Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.4.2012, 17:06   #181
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
thebluephoenix kaže: Pregled poruke
Totalno ne proverena informacija, samo neki lik mlatio. Ne kazem da nece biti ta cena, ali ona se vrti vec duze vreme kao realna za Wii U. Neki kazu da je Nintendo smanjuo specifikacije konzole (ram memoriju i broj shejder procesora na grafici) da bi smanjio troskove proizvodnje i zaradjivao od prvog dana. Neki developeri su se bunili zbog ovoga i rekli da Wii U nije dovoljno jak, i da je cak i slabiji od trenutne generacije konzola. Ako ovo jeste slucaj, nintendo bi mogao da prodje ko SEGA.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2012, 1:37   #182
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Exclamation Re: Nintendo Wii U

Nintendova konferencija za štampu na E3 2012 će biti u Tuesday June 5, 2012 at 9am PST.

Preračunato na naše vreme , počinje 5. jun 2012 u 18:00.


Najverovatnije će kao i prošle godine, video streaming, moći da se prati na
http://www.ign.com/events/e3/
ili na http://e3.nintendo.com/

Poslednja ispravka: Stranger2 (12.5.2012 u 2:58)
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2012, 18:53   #183
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Totalno ne proverena informacija, samo neki lik mlatio. Ne kazem da nece biti ta cena, ali ona se vrti vec duze vreme kao realna za Wii U. Neki kazu da je Nintendo smanjuo specifikacije konzole (ram memoriju i broj shejder procesora na grafici) da bi smanjio troskove proizvodnje i zaradjivao od prvog dana. Neki developeri su se bunili zbog ovoga i rekli da Wii U nije dovoljno jak, i da je cak i slabiji od trenutne generacije konzola. Ako ovo jeste slucaj, nintendo bi mogao da prodje ko SEGA.
mozda konacno dodje do nivoa PS2, jer sve mi se cini da je wii slabiji nema cak ni spdif..
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2012, 18:58   #184
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Nintendo kasni jednu generaciju

Wii~PS2
Wii U~X360~PS3
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2012, 20:40   #185
P.A.I.N
Veteran
 
Član od: 11.11.2010.
Poruke: 785
Zahvalnice: 193
Zahvaljeno 56 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Mozda po grafici ali je wii prodat u vise primeraka nego xbox 360 ili ps3.
P.A.I.N je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2012, 14:37   #186
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
thebluephoenix kaže: Pregled poruke
Nintendo kasni jednu generaciju

Wii~PS2
Wii U~X360~PS3
Moras da nadjes malo vise informacija. Wii U je barem 50% jaci od trenutne generacije. Ima minimalno cetvorojezgralni power PC procesor, graficku u rangu HD4600 serije (doslo je do mnogo tweakovanja hardvera od strane Nintenda, dolaze nam informacije da ce verovatno podrzavati i DX11 efekte od kojih je najpoznatiji teselacija), svi developeri su odusevljeni sistemom. Iz rivalskih kompanija dolaze informacije da verovatno nece praviti neka cuda tehnike (sto i nije realno, rezoluciju od 1080p nema smisla nadmasivati), a za igranje u Full HD rezoluciji (1080p) Wii U je sposoban.

Wii U ce verovatno biti prva konzola sa pravim MMO RPG-ovima, i drugim vrstama MMO igara (Ghost Recon Online je vec najavljen, podsecam da je ovo F2P naslov, nesto sto je nezapamceno za jednu konzolu ikada, da ima free igre). Bice prvi sistem koji omogucava skidanje igara sa neta, tj. digitalne kopije celokupnih igara. Verovatno ce ovo biti i prva konzola na kojoj ce biti moguce normalno igrati RTS naslove.

Sve informacije koje imamo govore o tome da Wii U jeste prva prava next-gen konzola, sa dosta novina u svetu konzola koje mi PC igraci uzivamo vec godinama. Ne treba olako otpisivati Nintendo, ne posle Wii-a koji je odlicna konzola ma sta ko pricao! Ni u kom slucaju se ne moze porediti sa PS2 po snazi, zato sto pokrece sa zasebnog procesora GC igre, a GC je jos pri izlasku bio jaci sistem od PS2!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
doctor (23.5.2012), Miki_Hakasn (13.5.2012), simke85 (13.5.2012)
Stara 14.5.2012, 5:33   #187
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
verovatno podrzavati i DX11 efekte
DirectX je microsoftova tehnologija i nju eventualno može koristiti samo XboX jer je microsoftov. Ostale konzole koriste sopstvena resenje ili otvorene standarde (OpenGl, OpenCL, OpenAL itd. )...

