Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2006, 19:06   #1
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom particije (partition magic 8)

e ovako stoji stvar: devojka je kupila komp i instalirali su joj win i sve redom i mi smo jos snimili neke igrice i filmove, slike, muziku... e sad ja hocu da napravim dve particije a da ne izgubim nista od podataka i to da jedna bude 10gb a druga 70 (hard je od 8ogb sata) i to da na ovoj manjoj bude win i program files a na drugoj filmovi igrice i muzika! neka vasa iskustva i predlozi da ne bih nesto sj***!
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 19:18   #2
helpdisc
Član
 
Član od: 1.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 38
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko MSN-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko Yahooa korisniku helpdisc Slanje poruke preko Skypea korisniku helpdisc
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

uzmi drugi hdd taj pm uvek pravi probleme
helpdisc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 19:49   #3
X800 GT
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Virtualna Stvarnost
Poruke: 140
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Citat:
helpdisc kaže:
uzmi drugi hdd taj pm uvek pravi probleme


SLAZEM SE
X800 GT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 19:51   #4
SSgrunf
Član
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 186
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Citat:
helpdisc kaže:
uzmi drugi hdd taj pm uvek pravi probleme
Nisam cuo vecu glupost u skorije vreme! Zar svako ko hoce da napravi nove particije bolje da kupi jos jedan HDD???
Partition magic je sigurno najbolji program koji za postoji za te stvari i jako je lak za koriscenje, dakle samo napred neces nista pokvariti, samo ti moj predlog da ipak ostavis primarnu particiju vecu (bar 20 GB)
SSgrunf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 19:57   #5
Goran
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 218
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Citat:
helpdisc kaže:
uzmi drugi hdd taj pm uvek pravi probleme
A cemu to??? I kakve probleme???

Do sada nikad nisam imao problem sa Partition Magicom, razne verzije, a ako je neko imao probleme, red je da obrazlozi i kakve probleme je imao, pa da se i mi ostali upoznamo sa problemima.

Inace, lepo uzmes Partition Magic, i smanjim particiju C na 10mb, pa od preostalog prostora kreiras particiju D. Naravno, uslov je da ti je zauzeto manje od 10mb prostora. U suprotnom, smanji koliko mozes, napravi d particiju, iskopiraj sto vise podataka na D (filmovi i slicno), pa opet smanji particiju C a povecaj D, sta drugo. Jedini meni poznat problem koji moze da ti se desi je nestanak struje u toku menjanja velicina particija, ali nece valjda. I ja ti isto savetujem da ostavis bar 20 mb, deluje mi ipak malo 10mb.

Jos jedan savet, kada odradis to sa particijama, prebaci My Document na D particiju, pa sve sto drugarica snima u My Document da ide na D, a ne na C po difoltu, i ako nekad formatiras C i instaliras Win, imaces manje zezanja oko bekapovanja podataka.
Goran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 20:24   #6
X800 GT
Član
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Virtualna Stvarnost
Poruke: 140
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Ako niste imali problema svaka vam cast, program je dobar za formatiranje harda, i deljenje particija, ali kad treba da se podeli particija, a da se ne izgube podaci nastaju S*r*a*n*j*a!
X800 GT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 20:51   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Slobodno iskoristi Partition manager za menadžment particija. Neće biti apsolutno nikakvih problema ako uzmeš verziju 8 pa naviše (ako je neka u međuvremenu izašla).

Stara sedmica i ostale verzije pre toga su poznate po tome da umeju da naprave haos na WinXP-u. Najverovatnije se u prethodnim postovima mislilo na ove prethodne verzije.

U PM-u (8 ) slobodno podeli particije kako ti odgovara (vodi računa da C sa tvojim hardom ne bi trebala da bude ispod 20GB jednostavno iz razloga što mesto na njoj zauzima i page fajl kao i da ćeš sigurno instalirati gomilu softvera).

Samo kad sve to budeš radio dobro pročitaj šta PM ispisuje da posle ne bude kuku lele
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2006, 20:57   #8
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Citat:
holodoc kaže:
Najverovatnije se u prethodnim postovima mislilo na ove prethodne verzije.
Nije se mislilo na predhodne vec na najnovie od 8 pa do 8.05 koju je napravio Symantec. Uspesnost particija jeste u fragmentaciji diska. E sad ako win dobro radi i ako pravis particiju od slobodnog prostora to ce da uspe 100%, ali ako particiju delis tj da neki fajlovi trebaju da predju na novo napravljenu particiju tu su sanse 40%-60% da se ne napravis s*r*a*nj*e. Ako ti pukne u stvaranju particija pozdravi se od svih fajlova i particija.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 0:43   #9
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Citat:
helpdisc kaže:
uzmi drugi hdd taj pm uvek pravi probleme
buahahahah! ja ne verujem sta vidim! no dobro naucices ima vremena!
@ssgrunt
nisam konkretno naveo sta me zanima: kako ce on (PM 8) znati da na toj manjoj particiji ostavi win i prog. files a na vecu da stavi ostalo!?
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 3:37   #10
SSgrunf
Član
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 186
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Citat:
jagodanbg kaže:
nisam konkretno naveo sta me zanima: kako ce on (PM 8) znati da na toj manjoj particiji ostavi win i prog. files a na vecu da stavi ostalo!?
Pa sto bi komplikovao tako! Napravis particiju od slobodnog prostora, pa jednostavno na nju prebaci (cut->paste) sve sto hoces da drzis na drugoj particiji!
SSgrunf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 3:57   #11
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Citat:
NenadN kaže:
Nije se mislilo na predhodne vec na najnovie od 8 pa do 8.05 koju je napravio Symantec. Uspesnost particija jeste u fragmentaciji diska. E sad ako win dobro radi i ako pravis particiju od slobodnog prostora to ce da uspe 100%, ali ako particiju delis tj da neki fajlovi trebaju da predju na novo napravljenu particiju tu su sanse 40%-60% da se ne napravis s*r*a*nj*e. Ako ti pukne u stvaranju particija pozdravi se od svih fajlova i particija.
Pa ono jes kad ti je Windows uništen neće nijedan program da ti radi a ne samo PM. Neznam odakle ti ovi tvoji podaci ali PM8 provereno 100% radi! Kao što sam rekao jedini problem može da nastane ako se ne prate uputstva.

