Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Pregled rezultata glasanja: Gde bi ulozili tesko zaradjene pare?
Nitendo Wii 76 24,52%
Xbox360 81 26,13%
Playstation 3 153 49,35%
Glasova: 310. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.5.2008, 0:01   #961
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Kad je izašao GameSpy arcade?
U svakoj PC igri koja ima multiplayer i pre XBOXa, povezivanje je radilo kako valja, evo A2 kao primer koji znam jer sam jedino to igrao online od starijih igara.
Ako je doneo revoluciju na konzolama nije doneo revoluciju na svim platformama.
Razlika releace dateova za Wii i PS3 je 8 dana
Za šta se ti hvataš, kuku majko Pazi, imali su dovoljno vremena da pri kraju razvoja PS trojke naprave SIXAXIS kontroler

Citat:
Wii je bolje iskoristio tu tehnologiju jer ceo koncept te konzole lezi na jednoj stvari-specificnim kontrolerima.
Da, i razbija PS3 i Xbox, kolko ja vidim po prodaji

Citat:
Jbt, pa njen GPU nema ni hardverski implemenitrane pixel shadere. :S
Dokaz kolko ti je stalo do grafike. Posle ovoga nemoj da mi nikad kažeš da ti grafika nije važna...

Citat:
Kod Wii-a, to je glavni selling point.
izgleda da im taj selling point radi sudeći po brojkama

Da te pitam nešto, da li si ti uopšte igrao Wii?

Citat:
DeXoN kaže: Pregled poruke
Ha ha bas ste smijesni!!!
Zar vama nikada ne dosadi? Koliko vidim jedni te isti uvjek hrabro brane svoje masine (konzole). Daj te ljudi zbog pojedinaca koji obozavaju da se pregone jedna po jedna (I to dobra) tema se zakljucava.
Daj nemojte i ova da prodje tako, malo smirite zivce.
Svako ima svoje misljenje, uostalom ko me se koja konzola svidja neka je i kupi. Sta sada? Kao nekoga ste ubijedili da je vasa najbolja? Ma dajjj.
Pazi, nije isto rasprava i kada neko pljune Wii
razumem šta hoćeš da kažeš, ali ovo je počelo od geniusovog "genijalnog" pljuvanja po Wiiju, a onda se uključio i ovaj smor da veliča PS3 i tako u krug...
SirDuck je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
zdravkelja (7.5.2008)
Stara 7.5.2008, 0:08   #962
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Meni nesto pricas o grafici, a ti u PC-u imas 8800GT...
Xbox Live je uneo revoluciju.Zahvaljujuci njemu FPS-ovi su se probili na konzole.A, evo sada, prodaja FPS-ova na konzolama je visestruko prevazisla prodaju istih verzija tih FPS-ova za PC-eve.
Uticaj Xbox Livea je nemerljiv.Naravno, posto ti ocigledno neces ni da se informises u vezi njega i posledica njegovog rada, to ti nije ni bitno.
Bitno je samo da Wii ima najveci FUN FACTOR().
donator99 je offline  
Stara 7.5.2008, 0:13   #963
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Meni nesto pricas o grafici, a ti u PC-u imas 8800GT...
Šta ovo ima veze sa mozgom?
Molim te, stvarno, kakve veze ima to što imam 8800GT? Ljubomoran? Ne verujem. Nije mi jasno.

Mogu da imam i još jaču grafu, ali da me boli d*pe za grafiku. Volim da mi igre rade ma max, ali ako igra nema dobru grafiku na max a zabavna je, to mi uopšte nije važno.

Ovo je još jedna epic izvala sa tvoje strane, ponekad mi nisi jasan stvarno.

