Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.11.2014, 21:23   #621
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Poznanstva će doći tokom faksa, neko od kolega može upasti u stranu firmu pa povući ostale itd. Dosta ljudi posle upisuje master ili doktorske po stranim univerzitetima gledajući sa strane da negde ostane na stalnom poslu. Mada ni ovde elektroinženjeri ne žive loše (finansijski; ne računam društvenu situaciju ), ako iole znaju svoj posao. Ko ne zna, jbg. Znam neke što su relativno skoro završili telekomunikacije na ETF-u, kukaju kako im nije izvesno da nađu posao, a ne znaju osnovne stvari iz struke (TCP protokol, na primer).

Uglavnom gledaj ti da naučiš nešto tokom faksa i da znaš svoj posao, sve će doći na svoje mesto.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 21:35   #622
ETR1
Banned
 
Član od: 7.9.2012.
Lokacija: Usa
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko AIM-a korisniku ETR1 Slanje poruke preko Yahooa korisniku ETR1 Slanje poruke preko Skypea korisniku ETR1
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

U ovoj temi sam i ja postavila to pitanje ali bez dobijenog odgovora... anyway upisala sam pmf u NS smer dipl. informaticar, odsek IT. Isla sam u tehnicku, smer elektrotehnicar racunara, matematika mi je slabo isla, profesor nije mogao biti gori, sama sam se spremala za prijemni i isla sam na besplatne pripreme na pmf i dosta su mi pomogle. Sada mi matematika ide mnogo bolje nego pre, programiranje super posto sam ga imala 3 godine u srednjoj samo sto sad u javi radimo ali je slicno kao c i c++ . Eto malo sam podelila iskustvo, svim buducim brucosima srecno i da upisu sta zele
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 22:26   #623
I like games
Veteran
 
Član od: 25.3.2010.
Poruke: 574
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 71 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Da li ste možda upućeni koliko je perspektivna elektronika na ETF-u? Sve me više interesuje elektronika, pa me zanima koliko ima posla za inženjere elektronike bilo u Srbiji bilo u svetu.
I like games je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.11.2014, 23:12   #624
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Zavisi u kom smeru se uputiš, analogna, digitalna, FPGA programiranje, mikrotalasna tehnika... što se tiče digitalne, u Srbiji nije sjajno, treba imati puno sreće pa upasti u neki razvojni tim (jer ih ima malo), uglavnom ljudi završe kao verification inženjeri što je u suštini bezveze, zakucaš se i ne napreduješ. Što se tiče analogne, tu koliko znam nema ništa ovde.

Šta god budeš radio, vidi da ti digitalna i programiranje ne budu strani, možda završiš u embedded-u, to se još nekako i drži.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
I like games (29.11.2014)
Stara 30.11.2014, 0:56   #625
xp professor
Veteran
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Ivy bridge
Poruke: 745
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Koliko je matematika povezana sa programiranjem jer matematiku ne znam bas najbolje prvenstveno zbog lose osnove (krivica nastavnika), a kasnije je to postala i moja krivica jer se nisam potrudio da nadoknadim znanje. Programiranje me interesuje i hteo bih da upisem neki smer iz te oblasti, jedino me zanima da li ce mi matematika predstvaljati veliki problem?
xp professor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2014, 10:35   #626
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Nađi nekog da te spremi, za 3-4 meseca dobar predavač ti može nadoknaditi sve propušteno.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2014, 21:00   #627
xp professor
Veteran
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Ivy bridge
Poruke: 745
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Nađi nekog da te spremi, za 3-4 meseca dobar predavač ti može nadoknaditi sve propušteno.
Recimo da bude tako i da nadoknadim gradivo i polozim prijemni (upisem fakultet), da li me onda ceka neko deseto gradivo ili se sve svodi upravo na ovo sto sam imao na prijemnom? Ne znam bas na koji nacin to funkcionise.
xp professor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2014, 21:27   #628
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Zavisi sta upisujes, ali matematika 1 (ili kako god je nazvao) je ista ona matematika koja se uci u cetvrtom razredu srednje skole. To je matematika koju, cini mi se, imas na svim informatickim fakultetima/smerovima tako da ce sigurno da ti znaci.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2014, 23:00   #629
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

