Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2012, 23:50   #1
predic
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: planeta zemlja
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom koliki je max protok za korisnika interneta u Srbiji?

Ja odaaavno nisam bio u Srbiji a vala i tada sam koristio internet u bibliotekama i na fakultetu, zanima me koje su sad najbrze veze, koliko nude internet provajderi download i upload?
zanima me kad bih kupio neki server i povezao ga na internet od kuce/stana, koliki bi mi bio maximum bandwidth od ISP-a? ja bih da bude preko 10Mb/s...a ako bi bio 100MB/s bio bih srecan. dzaba da kupis neki dobar server kad je internet veza pola megabajta u sekundi pomislio sam da mozda moze da se iznajmi satelitska internet veza ali mislim da ni satelitski internet provajderi ne daju mnogo brzu vezu, svega par megabajta u sekundi. u nemackoj moze da se iznajmi server u data centru za 40-50 evra mesecno, ali ja sam se istripovao da saznam kako to ide kad nakacis server od svoje kuce, to je bitno i zbog zakona koji se primenjuju (ako na primer imas copyrighted materijal) i zbog toga sto je lepse kontrolisati server iz svoje kuce

i kad sam vec tu sa pitanjem, da pitam i to: kad povezes server od kuce na internet, da li ce ISP to da primeti i da te natera da platis vise ili je sve okej ako si zakupio odredjen protok i ne prekoracujes ga? ja mislim da jedino preko protoka mogu da primete da je korisnik nakacio server.

da li kompanije mogu dobiti brzi internet nego individualni korisnici kad se ode kod ISP? ako se registruje kompanija pa se na ime kompanije iznajmi internet mozda se moze dobiti bolja veza...

inace, hehehe,moram da podelim saznanje da sam naisao (snjurajuci po internetu) na server koji moze da ima 1TB radnu memoriju:
IBM System x3690 X5

Poslednja ispravka: predic (21.1.2012 u 23:57)
predic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razvoj Interneta u Srbiji 2009. dacajak Internet usluge 100 3.5.2009 3:32
Najveća moguća brzina interneta u Srbiji Predrag Stankovic Internet usluge 2 27.10.2008 19:49
RATEL od 2009. kontroliše kvalitet interneta i mobilnih mreža A M G Internet usluge 8 1.9.2008 15:22
ADSL umrezavanje - koliki protok? Jim Bravura Internet usluge 4 6.11.2006 23:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com