Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.11.2008, 3:44   #1
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Molba za igrace WoW-a/korisnike ADSL-a...

Pozz da ne duzim puno zamolio bih bilo koga od vas koji igraju WoW a imaju adsl konekciju da mi postuju ovde kolicinu prenetih podataka na sat (received+sent) uz neko normalno igranje i uz,recimo,sat vremena u Alterac Valley...
Thx in advance,odoh da spavam,ffs 2:43am
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2008, 12:43   #2
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Molba za igrace WoW-a/korisnike ADSL-a...

Sinoc sam bio poluuspavan pa moj post deluje pomalo konfuzno i guess,pa da se nadovezem malo i da objasnim o cemu se radi i zasto mi to treba...
Elem,osedeo sam cekajuci neki normalan net u zemlji Srbiji i na kraju svih krajeva i dalje sam osudjen na ubogu dialup konekciju. Posto sam dugogodisnji WoW igrac a kao dialup korisnik osudjen na suvo casual igranje resio sam da pazarim MTS/Telenor 3g net koji bih koristio samo za wow pa me zanima koliko prosecan sat igranja WoW-a proguta podataka.Cenim da bi mi paket od 5gb mesecno bio dovoljan a isti kosta oko 2k kod oba provajdera sto je ekvivalent mom mesecnom placanju flat dialup naloga+tel racuna.
I jos jednom,hvala unapred...
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2008, 18:44   #3
Mare911
Član
 
Član od: 17.11.2006.
Poruke: 327
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 165 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Molba za igrace WoW-a/korisnike ADSL-a...

Nevalja ti 3G zbog laga, videces i sam uostalom ><

Inace protok znatno varira u odnosu na to gde si i sta radis (uticu i neki addonovi), ali generalno od nekih 10 do 50 mb na sat

P.S. modem i nije tako losa opcija ako ti je linija iole dobra, u principu bolji je nego neki brzi net sa vecim pingom (ubedljivo je najgore kad ping varira i imas packet loss) Jedini (ozbiljan) problem sa modemom imas u 25-40man instancama i mozda u AV ako si u centru akcije
Mare911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2008, 18:59   #4
virtuoz pavle
Starosedelac
 
Član od: 5.6.2008.
Poruke: 2.163
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 122 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Molba za igrace WoW-a/korisnike ADSL-a...

Ja stalno imam probleme sa Battle Groundima...stalno se Disconnectujem i to se svi prvo ukece ili hodaju u mestu ja ne mogu da napdnem ali mogu da se setam i posle 5 min se DCujem a kad se opet ukljucim u igru.....MRTAV!
Takodje imam problema sa Dungeonima...i to obicnim instancama...isto kao u BG...
DCujem se i u vecim gradovima...recimo u Ogrimmaru ispred mailboxa...tj svuda gde ima vise ljudi.
IMAM ADSL 512/64 i vrelo los kabal koji cu morati da zamenim!
OCAJAN SAM I TRAZIM POMOC!
virtuoz pavle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 2:02   #5
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Molba za igrace WoW-a/korisnike ADSL-a...

Citat:
Mare911 kaže: Pregled poruke
Nevalja ti 3G zbog laga, videces i sam uostalom ><

Inace protok znatno varira u odnosu na to gde si i sta radis (uticu i neki addonovi), ali generalno od nekih 10 do 50 mb na sat

P.S. modem i nije tako losa opcija ako ti je linija iole dobra, u principu bolji je nego neki brzi net sa vecim pingom (ubedljivo je najgore kad ping varira i imas packet loss) Jedini (ozbiljan) problem sa modemom imas u 25-40man instancama i mozda u AV ako si u centru akcije
Hmmm,hvala na prilicno opsirnom odgovoru druze,da nadovezem jos par pitanja na to:10-50mb nije strasno pod uslovom da ne bude tih 50mb bas uvek onda paket potrosis za 20ak dana... Zasto 3g laguje,nije mi bas najjasniji ovaj deo? Ima spikes ili sta? Pazi modem ko modem manje vise radi posao,cak sam i Karazan radio sa njim ali,ipak,nije to to... Puta ako od nove godine duplo podignu cene impulsa mogu da se oprostim od wowa... AV je u principu najveci problem,muka ziva da skupim 20 bedzeva a kamoli nesto vise...
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 2:23   #6
Mare911
Član
 
Član od: 17.11.2006.
Poruke: 327
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 165 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Molba za igrace WoW-a/korisnike ADSL-a...