Bilo je nekih glasina da ce PS4 koristiti DirectX i navodno platiti microsoftu ali to nije shvaceno ozbiljno ni kao glasina...
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 10:10   #188
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
DirectX je microsoftova tehnologija i nju eventualno može koristiti samo XboX jer je microsoftov. Ostale konzole koriste sopstvena resenje ili otvorene standarde (OpenGl, OpenCL, OpenAL itd. )...

Bilo je nekih glasina da ce PS4 koristiti DirectX i navodno platiti microsoftu ali to nije shvaceno ozbiljno ni kao glasina...
Nisam mislio na DirecX kao DirectX, nego kao efekte koje je DX11 omogucio. Jedan od najpoznatijih efekata je teselacija, ali teselacija nije jedini efekat koji je DX11 uveo. Teselaciju sada ima i OpenGL koliko sam uspeo da nadjem na netu, pa ukoliko je graficki procesor na Wii U sposoban za obradu iste, nema prepreka da vidimo teselaciju i na Nintendovoj konzoli. Sama naznaka da ce Wii U podrzavati i Unreal 4 engine nas dovodi u pretpostavku da ce ipak teselacija biti omogucena.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 13:55   #189
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Teselezacija postoji odavno. Našao sam članke da teselizacija ima i u OpenGL-u već oko 3 godine. Međutim radi se o tome na šta se misli pod teselizacijom:

Teselezacija sama po sebi je deljenje nekog poligona na veći broj prostih poligona i to se uglavnom odnosi na stvari kao što je podela petokrake na 5 rombova, četverostrane piramide na 8-stranu, da se kugla i prsten rastavi na veći broj trouglova da bude glatkija itd... Uglavnom na prosta geometrijska tela...

Ta vsrta proste teselezacije iako super zvuči je mislim skoro nebitna jer ja nisam primećivao poligone ni u Far Cry kec koja je igra iz 2004-e (8 godina stara).

Ono što DirectX 11 reklamiše je da se teselezacija programira poput pixel shadera tako da se recimo umesto zatamnjenja i posvetljenja sa pixel shaderima stvaraju ispupčenja i udubljenja tj. prava 3D hrapavost.

http://www.nvidia.com/object/tessellation.html

E sad te nove poligone koji nastaju teselizacijom treba neko da renderuje. Ja pretpostavljam da uz teselizaciju rendering postaje zahtevniji... Ukratko, mislim da na PC-u to ima smisla jer će se zavisno od snage kompjutera teselizacija uključivati i isključivati. A kod konzola pošto se već zna unapred koje su hardverske snage ne znam da li može biti razlike u poređenju istog broja poligona koji su u originalu i istog tog broja koji su nastali teselizacijom.

A slike poput ove:

su mislim čista reklamna fora... igra će izgledati onako kako je naprave. Neće se stare igre pretvoriti u neke lepše zbog teselizacije.

...nagađam. Nisam stručnjak za te novosti samo znam ponešto o poligonima i renderingu iz 3d modelavanja.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2012, 16:38   #190
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Teselezacija postoji odavno. Našao sam članke da teselizacija ima i u OpenGL-u već oko 3 godine. Međutim radi se o tome na šta se misli pod teselizacijom:

Teselezacija sama po sebi je deljenje nekog poligona na veći broj prostih poligona i to se uglavnom odnosi na stvari kao što je podela petokrake na 5 rombova, četverostrane piramide na 8-stranu, da se kugla i prsten rastavi na veći broj trouglova da bude glatkija itd... Uglavnom na prosta geometrijska tela...

Ta vsrta proste teselezacije iako super zvuči je mislim skoro nebitna jer ja nisam primećivao poligone ni u Far Cry kec koja je igra iz 2004-e (8 godina stara).

