Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.10.2006, 10:58   #1
Astor
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Poruke: 107
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

Kada sam probao da se konektujem sinoć, vidim prozor i grešku 797 i piše da nemam modem. U devise manageru jednostavno ne postoji modem! Molim vas odgovorite mi šta se to dešava, hitno mi je potreban internet... Hvala...
Astor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 11:37   #2
Doncha
Član
 
Član od: 10.4.2006.
Poruke: 315
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

I meni se to dešavalo par puta. Prebaci modem u drugi PCI slot i ponovo instaliraj driver za modem.
Doncha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 12:02   #3
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

Ne mora da prebacuje modem u drugi PCI slot, vec samo da ubaci instalacioni CD sa drajverima i Win. ce sam sve odraditi i podici sound device za modem.
Ako menja PCI slot onda mora ici u kontrol panel pa na modem i tamo da oznaci nov slot u kome se nalazi modem i da izvrsi nova podesavanja.
Sto komplikovano kad moze jednostavno.
Desava se cesto u Win.-u da pucaju drajveri i ne samo za modem. Meni je skoro pukao drajver za USB web kameru. Desava se to.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 14:06   #4
Astor
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Poruke: 107
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

Hvala,probacu to da uradim. A takodje sam izgubio i drajvere za graficku nedavno.... Verovatno nesto WIN.... Pozdrav...
Astor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 14:27   #5
Doncha
Član
 
Član od: 10.4.2006.
Poruke: 315
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

Citat:
AstraLogos kaže:
Ne mora da prebacuje modem u drugi PCI slot, vec samo da ubaci instalacioni CD sa drajverima i Win. ce sam sve odraditi i podici sound device za modem.
Sve je to lepo teoretski, ali u praksi je, bar kod mene, bilo malo drugačije. Dok nisam zamenio slot Win nije prepoznavao ni "M" od modema bez obzira na instalacioni CD. Sve sam probao i upalilo je samo menjanje slota (tek tada je win "progledao" i krenuo sa instalacijom ). Naravno to ne znači da je isti slučaj i kod Astora.
Doncha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 14:54   #6
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

Citat:
Doncha kaže:
Sve je to lepo teoretski, ali u praksi je, bar kod mene, bilo malo drugačije. Dok nisam zamenio slot Win nije prepoznavao ni "M" od modema bez obzira na instalacioni CD. Sve sam probao i upalilo je samo menjanje slota (tek tada je win "progledao" i krenuo sa instalacijom ). Naravno to ne znači da je isti slučaj i kod Astora.
Kod mene je bila najgora varijanta: ni menjanje slota nije pomoglo, morao sam da promenim modem... Ako nista ne pomogne, probaj modem kod nekog drugog pa vidi da li radi.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 21:50   #7
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

I meni se to dogadjalo samo je promena slota palila. Ako neces da bude u drugom slotu mozda da pokusas da izvadis karticu, ukljucis/iskljucis komp i ponovo probas sa istim slotom.
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 22:01   #8
kvazigale
Član
 
Član od: 22.4.2006.
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

a najgluplja moguca varijantjanta je da izvadis modem. upalis kompijuter, pa ga ugasis. i tako jos jednom. pa onda vratis modem, pa upalis kompijuter pa ga ugasis. pa ga opet upalis i odinstaliras drivere. vrlo vazno ne restartujes nego upalis i ugasis. smesno ali mene ledja vise ne bole. pozdrav
kvazigale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 23:09   #9
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

Citat:
Doncha kaže:
Sve je to lepo teoretski, ali u praksi je, bar kod mene, bilo malo drugačije. Dok nisam zamenio slot Win nije prepoznavao ni "M" od modema bez obzira na instalacioni CD. Sve sam probao i upalilo je samo menjanje slota (tek tada je win "progledao" i krenuo sa instalacijom ). Naravno to ne znači da je isti slučaj i kod Astora.
Doncha druze, kada naprasno nestane modem kao sto je opisao Astor, logicno je a ne teorijski, da se reinstaliraju drajveri i restartuje Win.
Ako to ne upali onda bi i ja kao sto si ti napisao promenio slot. Desavalo mi se to sa TV karticom. Ako ni tada ne radi proverio bi na drugom kompu sam modem da li je ispravan. To je neki logican red radnji.
Inace stekao sam utisak da se to desava u zavisnosti od kvaliteta same maticne ploce. Odkad vozim Abita ne secam se kada sam imao neki slicni problem. To sa web kamerom sam sam kriv jer sam cackao sa TV karticom i pukao je drajver od kamerice.
Mada i ostali predlozi mogu biti od koristi.
Pozdrav drustvu!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 23:15   #10
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

Citat:
Martok kaže:
I meni se to dogadjalo samo je promena slota palila. Ako neces da bude u drugom slotu mozda da pokusas da izvadis karticu, ukljucis/iskljucis komp i ponovo probas sa istim slotom.
Ista prica i kod mene. Samo mala dopuna, pre iskljucivanja uninstaliraj modem.
Na kraju sam dosao u situaciju da mesecima vrtim izmedju dva slota modem i to bar nedeljno. A imao je i problema pri instalaciji, nije hteo win da prizna drivere itd. Na novoj ploci nemam jos tih problema, i modem instalira automatski, bas gospodski u odnosu na ono pre. btw Imam i novi modem.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2006, 23:32   #11
GoranKostic
Član
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 185
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

Citat:
Astor kaže:
Kada sam probao da se konektujem sinoć, vidim prozor i grešku 797 i piše da nemam modem. U devise manageru jednostavno ne postoji modem! Molim vas odgovorite mi šta se to dešava, hitno mi je potreban internet... Hvala...
Astor, ako u device manageru imas negde pci simple comunicaton device (ako se dobro secam, tako nesto), sto obicno pise kada kada racunar vidi modem, ali ga ne prepoznaje jer nema odgovarajucih drajvera, instaliraj opet drajvere za modem, imas neki problem sa drajverima, a ako nema ni toga, onda racunar ocigledno uopste ne vidi da je modem povezan, pa ne verujem da ces ista postici pokusavajem da instaliras drajvere, probaj kao sto su te ostali vec savetovali, da promenis slot, ocistis kontakte na slotu, a ako ne pomogne, menjam modem. Dakle baci pogled jos jednom na device manager.
GoranKostic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2006, 1:17   #12
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Windows XP ne vidi modem, pomozite!!!

Fino, ali je moguće i da se modem, zbog nategnute ploče malo iščupao!
Pravilo: Nikada ga ne stavljaj u deljeni slot! Nisi nam rekao koja je mašina (ploča, procesor, modem). Postoje nekompatibilnosti različitih brendova (SmartLink je za bogu plakati iako je sa Conexantovim čipom, posebno na i815). Drugo, koliko PCI uređaja imaš (TV kartu?, zvučnu?), blutrut, mobilni? Zadnja dva znaju da dodaju portove za modeme pa imaš konfikt ! Budi određeniji !
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows vista__(TM)Beta 2 Evaluation Copy Bullid 5308.60 Rasha019 Operativni sistemi 11 26.11.2006 20:48
WIN Vista yoker86 Operativni sistemi 51 12.11.2006 13:49
zasto mandrake 10.1 ne prepoznaje motorolin modem? kenta Slobodni softver 3 26.1.2006 17:11
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com