Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2022, 15:20   #81
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Uncharted Legacy of Thieves Collection

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Ne znam odakle ovoliki hejt prema Sonijevim naslovima, kakva bi bila ovogodišnja ponuda da nisu stigle na PC, svaka od njih zaslužuje da bude igra godine, naravno imaju svojih mana i nije da nam donose nešto neviđeno na PC, ali su produkcijski neverovatne, i sa tog aspekta nemaju konkurenciju. Uncharted i GOW su mi njaviše legle, vremenom ćemo shvatiti koliki je značaj što je Sony rešio da se odrekne ekskluzivnosti i da skoro imamo sve najbolje na PC platformi. Uncharted jeste previše skriptovan i predvidiv ali ispeglan i u svakom aspektu vrhunski.
Upravo je tu problem za neke, većinu Sony ekskluzive nosi ta visoka produkcija i vrhunsko sinematsko iskustvo. Ali zbog toga gameplay ume mnogo da pati a veliki broj igrača mnogo više ceni kvalitetan/inovativan gameplay. I God of War sam odigrao čim je izašao za PC, i uživao sam u igri stvarno, ali i pored toga mislim da je jako precenjena zbog te hiperprodukcije.

Odigrao sam prva tri dela Uncharted sada skoro u pripremi za četvorku na PC-u, i mogu da kažem da mi stvarno nije jasno zašto je toliko hajpovan ovaj serijal. Možda je to ipak drugačije kada ih igraš onda kako su izlazile pa imaš više vremena da se slegnu iskustva između svakog dela. Ovako kako sam ih odigrao sva tri back to back, utisak mi je meh, fun but nothing special. One set piece akcione sekvence su naravno odlične, problem je što su igre između tih sekvenci čist prosek i ništa posebno.

Ako stavimo priču po strani, ova Tomb Raider reboot trilogija mi je mnogo zabavnija bila za igranje.

E sada još nisam odigrao ovaj četvrti deo Uncharteda ali kontam da će mi se najviše svideti jer videh da su unapredili dosta toga, ali kao opet pati od tih patterna.
evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2022, 17:40   #82
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Uncharted Legacy of Thieves Collection

meni su bila patnja pucački delovi, jer sam igrao na PS5. cenim da je na k&b dosta lakše.
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2022, 18:58   #83
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Uncharted Legacy of Thieves Collection

Nahajpovan je serijal kao i svaka sonijeva ekskluziva jer ljudima nije bila dostupna.

Sad kad polako igre dolaze u sire narodne mase (PC), ljudi vide koji su to koridor suteri i da na kraju krajeve smo mogli i bez njih, sasvim je dobra ponuda na PC-ju
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2022, 21:09   #84
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Uncharted Legacy of Thieves Collection

Poređenje Tomb Raider vs Uncharted mu dođe kao Coca-Cola vs Pepsi.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2022, 22:11   #85
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.871
Zahvalnice: 713
Zahvaljeno 200 puta na 117 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Određen forumom Re: Uncharted Legacy of Thieves Collection

Jel ima nekih nagovestaja u vezi portovanja delova pre cetvorke?
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2022, 22:27   #86
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Uncharted Legacy of Thieves Collection

Citat:
Telepatic kaže: Pregled poruke
Jel ima nekih nagovestaja u vezi portovanja delova pre cetvorke?
Izjavio je neko iz Naughty Dog da moderna publika zeli vizuelno bolje igre pa treba preveliki trud i rad da se one dovedu na danasnji standard i nemaju u planovima da urade tako nesto. Opet glupost jer bas u komentarima ispod "moderna publika" skoro jednoglasno tvrdi da je samo dobar port bez bagova sasvim dovoljan i da moderni studiji nemaju pojma sta moderna publika zeli.
Ne znam tacno link ali siguran sam da moze lako da se nadje ,procitao(ipak je bio YT) sam to pre mozda 10ak dana.
Verovatno da hoce da maksimizuju zaradu tako sto prebace igre u novi endzen pa bi jednostavan port smanjio neki naredni broj na dan izbacivanja igre. Ne bi mogli da pravdaju veliku cenu za recimo prvu igru ako samo urade port a sigurno bi to uticalo na prodaju nekog kasnijeg rimejka.

evo nasao sam

Uncharted 1-3 portovi ?
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
Telepatic (14.11.2022)
Stara 14.11.2022, 1:55   #87
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Uncharted Legacy of Thieves Collection

Meni je Uncharted sinonim za Indijana Džons tip igre. Dakle, akcija, dobra priča zanimljivi likovi, prelepa grafika. Gejmplej nije najbolje što se nudi, ali opet, s obzirom na godište, recimo da se drži solidno. To šta sam očekivao, to sam i dobio.
Meni je novi TR cringe do zla boga. I da budem iskren, gejmplej mi tu ništa nije niti pomogao niti odmogao pa neka je bolji duplo.
I nije baš Uncharted press X to win. Ali nije to ni bitno.
Mislim da je najveći problem što su igre previše hajpovane i onda većina očekuje silazak Hrista međ' obične smrtnike, a to teško da je slučaj.
I GOW je sličan tome, realno, igra je vrhunska, nije savršena, ali poseduje visoku dozu kvaliteta i fenomenalnu produkciju.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2022, 11:11   #88
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Uncharted Legacy of Thieves Collection

