Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.1.2016, 14:42   #1
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Nije prepoznat novi DDR2 modul

Pre nekih 7 godina sam kupio PC koji još uvek koristim i povremeno ga skromno nadograđujem (bolje rečeno: krpim).
Ploča je MSI P43 Neo-F i podržava DDR2, čak do 16GB ukupno. Na početku je računar imao samo 2GB pa sam ubrzo dokupio još dva. Prilikom te druge kupovine sam pazio da memorija bude identična prethodnoj, dakle isti brend, model, kapacitet modula, latencija. U pitanju je Kingston KVR800D2N6/2G.
Ipak moduli nisu bili identični. Vidi se da se razlikuju oznake na samim memorijskim čipovima, kao i sama fizička veličina čipova (videće se na slici koju prilažem ispod). I pored toga, računar je radio odlično već godinama, bez ikakvih problema koji bi upućivali na RAM.

Nedavno sam promenio grafičku karticu i procesor (takođe već vremešni Radeon 7850 i još vremešniji Xeon E5440, ali ipak mnogo jači od GeForce 8800GT i Pentium Dual-Core E5200 koje sam do tada koristio). Zato rekoh sebi da dodam i još malo RAM-a, tek da bolje rade novije igre. Juče sam naručio RAM i čovek mi je poslao, neotvoreno pakovanje. Naravno, ponovo sam tražio da bude istovetni modul, sa istim oznakama, istog kapaciteta - ma, sve da bude identično. Ali i ovaj novi se razlikuje od prethodnih, ima neki sasvim treći izgled.

Kad sam ga ubacio u slot 2 (1. i 3. slot su već bili zauzeti zbog dual chanela) i uključio PC, već prilikom butovanja sam video da je očitano samo 4GB kao što je bilo i pre ubacivanja modula. Tako je bilo i kad sam podigao Windows (7 x64). U Control Panel -> System piše 6,00 GB (4,00 GB usable). A u CPU-Z piše da ima ukupno 6GB i lepo prepoznaje sva tri modula kako su ubačeni po slotovima. I specifikacije sva tri modula vidi potpuno identično! Samo očitava različite datume proizvodnje, stari su proizvedeni 2008. i 2009. godine, a novi modul 2014.
Dakle, CPU-Z vidi sve kao ispravno, module vidi kao identične i prijavljuje 6GB, ali u stvarnosti se ovaj novi modul ne koristi.

Nakon toga sam probao sa ovim novim modulom u trećem slotu dok je u prvom ostao jedan stari modul, ali ni onda novi nije bio prepoznat. Probao sam više kombinacija, na kraju sam probao i da samo novi modul bude uboden, i to u prvom slotu, a onda PC nije hteo ni da se butuje. Vrte se kuleri, ali ne daje "bip" signal, kao da modul uopšte nije unutra.

Dakle, ne fercera! Čovek koji prodaje je napisao da je modul sertifikovan za AMD sisteme i da radi na tek ponekim Intel sistemima. Bio sam svestan toga, ali sam ipak kupio RAM koji ima identične sve oznake kao moja stara memorija. Valjda kad je nešto označeno doslovce jednako, trebalo bi da se jednako i ponaša.
Mislim da ovaj RAM modul nije pokvaren nego da jednostavno moja ploča neće da radi sa njim. Nisam izgubio nešto mnogo para, naći ću upotrebu i ovom RAM-u ako je ispravan (npr. brat ima AMD DDR2 sistem sa samo 2GB, ali je u drugom gradu i ne mogu ovih dana da isprobam kod njega).
Nije problem gubitak novca, međutim, nervira me što jesam pazio šta kupujem! Nisam hteo da uparim bilo kakve memorije, pazio sam na brend, brzinu, model, latencije... sve je isto - ali ipak ispade da ne radi.

E sad - nekoliko pitanja:
1) Zašto Kingston označava istovetnim oznakama očigledno različitu memoriju? Malo je bezveze to. Mislim, u računarskom svetu se koristi na hiljade različitih oznaka. Gomila podvarijanti jednog proizvoda se ipak malo drugačije obeleži, tek da negde piše da nije baš identičan proizvod u pitanju. A ovi prodaju sa istim oznakama. Na svom primeru vidim da realno postoje barem tri varijante ovog modula (možda i više), od kojih dve rade kod mene a jedna ne.
2) Kako to da sistem ipak vidi ovaj modul a ne koristi se?
3) Da li overklok može da smeta novoj memoriji? Sistem je OC-ovan da bi Xeon dobio još malo snage. Ali FSB je na 400 i sa RAM-om je na 1:1 takod a ne bi trebalo da je to problem, RAM nije klokovan nego radi na deklarisanih 800.
4) I naravno najbitnije pitanje - da li ima šanse da ovo proradi sa nekim podešavanjima, ili jednostavno - ne?