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Bitno je samo da Wii ima najveci FUN FACTOR().
Važno da PS3 ima besnu grafiku (koja je opšet lošija nego na PC) ali suvoparni gameplay

Ne ozbiljno, jeste važno to što Wii ima najjači fun factor, tome igre i služe, zar ne?
SirDuck je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
zdravkelja (7.5.2008)
Stara 7.5.2008, 0:20   #964
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Da ti je grafika toliko ne vazna ne bi dao toliki novac za GPU vec bi uzeo npr. 8600GT.Posto, koliko ja znam, 8800GT nema nijednu funkciju zbog koju neka igra trazi da bi funkcionisala normalno.Sve sto radi na 8800GT, radi i na 8600GT.
Stvarno je smesno kada neko da 250 eura za GPU, a ovde prica kako se drugi loze na grafiku i da je njemu najvazniji element neke igre gameplay.
To sto se ti lozis na 256. Super Marija i 1024. Zeldu je tvoja stvar.
Neke od nas te igre ne privlace.
BTW Jesi procitao bar jedan preview MGS-a 4?Takav gameplay nijedna Wii igra nikada nece imati.Razlog?Hardverska slabost.
Znam ja da se vi Nintendronovi mnogo lozite na taj kontroler.Ali dzaba vam to, kada ste ograniceni hardverom.Meni nije zanimljivo igrati igre ciji su nivoi na nivou igara sa Playstationa 2 i Xboxa(ponekad i manji i osetno slabijeg kvaliteta).Da ne pominjemo ljude sa boljim zvucnicima koji ITEKAKO osecaju razliku izmedju Dolby Pro Logica i DTS HD-a.
O multiplayeru da ne pricam.Tu su PS3 i X360 daleko ispred Wii-a.A jaz se svakim FW updatom samo produbljuje.
donator99 je offline  
Stara 7.5.2008, 0:23   #965
DeXoN
Član
 
Član od: 20.11.2007.
Lokacija: Modriča Republika Srpska
Poruke: 160
Zahvalnice: 76
Zahvaljeno 27 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Momci svaka vam cast. Branite se kao advokati.
Ajd se sada dogovorite i neka svako svoj kontroler uzme u sake pa raspalite.
DeXoN je offline  
Stara 7.5.2008, 0:26   #966
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

@donator

Haha, koji si ti lik, ne znam dal da se smejem ili da plačem

Šta tebe zabole zašto sam ja kupio grafu od 250 eura? Kakve to veze sa temom ima? Pročitaj naslov, molim te.

Kupio sam 8800GT umesto 8600GT jer mi se kupovao, kraj. Idalje mi je HL2 bolji od Crysisa, a i HL1 koji rado igram i na ovog grafičkoj.

Nisi mi odgovorio na pitanje, da li si uopšte igrao Wii?
Ja jesam PS3 i ne sviđa mi se. Jesi li ga probao uopšte? Ako nisi onda nemaš prava da pričaš ovde ništa o Wiiju.

Get a life.
SirDuck je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SirDuck na korisnoj poruci:
purposemaker (28.2.2009)
Stara 7.5.2008, 0:27   #967
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
DeXoN kaže: Pregled poruke
Momci svaka vam cast. Branite se kao advokati.
Ajd se sada dogovorite i neka svako svoj kontroler uzme u sake pa raspalite.
Procitaj kako se tema zove pa onda izigravaj moderatora.
AkulM je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku AkulM na korisnoj poruci:
SirDuck (7.5.2008), zdravkelja (7.5.2008)
Stara 7.5.2008, 0:32   #968
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Ma, jok, uzeo sam ovde da pljujem po Wii-u, jer sam procitao review na netu u kom je neki lik iz severzapadnog Sibira popljuvao Wii, jer mu se nije svideo kontroler...
Dalje, meni niko, a posebno ne ti, koji mislis da se funkcije PS-a 3 i Xboxa 360 svode na gaming, nece zabranjivati da postujem o bilo cemu, a posebno ne o konzolama.
Ovo nije tvoj forum, pa da mozes da odredjujes ko je nepozeljan u kojim temama.
A, da, zamalo da zaboravim...Mozes li mi, molim te, objasniti zasto ti se ne svidja PS3?
donator99 je offline  
Stara 7.5.2008, 0:42   #969
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Ovo nije tvoj forum, pa da mozes da odredjujes ko je nepozeljan u kojim temama.
A, da, zamalo da zaboravim...Mozes li mi, molim te, objasniti zasto ti se ne svidja PS3?
Zato što je izvikan, ne daje ono što treba, i potpuno ne inovativan osim što se grafike tiče, ali opet ponavljam na PCju je bolja.

