Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2015, 23:53   #1
kojot043
Član
 
Član od: 14.9.2011.
Poruke: 100
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Help!!!veliki problem sa grafickom

Imam nov kompjuter kupljen decembra 2014 preko sajta win...Unazad od pre 2 meseca pocinju da se javljaju razni problemi;prvo kompjuter nije hteo skroz da se ugasi na shut down,pa nije mogao da podigne sistem,reklamirao sam i u servisu su to otklonili promenom maticne ploce.
Posle mesec dana pojavio se samo "plavi ekran" i nista nije moglo da se radi niti se sistem mogao podici.Ponovo sam predao komp na servis gde su oni "otklonili" kvar ciscenjem konektora kako su napisali i sta ti ja znam.Moj kum mi je rekao da je verovatno stvar do graficke.
Posle toga,kada sam instalirao Fifu 16 pocelo je sa sledecim problemima:Igra se prekida pojavom zelenog ekrana sa verikalnim crnim prugama,pa pojava belog ekrana sa istim tim prugama.Kad igras igru vidis da teren nije miran vec kao da treperi,ako se bolje zagleda.
Napominjem da imam instaliran legalan windows 10 sa 64 bit. opet mi je kum rekao(posto ja nisam dovoljno upucen) da windows 10 sam skuplja potrebne drajvere(update).Ovo sam napisao zato sto sam se obratio ponovo servisu i oni su me ladno otkacili odgovorivsi da je problem sto nemam za Fifu 16 sve drajvere!?I da to nije graficka i da je kod njih sve bilo O.K.
Ja ipak mislim da jeste graficka jer sam instalirao (i pored protivljenja mog kuma-znalca) najnoviji drajver za graficku(nisam hteo onaj Beta) i instalirao sam i igricu formula 1 2015,gde se isti problemi javljaju,prekid igre zeleni ekran,beli ekran sa prugama itd.
Posle servisa kompjuter radi normalno,znaci filmovi,video,sve radi ok sem kad igram ove igre poludi.
U servisu su rekli da ako smatram da nesto opet nije u redu da im posaljem komp ali vidim da su "zaostrili politiku".Ne znam kako i sta da radim jer sada kad upalis kompjuter sve je ok,igra krece prvo poluvreme ide nekako,al u drugom pocinju *****a.Sta da im kazem:"Igrajte se pa ce te videti?"
Razmisljam da je testiram sa FurMark programom pa nek rikne!
U svakom slucaju poslacu komp opet u servis.Dal bi mi dali nov,ovo nema smisla!.
Komjuter je:
Altos Elite Ghost, Intel Core i5/8GB/1TB/R9 270X/DVD (graficka je Power color)
Mozda ima uticaja da napisem nesto i o ovome;
Pre 5,6 meseci,posto sam lencuga i gasio sam produzni na ono dugme nogom,poceo je produzni kabal da smercuje...to se desilo nekoliko puta,pa sam od tad gasio skroz iz struje na to dugme rukom(koji sam debil!) i prestalo je smercovanje.
Opet sam pre 2 dana primetio to smercovanje i resio da promenim produzni kabal.Opet sam kupio sa osiguracem,ali nisam mogao da kabal uz komjutera ukljucim u produzni,ostale komponente - lako.Podignem utikac kad ono one dve (viljuske,sipkice...kako se vec zovu) sto idu u struju na vrhu nisu oble vec sa nekim urezima deformisane!Kupio sam nov kabal i sad je sve sa tim OK cak sam umislio da nece biti problema vise sa onim prugama,ali opet se javljaju ali manje.Dal je moguce da sam ja svojim nemarom ostetio kompjuter?
kojot043 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 0:07   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

izgleda kao pregrevanje grafičke a i napajanje je nepoznato još si i ti "smerčovao" kabl..
Napomeni im da ti se pregreva grafička ne možeš pola sata igrice da igraš šta ti drugo preostaje, a vidi i za to napajanje kakvo je da li treba da se menja...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 0:20   #3
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Help!!!veliki problem sa grafickom

Šteta da skršiš komp produžnim kablom ili tom grafičkom na izdisaju, izvrti testove i okači rezultate pa da vidimo šta je. Probaj i neku još zahtjevniju igru
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2015, 10:23   #4
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Pa pokreni unigin bench pa ako se i u njemu pojavljuju anomalije, znaci da je graficka!

