Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2016, 20:59   #1
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Tekuci racun za maloletnike

Pozdrav svima,
Imam 17 godina i ec duze vreme imam blog koji je postao kvalifikovan za AdSense. Znam da AdSense nije dostupan za osobe mladje od 18 godina bez roditeljske dozvole, ali to mogu da sredim putem e-maila mog oca.
Medjutim, posto nemam otvoren tekuci racun, a zelim jedan iskljucivo za sebe, zanima me da li maloletnici mogu otvoriti tekuci racun u banci i ako mogu, koja banka ima najmanju cenu mesecnog odrzavanja racuna?
Tekuci racun mi je takodje veoma potreban za e-kupovinu.
Takodje, zeleo bih da znam da li je moguce da odem u banku, dam novac u kesu s vremena na vreme i prebacim ga na tekuci racun, ili je to moguce samo sa stednim racunom?
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2016, 15:19   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Treba ti lična karta. Za to što si naveo ne treba ti tekući, treba ti visa internet (sa pripadajućim deviznim računom na koji kad ti treba uplatiš sredstava u banci) za plaćanje i običan devizni "a vista" štedni račun na koji možeš da primaš wiretransfer uplate ili da polažeš poslovne čekove... Obe stvari su u Intesi bile dž do nedavno, pročitah ovde negde da sad naplaćuju jednokratnu aktivaciju, neko je pominjao tu na forumu...

Ako ne možeš na sebe... a ne veruješ nikome ... blokiraj slanje čekova do veće sume, sačekaj da dobiješ ličnu kartu, pa otvori račune i odblokiraj posle da ti dolepšaju pričice, to jest' parice. Svakako nema potrebe da juriš sa tim ako tek ulaziš u AdSense, treba vremena da se nakupi $100 što je minimalna suma na čeku.

Samo ne zaboravi da platiš porez
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2016, 18:38   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Mislim da Intesa ne dozvoljava za maloletna lica, ako ima više od 16 godina uz izvod iz matične knjige rođenih (ne treba ni LK) i prisustvo roditelja/staratelja može da uzme Erste omladinsku karticu, ne plaća se ni vađenje ni održavanje. Samo što je to MasterCard a ne Visa, i ne znam kako radi povlačenje sredstava iz inostranstva na nju (PP npr. neće da radi sa MasterCard iz naših banaka).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2016, 10:40   #4
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Mislim da Intesa ne dozvoljava za maloletna lica, ako ima više od 16 godina uz izvod iz matične knjige rođenih (ne treba ni LK) i prisustvo roditelja/staratelja može da uzme Erste omladinsku karticu, ne plaća se ni vađenje ni održavanje. Samo što je to MasterCard a ne Visa, i ne znam kako radi povlačenje sredstava iz inostranstva na nju (PP npr. neće da radi sa MasterCard iz naših banaka).
E, raspitao sam se u Erste banci za omladinski racun. Kazu da to moze uz licnu kartu ili izvod iz maticne knjige rodjenih, a inace oboje imam, a i prisustvo jednog roditelja ili staratelja, a i odrzavanje racuna je besplatno.
Inace, dobija se MasterCard debitna kartica uz koju mogu da kupujem preko neta u zemlji i inostranstvu, sto mi je najvaznije.
A da li bih, za omladinski tekuci racun, mogao da odem npr. u postu i uplatim sam sebi odredjeni iznos na racun, bez da imam devizni racun za tu svrhu?
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2016, 17:34   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Omladinski tekući račun koji se dobija uz omladinsku karticu je dinarski i možeš da uplatiš sebi preko Pošte na tekući, ali plaćaćeš i proviziju u tom slučaju. Uplate na devizni račun (u stranoj valuti) se ne mogu obavljati preko Pošte.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2016, 18:08   #6
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

U telenor banci mozes da izvadis karticu sa manje od 18, bez ikakvih izvoda, cak ti stigne ugovor na adresu (a posle i kartica). Sasvim su pristojni, i daju dobre uslove. Aplikacija im je jednostavna, mozes jako lako da manipulises i evrima i dinarima sa kartice, i nema mesecnog odrzavanja.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2016, 22:30   #7
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Omladinski tekući račun koji se dobija uz omladinsku karticu je dinarski i možeš da uplatiš sebi preko Pošte na tekući, ali plaćaćeš i proviziju u tom slučaju. Uplate na devizni račun (u stranoj valuti) se ne mogu obavljati preko Pošte.
Na kraju sam odlucio, otvoricu Omladinski racun, a gledam, do 4500 dinara uplate placam proviziju od 45 dinara, sto nije mnogo.
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 11:27   #8
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Pitao sam i ja slično svoju banku poštansku štedionicu i evo odgovora.