To ti zavisi od fakulteta, uglavnom, ima naravno ono što je na prijemnom, ali ima i dosta više kasnije. Bitan ti je samo rad, to što u srednjoj nisi bio toliko dobar iz matematike ne mora da znači. Predznanje je svakako dobro i poželjno, ali ako si voljan da vježbaš ne bi trebao imati problema.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2014, 23:50   #630
Thunderman
Veteran
 
Član od: 11.1.2008.
Poruke: 1.112
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 575 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Thunderman Slanje poruke preko Yahooa korisniku Thunderman
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Citat:
xp professor kaže: Pregled poruke
Koliko je matematika povezana sa programiranjem jer matematiku ne znam bas najbolje prvenstveno zbog lose osnove (krivica nastavnika), a kasnije je to postala i moja krivica jer se nisam potrudio da nadoknadim znanje. Programiranje me interesuje i hteo bih da upisem neki smer iz te oblasti, jedino me zanima da li ce mi matematika predstvaljati veliki problem?
To sto si bio los iz matematike u srednjoj skoli ne znaci da ces i na fakultetu biti los iz nje niti znaci da ne mozes da budes dobar iz drugih strucnih tehnickih predmeta. Moje misljenje je da mozes relativno dobro da programiras ako imas kreativnost i logiku bez nekog posebnog znanja iz matematike (osim ako ti bude trebala radi uslova ili neka formula radi kucanja koda, ali glavna caka programiranja je da sam povezujes stvari i smisljas resenja).

Nazalost ja sam otprilike tu kao ti, pomirio sam se da trenutno ne mogu da napredujem iz matematike i fokusirao se na ostale predmete, tako da sam odlican djak sa dvojkom iz matematike (mada me i ta dvojka brine ).

Uglavnom, ako stvarno ne volis matematiku a zanima te IT sektor ja da sam na tvom mestu bih se fokusirao na neke fakultete gde nemas matematiku sve 4 godine pa je izgurao.
Thunderman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2014, 23:57   #631
xp professor
Veteran
 
Član od: 3.6.2009.
Lokacija: Ivy bridge
Poruke: 745
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Ista stvar, bukvalno sam se pomirio sa dvojkom/trojkom iz matematike i gurao ostale predmete maksimalno. Nije da je ne volim, ali znas i sam kad nesto ne vezbas na vreme i kad ti ne ide automatski ga zamrzis, ali opet ima momenata kad mi gradivo legne dobro pa volim da radim i vezbam tada. Ali da se vidim i IT svetu, vidim se, i sam sam to shvatio jos od malena i drugi mi to govore.
xp professor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2015, 18:24   #632
hitmanneverdead
Član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 375
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 55 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku hitmanneverdead Slanje poruke preko Skypea korisniku hitmanneverdead
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Pozdrav svima,

Interesuje me 3godisnji smer na MATF-u pa ako nekoga ne mrzi da mi ukratko kaze njegovo misljenje o smeru, da li je perspektivan i koliko je zapravo "tezak".
Planirao sam da zavrsim 3+2 master.

Konkretno, matematika mi solidno ide (kroz 4 godine srednje imao sam 4-3 uvek) a informatika i racunari su mi prva ljubav jos iz detinjstva. Zeleo bih naravno smer gde ima sto vise prakticnog programiranja, mada shvatam da je nemoguce da na fakultetu radis bas sve sto ti hoces tako da sta da se radi.

Bilo kako bilo, ukoliko neko ima bolji predlog od ovog 3godisnjeg smera, otvoreno cu razmotriti i njegov predlog naravno.


Hvala unapred!
hitmanneverdead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2015, 18:19   #633
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Pitanje o medicinskom fakultetu

Pozdrav,upravo sam saznao da ce na prijemnom na medicini kod nas (Tuzla) biti pitanja iz novosasdskog i beogradskog informatora ako neko ima te informatore u pdfu moze li mi poslati ili ako ima neku informaciju vezanu za njih?
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2015, 17:50   #634
NecroMancer996
Novi član
 
Član od: 12.11.2014.
Poruke: 18
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Re: Pomoć za izbor fakulteta