Na slici se vidi nova memorija na vrhu, donje dve su stare koje rade bez problema. Na novoj se vidi da su čipovi manji i da je proizvođač Hynix, a na jednoj staroj je Elpida i na drugoj ne vidim oznaku proizvođača.
Spoiler za slike:


Poslednja ispravka: Picard (9.1.2016 u 15:48)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 15:32   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Postoji mogućnost da je taj Hynix High Density RAM i da tvoja ploča prosto ne može da radi sa njim, kao npr:

http://www.ebay.com.au/itm/NEW-8GB-4...49822#viTabs_0
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
star-duster (9.1.2016)
Stara 9.1.2016, 16:44   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

muke žive i ja se patim imam ddr3, skoro sam naručio patriot odgledao video na youtube video da je dual side memorija i stigne mi ja otvorim ono čipovi samo sa jedne strane. Tebi je bar prodavac rekao da je za AMD ovi naši ni ne označavaju koje su za šta nego kupi pa probaj dal radi, pod jedan model ide sve što im padne pod ruku
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
star-duster (9.1.2016)
Stara 9.1.2016, 17:18   #4
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Verovatno jeste do tih Hynix HD čipova. Ali ako ne može da se veruje oznakama, kako da kupujem memoriju? Eto, nisam na vreme kupio dovoljno RAM-a za budućnost (ruku na srce, nisam ni mislio da ću sedam godina da koristim istu ploču) i sada kako da tražim odgovarajući RAM?

Nisam kupovao naslepo, obratio sam pažnju na sledeće detalje: brend, model, kapacitet, brzinu, napon i latenciju memorije. Sve je identično starim modulima, bar tako piše.
To su podaci koji mogu da se vide u oglasima ili onlajn prodavnicama, ne navodi se baš proizvođač čipova na modulu. A i koja je šansa da povoljno naletim na baš moje module, iz iste serije, od pre 6-7 godina?
Verovatno bi neki levi proizvođač bio bolje uparen nego što sam jurio identičan modul! Rade ljudima i moduli različitog proizvođača, i kapaciteta, i različitih latencija, i brzina i sve se nekako sinhronizuje i radi. A ja sam hteo da sasvim ugodim svom starom gospodinu računaru, ali ne može se.

Drago mi je što nisam kupio dva modula kao što sam prvobitno planirao. Valjda je presudilo što na Kingstonovom sajtu moja ploča nije izlistana kao kompatibilna sa ovom memorijom (ali opet napominjem da 7 godina ta ploča radi sa baš tom memorijom, tj. sa memorijom sa identičnim oznakama i specifikacijama).

Očigledno je da to više nije baš taj proizvod i da su nešto promenili. Sad koriste high density Hynix čipove, rade samo sa određenim pločama i to je OK, ali zašto bar nisu nekako naznačili u samom nazivu proizvoda?
Shvatam ja da se od 2008. do 2014. dosta toga promenilo u proizvodnom procesu ovog (prevaziđenog) RAM-a, pa i da se koriste druge komponente u izradi, ali zar nisu mogli da promene makar jedno jedino slovce u oznaci?!
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 19:18   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

a koju verziju biosa imaš? vidim da se na nekim updateovima piše improved memory compatibility mada ako ti je rekao prodavac da je za amd onda verovatno neće da pomogne.,..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 19:50   #6
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Poslednji BIOS za moju ploču, iz 2010. Nema novijeg.


EDIT: u Control Panel -> System and Security -> System i dalje mi stoji "Installed Memory (RAM) 6,00 GB (4 GB usable)", kao i danas! A modul više nije uboden u ploču! I nakon dva-tri restarta i dalje pokazuje ovako.
Sasvim sam siguran da pre ubacivanja nove memorije nije pisalo tako već je regularno očitavao 4 GB.

Poslednja ispravka: star-duster (9.1.2016 u 20:30)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 20:41   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

vidi i u uputstvu od matične ja sam imao neku opciju na staroj P5B u biosu baš za omogućavanje više memorije
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 23:05   #8
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Nema takve opcije.
A i ne vredi da pokušavam više. Izgleda da je zaista stvar u tome da se skorije proizvedene DDR2 memorije sa high density čipovima hvataju samo na AMD sisteme. Ma koliko to izgledalo čudno, tako je.

