Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2021, 1:00   #1
Nikola Pavlovic
Član
 
Član od: 30.3.2014.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 109
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Lightbulb Misljenje o konfiguraciji

Ploca: B450-A PRO MAX
Procesor: AMD Ryzen 2200g
Ram: 8GB DDR4 3200Mhz Kingston HyperX Predator CL16
Napajanje: FSP HEXA+ PRO 600W
Graficka: GTX 1050 Ti 4GB 128bit GDDR5 (polovna ili kvazi uvoznici na kp)


Da li bi ovaj sklop funkcionisao kako treba bez strecanja sa pomenutim napajanjem ili bi moglo neko bolje u tom cenovnom rangu? Nemam nameru za neki ultra mega giga gaming itd. itd. vec za stvari tipa muzika, film, pretrazivac i slicno. Tu bi usao u obzir neki fps, npr. cs, ne na visokim podesavanjima, draze su mi performanse od kvaliteta a realno za fps igru to i jeste od znacaja, ako bi vec neku partiju ljudski da ih oderes Dodao bih naknadno jos 1 stap rama, kako zbog drugih prednosti tako i zbog nekih sitnijih programa za posao koji mi trebaju a koje bih morao da pokrecem u virtual boxu sa drugog sistema tj. 32bitnog koji mi ne pada na pamet da stavljam kao glavni. Sa 16 sam lepo prosao na starijem racunaru, zbog toga i znam da ce mi dovoljno biti toliko rama. Graficka bi se takodje uzela kasnije, prvenstveno zbog display porta i 144hz monitora koji imam. Nasao bi se tu neki ssd ili stari hard koji imam za pocetak, kuciste najobicnije tipa ms warrior i slicno, ne gledam estetiku toliko, samo da mi je funkcionalno. Uz malo listanja po netu sam do ovakve neke kombinacije doso, cilj mi je da ne moram odmah i grafiku da uzimam, zbog toga i ovaj ryzen, a iskreno mi se i ne daje vise novca jer mi ne treba proc od 200 i kusur jura da divljam s njim. Ukoliko bi nesto moglo da se izmeni a da ne prebaci budzet preterano, bio bih zahvalan kada bi napisali. Racunam da bi bez grafike ovo izaslo za nekih 35-40k, zavisno od radnji i njihovih cena.
To bi to bilo, hvala unapred.
Nikola Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2021, 11:10   #2
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Misljenje o konfiguraciji

Posto uzimas GTX 1050-Ti, ne treba ti 2200G sa integrisanom grafickom.
Bolje idi na R3 3100 + diskretna graficka.

Edit: Ako ne mozes graficku odmah da uzmes onda neka ostane 2200G.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
Nikola Pavlovic (18.4.2021)
Stara 18.4.2021, 18:02   #3
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Misljenje o konfiguraciji

Ja sam se u decembru prosle godine "zeznuo" kada sam kupio skoro celu konfiguraciju i tek onda shvatio da prodavnice nemaju na lageru graficke kartice.
Trenutno cene grafickih kartica nisu realne i to se verovatno nece uskoro promeniti pa bi logicno resenje bilo kupovina procesora sa integrisanom grafikom.

AMD Ryzen 3 3100
Asrock B450M Pro4
Kingston HyperX Fury Black HX432C16FB3/8
Western Digital Green WDS240G2G0A
MS Industrial Winston
Seasonic S12III Bronze SSR-500GB3

Kupio sam ove komponente i dobro rade sa starom Asus 6850. Pre kupovine se informisi o cenama komponenti na sajtovima eponuda ili itsvet i nemoj da proveravas na sajtu prodavnice da li imaju na lageru komponente nego ih pozovi.

Poslednja ispravka: Acanen (18.4.2021 u 18:11)
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
Nikola Pavlovic (19.4.2021)
Stara 22.4.2021, 4:43   #4
Nikola Pavlovic
Član
 
Član od: 30.3.2014.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 109
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Misljenje o konfiguraciji

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Ja sam se u decembru prosle godine "zeznuo" kada sam kupio skoro celu konfiguraciju i tek onda shvatio da prodavnice nemaju na lageru graficke kartice.
Trenutno cene grafickih kartica nisu realne i to se verovatno nece uskoro promeniti pa bi logicno resenje bilo kupovina procesora sa integrisanom grafikom.

AMD Ryzen 3 3100
Asrock B450M Pro4
Kingston HyperX Fury Black HX432C16FB3/8
Western Digital Green WDS240G2G0A
MS Industrial Winston
Seasonic S12III Bronze SSR-500GB3

Kupio sam ove komponente i dobro rade sa starom Asus 6850. Pre kupovine se informisi o cenama komponenti na sajtovima eponuda ili itsvet i nemoj da proveravas na sajtu prodavnice da li imaju na lageru komponente nego ih pozovi.

Posto si nazalost u pravu sto se tice dostupnosti grafike a i cena vec dostupnih....uzas.....doso sam na ideju da uzmem lepo plocu sa display portom, racunajuci da ce s ovim procesorom biti sasvim dovoljno za pokrenuti monitor na 144hz koji imam. E sad, ta ploca bi igrom slucaja bila b450m mortar max (jedina koja vidim da se isplati sa dp na sebi), i jedina stvar koja me cudi jeste njena specifikacija sto se tice podrzanih rezolucija i maksimalnog refresh rate-a. 1920x1200 i sve rezolicije iznad su zakucane na 60hz, info na oficijalnom sajtu, a za nize rezolucije vec ne znam. Odem na msi bezveze postavim temu kaze lik zakucano na 60 bez obzira na rezoluciju.... Sad mi nije jasno jel to neki vanvremenski dp na ploci ili dezinformacija? Evo moja stara hewlett packard 1494 sa starim i5 2500 na njoj podize 144 bez mrlje na ekranu, 1920x1080 rezolucija..... I to je cak 1.0 dp na ploci, mozda i 1.1 ne znam ali ploca je biblija, a ispostuje 144hz monitor, bez obzira na to sto nema mnogo vajde s tim, al opet podrzava taj refresh rate. U sustini svaki dp bi i trebalo da podrzava osvezavanje iznad 60hz, makar do odredjene rezolucije naravno zavisno od komponenti, al kad ovaj deda moze to dal ne mogu 10 god mladje komponente majku mu. Jel moguce da sad i tu postoji limit?
Nikola Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Misljenje o konfiguraciji ant0aN ŠDK - Konfiguracije 2 8.5.2020 8:47
Misljenje o konfiguraciji Gunnerserb ŠDK - Konfiguracije 1 17.12.2018 22:35
misljenje o konfiguraciji 2600xt ŠDK - Osnovne komponente 10 15.12.2010 17:19
Kupovina kompa - misljenje o konfiguraciji shandu83 Šta da kupim? 172 12.12.2007 19:42
potrebno misljenje o konfiguraciji jonnyy Šta da kupim? 6 22.10.2007 21:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com