Pozdrav. Polagao sam prijemni na FTN-u u Novom Sadu, i sad treba da izaberem izmedju smerova "racunarstvo i automatika" ili "energetika elektronika i telekomunikacije", s tim sto bih na racunarstvu bio na samofinansiranju a na eet-u na budzetu. Ako bih upisao eet, izabrao bih na drugoj godini mikroracunarsku elektroniku. Da li taj smer ima perspektivu, ili mi je ipak bolje da ove godine platim skolarinu na racunarstvu?
NecroMancer996 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2015, 20:00   #635
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Sve zavisi sta ti zelis. Ukoliko zelis da se bavis programiranjem elektronike (integriasnih kola i ostalog), onda ostani na E1. Na E2 na trecoj godini imas tri razlicita usmerenja (Racunarska tehnika i racunarske komunikacije (sta se tu radi ne znam, ali znam da firma RT-RK koja je nastala iz tog usmerenja, ima uspesnu sa radnju sa francuskim telekomom i pravi im STB uredjaje), imas smer za automatiku, i imas smer primenjena racunarska tehnika (ili tako nesto). Na tom usmerenju ces uciti o modelovanju i pravljenju softvera). Mogucnost zaposlenja i za E1 i za E2 je velika. Niko ko diplomira bilo koji od ta dva smera sa bilo kojim usmerenjem nije ostao nezaposlen (neki su i u toku skoovanja dobili stipendije od nekih kompanija za koje su poceli da rade cim su dobili diplomu).

P.S. Srecno sa matematikom kod Dorosa i Ilije
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIx Car na korisnoj poruci:
NecroMancer996 (6.7.2015)
Stara 9.7.2015, 10:15   #636
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Pozdrav za FTN podmladak, ja sam bio E1 ali se ne bih usudio da delim savete povodom odabira. Kod Radeta i Ilije samo disciplinovan rad, preživi se i to. U Zavisnosti od smera, možda posle naletite na Pršu (veliki štrumf, prek i pravedan) i Dumnića (podlo stvorenje - hodajuća sujeta i masa kompleksa), pa je i to veselo.

Poslednja ispravka: Aibo (9.7.2015 u 13:45) Razlog: Sitne ispravke
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 12:16   #637
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Prse vise nema Otisao u penziju odmah posto sam ja polozio magnetiku. A Dumnic je na energetici. Moj savet plati godinu na Racunarstvu ili upisi E1 pa gledaj da se prebacis na E2 pre je to moglo ne znam sada kakvo je stanje.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2015, 16:27   #638
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Pomoć za izbor fakulteta

Mozes i sada, nije bog zna kakva razlika predmeta na e1 i e2 u prvoj godini (ili je mozda cak i nema).
Ja sam na Softverskom, zadovoljan sam sto mi ni ilija ni doros nisu predavali
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2015, 20:09   #639
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Studije u inostranstvu - ekspertski sistemi i vestacka inteligencija

Cao

Da li neko ima informacije, sugestije, predloge, iskustva, bilo sta, vezana za master studije u inostranstvu, na temu ekspertskih sistema i/ili vestacke inteligencije? Gde je najbolje aplicirati? Koliko je tesko biti primljen? Koliko tesko je dobiti skolarinu/stipendiju? Itd.

Takodje, koliko je lako/tesko pronaci radno mesto u ovoj oblasti, koliko se isplati takvo radno mesto, itd.

Hvala unapred
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Alek92 na korisnoj poruci:
player1 (21.7.2015)
Stara 26.1.2016, 15:53   #640
dabome
Novi član
 
Član od: 19.1.2016.
Poruke: 8
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Kako se spremiti za PMF racunarske nauke?

Zdravo, polaganje za racunarske nauke na PMF u nisu, se sastoji iz informatike i matematike? Samo sto ta matematika nije ista kao i na departmanu za matematiku? Da li ima neko zbirku za vezbanje tih zadataka, ili savet kako da spremim prijemni iz matematike za departman racunarske nauke? Ostale informacije o tom departmanu i fakultetu su pozeljne...

Poslednja ispravka: DeCoy (26.1.2016 u 18:57) Razlog: glupiranje sa fontom
dabome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
automatika, elearning, elektronika, fakultet, fit, prijemni, sta upisati, studije, visoka skola


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Prebacivanje igrara na K750i uz pomoć USB kabla Željko Aparati i oprema 4 31.1.2007 11:43
Ruteri - potrebna pomoć! shobra Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 25.10.2006 0:40
Pomoć! (Google) drpiga Tekstovi u SK 6 19.1.2006 21:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com