Ono što DirectX 11 reklamiše je da se teselezacija programira poput pixel shadera tako da se recimo umesto zatamnjenja i posvetljenja sa pixel shaderima stvaraju ispupčenja i udubljenja tj. prava 3D hrapavost.

http://www.nvidia.com/object/tessellation.html

E sad te nove poligone koji nastaju teselizacijom treba neko da renderuje. Ja pretpostavljam da uz teselizaciju rendering postaje zahtevniji... Ukratko, mislim da na PC-u to ima smisla jer će se zavisno od snage kompjutera teselizacija uključivati i isključivati. A kod konzola pošto se već zna unapred koje su hardverske snage ne znam da li može biti razlike u poređenju istog broja poligona koji su u originalu i istog tog broja koji su nastali teselizacijom.

A slike poput ove:

su mislim čista reklamna fora... igra će izgledati onako kako je naprave. Neće se stare igre pretvoriti u neke lepše zbog teselizacije.

...nagađam. Nisam stručnjak za te novosti samo znam ponešto o poligonima i renderingu iz 3d modelavanja.
Slazem se sa tobom, teselacija postoji poodavno, ali fora je sto su je sad primenili na texture. Zbog toga igre koje nemaju texture koje podrzavaju da se teselacija izvrsi nad njima nikada ne mogu imati efekat teselacije. Sta hocu reci, nikad necemo moci da igramo Super Maria 64 sa teselacijom.

Druga bitna stvar je sto je za teselaciju (u ovom vidu u kom mi pricamo o njoj) potreban poseban set instrukcija, a za to je potreban poseban hardware. Zato npr. HD4970 iako azdaja od graficke nikad nece moci teselovati texture, dok HD6310 iako daleko slaba jeste u mogucnosti da teseluje texture. Nije dakle u pitanju sama sirova snaga, vec i posebna logicka kola koja ce obraditi texture i renderovati ih sa dubinom.

Sve u svemu, poenta je sledeca. Igre se ne igraju zbog grafike, jer da je tako samo bi se developeri nadmetali koja je igra "lepsa", a onda bi dobili igre koje zele mir u svetu i rade sve sto vole mladi. Iako trenutna tendencija razvoja igara ide u prilog da se neki, ali samo neki developeri i izdavacke kuce ponasaju ovako, Nintendo nije niti ce ikada biti taj koji ce napraviti igru da bude lepa i nista drugo. Imao je i Nintendo svoje padove, ali svako ko nikad nije iskusio Nintendove igre nema ni sam pojma koliko je u zivotu propustio, sto frustracija sto smeha, ali najvise ciste zabave neokaljane ni u jednom minutu gameplay-a.

Apsurdno je uopste napadati nintendo zbog slabog hardware-a, kad ja mislim da nema coveka na planeti zemlji koji u jednom stadiumu svoga zivota nije imao konzolu sa potpisom nintenda (ili neku od kopija istih). A i hardware Wii U konzole je daleko od slabog, moze od njega da se napravi jedan solidan PC, dok od onog koji je u konkurentskim konzolama (koje su trenutno na trzistu), moze da se napravi jedino kanta za otpadke sa automatskim uvlacenjem papirica!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
simke85 (20.5.2012)
Stara 20.5.2012, 1:29   #191
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ima par novosti, pa da napisem ako nekog zanima:

1. Wii U kontroler je definitivno redizajniran. Umesto analognih slajdera, koji mozemo videti na 3DS-u, uvedene su prave analogne palice. + i - dugmici su malo pomereni, pa sad izgledaju kao start i select dugmici.

2. Procurela je informacija, navodno ju je preneo tester iz crytek-a, da CryEngine 3 radi bez problema na Wii U konzoli sa podesavanjima koja se mogu nazvati i ultra high na PC-u u directX 9 modu (ne kazem da Wii U radi na direct X tehnologiji ), na rezoluciji 720p. Kazu da bi sigurno radila igra i u 1080p bez problema (preko 30 fps-a) da su znali kako da iskljuce ekran na kontroleru. Kako kaze navodno taj lik, iskustvo je potpuno isto kao da igrate na nekom jakom gameing PC-u (nema iskakanja textura i slicnih stvari) zato sto Wii U ima daleko vise rama od konzola prethodne generacije!

