Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2014, 11:26   #301
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ne bih se skroz složio. Jedno je nov telefon koji je neko kupio preko mreže pa nije korićen ni sekunde, drugo je telefon korišćen "1 dan" a ovamo upotrebljavan jedno vrijeme. Tako da treba provjeriti dobro

Ubjedljivo najisplativije je kupvati baš kod tih radnjica što nude 6 mjeseci (ili ponekad 1 godinu) garancije jer te radnje niti plaćaju PDV niti carinu. I mogu dobri telefoni za male pare da se nađu, naravno mislim na skuplje. Što je jeftiniji telefon, manji porez i carina je izbjegnuta, je l? Ali i tu treba biti veoma oprezan, eto vidiš ti si imao negativno iskustvo, ja u CG imam sopstvenog dilera telefonima, i kada dobijqem telefon, i zapečaćen je skroz
Nisam ljubitelj polovnih telefona, i nikad ne bih kupio polovni telefom, makar nov bio svjetlosnim miljama iza polovnog. Jednostavno, gadljiv sam na takve stvari, ko zna na čija lica je to stavljano i koliko je ko uz pomoć njega mastrubirao

Slažem se za Alcatel.
Lolčina, Wisosti, šta tebi ne pada na pamet, da znaš da bih se nekako ustezao da od tebe kupim polovni telefon. Nešto bi mi 2l alkohola izgledalo malo sa tom maštom.

Ja isto kupujem u radnji ali nekoliko puta sam kupio i na oglas novo i nije to loše bilo. Da postavim principijelno pitanje: a kad je kome pa trebao servis? Čak i ako bi se pokvario, kupujući ovako, dosta ispod cene, ostane para za servis ako fortuna baš omane tako da se ne vidi razlog što bi se kupovalo kod ovlašćenih distributera gde je garancija svetska ali i cene vanzemaljske.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 11:43   #302
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
CoFigamer kaže: Pregled poruke
Sada bi mogao da se ispruzim recimo do 20000.
Mislim da Samsung Galaxy S Advance sada nov košta oko 18.000. Ja sam VEOMA zadovoljan tim telefonom, pa ga zato i preporučujem.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 13:24   #303
wolf 87
Član
 
Član od: 11.4.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 353
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 56 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wolf 87
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Neko je za polovno, neko nije i tu je sve ok.Ako ti matorci to ne daju, izaberi brate neki drugi fon.Ali ćeš morati da računaš sa tim da ćeš uzeti mnogo gore nego sto bi recimo mogao kad bi uzeo polovno.Pokušaj da im objasniš ,ako ne jbg oni odlučuju.
I ja se slazem za idol X,ali nisam bas siguran da je on 200 ojra. Pogledajte vi malo bolje oglase.Najjeftiniji koji sam video je 220-230 i to tri meseca star.
Bio je juce u oglasima na mobilnom svetu,1 dan star,coveku izgleda bilo hitno.Sada kada je stigao i u Telekom bice veca ponuda i cene ce sigurno krenuti na dole

@ ColdBoot niko nije ni pomenuo kupovinu kod ovlascenih distributera gde su cene paprene vec kupovinu telefona skinutih sa mreze.Sa njima imas 24 meswca garancije a i cene su pristojne.
wolf 87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 17:09   #304
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

@wolf
Aha, toliko me zasmejao "mastrubacijom" koju zamišlja da neko sprovodi sa telefonom da ono "radnjica" i nisam pročitao. Naš čovek, malo gadljiv, no neka...

Najeftinije ipak na oglas samo treba malo strpljenja. Btw, i ja bih rekao da je Alcatel Idol X bolji izbor, možda subjektivno, više mi se dopao u ruci(ne nisam mastrubirao sa njim).
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 18:11   #305
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Idite bre !Pa sta ako je kupac homić pa potrazi i video klip,a pritom plaća 20€ vise sa sve klipom.Sta ondak?

Morao sam ,vraćam se na temu.

