Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2021, 16:11   #21
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

čini mi se da se sećam kad si kupovao tu konfu novu..
Ja iskreno više ne nalazim zadovoljstvo u kupovini novog hardwera, više volim pare..
I ovaj bih prodao da vredi nešto, mogao bih ja i sa i3 procesorom da se snađem, dobro ne sad uzeo sam neku grafičku, ali teoretski bih bio zadovoljan i sa procesorom od 600 din.. neki i3-3xxx za internet i video dovoljan, ali nije ni ovaj nešto skuplji i5, platio sam ga oko 20e sa poštarinom, pa da ne preterujem.. ipak je bitno i da je brz, a crvenu ispušim za 2 dana..
Sve u svemu, čuo je koje su prednosti i mane, pa nek gleda šta će..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
Lex987 (16.8.2021)
Stara 19.8.2021, 19:05   #22
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Razmisljao sam o toj nekoj Ryzen varijanti, ali odlucih da uzmem ovaj i5, danas stigao i mislim da ce za te pare da vrsi posao samo tako, nego pomenuh graficku jer sam kontao da ova integrisana nece biti ni za k, al zapravo se jako lepo nosi, do duse trenutno sa jednim monitorom. Mislim da je HD4600, sta znam.
U svakom slucaju hvala, ne planiram da dajem neke pare na racunar jer ga koristim prakticno jednom nedeljno da snimim neki cover i da to sve upakujem, eventualno PS, kontakt 5 povremeno i to. Vec pomenuh

A da, ima 2 display port-a i 1 VGA port, sto je super
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2021, 20:14   #23
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.468
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.002 puta na 3.724 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Bez brige gura i 2 monitora lagano u 2d, evo baš se javljam sa jedne takve konfe.. radi sve osim igrica..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2021, 20:20   #24
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Ma to je korektan CPU i kvalitetan racunar, polovan ali to je to za te pare. Graficku uvek mozes naknadno dodati ako ti zatreba.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2021, 8:45   #25
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
Razmisljao sam o toj nekoj Ryzen varijanti, ali odlucih da uzmem ovaj i5, danas stigao i mislim da ce za te pare da vrsi posao samo tako, nego pomenuh graficku jer sam kontao da ova integrisana nece biti ni za k, al zapravo se jako lepo nosi, do duse trenutno sa jednim monitorom. Mislim da je HD4600, sta znam.
U svakom slucaju hvala, ne planiram da dajem neke pare na racunar jer ga koristim prakticno jednom nedeljno da snimim neki cover i da to sve upakujem, eventualno PS, kontakt 5 povremeno i to. Vec pomenuh

A da, ima 2 display port-a i 1 VGA port, sto je super
a koja ce biti namena tog racunara? Ako ga koristis za internet i multimediju ta integrala ce biti adekvatna,jedino gde ces primetiti nedostatak snage jeste ako pokusas nesto da igras na istoj. Mozes stare naslove neke da opikas ali moras da eksperimentises sta radi a sta ne na toj integrali.
Ja sam pre 1.5 godinu nabavio ovaj sadasnji jer sam bio u istoj dilemi oko plolovnog/novog i dosao do zakljucka da za moje potrebe je ovo zasad adekvatno jedino gde su me zajbeali jeste za win 11 .Vremenom sam zamenio graficku(za 60e) i napajanje (85e) i dodao jos 8gb rama (20e) i vise ne ulazem samo odrzavam postojece stanje.
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2021, 8:53   #26
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Pod "zastarela" (a zaoravo sam napisao prevazidjena) ne mislim spora vec je prosto u tehnoloskom smislu matora i prostora za neki buduci upgrade nema. Uzmes plocu sa AM4 socketom (neki od brojnih cipsetova za njega) i imas prozor za upgrade na veoma brze, moderne Ryzen procesore. A kostace slicne pare. To je, po meni, mnogo bolja kupovina ako se planira upgrade.
Zasto bi iko kupovao racunar od 120 evra i ocekivao da to ima smisla upgrejdovati.

Pa sami upgredjdovi bi bili skuplji od masine.