3. Operativni sistem Wii U-a ce verovatno biti najglomazniji koji smo mogli videti do sad. Prica se da je Nintendo odvojio 512MB rama samo za operativni sistem, i da ce imati dosad nevidjenje multimedijalne sposobnosti za jednu konzolu. Sa ovako "teskim" operativnim sistemom mozemo ocekivati i brdo aplikacija, npr. za crtanje ili mozda cak i editovanje texta. Naravno taj ram nece biti non stop potreban sistemu, pa ce jedan deo biti dostupan developerima za kreiranje igara.

P.S. Ovo sto sam napisao, sem kontrolera, su sve glasine, pa me nemojte drzati za rec. Sliku novog kontrolera mozete naci na netu.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
renegade_of_funk (22.5.2012)
Stara 21.5.2012, 4:21   #192
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Takođe, promena je što su analogni kontroleri sada pomereni više uz rub da bi bili jednako daleko od za palčeve kao ostali tasteri.

Inače, ja ne volim analogne džojstike što ih svi naprave ispupčene tako da prsti prosto skližu sa njih. Taman me obradovalo što je Wii U imao udubljene a sada ukloniše to... Bar da naprave one krugove protiv klizanja poput N64 pa još nekako.

Jedini analogni džojstici koji mi se sviđaju su na XboX kontroleru jer su udubljeni i imaju blago ispupčene oznake da možeš i da osetiš pod prstom koji pravac je napred nazad, levo desno...
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2012, 10:56   #193
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Analogna palica na Wii-ju, tj. nunchuk-u, je fantasticna. Isto vazi i za classic controller za Wii. Razlog stavljanja analognih palica su pre svega tasteri mapirani kao L3 i R3 na PS gamepadovima. Oni su pre svega potrebni za FPS-ove i TPS-ove, pa je Nintendo izgleda pod pritiskom SEGA-e napravio ovaj redizajn zbog Alien: Colonial Marines-a.

Svi ljudi koji su probali Wii U kontroler bez analognih (sa ovim slajderima) se slazu da je to funkcionisalo fantasticno. Za sad nema nikakvih informacija kako funkcionise kontroler sa ovim analognima. Vazno je naglasiti da kontroler nije toliko veliki koliko se cini, i da svi koji su ga drzali u rukama nemaju zamerki na ergonomiju istog.

Naravno za 10-tak dana je E3, tamo ce prvi put biti prikazano kako radi Wii U i novi kontroler, pa je najbolje sacekati i videti sta se dogadja.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2012, 13:27   #194
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
..Iz rivalskih kompanija dolaze informacije da verovatno nece praviti neka cuda tehnike (sto i nije realno, rezoluciju od 1080p nema smisla nadmasivati)..
mislim da treba ici preko 1080p. u Japanu vec neko vreme imaju vise rezolucije. pa i mnogi racunarski monitori su odavno imali vise piksela. a filmovi se arhiviraju u '4k': https://en.wikipedia.org/wiki/4K_resolution
ta konzola treba da potraje a valjda ce jednom da se trziste pomeri sa famoznog 'fullhd'.
sd rezolucija na wii je razocaravajuca danas, ne bi trebalo da ponove tu gresku.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2012, 16:37   #195
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
mislim da treba ici preko 1080p. u Japanu vec neko vreme imaju vise rezolucije. pa i mnogi racunarski monitori su odavno imali vise piksela. a filmovi se arhiviraju u '4k': https://en.wikipedia.org/wiki/4K_resolution
ta konzola treba da potraje a valjda ce jednom da se trziste pomeri sa famoznog 'fullhd'.
sd rezolucija na wii je razocaravajuca danas, ne bi trebalo da ponove tu gresku.
Treba gledati iz ovog ugla. Svi ti televizori vecih rezolucija su trenutno preskupi, a i monitori. Pre je trebalo ici na neku tehnologiju tipa AMD Eyefinity. Konzole se prave za mainstream trziste, prethode konzole su izasle kada je Full HD bila "preskupa" rezolucija, pa je hardware isao na 720p. Danas je Full HD mainstream rezolucija i kao sto je pre 5 godina ona bila "preskupa", danas je "preskupa" bilo koja rezolucija veca od Full HD-a. Treba imati u vidu da ako konzola kosta vise od 300-350 dolara uspeh na trzistu ce biti neizvestan. Treba utrpati komponente koje su dovoljno snazne, a opet jeftine. Nikada ne treba zaboraviti sta je Sony uradio. Napravio hardware-sku azdaju koja je u svoje vreme imala bolje mogucnosti od najacih PC racunara, ali ko je hteo da da 600+ (cena je isla i do 1000) evra za tako nesto. Tek su pre godinu dana uspeli da zarade na PS3. A da ne pricam da je gotovo nemoguce videti razliku izmedju Full HD rezolucije i 720p, apsurdno je povecavati rezolucije, bolje poboljsavati efekte.

