Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2007, 21:34   #1
Selver
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Lokacija: Tripoli
Poruke: 394
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Selver
Određen forumom Malo pitanjce (trial verzija)

Kada se instalira trial verzija nekog programa,na osnovu cega proizvodjac tog programa zna za tu instalaciju je li na osnovu moje IP adrese (moj odgovor) ili nesto drugo (bolje da ne pisem odgovor moga prijatelja)>Rasprava je u toku......hitno.
Selver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 22:00   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: malo pitanjce

Na shta tachno mislish? Shta da si skinuo instalciju nekog programa sa softpedije i sl. kako bi onda znali?

Ako mislish na to da i posle reinstalacije programa, program "provali" da je vec bio koriscen, to je zbog toga shto on ostavi neki kljuch u registry-ju, pa na osnovu njega zna da je program vec bio instaliran.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 22:21   #3
Half-Life boy
Veteran
 
Član od: 18.10.2007.
Lokacija: Xen
Poruke: 1.071
Zahvalnice: 118
Zahvaljeno 149 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: malo pitanjce

Citat:
beagle kaže: Pregled poruke
Ako mislish na to da i posle reinstalacije programa, program "provali" da je vec bio koriscen, to je zbog toga shto on ostavi neki kljuch u registry-ju, pa na osnovu njega zna da je program vec bio instaliran.
Upravo tako.

Kod nekoh programa moguce je produziti trial verziju promenom vremena u Date and Time properties ali to nije preporucljivo (znam iz licnog iskustva).

Neki programi ne ostavljaju podatke u registry tako da je moguce obrisati ih i zatim instalirati ponovo i tako ponovo otpoceti trial period (npr. nod32).

@Selver: znaci proizvodjac ne moze da zna da li je trial period istekao (osim ako se ne instalira neki spyware zajdeno sa njim pa im preko neta to prijavi).
Half-Life boy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 22:22   #4
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: malo pitanjce

Vrlo, vrlo je redak slucaj da ce proizvodjac nekog softvera pratiti koriscenje programa preko ip adrese. Ona se stalno menja, moze da se promeni u nekom trenutku cak i za kompjutere koji inace imaju stalnu adresu, a drugo, nije svaki kompjuter stalno povezan na internet, trece - ne traze svaki programi pristup internetu prilikom registracije, ako i traze firewall bi trebalo da te pita da li da ih pusti. Kao sto je beagle rekao, programi upisuju svoje kljuceve u registry, i kada ih ponovo instaliras oni vide da su vec bili tu. Resenje je da pronadjes sve kljuceve koji oni upisu posle instalacije i da ih obrises kada deinstaliras program, ili da instaliras neki program koje ce to raditi automatski.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2007, 22:30   #5
DaySleeper
Veteran
 
Član od: 17.7.2007.
Lokacija: /usr/local/bin
Poruke: 806
Zahvalnice: 290
Zahvaljeno 513 puta na 235 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DaySleeper Slanje poruke preko Skypea korisniku DaySleeper
Određen forumom Re: malo pitanjce

Ti "kljucevi" koje ostavljaju mogu biti i u hex obliku, kako da znas da su bas od toga programa. Jednom sam pokusao da backup-ujem registry prije i poslije instalacije programa i nasao text differencies pomocu PS-pada.
Medjutim, kada sam u regeditu vratio sve kljuceve kako su bili "prije" nista se nije promijenilo- program je i dalje znao koliko je dana koriscen. Mora da mi je nesto promaklo? U instalacionom folderu nema nikakvih fajlova u kojem bi se mogli upisati podaci o koriscenju, a ni u %appdata& folderu. Aj mi recite kako su to izveli?
DaySleeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 7:03   #6
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: malo pitanjce

Mozda program izmeni instalacioni file sa koga instalirash program
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 16:51   #7
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: malo pitanjce

Citat:
IGRACH kaže: Pregled poruke
Mozda program izmeni instalacioni file sa koga instalirash program
To je nemoguce, sta ako instaliras sa cd-a.

Verovatno ti je nesto promaklo u registryju ili je program ostavio nesto u c:\docs&settings\username\application dana\ sto je vrlo moguce. Znaci treba proveriti gde se on smesta u tvom korisnickom profilu, kao i u All Users profilu.