U tom cenovnom rangu, kada je vreme za upgrade, masina se baci i kupi "nova" polovna za slicnu cenu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2021, 10:12   #27
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.942
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Citat:
lobanja kaže: Pregled poruke
a koja ce biti namena tog racunara? Ako ga koristis za internet i multimediju ta integrala ce biti adekvatna,jedino gde ces primetiti nedostatak snage jeste ako pokusas nesto da igras na istoj. Mozes stare naslove neke da opikas ali moras da eksperimentises sta radi a sta ne na toj integrali.
Ja sam pre 1.5 godinu nabavio ovaj sadasnji jer sam bio u istoj dilemi oko plolovnog/novog i dosao do zakljucka da za moje potrebe je ovo zasad adekvatno jedino gde su me zajbeali jeste za win 11 .Vremenom sam zamenio graficku(za 60e) i napajanje (85e) i dodao jos 8gb rama (20e) i vise ne ulazem samo odrzavam postojece stanje.
Pa napisao je barem tri puta do sada koja ce namena biti tog racunara prelistajte malo temu pre nego sto nesto prokomentarisete eto onako...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2021, 11:09   #28
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
Pa napisao je barem tri puta do sada koja ce namena biti tog racunara prelistajte malo temu pre nego sto nesto prokomentarisete eto onako...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
prelisto,preslo preko glave. Kupuj za tu namenu ce oabavljati funciju i vise od toga. Nemas potrebe za dodatnom grafickom mozda samo ubaciti jos rama i to je to.Nista novo za 120e neces nabaviti sto moze da pridje ovome a sto rekose kolege ovde kad nebude mogla da vrsi tu namenu prodas izvuces malo para za istu i kupujes sledecu jacu. Za tu namenu nema potrebe za novim racunarom
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2021, 22:35   #29
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
Posto stari deda od konfe pravi velike probleme, kontam da uzmem drugi racunar, gledajuci nove bacih pogled na KP i mnogo me zainteresovala sledeca masina.

HP brandiran racunar u small form factor kucistu, i5 4590, 8GB DDR3, 240gb SSD, sve to za nekih 120 eura i 6 meseci garancije. Naravno, kontao sam da ubacim neku GT 1030 zbog ogranicenosti napajanja u tim kucistima. U sustini racunar mi treba za internet i neku light audio obradu, eventualno kontakt 5, photoshop i slicno ne tako zahtevno. Da se manem corava posla i da jurim nesto novije ili je ovo ipak za mene sasvim dovoljno? Inace graficku uzimam zbog dva monitora. Igrice ne igram. Hvala
Može na PP link od prodavca, da vidim da li ima još, baš me malopre kumovi pitali da im preporučim dobru a jeftinu mašinu za klinca za školu?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2021, 22:48   #30
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Citat:
Zasto bi iko kupovao racunar od 120 evra i ocekivao da to ima smisla upgrejdovati.
Lepo sam napisao da uz dodavanje nesto novca moze da ide na AM4 plocu uz slabiji procesor gde postoji mogucnost apgrejda. Za ove pare nema bolje, to je to.

Poslednja ispravka: Laskaris (20.8.2021 u 23:18)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2021, 0:11   #31
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Uvek možeš dodati još malo i dobiti nešto bolje i onda još malo i još malo...
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2022, 16:43   #32
JohnnyBravos
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 138
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Može na PP link od prodavca, da vidim da li ima još, baš me malopre kumovi pitali da im preporučim dobru a jeftinu mašinu za klinca za školu?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
+1
I danas je teško naći takvu konfig za te novce.
JohnnyBravos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2022, 8:15   #33
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.708
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 905 puta na 668 poruka
Određen forumom Re: Da li se isplati uzimati polovan racunar?

Što se polovnih računara tiče, ja sam na primer uzimao za par klijenata preko kupujem prodajem, polovne HP i Dell računare, Intel procesori 4. generacije i5, staviš mu SSD od ~250GB i 8GB RAM-a i to je jedna sasvim sposobna kancelarijska mašina. Bonus je i taj što dolazi uz legalan Windows 7 ili 8 koji nadogradiš sa tim serijskim ključem na Windows 10 i voila, legalan Windows.

Dakle, radi browser u pozadini, Outlook, Word, ERP program i ne oseća se nikakvo gušenje.

Sad u poslednje vreme ipak gledam da to bude bar šeste generacije intel.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Procena računara alien Šta da kupim? 6942 17.12.2023 10:28
Savet: Kako se kupuje i proverava polovni racunar preko interneta? Kompjuterija Šta da kupim? 0 25.9.2015 13:59
Brend racunar, da li se isplati zamena? salealexic Osnovne komponente 17 11.3.2015 20:10
racunar se restartuje olujnik Kvarovi 2 10.1.2007 23:17
Koji najjeftiniji racunar? Sale2322 Šta da kupim? 8 7.3.2006 22:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com