E sad recept za nase radnje i reklamaciju je sledeci:

1.Povedes nekog od 2m narogusenog rodjaka, prijatelja komsiju ili koga god
2. Povedes nekog ko se zaista razume u kompove, tvog kuma koliko vidim

Ovaj od 2m se dernja i stalno govori "mene to ne interesuje"
Ovaj drugi smiruje i govori koji je stvarno problem
Ti cutis i klimas glavom.

Rezultat je u 100% slucajeva reklamacija PROVERENO - vise puta

*ja sam uvek bio ovaj drugi sto se kao razume u kompove (koliko god se drao izostajao je efetak visine i narogusenosti).

Veruj mi drugog nacina nemas!
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maska na korisnoj poruci:
JaImojiProblemi (26.11.2015)
Stara 23.10.2015, 14:49   #5
kojot043
Član
 
Član od: 14.9.2011.
Poruke: 100
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Ha ha ha...bravo Kralju!!!Servis im je u Čačku pa mi se ne isplati...jedino da to uradim ovima u prodavnici al oni jadnici nisu krivi,oni samo preuzmu kompjuter i proslede ga...ja sam ga kupio preko sajta.U svakom slucaju hvala,dobra ideja za lokalnu kupovinu.
kojot043 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2015, 16:13   #6
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Da se nadovežem. Mislim da je problem grafički čip, koji je pri kraju, jer kako čovek kaže kad obavlja osnovne operacije, prikaz filma ili slično (a to ona radi u idle režimu sa spuštenim taktom i za memoriju i grafički čip) onda je sve u redu.

Samo nedostaje informacija da mu puca grafički drajver pa da je konstatacija 100% validna. Da baca blue screen pri izvođenju operacije bio bi verovatno problem do nečeg drugog, ram memorija, diskovi, nepodržan clock procesora, softverski problemi - drajveri, etc.

A da je napajanje računar bi se samo restartovao.

Poslednja ispravka: Vule991 (23.10.2015 u 16:23)
Vule991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2015, 23:54   #7
kojot043
Član
 
Član od: 14.9.2011.
Poruke: 100
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Evo jednog testa koji sam uradio, temperatura je isla do 70 .Nisam bas vest u ovome ,da li vam ovo nesto govori?


Unigine Heaven Benchmark 4.0

FPS:48.4
Score:1220
Min FPS:17.3
Max FPS:106.8
System

Platform:Windows NT 6.2 (build 9200) 64bit
CPU model:Intel(R) Core(TM) i5-3350P CPU @ 3.10GHz (3092MHz) x4
GPU model:AMD Radeon R9 200 Series 15.200.1062.1004 (2048MB) x1
Settings

Renderirect3D11
Mode:1920x1080 fullscreen
PresetCustom
QualityHigh
Tessellation:Normal
Powered by UNIGINE Engine
Unigine Corp. © 2005-2013
kojot043 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2015, 0:27   #8
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Sva podešavanja stavi na ultra i pusti da radi nekih 30 minuta bez prekida. Ako nema artefakata dobro je.

Međutim fifa je isto dosta grafički intenzivna pa je solidan pokazatelj stabilnosti komponente. Probaj još neke naslove pa vidi.
Vule991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2015, 2:10   #9
kojot043
Član
 
Član od: 14.9.2011.
Poruke: 100
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Citat:
Vule991 kaže: Pregled poruke
Sva podešavanja stavi na ultra i pusti da radi nekih 30 minuta bez prekida. Ako nema artefakata dobro je.