Jedan od dobrih nacina za vracanje sistema u stanje pre instalacije programa je koriscenje virtuelnih masina. Jednostavno pre instalacije prekopirate fajlove virtualnih diskova na neku drugu lokaciju, i kad zelite da sistem vratite u prethodno stanje samo ih prekopirate preko onih radnih i to je to.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2007, 17:38   #8
DaySleeper
Veteran
 
Član od: 17.7.2007.
Lokacija: /usr/local/bin
Poruke: 806
Zahvalnice: 290
Zahvaljeno 513 puta na 235 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DaySleeper Slanje poruke preko Skypea korisniku DaySleeper
Određen forumom Re: malo pitanjce

To za %allusersprofile% nisam pogledao, gledao sam samo u mom profilu, sad me bas interesuje, kad budem sledeci put nesto instalirao bas cu da obratim paznju.
DaySleeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2008, 20:29   #9
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: malo pitanjce (trial verzija)

Citat:
Selver kaže: Pregled poruke
Kada se instalira trial verzija nekog programa,na osnovu cega proizvodjac tog programa zna za tu instalaciju je li na osnovu moje IP adrese (moj odgovor) ili nesto drugo (bolje da ne pisem odgovor moga prijatelja)>Rasprava je u toku......hitno.
moja preporuka je da skines program Sandboxie i da napravis poseban Sandbox samo za taj program.sandboxie je program koji kada je neki program pokrenut u njemu (čitaj RUN SUNDBOXED) sve izmene koje daj program napravi zadržava u sandboxu ( u kutiji) ukljucujuci i registri bazu tako da kad kada instaliras taj program sve sto on promeni na tvom compu uključujući instalaciju i fileove koje koristis ostavlja na virtualnoj masini koju kreira.To ti dođe kao kutija koja je izolovana od ostatka kompa.Npr ako pokrenes neki web čitač u njemu sve sto skines,cokes, undate-ovi nece biti instalirani ako ga opet pokrenes van sadnboxa, ostaće samo u kutiji.Program je besplatan Sabdboxie
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2008, 8:18   #10
VlaK
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Lokacija: Ravangrad
Poruke: 358
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 91 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: malo pitanjce (trial verzija)

Sandboxie, Sandbox, SUNDBOX, sadnbox, Sabdboxie
VlaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VlaK na korisnoj poruci:
ForceWare (12.4.2008)
Stara 12.4.2008, 11:20   #11
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: malo pitanjce (trial verzija)

Mesto gde još mogu ostati "repovi" može biti i program files/common files... a nekad se i u samom program files ne obriše folder programa čak i nakon pravilne deinstalacije.

Možeš da probaš i Advanced Registry Tracer (nije free...)

Poslednja ispravka: Spawn BG (12.4.2008 u 11:35)
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2008, 12:39   #12
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: malo pitanjce (trial verzija)

Citat:
VlaK kaže: Pregled poruke
Sandboxie, Sandbox, SUNDBOX, sadnbox, Sabdboxie
-) uzas jako mi se spavalo kad sam stavljo post
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2008, 17:46   #13
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: malo pitanjce (trial verzija)

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Mesto gde još mogu ostati "repovi" može biti i program files/common files... a nekad se i u samom program files ne obriše folder programa čak i nakon pravilne deinstalacije.

Možeš da probaš i Advanced Registry Tracer (nije free...)
Nije ni to, i kad se snima cela instalacija i promene koje vrši sa Total Uninstallerom (koji prati sve promene fajlova registryja itd. i vraća ih po potrebi) i posle se vrati sve kao što je bilo pre instaliranja dotičnog programa, on opet nekako zna koliko je dana korišćen.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pocetnik trazi malo pomoci Dr Zoidberg Programiranje 7 12.1.2007 18:13
pitanjce, pitanjce PeTkO Forum o forumu 6 31.12.2006 21:09
Notorious BEEP pri startu ali uz malo drugacije okolnosti Arnediad Kvarovi 6 9.6.2006 19:26
Verzija linuxa Saricm Slobodni softver 19 26.5.2006 21:04
Pitanjce i problemcici (voltaza napajanja) zvucnjak Kvarovi 12 29.3.2006 17:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com