Citat:
Hmmm,hvala na prilicno opsirnom odgovoru druze,da nadovezem jos par pitanja na to:10-50mb nije strasno pod uslovom da ne bude tih 50mb bas uvek onda paket potrosis za 20ak dana... Zasto 3g laguje,nije mi bas najjasniji ovaj deo? Ima spikes ili sta? Pazi modem ko modem manje vise radi posao,cak sam i Karazan radio sa njim ali,ipak,nije to to... Puta ako od nove godine duplo podignu cene impulsa mogu da se oprostim od wowa... AV je u principu najveci problem,muka ziva da skupim 20 bedzeva a kamoli nesto vise...
Naravno da nije uvek 50mb, obicno je dosta manje, npr kad si sam (questujes i sl) manje trosis nego kad oko tebe 50 ljudi trci okolo/castuje. 3G nisam licno koristio ali mi je poznanik rekao da je feeling u igri otprilike kao na losem wirelessu , znaci spikes i generalno los odziv (on ima telenor 3g, u Beogradu).

Tip za AV: zabij se i brani neku kulu i izbegavaj mass akcije kod vandara/drekka
Mare911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare911 na korisnoj poruci:
cages (15.11.2008)
Stara 15.11.2008, 14:33   #7
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Molba za igrace WoW-a/korisnike ADSL-a...

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Sinoc sam bio poluuspavan pa moj post deluje pomalo konfuzno i guess,pa da se nadovezem malo i da objasnim o cemu se radi i zasto mi to treba...
Elem,osedeo sam cekajuci neki normalan net u zemlji Srbiji i na kraju svih krajeva i dalje sam osudjen na ubogu dialup konekciju. Posto sam dugogodisnji WoW igrac a kao dialup korisnik osudjen na suvo casual igranje resio sam da pazarim MTS/Telenor 3g net koji bih koristio samo za wow pa me zanima koliko prosecan sat igranja WoW-a proguta podataka.Cenim da bi mi paket od 5gb mesecno bio dovoljan a isti kosta oko 2k kod oba provajdera sto je ekvivalent mom mesecnom placanju flat dialup naloga+tel racuna.
I jos jednom,hvala unapred...
Mislim da mozes izdvojiti 2000 dinara i da sam probas kako to funkcionise ono u sta sam siguran je to da je bilo koja varijanta bolja od dial-up-a jer je dial-up ubedljivo najskuplja konekcija. Preracunaj sam na kraju koliko te kosta MB na dial-up-u, a koliko preko 3G interneta.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 23:06   #8
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Molba za igrace WoW-a/korisnike ADSL-a...

Bih ja to vrlo rado druze,ali je problem sto si prinudjen da potpises ugovor na 12/24 meseca a to mi nikako ne bi odgovaralo ako se za*****
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2008, 23:39   #9
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Molba za igrace WoW-a/korisnike ADSL-a...

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Bih ja to vrlo rado druze,ali je problem sto si prinudjen da potpises ugovor na 12/24 meseca a to mi nikako ne bi odgovaralo ako se za*****
Onda ti je najbolje da sacekas da nam prosire centralu pa da uzmes adsl, pominju januar kao mesec u kome ce to resiti.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2008, 22:06   #10
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Molba za igrace WoW-a/korisnike ADSL-a...

Ma brate resice Telekom znas sta?Ne smem da kazem na forumu,nije lepo....
Znas li koliko korisnika ADSL-a ima nasa opstina?Ja cu ti reci:nesto preko 400 (cetiri stotine).... A znas koliko ima stanovnika? Preko 50k... -_- A ja sam se prijavio pre ni sam ne znam koliko,mozda 2-3 godine ali me prosto zaobilaze jer sam na maloj centrali i nece da se cimaju da intaliraju opremu....
Ma nemam reci vise cime bih opisao te smradove a da se ne pretvori u gomilu psovki tako da ono...
Uzecu taj ffs 3g i guess pa sta mi Bog da...
Edit,offtopic:kako sam ja i dalje samo "drug clan" a na forumu sam maltene od osnivanja? Zbog broja postova? That sucks,ja mogu da nalupam 1k postova za nedelju dana samo sto oni nece imati nikakvog smisla ;s
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cages na korisnoj poruci:
RUSuper (17.11.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL genius Internet usluge 4564 1.11.2022 11:03
ADSL router ili ADSL modem? Mocko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 15.9.2008 14:30
Telekomova "Besplatni ADSL" prevara bujo Internet usluge 19 13.2.2008 0:43
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com