Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2006, 22:29   #1
solid_snake
Novi član
 
Član od: 10.8.2006.
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa internetom

Vec neko vreme imam sledeci problem: kada se povezem na internet(koristim dial-up) ikonica u systrayu pokazuhe povezanost ali se neki sajtovi ne otvaraju
koristim firefox ali se ovo desava i u drugim broswerima. Najcudnije je sto nekad sve lepo radi a nekad ne. Ponekad se strana otvori tek posle nekoliko pokusaja.
Probao sam razlicite provajdere, proverio kabl ali i dalje isto. molim pomoc.
solid_snake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 20:03   #2
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Smile Re: Problem sa internetom

verovatno je do centrale, ili cega vec...jer i meni se desava da tako odlepi, ponekad...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 20:20   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Problem sa internetom

Citat:
solid_snake kaže:
Vec neko vreme imam sledeci problem: kada se povezem na internet(koristim dial-up) ikonica u systrayu pokazuhe povezanost ali se neki sajtovi ne otvaraju
koristim firefox ali se ovo desava i u drugim broswerima. Najcudnije je sto nekad sve lepo radi a nekad ne. Ponekad se strana otvori tek posle nekoliko pokusaja.
Probao sam razlicite provajdere, proverio kabl ali i dalje isto. molim pomoc.
To se isto i meni desava s vremena na vrijeme,evo bas sinoc kad sam htio da se konektujem uspjelo je da mi otvori stranu tek iz 7-8 pokusaja(diskonekcija i ponovo konektovanje),izgubio sam 15 minuta samo na to.Ja se trudim da se naviknem,jer svaka popravka (mog) modema je promasena rabota(jos posle PCM-a...).
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2006, 22:52   #4
kvrk
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internetom

Citat:
Dimo kaže:
To se isto i meni desava s vremena na vrijeme,evo bas sinoc kad sam htio da se konektujem uspjelo je da mi otvori stranu tek iz 7-8 pokusaja(diskonekcija i ponovo konektovanje),izgubio sam 15 minuta samo na to.Ja se trudim da se naviknem,jer svaka popravka (mog) modema je promasena rabota(jos posle PCM-a...).
POSLE PCM-a ???
Da li to znachi da vishe nemash PCM ???
Ajde ako sam u pravu,daj i meni recept,kako da ga se otarasim
Da ne bih otvarao novu temu(izvinjavam se autor ove teme)ako je neko imao iskustva sa PCM-om (pozitivna)nek napishe
kvrk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 0:52   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa internetom

Citat:
kvrk kaže:
POSLE PCM-a ???
Da li to znachi da vishe nemash PCM ???
Ajde ako sam u pravu,daj i meni recept,kako da ga se otarasim
Da ne bih otvarao novu temu(izvinjavam se autor ove teme)ako je neko imao iskustva sa PCM-om (pozitivna)nek napishe
Pozitivna iskustva sa PCM-om?!!!
Imao sam ja do pre nedelju dana. Onda je volšebno nestao! Verovatno su videli da mnooogo visim na netu pa su se smilovali...sad jurim ADSL, konačno ispunjavam "tehničke uslove"! Probaj da odeš do svoje pošte i razgovaraš sa direktorom ili nekim drugim "glavonjom" i objasniš im da ti je internet neophodan i da bi ti mnogo značilo da te skinu sa PCM-a. 99,99% ćeš dobiti odgovor "trenutno nemamo tehničkih mogućnosti", ali ništa te ne košta da pitaš. Čuda se dešavaju ponekad!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 1:08   #6
kvrk
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internetom

Hah, pa zar mislish da nisam do sada isho i u poshtu i u telekom ?
Svakim danom sam sve ubedjeniji da mi PCM nece skinuti dok u telekom ne odem tenkom i pod punu ratnu opremu,i tom istom "GLAVONJI"ne nabijem cev od bazuke u usta ...
Ovo je metaforichno,nemoj neko da pokushava
kvrk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 1:19   #7
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa internetom

Onda ti jedino preostaje da čekaš i nadaš se njihovoj milosti i novim centralama ili da pređeš na neki vid konekcije koji je nezavistan od telefonske linije. Ne može ADSL, ne znam da li imaš kablovsku TV pa da pokušaš sa kablovskim internetom, ali ti zato uvek osteje Wireless. Ako si baš u nekoj vuko'ebini pa nema ni toga, možeš da se osvetiš telekomu tako što ćeš uvesti dvosmerni satelitski link!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 1:33   #8
kvrk
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internetom

Ma kakva bwe vuko*ebina,zivim u centru Nisha ... kablovsku nemam (zaebali me cale i kewa) Wireless preterano skup, a za ovaj satelitski link ... hmmm nije losha ideja
Inache,izgledacu ja ovako -> dok ne dobijem svoj ADSL
kvrk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 1:39   #9
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa internetom

Citat:
kvrk kaže:
Ma kakva bwe vuko*ebina,zivim u centru Nisha
Nemo' se ljutiš, nesam znao! Satelitski pristup je, koliko ja znam, najskuplji! Ranije je godišnja pretplata bila 1000 maraka (pre par godina, tad sam poslednji put gledao ). Ne znam kako sad stvari stoje, ali mislim da je bilo šta drugo jeftinije. Mada, proveri, nikad se ne zna. Možda neki FLAT paket sa sporijim protokom nije toliko skup ili jednosmerni link. Preko dial up-a pošalješ zahtev za download, onda se lepo otkačiš a satelit samo piči megabajte na hard!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 11:14   #10
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Problem sa internetom

