TFT/lcd kostaju manje nesto izmedzu 600-1000eu.Ali sve opet zavisi vecinom od dijagonale.
I dali je u pitanju:HD Ready ili Full HD!!!
Znas najveca je furka u vezi digitalnog signala.Koji nije dzabe kao sto je slucaj sa analognim signalom.Ipak zapad je zapad i sve ima svoju cijenu.Cak neki tvrde da je i vazduh oporezovan samo ne znamo na koji nacin nam vade novac iz dzepa ;- )

Vec sam spominjao u nekom postu da oni koji imaju plazme i tft-ove pate u velikoj mjeri od pixelizacije tako da jedino digitalni signal ili dvd filmovi spasavaju citavu stvar.
A mnogi i ne vole da se dodatno trose-vec cekaju pad cijena ili mozda samo zele da pripadaju hype-u.Digitalni signal je u holandiji monopoliziran tako da money money must be funny!To sto kazes u vezi Discovery fino ali ce vremenom i ostali pratit njihov primjer bar tamo gdje ne mogu se igrati monopollyja.
che daboli guz je offline  
Stara 6.3.2007, 23:36   #175
wiiboy
Novi član
 
Član od: 6.3.2007.
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Zdravo momci,
Prvi put postujem ovde, i to samo iz prevelikog interesovanja na reakcije u vezi nove Nintentove konzole.
Na prvu loptu mi je veoma zao zbog sto vidim da ljudi u Srbiji i dalje zele da daju tesko stecen novac na neki isti FPS, RPG, akcionu igru ili simulaciju voznje samo zato sto ce da izgleda bolje nego na konzolama predhodne generacije. Znaci kad cujem price o BlueRay-u, Cell-u, kolichini Ram-a i koliko megabajta ima na HD-u dize mi se kosa na glavi. Ljudi, jesmo li zaboravili sta je to Gameplay???
Sa prodajom koja je u Americi duplo veca od xbox360-a i PS3-a i cinjenice da su sve zalihe skoro rasprodate, ocigledno je da je svet spreman na jedan novi, napredniji, pa cak i revolucionarniji pristup savremenom igranju. Mislim da je samo pitanje vremena kada ce developeri poceti da razmisljaju na ovaj nacin i da prizvedu daleko kvalitetnije igre nego sto sada Wii ima u ponudi. Da i ne spominjem da je Wiimote kompatibilan sa PC-ijem i sta sve tu moze da se desi.

Mislim da je vreme da svi polako ustanemo iz stolice i osetimo igranje celim telom a ne samo palchevima.

I jos nesto, 350evra za konzolu u Srbiji je pljacka s obzirom da se u svetu prodaje za 250$, a prica se da ce biti jos jeftinija u sledecoj turi.
wiiboy je offline  
Stara 7.3.2007, 0:21   #176
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Pa sta ces. Vecina nas zivi ovde i mora sa tim da se pomiri. Ja bih i mogao da kupim jedan u USA ali nisam siguran kako bih resio problem sa NTSC standardom i gde bih nasao igre za njega... Tako da ako budem kupovao uzecu domaci

Inace, Wii i pored toga sto je zabavan nije mnogo jak tako da nemoj mnogo da se uzdas u to da ce novije igre da imaju neznam kakvu grafiku i slicno. Jednostavno, Wii je drugaciji koncept od drugih next-gen konzola i to treba da razmislis da li je to ono sto zelis, i ako jeste, da uzivas u cinjenici da za relativno male pare dobijas puno toga. Meni samo cinjenica da ima wireless u sebi (a vec sam pokriven signalom) i da mogu da idem na net preko televizora deluje extra zabavno. A par igrica tipa tenis i ostale su dovoljne za opustanje pred spavanje
genius je offline  
Stara 7.3.2007, 0:31   #177
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Pa sad, Wii teoretski ima sve uslove za sasvim zadovoljavajuću grafiku. Podsećam, GameCube je po mogućnostima bio negde između PS2 i Xboxa, a Wii je duplo jači. Druga je stvar što programeri to ne umeju da iskoriste, pa onaj novi Far Cry za Wii izgleda gore nego Far Cry Instincts za Xbox 1.
voodoo_ je offline  
Stara 7.3.2007, 1:11   #178
crossover
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 174
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku crossover Slanje poruke preko MSN-a korisniku crossover Slanje poruke preko Skypea korisniku crossover
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
wiiboy kaže: Pregled poruke
I jos nesto, 350evra za konzolu u Srbiji je pljacka s obzirom da se u svetu prodaje za 250$, a prica se da ce biti jos jeftinija u sledecoj turi.
Definitvno. Mada uvek postoji rešenje - pasoš u ruke, pare u džep pa pravac preko grane, tako ću i ja uraditi
crossover je offline  
Stara 7.3.2007, 1:49   #179
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