Mislim da ste obojica u pravu,suvišno je da se polemise o polovnjacima,i ne polovnjacima.Neko je prosto gadljiv, neko je rad da ih uzme jer uštedi,ali generalno su isplatljivi.
Sto se mene tiče vrlo rado bih uzeo polovan fon,ali naravno treba se paziti jer ima prevaranata.
Recimo, moj kolega je kupio xperiu tipo koju sam mu lično predložio i našao kupca na MS.Kada mu je fon stigao, doneo ga na pos'o da ga zajedno odesimo i pogledamo.Ustanovili smo da odmah promeni foliju na ekranu posto je bila dosta loša.Kada ju je doneo sutradan da je zamenimo, skinuli smo staru, ali prc, folija jeste bila ogrebana,ali je i ekran imao 3-4 jako tenke ogrebotine. Dobro nije bilo previše, telefon je i dalje u upotrebi, i jako je zadovoljan,ali su tih par ogrebotina pokvarile utisak o takvoj vrsti pazara.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 20:02   #306
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

^Ja mislio na situaciju kad neko prodaje fon koji je, recimo, dobio za dinar i koristio ga vrlo malo pa prodaje jer mu treba keš za bilo šta. Komšija tako našao HTC Desire, "star" mesec dana, bez ne grebanja nego bez najmanje piknice na sebi, sa sve papirima i kupio ga za, po meni, samo 100 evrića. Šta fali tome? Samo treba pratiti oglase i biti strpljiv.

Edit: HTC Desire 500 da budem precizan, kupljen kod lelenora. Dobar, pogotovu za te pare.

Poslednja ispravka: ColdBoot (7.2.2014 u 20:11)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 22:36   #307
CoFigamer
Član
 
Član od: 21.6.2012.
Poruke: 307
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Odlucih se za Nokia Lumia 520.
A sada me @ZoNi baci u dvoumljenje izmedju Nokia Lumia 520 i Samsung Galaxy S Advanced.
CoFigamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 22:44   #308
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Ja bih rekao da je bolja Nokia, a inače sam lično za Android, ali pošto imaju slične konfiguracije, puno bolje će ti raditi Nokia na Windows Phone.
Pogledaj malo na YouTube oba telefona i izaberi po operativnom sistemu koji ti se više sviđa.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 22:58   #309
CoFigamer
Član
 
Član od: 21.6.2012.
Poruke: 307
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Vise bih voleo Android, plasim se da ce da mi bude malo ram memorije, da ne laguje telefon i slicno, inace ovo mi je prvi smartfon, tako da nemam iskustva.

Nego kakav je WP Market? Da li ima puno besplatnih igara i aplikacija? Danas kada sam bio u prodavnici da vidim neke telefone, radnica mi je rekla da moram da placam aplikacije na WP, normalno da ima i za Android, ali valjda ima nesto besplatno?
CoFigamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 23:27   #310
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Pa ima više besplatnih aplikacija i igara za Android, to je tačno. Ali i za Windows imaš dosta osnovnih aplikacija i besplatnih igara, i više nego dovoljno, ali za Android ih je dosta više. A što se tiče hardvera i brzine rada, i taj Samsung će raditi dobro jer ima 768 MB RAM (512 bi bilo malo), a i ima dvojezgarni procesor, što je takođe itekako dovoljno.

