Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2021, 18:03   #1
Kisso
Novi član
 
Član od: 10.3.2017.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Potreban predlog za 4g antenu

Zdravo svima

Koristim Telenor 4g kucni net vec godinu dana, i u sustini sam zadovoljan za moje potrebe ali imam neke probleme sa signalom pa mi treba savet.
E ovako , ruter mi je povezan na pc i stoji mi kod prozora, znaci kad otvorim prozor i stavim ruter dobijam solidnih 50/10 , nekad cak i do 70 download ali cim zatvorim prozor od sobe gubi mi se jacina pada cak i do 10/2... , ali ne mogu tako doveka , posto ce sad zima i hladni dani mora mi prozor biti zatvoren.
Razmisljao sam o tome da kupim neku jeftinu 4g antenu tipa 20-30e i da je povezem sa ruterom i da zabusim kabl kroz moju sobu i da ta antena bude napolju, ali nemam iskustva sa tim antenama i mozda je to bacanje para ko zna. Ako neko ima iskustva sa 4g antenama neka mi slobodno napise dole i sta da preduzmem.
Kisso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2021, 18:55   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Potreban predlog za 4g antenu

Pozdrav, zašto tu istu priču koju si ispričao ovde, ne ispričaš tehničkoj podršci Telenora. Prilično sam siguran da će ti izaći u susret i dati eksternu 4G antenu za taj njihov 4G Modem. Poznajem par ljudi sa istim problemom. Njima su izlazili u susret i davali eksterne antene koje su im završavale posa. Verujem da će i tebi. A uvek možeš i sam da kupiš ekstenrnu antenu na KP ili u Netiksu. Ali ti je moj savet da prvo kontaktiraš Telenor.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2021, 6:15   #3
Kisso
Novi član
 
Član od: 10.3.2017.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potreban predlog za 4g antenu

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Pozdrav, zašto tu istu priču koju si ispričao ovde, ne ispričaš tehničkoj podršci Telenora. Prilično sam siguran da će ti izaći u susret i dati eksternu 4G antenu za taj njihov 4G Modem. Poznajem par ljudi sa istim problemom. Njima su izlazili u susret i davali eksterne antene koje su im završavale posa. Verujem da će i tebi. A uvek možeš i sam da kupiš ekstenrnu antenu na KP ili u Netiksu. Ali ti je moj savet da prvo kontaktiraš Telenor.
Okej hvala pokusacu
Kisso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2021, 17:18   #4
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Potreban predlog za 4g antenu

Znam da obicna TV antena, npr. loga, je dovoljna za prijem 4G signala. Pod uslovom da imas pokrivenost 4G mreze na 800 Mhz (bivsa frekvencija analogne televizije).

Dostupne frekvencije na lokaciji proveri putem aplikacije "Band Discovery", uveri se da bar jedna od neigbor cells radi na band 20 (drugi naziv za 800 Mhz).

Potrebno je da nabavis dve antene, dva koaksijalna kabla (od po 75 oma, po jedan za svaku antenu) i dva SMA muska konektora. I to povezes na 4G ruter pozadi.

https://www.youtube.com/watch?v=LH9R_gsZhZY

Ovo vazi jedino ako mozes da dopres do signala (recimo ako ti je kuca u nekoj kotlini, pa signal prolazi iznad tebe, ili je jaci signal napolju). Dakle, ne radi kao pojacivac signala na mestima gde signal ne postoji.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2021, 15:17   #5
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Potreban predlog za 4g antenu

Ne znam kako ovo vec gotovo resenje radi, ali vidim da moze da se zalepi za prozor:

https://m.kupujemprodajem.com/kompju...-1633871484169
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	20211010_151604.jpg
Viđeno:	20 puta
Veličina:	70,4 KB
ID:	58069  
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2021, 16:26   #6
Kisso
Novi član
 
Član od: 10.3.2017.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potreban predlog za 4g antenu

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Znam da obicna TV antena, npr. loga, je dovoljna za prijem 4G signala. Pod uslovom da imas pokrivenost 4G mreze na 800 Mhz (bivsa frekvencija analogne televizije).

Dostupne frekvencije na lokaciji proveri putem aplikacije "Band Discovery", uveri se da bar jedna od neigbor cells radi na band 20 (drugi naziv za 800 Mhz).

Potrebno je da nabavis dve antene, dva koaksijalna kabla (od po 75 oma, po jedan za svaku antenu) i dva SMA muska konektora. I to povezes na 4G ruter pozadi.

https://www.youtube.com/watch?v=LH9R_gsZhZY

Ovo vazi jedino ako mozes da dopres do signala (recimo ako ti je kuca u nekoj kotlini, pa signal prolazi iznad tebe, ili je jaci signal napolju). Dakle, ne radi kao pojacivac signala na mestima gde signal ne postoji.
Zanimljivo, do sad nisam vidjao ovo. Idem u telenor za par dana da pokusam da uzmem tu njihovu eksternu antenu ako nista onda cu pokusati i to.
Kisso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2021, 16:27   #7
Kisso
Novi član
 
Član od: 10.3.2017.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Potreban predlog za 4g antenu

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Ne znam kako ovo vec gotovo resenje radi, ali vidim da moze da se zalepi za prozor:

https://m.kupujemprodajem.com/kompju...-1633871484169
Iskreno ne znam da li ce to da mi resi posao video sam po netu da se dosta jeftino prodaju , mozda ne vredi nicemu.
Kisso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2021, 22:36   #8
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom Re: Potreban predlog za 4g antenu

Citat:
Kisso kaže: Pregled poruke
Zanimljivo, do sad nisam vidjao ovo.
Da dodam samo, koliko sam upucen, impedansa (omovi) antene i kabla mora da budu isti da bi sve radilo kako treba.

Citao sam da je kabl od 50 oma bolji za prenos podataka, ima dosta oglasa u srb gde se prodaju takvi kablovi sa vec ugradjenim SMA konektorima (jer su za to i predvidjeni).

Medjutm, televizijski kablovi i antene imaju 75 oma (valjda je taj standard bio jeftiniji za omasovljavanje svojevremeno), tako da ces najverovatnije najlakse naci TV antenu od 75 oma, pa zato gledaj da i kabl ima isto toliko.

I jedna i druga vrsta kabla je dobra, problem nastaje kod vecih duzina kablova (preko 15m) jer kod 75 oma signal po duzini brze slabi. Ali kazu da se to ne tice nas "fizickih lica" toliko, problem dolazi do izrazaja kod kompanija sa vecim poslovnim prostorima pa oni moraju o tome da vode vise racuna.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Cnoscan lide 60 potreban softver bobiv Ostale komponente 9 11.2.2018 20:02
Da li je firewall potreban? ZoNi Zaštita 9 15.9.2010 21:01
Dobrotvornom udruženju potreban saradnik za Web cecakorejac Dešavanja i događaji 0 14.2.2009 15:49
Softver potreban za video prismotru Lupus Foto i audio/video 2 22.1.2009 8:51
HITNO potreban program za merenje vremena provedenog na internetu! Guterill Aplikativni softver 7 6.1.2008 21:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com