@wiiboy
Moraću malo da ti seciram poruku

Citat:
Na prvu loptu mi je veoma zao zbog sto vidim da ljudi u Srbiji i dalje zele da daju tesko stecen novac na neki isti FPS, RPG, akcionu igru ili simulaciju voznje samo zato sto ce da izgleda bolje nego na konzolama predhodne generacije.
Recimo da ti je tačna tvrdnja da samo ovakve igre izlaze (a nije), ipak bih ponovo izabrao njih. Ne želim da igram Wii Sports i Mario Ultra Mega Friends Party Racing 756. Zbog toga je propao i Gamecube i N64. Oni uopšte ne sarađuju sa ostalim kompanijama.
Takođe, ako je drugačije ne mora da znači i da je bolje. Totalno su se fokusirali na upravljanje da su sve ostalo zapostavili. Snaga nije najvažnija ali, jeste važna. Zbog toga će Wii propustiti mnoge odlične igre.

Citat:
Znaci kad cujem price o BlueRay-u, Cell-u, kolichini Ram-a i koliko megabajta ima na HD-u dize mi se kosa na glavi. Ljudi, jesmo li zaboravili sta je to Gameplay???
Bitno mi je da znam o čemu se radi, jer planiram da mi sledeća konzola bude isplativa, baš kao i prošla. Najvažnije mi je to što ću dobiti besplatan BlueRay.
Sa Wii šta dobijam? Wiimote.

Citat:
Sa prodajom koja je u Americi duplo veca od xbox360-a i PS3-a i cinjenice da su sve zalihe skoro rasprodate, ocigledno je da je svet spreman na jedan novi, napredniji, pa cak i revolucionarniji pristup savremenom igranju. Mislim da je samo pitanje vremena kada ce developeri poceti da razmisljaju na ovaj nacin i da prizvedu daleko kvalitetnije igre nego sto sada Wii ima u ponudi. Da i ne spominjem da je Wiimote kompatibilan sa PC-ijem i sta sve tu moze da se desi.

Mislim da je vreme da svi polako ustanemo iz stolice i osetimo igranje celim telom a ne samo palchevima.
Prodaje se odlično zato što još uvek izgleda kao nešto što će uspeti i zato što je jeftin. Ali, PS2 je još jeftiniji pa se zato prodaje bolje i od Wii. A i po raznim forumuma se pojavljuje sve više i više ljudi koji se žale da nemaju šta da igraju. To se isto dogodilo i Gamecube-u.

Citat:
Mislim da je vreme da svi polako ustanemo iz stolice i osetimo igranje celim telom a ne samo palchevima.
Ja bih više voleo da kad dođem kući umoran, da se zavalim u fotelju/krevet, i odigram nešto dobro.
Ocelot je sada online  
Stara 7.3.2007, 9:24   #180
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
Pa sad, Wii teoretski ima sve uslove za sasvim zadovoljavajuću grafiku. Podsećam, GameCube je po mogućnostima bio negde između PS2 i Xboxa, a Wii je duplo jači. Druga je stvar što programeri to ne umeju da iskoriste, pa onaj novi Far Cry za Wii izgleda gore nego Far Cry Instincts za Xbox 1.
Stvarno? Pa to je onda super... A mene i ne interesuje da igram PC igre na konzoli. Vise bih voleo da igram nesto lagano sto recimo nema na PC... Izgleda da sam odlucio da je uzmem. Samo moram da proverim da li mogu da resim NTSC nekako da bih mogao da je igram i ovde...
genius je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konzole vs. PC (sta vam vise odgovara) Ocelot Konzole 497 17.4.2008 12:02
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com