Citat:
Pitanje kaže:
Postoji li mogućnost dobijanja debitne kartice koja će biti prepaid i na koju bih preko homebankinga mogao da prebacujem sredstva? Cilj mi je da maloletnom detetu dam takvu karticu i onda po potrebi uplaćujem novac koji bi onda ona koristila plaćanjem na POS terminalima i podizanjem sredstava sa bankomata.

Citat:
Odgovor kaže:
Poštovani,
naravno da imamo i takvu mogućnost.

Naime, u pitanju je Visa Internet platna kartica vezana za ili dinarski ili devizni namenski račun.
U nastavku ću Vam proslediti nešto više o Visa Internet platnoj kartici.


Prilikom preuzimanja Visa Internet kartice, potrebno je potpisivanje Ugovora, našta Banku obavezuju važeći zakonski propisi. Zahtev za izdavanje Visa Internet platne kartice predaje se na šalteru ekspoziture gde i karticu preuzimate lično. Pri preuzimanju kartice, korisnik preuzima i PIN. Procedura izdavanja traje par dana.


Korisnik Visa Internet kartice može postati svako fizičko lice sa navršenih 16 godina života koje poseduje ličnu kartu. Možete odmah na šalterima Banke podneti Zahtev i postati korisnik Visa Internet kartice.

VISA Internet debitna platna kartica je međunarodna kartica za plaćanje na Internetu, na domaćim i inostranim web site-ovima, na kojima je istaknut znak Visa ili Visa Electron. Takođe, ovom karticom se može plaćati roba naručena putem pošte ili telefona. VISA Internet debitna platna kartica se koristi i za plaćanje robe i usluga na prodajnim mestima, kao i za podizanje gotovine na bankomatima i šalterima na kojima je istaknut znak Visa Electron.

VISA Internet debitna platna kartica je vezana za poseban tekući dinarski ili namenski devizni račun, a korisnik sam bira da li želi samo jednu (dinarsku ili deviznu), ili obe kartice. Konstantni polog na namenskom računu iznosi 2.000,00 dinara ili 20 eura (u zavisnosti od izbora računa). Pored konstantnog pologa, redovni troškovi su izdavanje i godišnja članarina (100,00 din. I 150,00 din).

Limit potrošnje je određen visinom raspoloživih sredstava na tekućem dinarskom ili namenskom deviznom računu Korisnika.
Korisnik VISA Internet debitne platne kartice definiše dnevni limit za plaćanje bez prisustva kartice koji je zaštitini limit kartice, jer se odnosi na kontrolu potrošnje u okviru 24 časa. Dnevni limit korisnik može povećati/smanjiti podnošenjem zahteva. Tarifa naknada se nalazi na sajtu Banke http://www.posted.co.rs/tarifa_nakna...l#visaInternet
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 11:46   #9
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Citat:
Imate 16-27 godina i treba vam račun u banci, kartica, elektronsko bankarstvo? U Erste Banci ulaznicu u svet finansija dobijate - BESPLATNO!