Zašto bi bacio pare na nešto što je manje zabavno od Wiija, a za zabavu mi treba?

PS: Jel možeš da mi preporučiš grafičke za ostala 3 kompa koja imam, nešto mi je slabašan 7300 GT pa reko ti da mi preporučiš nešto
SirDuck je offline  
Stara 7.5.2008, 0:42   #970
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Cool MDK je bila dobra igra, gde su takve igre!

@donator69
cini mi se da ne razlikujes najbolje reci revolucija i evolucija.
A to sto su se FPS-ovi prebacili na konzole ja i ne vidim kao neku prednost, jer koliko vidim sada na Xbox konzoli,a ni PS3 nije daleko, 90 posto naslova je FPS i to mi se nikako ne dopada.Nemoj da me shvatis pogresno volim ja FPS ali brate ne mogu vise da igram jedne te iste igre(sada zvucim kao genius ) , znaci svaki FPS je isti jedino sto se na najnovijem na primer vidi i koja je boja ociju neprijatelja (koga inace ubijam sa 200m pa mu i ne vidim oci).
renegade_of_funk je offline  
Stara 7.5.2008, 5:16   #971
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Wii kontroler nije los ali meni se recimo vise svidja eye toy za ps2.
Eye toy -Wildfire
Sega SuperStars Virtua Fighter
Eye Toys and Lightsabers
A ovako ce to izgedati samo za ps3.
http://www.youtube.com/watch?v=hqkyo...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=58hfb...eature=related
Stojadin je offline  
Stara 7.5.2008, 7:16   #972
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Zato što je izvikan, ne daje ono što treba, i potpuno ne inovativan osim što se grafike tiče, ali opet ponavljam na PCju je bolja.
Pa vidi sad... i Wii je osim kontrolera potpuno neinovativan a u svakom drugom smislu je u odnosu na ostale konzole (to je tema valjda) cak i nazadan (na primer Okami na Wii i PS2 je slican po izgledu tehnicki).

GTA IV je primer dobrog gameplaya. U drugoj temi smo se svi slozili da grafika u GTA IV nije uopste impozantna i da definitivno niko nece da je kupi jer je graphic whore... naprotiv u pitanju je gameplay koji su svi ocenili kao revolucionaran. E pa vidis, na Wii zbog loseg hardvera taj gameplay nece moci da iskuse vlasnici te konzole. Da jos bude strasnije cena Wii-a uopste nije toliko niza od xBox-a. Cak u Beogradu mogu da za manje pare kupim flesovan xBox nego sto je Wii u Pozarevcu !!! Kapiras me sad...

Ok, Wii nudi wiimote, i tu je kraj. Kontroler koji cak nije ni iskoriscen u svim igrama...
genius je offline  
Stara 7.5.2008, 9:29   #973
simakosmos
Član
 
Član od: 26.5.2006.
Poruke: 208
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Razlika je sto taj eyetoy podržava samo par igara (ili obrnuto?)
Dok 100% igara na Wiiju podržava wiimote.
Probaj da jašeš konja sa tim Eyetoyom

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Ok, Wii nudi wiimote, i tu je kraj. Kontroler koji cak nije ni iskoriscen u svim igrama...
Kontroler sa kojim možeš da igraš sve igre, ali ima li smisla u poteznoj strategiji da mašeš?
simakosmos je offline  
Stara 7.5.2008, 9:51   #974
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Kazete da je Wiimote jedina revolucija i prednost na konzoli... Ta prednost je dovoljna da sije i PS3 i XBox360 zajedno.

Pitao je SirDuck, jeste li vi uopste probali Wii da bi ste komentarisali bilo sta?