Međutim fifa je isto dosta grafički intenzivna pa je solidan pokazatelj stabilnosti komponente. Probaj još neke naslove pa vidi.
Evo posle skoro sat vremena testa:

Unigine Heaven Benchmark 4.0

FPS:27.9
Score:703
Min FPS:16.4
Max FPS:61.1
System

Platform:Windows NT 6.2 (build 9200) 64bit
CPU model:Intel(R) Core(TM) i5-3350P CPU @ 3.10GHz (3092MHz) x4
GPU model:AMD Radeon R9 200 Series 15.200.1062.1004 (2048MB) x1
Settings

Renderirect3D11
Mode:1920x1080 8xAA fullscreen
PresetCustom
QualityUltra
Tessellation:Extreme
kojot043 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2015, 11:09   #10
kojot043
Član
 
Član od: 14.9.2011.
Poruke: 100
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3d rezultat.jpg
Viđeno:	74 puta
Veličina:	93,7 KB
ID:	53164Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	3d rezultat.jpg
Viđeno:	74 puta
Veličina:	93,7 KB
ID:	53164test sa Furmark
20 minuta:

temperatura 79 c FPS 86 ide do 138 pa se vraca

radio sam i sa 3D Mark i svuda imam valid rezultat,evo jedan promer nisam bas vest pa se unapred izvinjavam ako nije dobro:

Poslednja ispravka: kojot043 (25.10.2015 u 11:12) Razlog: nema slike
kojot043 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2015, 11:17   #11
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

onda je verovatno do igrice, instaliraj directX sa diska od igrice i trebalo bi da radi
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2015, 17:13   #12
kojot043
Član
 
Član od: 14.9.2011.
Poruke: 100
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Ne,proverio sam imam directx 12 instaliran.A igricu Fifa 16 sam kupio preko sajta preko debitne kartice,dobio sam kljuc i skinuo igru sa origina.Nemam disk pa da odatle instaliram direktx.
Evo sad sam izbrisao igru i ponovo je downladujem...ne znam u cemu je problem ako nije graficka!?Ili da nadjem direktx12 preko neta i preinstaliram ovaj koji je u kompjuteru?
kojot043 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2015, 18:39   #13
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Ako ti treba directX onda je to DirectX 9. Ne postoji bar je ja nisam našao u vidu instalacione datoteke. Fifa 16 podržava directx 11. Verujem da se sve te verzije directX idu kroz drajvere za grafičku ali bez directX 9 nijedna igra neće raditi.
Zašto igra ne radi??? To je veoma komplikovano pitanje. Imam igru sa diska oriđinale na amd-u radi a na intelu neće. Isto tako imao sam narodne igre koja radi do pola i zvekne. Kupio sam original sa Steam i pada na istom mestu kao i narodna edicija. Ni suport mi nije mogao pomoći.
Možete vi da kažete protivu pirata svašta ali ako mi narodna edicija radi ispravno do kraja tek tada kupujem oriđinale. A tako sam mnoge i kupio.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2015, 2:34   #14
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Citat:
kojot043 kaže: Pregled poruke
Ha ha ha...bravo Kralju!!!Servis im je u Čačku pa mi se ne isplati...jedino da to uradim ovima u prodavnici al oni jadnici nisu krivi,oni samo preuzmu kompjuter i proslede ga...ja sam ga kupio preko sajta.U svakom slucaju hvala,dobra ideja za lokalnu kupovinu.
Krivi su jer neznaju svoj posao i bahato se ponasaju sa komponentama.

Evo ti moj licni primer kad sam hteo da kupim pisljivi fan ,likovi iz win win_a neznaju sta je 3,4 pin, molex konektor prosto neznaju razliku, na sajtu jedan kaze da je 3 pin, drugi da je 4 totalno kontradiktorni a kad ih nazoves nesmeju? o.O da uzmu iz izloga i pogledaju + da napomenem kad sam narucio raidmax fanove posle 45min dobijem mail kazu nemaju na stanju niti moze da se naruci od dobavljaca tako da mi predlazu AW, reko ok ako imaju molex konektor prihvatam......posle samo sat vremena opet mail kako nemaju na stanju? (koga bre vi za**ebavate?) i predlazu mi raidmax koji sam vec narucio za koji su takodje rekli da nema na stanju niti moze da se poruci od dobavljaca.....opet ja odgovorim na j*beni mail ako ima molex da moze LOL....dobijem povratni mail da fan_ovi imaju 3 pin + molex i da mi stizu u roku od 2 sata. hvala?