Osnovne informacije o Omladinskoj kartici:
  • besplatna kartica, bez troškova izrade i mesečnog održavanja
  • debitna kartica namenjena mladima od 16 do 27 godina
  • identifikaciona kartica za omladinski dinarski tekući račun
  • mogućnost podizanja novca na bankomatima u zemlji i inostranstvu
  • podizanje novca na bankomatima Erste banke (i Erste grupe) bez provizije
  • mogućnost plaćanja u prodavnicama u zemlji i inostranstvu, kao i na Internetu
  • bezbednost na najvišem nivou: čip na kartici Vas štiti pri upotrebi u prodavnici ili bankomatu, a servis MasterCard SecureCode pri upotrebi na Internetu
  • potrebna dokumentacija: lična karta (za punoletne) ili izvod iz matične knjige rođenih i prisustvo jednog roditelja (za maloletne)
  • važnost kartice: tri godine
Ovo su pogodnosti Erste Omladinske kartice, sad ne znam da li je njom moguce
placati i u stranim valutama (dolari, evri)?
Definitivno sam odlucio da cu da otvorim Omladinski racun u Erste banci, prvenstveno zato sto su otvaranje i odrzavanje racuna besplatni.
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 12:01   #10
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Ne znam zasto uzimati te neke omladinske kartice kad mozes da uzmes pravu u telenor banci, isto se ne placa odrzavanje, mozes u vise valuta da placas, iako je nova ima dovoljan broj bankomata.. Jos ti sve stigne na adresu, nema cimanja sa nekim papirima
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 12:09   #11
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Citat:
Mare! kaže: Pregled poruke
Ne znam zasto uzimati te neke omladinske kartice kad mozes da uzmes pravu u telenor banci, isto se ne placa odrzavanje, mozes u vise valuta da placas, iako je nova ima dovoljan broj bankomata.. Jos ti sve stigne na adresu, nema cimanja sa nekim papirima
Sad gledam i to, znaci, karticom Telenor Banke mogu da kupujem preko Interneta?
I da li moram da idem u poslovnicu Telenora ako sam maloletnik, ili ce mi, bez obzira na to sto sam maloletnik, kartica stici na kucnu adresu?
Sta jos vidim, za otvaranje tekuceg racuna u Telenor banci, za maloletna lica je potrebna licna karta i DOKAZ O RADNOJ SPOSOBNOSTI, od cega imam samo licnu kartu. I plus se placa 500din. za dobijanje kartice i 400dinara za odstampane izvode???
I, mogu li, kad god hocu, da uplatim odredjen iznos na svoju karticu na bankomatu? Nadam se da toj svrsi sluzi ono "Uplata" na bankomatu :P

Poslednja ispravka: Radojevicuros22 (5.11.2016 u 12:43)
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 12:44   #12
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Ma da, normalna kartica, sve podizes normalno, sve placas normalno, ima i onaj trocifren broj za zastitu na netu, i neki 3D secure (valja je to kad ti posalje proveru putem sms-a), mozes da uzmes br racuna da ti bude isti kao br telefona, tako da ga uvek znas napamet. Mozes da uplacujes din/evre i skidas sa bankomata (naplacuje se kad skidas sa bankomata drugih banaka, mislim da je 40 din, sto je normlano posto nema odrzavanja, postoji i verzija sa mesecnim odrzavanjem i onda ne placas te ostale sitnice). Ne treba ti nikakav radni list, imas tamo na sajtu neka kao onaljn prijava, ukucas podatke, slikas licnu kartu, i u roku od nedelju dana ti dolazi lik na gajbu, ti potpises ugovor (dobijes i fizicku i elektronsku kopiju ugovora) i kartica ti stigne u sanduce takodje u roku od 7 dana.. (jedino se kartica placa 500din, i to ne moras nigde da ides nego ti racun bude u minusu za taj iznos, tako je u svim bankama ja mislim). MasterCard je u pitanju tako da ne moras da se cimas sa pass u prodavnici, ima i paypass samo prislonis i platis nesto, mislim da je i najbolji izbor trenutno. Imas vise informacijana sajtu, pa pogledaj

Poslednja ispravka: Mare! (5.11.2016 u 12:51) Razlog: https://online.telenorbanka.rs/Info/Faq
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 14:49   #13
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Meh, ipak je ovo zemlja Srbija i kad tad će ti zatrebati neki papir ili nešto što mora da se odradi isključivo lično u banci, a vezivati se za banku koja ima jednu jedinu poslovnicu (ne računam Telenor prodajna mesta) je bezveze.

Jedino što mi se jako dopada kod njih je viševalutni račun.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 14:56   #14
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Izvinite sto upadam na temu, ali rekoh da ne pravim novu pa da pitam ovde. Je l' imao neko iskustva sa ovom karticom i internet kupovinom?