Ja jesam, a probao sam i PS3. Cak i sa drugovima posle skole ponekad odem u PS3 klub. I nisam primetio nista sto se razlikuje od PS2, osim tog SIXAXIS-a, koji nije nista posebno i grafike. Dalje jos uvek ne mogu da shvatim da neko kaze da je pomocu gamepada nesto lako igrati.
Ali Wii je bio potpuno novo iskustvo, mnogo interesantnije i zabavnije. A Wii jos nije iskoristio ni delic svog potencijala, mogu samo da zamislim buduce igre.

Dovoljno da odlucim, ovog leta kupujem Wii.
zdravkelja je offline  
Stara 7.5.2008, 10:08   #975
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Evo malo da se smirite
http://youtube.com/watch?v=yVAaz9vFdSo
renegade_of_funk je offline  
Stara 7.5.2008, 10:13   #976
Sol-Badguy
Veteran
 
Član od: 10.11.2006.
Poruke: 939
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 127 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Eeee, ser patak, razočarao si me

kakve bre roze košulje

Tsk, takva prepucavanja... tragikomično, ako smem dodati.

Donatore - to što SerPatak ima 8800GT ne mora uopšte da znači da je graphics whore. Činjenica je da 90% novih igara fura fazon sa što boljom grafikom, ali eto, pre nekog vremena se pojavio Fahrenheit (Indigo Prophecy) čija je grafika bila skroz outdated u poređenju sa tadašnjim naslovima, ali je i dalje ostavljala fantastičan utisak gameplaya i odlične priče i pored toga. Ne bih se ja bunio nimalo da krenu sličnim stopama, ali činjenica je da javnost vrišti (onaj "1337" deo, graphics whore, svinje, nazovi ih kako hoćeš) za što boljom grafikom. Zadnja 2 dobra FPSa koja su valjala su Bioshock (koji sam igrao na SM 2.0 grafičkoj karti, sa 8bit texture bindingom i opet mi se igra dopala) i HL2 EP2, IMO. Znači, PC publika je primorana da kupuje jače komponente.

Ali opet, reći da PS3 nema naslove inovativne po gameplay nije tačno. MGS4 najviše prednjači u tom polju, koliko je meni poznato, ali, koliko god se ja divio Kojimi na svetu koji je stvorio i dubini koju je uneo u isti, način izvedbe MGSa, nikad nije bio moj fah.

A, donatore (opet) umesto što samo pričaš kako je Xbox Live uneo revoluciju i na sva pitanja vezano za to se pozivaš ne neinformisanost, mogao bi da pomeneš neke od revolucionarnih faktora, da ne budemo neinformisani (no, kasno sad, bio sam na Wiki i ne videh te toliko revolucionarne feature). I, ako je Live stvarno popularisao FPSove toliko bolje bi bilo da se i nije pojavio, jer je gaming scenu doveo u žešću kolotečinu sa gomilom mediokriteta - na SVIM konzola, pa i na PCu.

Što se tiče nepripadnosti Wiija ovoj generaciji - to što je on tehnički iza svojih "takmaca" ništa ne znači. Oni su konkurenti u prodaji i to se gleda... zapravo, konkurencije i nema "Big N" ih, kao što reče zdravkelja, šije sve zajedno.
Sony i M$ tek odskora počinju da zarađuju na svojim konzolama dok N to radi od prvog dana launcha.
Sol-Badguy je offline  
Stara 7.5.2008, 10:52   #977
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
simakosmos kaže: Pregled poruke
Probaj da jašeš konja sa tim Eyetoyom
Nema potrebe jer ja takve igre ne igram.

Citat:
renegade_of_funk kaže: Pregled poruke
Sta bih dao da imam ovaj blender kuci , pa sve bih zivo samleo.
Stojadin je offline  
Stara 7.5.2008, 11:42   #978
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Ma zabavan je Wii samo sto se meni te igre ne svidjaju... a to sto se najvise prodaje me stvarno mnooogo briga Sad posto svi kupuju Wii treba da mi se svidi da igram mario igrice... nema sanse...
genius je offline  
Stara 7.5.2008, 12:53   #979
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Da se ne bi ovo prepucavanje nastavilo, tema je do daljnjeg zaključana.
Ocelot je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konzole vs. PC (sta vam vise odgovara) Ocelot Konzole 497 17.4.2008 12:02
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com