Takve nekorišćene module imate na oglasima po manjim cenama od korišćenih i na tim oglasima piše da su takvi moduli samo za AMD sisteme (tako da ne mogu da krivim prodavce).
Izgleda da to nisu falsifikati jer ljudi pišu kako dobro rade na AMD sistemima. U vreme DDR2 ere (ne, nema veze sa Perom iz Istočne Nemačke) očigledno su AMD sistemi već bili spremni da prihvate tu HD memoriju, a Intel nije imao tu podršku. Koliko kapiram, takva memorija se tek kasnije omasovila, zato stare memorije rade sa Intelom (i drže cenu) a ove jeftine nove DDR2 ne rade.
A kako se ne piše više o tome? Pa, nije više u fokusu. DDR2 je pregazilo vreme, pogotovo na zapadu niko se više ne bakće sa tim prastarim mašinama.

Ipak poneko napiše ponešto, evo sa stranog foruma, napisao čovek nedavno, u oktobru 2015:
I have used these strange Chinese DIMMs a few times now and they do indeed work on AMD systems. No memory issues the few times I've used them. I can also confirm that Intel boards will not POST.
Its too bad these don't work with Intel boards as most of the old systems I usually upgrade are Intel based Dells. A 4GB DDR2 DIMM usually goes for about $50-60, while these ones go for $15.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2016, 23:34   #9
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Pazi posto imamo manje vise iste komponente i iste nedoumice i probleme, kod mene je ovakav slucaj, ja isto treba da budzim jos rama, prvo kod mn su 2 transcend-a ima u profilu, one niske male, u win winu po komadu kostaju nes preko 4hiljade, sto mi se ne kupuje naravno, trazicu polovnu, treba da uzmem kod druga kingston od 2 gb, pa cu proveriti kako radi, a htedoh da ti kazem da sam dosta listao po kupindu, i naisao sam bio na prodavca kingston rama, isto zapakovan ali kao za intel ploce, e sad koliko je tacno to nzm, ali mozes pogledati, a i ne znam da li bi moglo kod nas da se stave ove sto prodaju serverske ram module od po 4 gb, kad je vec serverski cpu, ne znam da li bi to moglo uopste raditi,...

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2016, 23:26   #10
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Mada ovo ne bi mozda trebalo da ima veze, ali ima par koraka koja bi mogao da probas da ti to sve proradi:
1. Vrati Xeon na deafult klokove. Memorijski kontroleri su osetljivi i na blazi OC kod tih sistema koliko je meni poznato.
2. Probaj ako imas neki drugi HDD sa novom instalacijom windows-a.
3. Nadji modovani BIOS sa modovanim mikrokodovima za podrsku za sve papazjanije koje imaju Xeon procesori. Mozda i to pomogne.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 22:11   #11
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Mali update kod mene... klokovi su sve na default, to nije problem, evo i uzeo sam memoriju, i stavio je a bios ne ocitava vise od 4 gb, iako je win7 64bitni sistem, sveze inst pre par dana, naime problem je ovakav, ocitava 4 gb a ima 6, i to 2x Transcend JM800QLU-2G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
i 1x Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz), i sada meni bios ocita, prvi slot tj ovaj kingston i 4 slot jedan od ovih transcend, a treci stap ne ocitava uopste, ne znm da li smem da skinem originalni bios od ove ploce, iz profila, ili ako neko zna gde mogu naci upustvo za pravljenje najnovijeg biosa za mene, ili ako ima gotov neka postuje link, pa i to da probam....
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 22:15   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

jel si probao sve kombinacije i mesta
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 22:19   #13
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

mislim da jesam, i u dc i bez i svakako, ali sad cu ugasiti pa isprobavati jos jednom, ne znam sto nece...
Edit:
Sva mesta isprobao i nece samo ocita 4 gb, i resetuje ako su sva tri stapa, ako stavim 1 kingstone i 1 transcend bilo koji od ova dva u bilo koji slot u bilo kojem redosledu radi, ali svi zajedno nece, dajte neki predlog sta dalje...

Poslednja ispravka: MARE GSX R (11.1.2016 u 22:37)
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 22:37   #14
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

dc ne može sa 3 memorije od po 2gb, treba da utvrdiš da li ti memorija prvo radi uopšte znači kreni jednu po jednu, pa onda dodaj još jednu, pa onda treću, ako ne radi jedna konkretna memorija probaj gumicom malo da je očistiš a ako ne radi neki slot onda probaj da usisaš prašinu iz slota...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2016, 22:39   #15
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
dc ne može sa 3 memorije od po 2gb, treba da utvrdiš da li ti memorija prvo radi uopšte znači kreni jednu po jednu, pa onda dodaj još jednu, pa onda treću, ako ne radi jedna konkretna memorija probaj gumicom malo da je očistiš a ako ne radi neki slot onda probaj da usisaš prašinu iz slota...
Procitaj poruku iznad sve sam probao... daj jos neki predlog....