Citat:
MasterCard devizna kartica je identifikaciona kartica vezana za devizni tekući račun

Upotrebom MasterCard kartice možete:

raspolagati svim raspoloživim konvertabilnim valutama na deviznom računu
podizati novac na bankomatima u zemlji i inostranstvu
plaćati u prodavnicama u zemlji i inostranstvu
vršiti sigurno plaćanje putem Interneta koje pruža servis MasterCard SecureCode više informacija
Morao sam da raskinem ugovor sa bankom Intezom jer su krajnje neusluzni i nesposobni pa sada jurim karticu samo za online kupovinu. Interesuje me koliko ova kartica ''prolazi'' na kineskim sajtovima (Aliexpress itd), koliko deru pri konverziji valuta, da li se placa odrzavanje itd. Bio sam u banci da pitam (kod Sajma u Novom Sadu) i sluzbenica me je gledala belo i samo mi izdiflala ovo sto gore pise Ako neko zna ekstra
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 15:01   #15
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Koja banka?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 15:04   #16
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Koja banka?
Erste banka, slucajno sam obrisao deo u quote tagu
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 16:18   #17
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Tu si u pravu, ali verovatno imaju neki sistem, kao to donosenje dokumentacije na adresu, a imaju i prodajna mesta gde verovatno moze neki deo posla da se zavrsi. Za osnovne stvari me sluzi odlicno, vise od toga mi ni ne treba. Mogu lako da placam stvari u prodavnicama, lako prebacujem din u eur i obrnutno, imam i bankomate u blizini.

@Dreamfall
I moja je Master, to ti je valjda da ti stigne sms sa kodom koji ukucas, kao autentifikacija.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 19:54   #18
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Citat:
Mare! kaže: Pregled poruke
Tu si u pravu, ali verovatno imaju neki sistem, kao to donosenje dokumentacije na adresu, a imaju i prodajna mesta gde verovatno moze neki deo posla da se zavrsi. Za osnovne stvari me sluzi odlicno, vise od toga mi ni ne treba. Mogu lako da placam stvari u prodavnicama, lako prebacujem din u eur i obrnutno, imam i bankomate u blizini.

@Dreamfall
I moja je Master, to ti je valjda da ti stigne sms sa kodom koji ukucas, kao autentifikacija.
Meni je najvaznija online kupovina, a nadam se da Telenor nije los tu.
Meni je i odlicno to sto, kad god zelim, mogu da uplatim novac na svoju debitnu karticu na bankomatu Telenor banke, ako sam dobro shvatio upotrebu opcije "Uplati" na Telenor bankomatu.
Inace, ovde u Valjevu imaju dve-tri Telenorove poslovnice sa bankomatima.
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 21:18   #19
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Da mozes da uplatis i podignes sa bankomata kad hoces, online sve funkcionise super, i bezbedno je.

Sent from my HTC Desire 516 dual sim using Tapatalk
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2016, 21:25   #20
Radojevicuros22
Član
 
Član od: 16.5.2015.
Lokacija: Raj u paklu
Poruke: 158
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radojevicuros22
Određen forumom Re: Tekuci racun za maloletnike

Citat:
Mare! kaže: Pregled poruke
Da mozes da uplatis i podignes sa bankomata kad hoces, online sve funkcionise super, i bezbedno je.

Sent from my HTC Desire 516 dual sim using Tapatalk
Hvala!
Naterao si me da promenim misljenje
Prelazim na Telenor banku, sva sreca nisam ni isao u Erste.
Samo jedan problem. Krenuo sam u proces onlajn apliciranja za Starter tekuci racun, i kazu mi da je apliciranje za tekuci racun dozvoljeno samo punoletnim licima???
Kada sam kliknuo "Otkazi" iskocilo mi je da odem u najblizu Telenor poslovnicu sa licnim dokumentom kako bih dovrsio proces.

Poslednja ispravka: Radojevicuros22 (5.11.2016 u 21:38)
Radojevicuros22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sok racun za mobilni dragan7 Aparati i oprema 10 26.12.2011 18:50
irc preko mobilnog usb modema dere racun a pre nije mnogo! soviet soldier Programi za mobilne telefone 3 4.2.2007 2:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com