A što se tiče toga da li sečeš sistemsku particiju ili neku sa podacima apsolutno nema veze.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 9:35   #12
helpdisc
Član
 
Član od: 1.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 38
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko MSN-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko Yahooa korisniku helpdisc Slanje poruke preko Skypea korisniku helpdisc
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

ma sve je ok al ja mesecno bar dva diska imam na spasavanju od ljudi koji su se igrali sa pm.
helpdisc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 13:57   #13
SSgrunf
Član
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 186
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Citat:
helpdisc kaže:
ma sve je ok al ja mesecno bar dva diska imam na spasavanju od ljudi koji su se igrali sa pm.
Super za tebe! Nema da brines da ce ti posao propasti!
SSgrunf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 14:04   #14
helpdisc
Član
 
Član od: 1.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 38
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko MSN-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko Yahooa korisniku helpdisc Slanje poruke preko Skypea korisniku helpdisc
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Citat:
helpdisc kaže:
uzmi drugi hdd taj pm uvek pravi probleme
to je znacilo iskopiraj na hdd od drugara strine tetke pa onda pravi particije....
Al ja mislio da je to ocigledno.
helpdisc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 14:32   #15
Highl1
Član
 
Avatar korisnika Highl1
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Highl1 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highl1
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

slobodno uzmi PM8, radio sam ovo vishe puta i nisam imao nikakvih problema. Fajlove sa ove sadashnje jedne particije ce ti PM prebaciti u direktorijum koji sam napravis na drugoj (vecoj) particiji.
Highl1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 14:39   #16
helpdisc
Član
 
Član od: 1.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 38
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko MSN-a korisniku helpdisc Slanje poruke preko Yahooa korisniku helpdisc Slanje poruke preko Skypea korisniku helpdisc
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

a i cuo bi se jer se zvuk prenosi i kroz metal
helpdisc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2006, 17:51   #17
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Citat:
holodoc kaže:
Pa ono jes kad ti je Windows uništen neće nijedan program da ti radi a ne samo PM. Neznam odakle ti ovi tvoji podaci ali PM8 provereno 100% radi! Kao što sam rekao jedini problem može da nastane ako se ne prate uputstva.

A što se tiče toga da li sečeš sistemsku particiju ili neku sa podacima apsolutno nema veze.
Pet puta mi se desilo da mi unisti obe particije. Mislim ne moje vec kod rasnih ortaka kada sam teo da napravim particije na punim diskovima. Od tad smatram da nema pravila tj da nije 100% sigurno. Ali sam kod jednog defragmentovao prvo pa tek onda i otisle particije dovraga.

@helpdisc upravo tako
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2006, 2:34   #18
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Exclamation Re: particije (partition magic 8)

Jedino pravilo:
Bekapuj podatke
pa posle možeš da pogrešiš
Oliver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2006, 2:57   #19
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Da ne otvaram novu temu, imam jedan problem, kada treba da spojim dve particije u jednu (obe su FAT32) preko Partition Magic-a on prihvati uradi restart kompa onda neshto cheprka i izbaci error 27, cannot batch file! I to uvek uradi kada treba da spojim praznu particiju sa particijom na kojoj mi je sistem, a sa drugim je sve normalno. Jel neko zna zasto nece da spoji dve particije?
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2006, 13:16   #20
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: particije (partition magic 8)

Jedino resenje koje mi u trenutku pada napamet jeste da probas PM8 za dos koji mozes da dobijes kreiranjem Emergency Diskete.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lords of Magic SE millancche Strateške igre 6 5.11.2021 16:58
Heroes of might and magic 3 (multiplay) Dusan Zivkovic Online susreti 89 27.5.2010 0:06
Hitno potreban softver za povratak fajlova sa formatirane particije! Aksic Srdjan Aplikativni softver 8 12.3.2006 15:42
SATA HD i particije... Bart Starr ŠDK - Nosači podataka 7 17.1.2006 1:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com