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 12:23   #16
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Pomagajte drugovi..... Dajte neka upustva kako se radi i sa qflashom za gigabyte ploce, ja ga ne kapiram, napravio sam bootabilan flash i kopirao na njega modovani bios koji sam skinuo sa onog sajta, ali pise da nema driva, kako ja to da osposobim, a da ne zeznem nes u biosu, dajte odakle mogu skinuti te mikro kodove za mene, pa da ubacim u originalni fajl biosa sa sajta...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 14:35   #17
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Na ovom sajtu http://genius239239.myweb.hinet.net/771/ imaš već modifikovane BIOS-e sa mikrokodovima za sve instrukcije koje podržavaju Xeoni. Ovaj sajt su na jednom drugom forumu preporučili kao siguran. Potraži taan model svoje ploče ako je ima na spisku.
Ja sam tamo skinuo BIOS za svoju ploču, ali još nisam flešovao. Ruku na srce, sve mi radi odlično pa ne znam ni da li ću da flešujem. Izgleda da još nisam naišao na igru koja traži podršku za SSE4.1 instrukcije.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 15:16   #18
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Na ovom sajtu http://genius239239.myweb.hinet.net/771/ imaš već modifikovane BIOS-e sa mikrokodovima za sve instrukcije koje podržavaju Xeoni. Ovaj sajt su na jednom drugom forumu preporučili kao siguran. Potraži taan model svoje ploče ako je ima na spisku.
Ja sam tamo skinuo BIOS za svoju ploču, ali još nisam flešovao. Ruku na srce, sve mi radi odlično pa ne znam ni da li ću da flešujem. Izgleda da još nisam naišao na igru koja traži podršku za SSE4.1 instrukcije.
Znam za sajt, nasao sam tamo za moju plocu tj za rev 1.x a moja je 1.3 valjda moze, ali ne znam kako se radi flesh biosa na gigabyte plocama, onaj njihov qflash iz biosa mi nije jasan, po upustvima treba skinuti ver biosa koja mi treba kopirati na usb drive i pokrenuti qflash na end dugme, odabrati update from a drive i enter, ali ja kad tako odradim pise drive ot found, ne znam kako to da namestim, a ionako mi je vec inst poslednja ver biosa, a i ovaj deo mi nije bas naj jasniji na sajtu ploce... Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	capture-20160112-141104.png
Viđeno:	20 puta
Veličina:	29,5 KB
ID:	53521a evo i link od mb http://www.gigabyte.com/products/pro...px?pid=3469#sp neka neko molim strucniji od mene procita pa neka proveri mozda i ne moram da radim bios, vec samo memorije ne mogu zajedno, ali ako moze 1 kingstone i 1 transcend, zasto ne bi moglo i sa dva trancenda kad su isti....
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2016, 16:17   #19
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Ne moras koristiti Q-flash, skini @BIOS i lepo iz Windowsa odradi proceduru, instaliraj @Bios, iskljuci opciju update over internet i pokreti update, trazice ti BIOS fajl, uputi ga na taj modifikovani koji si skinuo i to je to, odradi flash, restart i zavrsio si proceduru, ali to ce ti tesko pomoci sa memorijom za koju se zna da ne radi ina Intelu.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
MARE GSX R (12.1.2016)
Stara 12.1.2016, 16:36   #20
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Nije prepoznat novi DDR2 modul

Nasao sam na sajtu u medjuvremenu taj program, posle cu uraditi, ali kako nece raditi kada meni kingstone radi, ocita i ja ga koristim, 1 kingston i jednu transcend moju, bilo koju od te dve sto imam i u bilo kom slotu, problem nastaje kada stavim obe transcend i kingston, one led diodice sijaju sve boje do zelene, na ploci, i kad to treba da se ugasi i nastavi bootovanje ono se resetuje, i tako u krug, a kad izvadim jednu transcend da ostane 4 gb onda sve radi testirane i memtestom sa hirens boot-a....
Edit:
Uradio flesovanje biosa lako i brzo, ali isti slucaj sa ramom, ne prihvata 2 plus 1, samo 1plus 1, tako da cu traziti, da zamenim ram, da svaki bude isti.... E da bios je bio originalan od ploce, ali sam sada stavio ovaj modifikovani za xeone i radi sve ok...

Poslednja ispravka: MARE GSX R (12.1.2016 u 21:06)
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
LG GSA-H55N sporo reže DVD-ove mp3lopov Nosači podataka 20 20.9.2010 14:27
Problem, stari hard ne radi, a novi hard disk ne prepoznaje. ice*91 Nosači podataka 10 3.2.2010 4:57
Windows mi ne prepoznaje novi hard disk Win32 Kvarovi 14 25.8.2009 22:28
Stari DDR2 667MHz i novi DDR2 800MHz or 1066MHz EHHO Osnovne komponente 6 26.6.2009 6:18
Corsair DDR2? draft Osnovne komponente 11 17.10.2006 22:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com