E sad, ako si voljan da probaš i da se igraš, možeš rutovati telefon i eventualno instalirati neki Custom ROM i telefon će ti biti puno brži i optimizovaniji. I pazi da ga ne natrpaš aplikacijama, vidžetima i smećem i onda taj Samsung može jako fino da radi. Pošto nisi nikad imao smartfon, biće ti neobično na početku jer je Android šupalj i sklon zatrpavanju i "usporavanju", ali kad malo ovladaš njime, onda je jako dobra stvar. Dakle, prema svom ličnom izboru i "informatičkom znanju" (da tako kažem), odaberi šta ti je bolje.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 0:34   #311
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Sta mi preporucujete da uzmem posle Samsunga Galaxy S? Budzet do 130 evra.
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 5:22   #312
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Kako sam vas isparanoisao xD Šta znam, meni je odvratno kada neko pije iz moje čaše, a da mi to nije djevojka ili ja sam...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 8:46   #313
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
kojicm kaže: Pregled poruke
Sta mi preporucujete da uzmem posle Samsunga Galaxy S? Budzet do 130 evra.
Koliko se sećam ti si svojevremeno na tvom S-u stavljao CM?Pa s tim u vezi nema smisla uzeti ništa manje dobro, a pritom ne podržava CM rom-ove.
Moj ti je savet da skupiš još koju kintu i ideš na S2.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 9:19   #314
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Kako sam vas isparanoisao xD Šta znam, meni je odvratno kada neko pije iz moje čaše, a da mi to nije djevojka ili ja sam...
Šalimo se druže. A u pravu si, najbolje kad poznaješ nekog u nekoj radnjici jer onda stvarno može da se pazari i novo i vrlo povoljno bez ikakove nervoze koju drugi vidovi kupovine umeju doneti.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 13:10   #315
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Koliko se sećam ti si svojevremeno na tvom S-u stavljao CM?Pa s tim u vezi nema smisla uzeti ništa manje dobro, a pritom ne podržava CM rom-ove.
Moj ti je savet da skupiš još koju kintu i ideš na S2.
Pa da, stavljao sam i lepo radi. Ali malo da promenim. I meni je s2 na prvom mestu. Kako se on pokazao, ima li neku manu, prednost...? I koliko je osetna razlika imedju 1 i 2?
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 15:00   #316
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon kupiti

Jedina mana je ista razolucija, a veća dijagonala, što znači da ima manju gustinu piksela (manji PPI), a ima i nešto lošiji zvučni izlaz (zbog Yamaha čipa).
Ali to nije jako bitno, Galaxy S2 je jedan od boljih telefona i mnogo je brži i bolji od Galaxy S.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 15:11   #317
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Znanci vredi dati tih 50 evra vise. Ne smeta mi razlika u gustini, mislim lepo je kadd se ne vidi piksel, ali to znaci i bolje performanse. Jaci hardver a ista rezolucija. Video sam da i gta san andreas moze da potera Razlika u kameri, blic, dva jezgra... Za graficki deo ne znam
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 15:44   #318
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Baci pogled na MS. Imaš i mnogo jeftinije S2-ke od 180€.Jesu stare od 5-12 meseci,ali ih imaš od 130-150€ koliko hoćeš.Tako da si mnogo bliže cifri nego sto misliš.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 16:02   #319
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

Ok, vidjao sam i za tu cenu. Kakav je u poredjenju sa galaxu core plus? Kupio neki komsija, telefon leti. Trebalo bi tako nesto da ocekujem i od s2
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 16:30   #320
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon uzeti?

S2 u realnosti ima solidno bolji display od S1 zbog strukture sabpiksela koja je full RGB, za razliku od PenTile na S1.
Spoiler za S1 Ekran izbliza:

Spoiler za S2 Ekran izbliza:

Tehnologije i brojke na stranu, meni uživo S1 izgleda potpuno inferiorno u dnosu na S2...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android, htc, huawei ascend p6, i4s, iphone, samsung galaxy s2, xperia

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Koji Sony telefon uzeti? La.Prestige Aparati i oprema 40 4.8.2013 14:19
DVD pisač... koji uzeti? djosha Nosači podataka 36 28.3.2013 16:44
Koji telefon uzeti od ovih??? cimston Aparati i oprema 16 7.9.2012 6:30
[Mobilni telefon] Nokia N97 NjegovaWisost Opisi, recenzije i testovi 28 17.12.2010 18:57
Koji telefon uzeti... Teva Aparati i oprema 35 14.9.2009 13:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com