Citat:
kvrk kaže:
POSLE PCM-a ???
Da li to znachi da vishe nemash PCM ???
Ajde ako sam u pravu,daj i meni recept,kako da ga se otarasim
Da ne bih otvarao novu temu(izvinjavam se autor ove teme)ako je neko imao iskustva sa PCM-om (pozitivna)nek napishe
Jesi ti lud,pa nece mi to skinuti dok sam ziv(ili dok oni ne odapnu) Recepta za ratosiljanje prokletinje nema,bez da ti oni sami to maknu,a cisto sumnjam da ce odlasci i razgovor sa ovlascenim licima pomoci...Sto se iskustava sa PCM-om tice,malo je reci "blagi uzas",ionako jadnu dial-up konekciju ti skoro prepolove.Jedina dobra strana toga je sto se naucis strpljenju dok cekas beskonacno da se ucita strana

@Rocker Ja tesko da imam uslova za ADSL,ali perhaps satelitski net dodje u obzir jer imam satelitsku TV,medjutim njesra je u tome sto mi je prijem los(zavisi od vremenskih uslova),mozda je to do antene,a imam i analogni risiver,a ne digitalni(znaci nista od Hrvatskih,Srpskih i ostalih kanala,primam samo program sa Astre-njemacke kanale,Vivu,njemacki MTV)tako da je i to vjerovatno otezavajuca okolnost A jos i mamutska cijena.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 11:35   #11
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Problem sa internetom

Citat:
Dimo kaže:
. . . Recepta za ratosiljanje prokletinje nema,bez da ti oni sami to maknu,a cisto sumnjam da ce odlasci i razgovor sa ovlascenim licima pomoci...Sto se iskustava sa PCM-om tice,malo je reci "blagi uzas",ionako jadnu dial-up konekciju ti skoro prepolove. ...
Ne,ne sinko, silno grešiš !
Recept i to proveren postoji. Odeš u centralu na koju ti je povezan broj (ne u poštu) i TAMO nadješ glavonju i u gornji levi džep bluze/košulje staviš mu 50 evrića i ... čuudoooo : tehnički uslovi su se stvorili. Za dan-dva ti imaš direktnu liniju, bez PCM, bez dvojnika. Kakva čarolija !!!
Što se tiče PCM uredjaja on deli postojeći opseg linije na tri: 52 kb/s /3 = 17 kb/s.
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 15:20   #12
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Problem sa internetom

Citat:
bojongo kaže:
Ne,ne sinko, silno grešiš !
Recept i to proveren postoji. Odeš u centralu na koju ti je povezan broj (ne u poštu) i TAMO nadješ glavonju i u gornji levi džep bluze/košulje staviš mu 50 evrića i ... čuudoooo : tehnički uslovi su se stvorili. Za dan-dva ti imaš direktnu liniju, bez PCM, bez dvojnika. Kakva čarolija !!!
Što se tiče PCM uredjaja on deli postojeći opseg linije na tri: 52 kb/s /3 = 17 kb/s.
Well,taj nacin je provjeren i redovno upali,ali ja bih prije neki posteniji/jednostavniji/casniji/jeftiniji nacin da mi se vrati ono sto mi pripada
By the way,mislio sam da PCM dijeli liniju na dva dijela,ja i jos neko(neki neobavjesteni tipus iz Donje Bukovice u podnozju Sinjajevine vjerovatno,koji misli da je 20 kbps postojeci maximum...)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 22:52   #13
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa internetom

Citat:
bojongo kaže:
Što se tiče PCM uredjaja on deli postojeći opseg linije na tri: 52 kb/s /3 = 17 kb/s.
Može da bude 2,3 ili 4 korisnika. Kad su 4, onda je protok 14400 (mada obično neće breko 12000). Imao ja pre par godina i to na analognoj centrali. Nema veće patnje!!!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 22:57   #14
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problem sa internetom

Citat:
Dimo kaže:

@Rocker Ja tesko da imam uslova za ADSL,ali perhaps satelitski net dodje u obzir jer imam satelitsku TV,medjutim njesra je u tome sto mi je prijem los(zavisi od vremenskih uslova),mozda je to do antene,a imam i analogni risiver,a ne digitalni(znaci nista od Hrvatskih,Srpskih i ostalih kanala,primam samo program sa Astre-njemacke kanale,Vivu,njemacki MTV)tako da je i to vjerovatno otezavajuca okolnost A jos i mamutska cijena.
Od sve te opreme bi možda mogao da iskoristiš samo tanjir (mislim samo na lim) . To kakav ti je prijem sad, nije toliko bitno, jer bi morao da menjaš satelit (ne znam da li Astra prenosi net) a i ta podešavanja bi morao da obavi neko zaista stručan (evo ja priznajem da ne bi imao pojma šta da radim da mi sad daš opremu). Firme kod kojih se pretplatiš i kupiš opremu najčešće ti to i ugrade. Nisam nešto pratio cene u poslednje vreme, ali pogledaj malo na netu, možda je stanje povoljnije nego ranije. Ah,da...satelitski net nije baš pogodan za igranje jer valjda signal kasni malo više nego što je poželjno. Za veliki download to nije problem, ali za igranje gde nešto konstanto šalješ i primaš nije baš naj rešenje. Opet, to je bilo ranije, možda je sad bolje. Pozdrav!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa mišem Natasa Ostale komponente 8 31.12.2015 1:36
Problem sa zvukom GameFREAK Kvarovi 0 12.8.2006 1:00
Cudan problem sa Internetom nikornla Kvarovi 1 22.5.2006 9:41
Problem sa kablovskom konekcijom! Nikola_BN Internet usluge 5 17.5.2006 22:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com