Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.10.2008, 23:15   #1
mirjanaimsir
Novi član
 
Član od: 11.10.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Realna cena za HP Pavilion DV6000?

Imam ponudi da kupim laptop donesen iz SAD.E za sad imam samo informacija o njemu da ima 3 gb memorije i da je ekran 15 inca i da je oznaka HP pavilion dv6000,a ostatak informacija jos ne znam.Kompjuter je nov.Jos ne znam za koliko se prodaje.Htela bih pitati na koliku bih cenu trebala pristati,da me ne oderu.Mislim spremna sam da platim realnu.
mirjanaimsir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 23:26   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: realna cena hp pavilion dv6000?!?!?!

Po mom mišljenju, sumnjam da ga je on platio u USA preko 900$. To je negdje oko 700 evra. Sad, pitanje je da li će se on bazirati na američkoj cijeni, ili će ga zacijeniti malo jače, na šta ima pravo, jer su takvi laptopovi mnogo skuplji kod nas, plus što u Srbiji i Crnoj Gori uopšte nema Pavilion serije u prodaji.

Teško je dati ocjenu samo na osnovu veličine ekrana i količine RAM memorije, ali trebala bi prvo da se raspitaš za cijenu, jednostavno ih pitaš na koliko cijene laptop, i onda na miru razmisliš i konsultuješ se. Vrlo je diskutabilno kako će oni da gledaju na taj laptop, jer mogu da stvarno nabiju cijenu, jer te modele nećeš naći kod nas. Opet, HP dv6000 da ja znam košta oko 900$ (manje - više) u Americi.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2008, 23:41   #3
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: realna cena hp pavilion dv6000?!?!?!

Moras da saznas za koliko on to okvirno tebi misli da proda, sad kod nas ima dosta dobrih MSI laptopova iz Performance i gaming serija svi imaju po 3gb rama, dobre procesore, veliki hard,dobru grafiku(za igranje matene) kameru, rezac bas veliki izbor modela, tako da ako je jaka cena msilim da ti ne vredi da bacas pare na marku laptopa, nego na performanse, da su ovi MSI obicni laptopovi iz obicnih serija ja ne bih ni posmislio na njih pored HP-a, ali su performance i gaming serije stvarno extra, skoro je kolega kupio jedan i stvarno sam se odusevio i izgledom i performansama jos vise...
A moras saznati jos podataka o HP-u barem kako se tacno zove model, u Usa cesto moze da se kupi nekoliko varijacija istog lapa...
http://computers.pricegrabber.com/la.../form_keyword=
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2008, 0:12   #4
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: realna cena hp pavilion dv6000?!?!?!

Ništa lakše nego da na netu saznaš cenu takvih modela u USA i Evropi.
Drugo - nisi rekla za koje stvari nameravaš da koristiš laptop - za surf, Office i filmove ili za igre i photoshop.

Ako je ovo prvo, onda ti tih 3GB rama, ko zna kakva grafika, takt proca, itd. (i cena od nekih 600-700+ E) uopšte ne treba. Uzmeš neki Acer-ov model za 400E i divota.

P.S: Naravno, uvek sam protiv laptopa osim ako ti je baš neophodan, tako da...
P.P.S: Btw, kako misliš da ćeš iskoristiti garanciju ako se nešto zezne? Ja bih batalio takve akcije

Poslednja ispravka: shrafko (12.10.2008 u 0:19)
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Toshiba A305-S6839 vs HP Pavilion dv6700t Bolton ŠDK - Prenosni računari 14 25.6.2008 5:59
Zbun oko cena grafičkih shrafko Grafika 4 11.2.2008 23:42
Cena Google AdSense reklama (najvece i najnize) freeminder Internet usluge 19 28.2.2007 23:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com