Dobijem fanove samo sa molexom Sad to je ono sto sam i trazio ali brate nauci sta prodajesh p*cka mu materina.
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
analayzer (8.11.2015)
Stara 6.11.2015, 7:59   #15
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Klasicna amd boljka,zelene strafte.Probaj u ctalyst menager da smanjis klok za gpu za 50 i vise pa vidi kako se ponasa,klok grafickog procesora ne memorije pa javi rezultate.
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2015, 13:46   #16
kojot043
Član
 
Član od: 14.9.2011.
Poruke: 100
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Opet je poslat na servis.Testirao sam komp posle ponovnih *****a u igrici...izbacivanje plavog ekrana sa verikalnim crnim straftama,pa se menja u zeleni pa u beli ekran.Odmah sam ga bacio na FurMark test i video da temp ide do 93 stepeni,pojavljuju se linije blokovi,prekidi i restartovanje kompa.Nije izdrzao ni jedan test do kraja.Posle dva sata moze se normalno raditi na njemu ako citate tekstove sa neta pa cak i neki video...nista se ne desava.Sve sam to napisao ovima u servis jedino im nisam napiso da sam testirao graficku.Izbrisao sam programe za testiranje.Videcemo - treca sreca.U prijavi u prodavnici sam insistirao da napisu da sumnjam na graficku karticu.
kojot043 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2015, 18:54   #17
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Citat:
planetm kaže: Pregled poruke
Klasicna amd boljka,zelene strafte.Probaj u ctalyst menager da smanjis klok za gpu za 50 i vise pa vidi kako se ponasa,klok grafickog procesora ne memorije pa javi rezultate.
Ma kakvo spustanje kloka sa default vrednosti na grafickoj u garanciji... Ona je deklarisana za rad na tim vrednostima i placena po ceni koja odgovara njenom kloku.

@OP
Zavrljaci je ovima u radnji direktno u glavu ako ti opet odbiju reklamaciju, cim ona puca u svim testovima znaci da je neispravna. Kod nas ako ne budis ostriji i ne bacis par relativno kulturnih uvreda, ima da te vozaju kao budalu.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
C64freak (19.11.2015)
Stara 26.11.2015, 2:45   #18
kojot043
Član
 
Član od: 14.9.2011.
Poruke: 100
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Posle mnogo muka ispali su fer.Zamenili su mi graficku radeon R9 270X koja je ocigledno riknula sa novom radeon R9 380.Sad je sve OK,hvala svima na savetima.
kojot043 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2015, 11:11   #19
JaImojiProblemi
Član
 
Član od: 30.9.2014.
Poruke: 407
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 114 puta na 112 poruka
Određen forumom Re: Help!!!veliki problem sa grafickom

Citat:
maska kaže: Pregled poruke
Pa pokreni unigin bench pa ako se i u njemu pojavljuju anomalije, znaci da je graficka!

E sad recept za nase radnje i reklamaciju je sledeci:

1.Povedes nekog od 2m narogusenog rodjaka, prijatelja komsiju ili koga god
2. Povedes nekog ko se zaista razume u kompove, tvog kuma koliko vidim

Ovaj od 2m se dernja i stalno govori "mene to ne interesuje"
Ovaj drugi smiruje i govori koji je stvarno problem
Ti cutis i klimas glavom.

Rezultat je u 100% slucajeva reklamacija PROVERENO - vise puta

*ja sam uvek bio ovaj drugi sto se kao razume u kompove (koliko god se drao izostajao je efetak visine i narogusenosti).

Veruj mi drugog nacina nemas!
Citat:
kojot043 kaže: Pregled poruke
Posle mnogo muka ispali su fer.Zamenili su mi graficku radeon R9 270X koja je ocigledno riknula sa novom radeon R9 380.Sad je sve OK,hvala svima na savetima.
Citirani savet nikada nemoj zaboraviti. Maska je u pravu.
Dalje, dobio si odlicnu graficku kartu. Neka te dugo sluzi.
Srdacan pozdrav. Sve najbolje.
JaImojiProblemi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JaImojiProblemi na korisnoj poruci:
kojot043 (3.12.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa grafickom karticom tshomi Grafika 8 22.4.2015 12:28
Problem sa grafickom xp professor Kvarovi 3 15.7.2012 20:58
Problem sa grafickom ili monitorom? mrlogan Kvarovi 14 30.9.2010 10:41
problem sa grafickom duki92 Grafika 10 11.1.2008 4:52
Problem sa grafickom (verovatno) kvrk Kvarovi 6 28.2.2007 14:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com