Ma sta ko pricao za Wii, iako njegov realni nedostatak jeste nemanje HD rezolucija, mozemo pricati o najuspesnijoj konzoli generacije. Da je imao HD rezolucije bio bi preskup za obicne ljude, niko svojoj deci ne bi kupovao konzolu i verovatno bi konzola bila neuspeh kao sto je to bio GC. Wii je odlicno odradio posao za ono zasta je dizajniran.

P.S. Evo i malo vise detalja o Aliens: Colonial Marines za Wii U. Pocinje negde od 7-og minuta.

http://uk.gamespot.com/aliens-coloni...hford-6377485/
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2012, 11:56   #196
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Za sve zainteresovane, nintendo ce izbaciti informacije pre E3-a koje su bitne za Wii U u live stream event-u koji pocinje danas u ponoc.

Live stream mozete gledati ovde:

http://www.nintendo.com/nintendo_direct

Poslednja ispravka: dragomix (4.6.2012 u 2:16)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2012, 2:16   #197
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

U pre E3 live stream event-u su pokazane nove mogucnosti i redizajniran kontroler. Najbitnije od svih mogucnosti je ta da su konacno napravili online sistem koji spaja sve korisnike nintendovih uredjaja. Rece Iwata da ga zovu Miiverse, skraceno od Mii Universe. Svi korisnici nintendove konzole ce biti na jednom mestu, komunikacija je moguca bilo kad i bilo gde (bice mogucnost video chat-a), cak i u toku igre. Tekstualna komunikacija ce biti moguca sa uredjaja koji nisu Nintendovi, dakle PC, smart telefoni, tableti... Dakle svi korisnici ce biti umrezeni u svakom trenutku, bilo gde.

Jos jedna novina je mogucnost pracenja igara i koliko igraca trenutno igra odredjenu igru. Ovo ce biti cak i prva stvar koju korinik vidi. Iwata je nazva Mii wara wara. Ne pitajte me, ne znam sta znaci, a najbolje je da vidite sliku pa sami vidite o cemu se radi, tesko je objasniti recima.

Spoiler za Slika:


Prikazan je i PRO controller. On je namenjen svima koji ne vole tablete, pa ce tako biti moguce igrati igre i bez tablet kontrolera kome se on ne svidja. Slika je ispod.

Spoiler za Pro Controller:


Mozete pogledati prezentaciju i sad, nije bitno dal na youtube-u, dal na nintendovom sajtu, ali okacicu da se ne mucite i ovde.


Poslednja ispravka: dragomix (4.6.2012 u 2:23)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
simke85 (4.6.2012), Stranger2 (4.6.2012)
Stara 4.6.2012, 2:54   #198
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Izraz koji je vodio Nintendo tokom citave istorije: Creating something unique!!!

U potpunosti se slazem!
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2012, 14:12   #199
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ovaj Miiverse ekran, simpatičan je ali mislim da to i nije najbitnije. Najbitnije je da su postigli te online mogućnosti poput konkurenstkih konzola i PC-a a moža i bolje. Mnogi nisu verovali da hoće a sada je eliminisan taj veliki deo zamerki.

Poslednja ispravka: Stranger2 (4.6.2012 u 16:46)
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2012, 17:04   #200
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Moje skromno misljenje u vezi Nintenda i njegovog uspeha :
Sve dok bude bilo Exkluziva kao Mario, Donkey Kong, Zelda, Kirby, Metroid... ...bice i uspeha, sve ostalo je manje bitno (nonchake, dziu-dzice i ovaj sad Jumbo Pad)
Zamislite bilo koju konzolu, ali bez svojih exkluzivnih igara - to bi bilo Ciao Amore toj konzoli... ...na pr. Ako mogu odigrati Tekkena, GofW na PCu koji ce mi racQ onda PS3 ?! (analogno i za Wii/XBOX360)
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com