Na soniju imam prva tri dela od kojih sam trojku samo igrao i došao možda do pola.Četvorku sam završio na PC-u.Upoznao sam se, da kažem, sa likovima i generalno sa fransizom, ali ne mogu da kažem da mi se na kraju Nathan više svideo od Lare.Uz Laru sam, praktično odrastao i ispratio ceo njen razvojni put i sve u svemu, to što smo imali na PC-u svo ovo vreme je sasvim dovoljno.Četvorka jeste vizuelno jako lepa i prva polovina igre mi je baš legla, ali onda kreće mučenje u vidu potpuno istih radnji iz poglavlja u poglavlje do samog kraja igre.Znam da smo o istim ovim stvarima raspravljali i kada je krenuo reboot Lare ali Lara je ipak naša nekako.
Lost legacy sam počeo odmah posle A Thief's End, ali sam vrlo brzo stao i ne verujem da ću nastavljati.Film je bio katastrofa, tako da sam i previše pažnje posvetio ovom serijalu i slažem se da sam mogao i bez njega.
Sa druge strane, GoW, Horizon, Death Stranding, Days Gone... sve do jedne vrhunske igre i apsolutno je pros*****e reći da nam nisu ni trebale na PC-u.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2022, 17:31   #89
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Uncharted Legacy of Thieves Collection

I ja sam odrastao uz Tomb Raider i presao sam Uncharted 1 i 2 na PS3 pa opet Uncharted 1-4 na PS4 i sad opet igram Uncharted 4 na PC-ju. Takodje sam presao i vecinu Tomb Raider igara (nisam bas sve). I obe fransize imaju i prednost i mane. Ja licno sam vise uzivao u Legend, Anniversary, underworld trilogiji Lare nego u novoj trilogiji Ali opet ne mogu reci da je sve lose u novim TR igrama jer mi je vise odgovarao metroidvania pristup dizajnu nivoa u novoj trilogiji nego u prethodnim TR igrama i Uncharted-u (Lost Legacy je krenuo u tom smjeru). ali pricu, likove i Laru ne mogu da svarim u novim igrama nikako. Tako da dzaba sav taj dizajn nivoa kad Lara krene da brblja i proizvodi kojekakve zvukove i ima mentlni kolaps svakih sat vremena.

Sa druge strane Uncharted je prakticno radjen na kalup starijih TR igara sa laksim platformingom i vise akcije u mnogo bolju produkciju, pricu i likove. Obzirom na to da sam ja tip igraca koji najvise uziva u prici i likovima u igrama (nije sad da samo igram takve igre, presao sam i mnoge druge igre koje prakticno nisu ni imale pricu) Uncharted je za mene fenomenalna igra. Takodje koliko god mi se doadao metroidvania dizajn nivoa u TR ipak ima drazi i u tome da se igra tzv. "globe throtting" avantura sa mnogo vecom raznovrsnosti nivoa nego ako je sve smjesteno na samo jednu lokaciju.

Tako da sto se mene tice neka prave jos 5 Uncharted igara jer potraga za blagom u igrama i na filmu nikad dosta.

P.S. Kada ce National Treasure 3 da konacno saznamo sta je bilo na 47. stranici predsjednicke knjige XD
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
DBrave (14.11.2022), Koreli A. (14.11.2022)
Stara 15.11.2022, 16:34   #90
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Uncharted Legacy of Thieves Collection

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ja licno sam vise uzivao u Legend, Anniversary, underworld trilogiji Lare nego u novoj trilogiji
Ta neka priča. Ja sam Uncharted počeo da igram 2015,dosta bolje mi je to od novog TR.
Jaso mi je da se i zašto,nekome danas ne sviđaju prvi delovi.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2023, 23:47   #91
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Uncharted Legacy of Thieves Collection

Evo i ja uveliko igram, presao A Thief's End i meni se bas bas dopao. Neocekivano duze traje, ocekivao sam neku kracu igru od 6-7 sati meni je trebalo oko 15-16.

Zaista odlicna, Nolan kao i uvek fenomenalan, akcija odlicno odradjena, platformisanje i nivoi nesto otvoreniji nego sto sam ocekivao...Sve u svemu , bas fino i emotivno zaokruzen Nejtanov serijal (da li ce biti jos videcemo)

Ide sada Lost Legacy.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Disney Afternoon Collection dex3108 Platformske igre 10 5.5.2020 12:35
Mega Man Zero/ZX Legacy Collection Acanen Platformske igre 2 25.2.2020 23:40
Devil May Cry HD Collection dex3108 Akcione igre 2 14.2.2018 2:50
Uncharted: The Lost Legacy MitraljezaC Konzole 5 12.9.2017 18:54
Uncharted 2 Carnex Konzole 75 15.12.2014 16:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com