Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2012, 23:50   #1
predic
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: planeta zemlja
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom koliki je max protok za korisnika interneta u Srbiji?

Ja odaaavno nisam bio u Srbiji a vala i tada sam koristio internet u bibliotekama i na fakultetu, zanima me koje su sad najbrze veze, koliko nude internet provajderi download i upload?
zanima me kad bih kupio neki server i povezao ga na internet od kuce/stana, koliki bi mi bio maximum bandwidth od ISP-a? ja bih da bude preko 10Mb/s...a ako bi bio 100MB/s bio bih srecan. dzaba da kupis neki dobar server kad je internet veza pola megabajta u sekundi pomislio sam da mozda moze da se iznajmi satelitska internet veza ali mislim da ni satelitski internet provajderi ne daju mnogo brzu vezu, svega par megabajta u sekundi. u nemackoj moze da se iznajmi server u data centru za 40-50 evra mesecno, ali ja sam se istripovao da saznam kako to ide kad nakacis server od svoje kuce, to je bitno i zbog zakona koji se primenjuju (ako na primer imas copyrighted materijal) i zbog toga sto je lepse kontrolisati server iz svoje kuce

i kad sam vec tu sa pitanjem, da pitam i to: kad povezes server od kuce na internet, da li ce ISP to da primeti i da te natera da platis vise ili je sve okej ako si zakupio odredjen protok i ne prekoracujes ga? ja mislim da jedino preko protoka mogu da primete da je korisnik nakacio server.

da li kompanije mogu dobiti brzi internet nego individualni korisnici kad se ode kod ISP? ako se registruje kompanija pa se na ime kompanije iznajmi internet mozda se moze dobiti bolja veza...

inace, hehehe,moram da podelim saznanje da sam naisao (snjurajuci po internetu) na server koji moze da ima 1TB radnu memoriju:
IBM System x3690 X5

Poslednja ispravka: predic (21.1.2012 u 23:57)
predic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2012, 1:03   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: koliki je max protok za korisnika interneta u Srbiji?

Odes lepo kod provajdera i raspitas se.

Velike brzine (20+ megabita su sasvim realne cifre cak i u Srbiji) mozes da dobijes povoljno kod kablovskih operatera, samo im trazi staticku IP adresu (to se doplacuje 500~600 dinara mesecno). Postoje FLAT paketi i niko ti ne ogranicava na kolicinu protoka i vrstu saobracaja. Velike brzine (100+ mbit) mozes postici jedino sa optickim kablom, ali postoji kao mogucnost.

Naravno, uvek mozes da iznajmis serverski prostor kod nekog od provajdera.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2012, 2:19   #3
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: koliki je max protok za korisnika interneta u Srbiji?

Zavisi za sta ti treba, ali mislim da ti ovo nije neko resenje, da sam drzis server posebno ne u Srbiji.

Sam IPS ti nece gledati da li ti imas server (ne znam ni sto bi ga zanimalo), dao ti je protok a ti sa njim radi sta god pozelis.
Ne mogu preko kolicine protoka nista da zakljuce, sam protok ne mozes da prekoracis.
Svakako da je lepse imati server kod kuce, ali nije ekonomicno.

Evo npr kod SBB-a mozes da uzmes 40Mb/s za 6.820 dinara mesecno. Medjutim 40MB/s ti je download, a 2Mb/s upload. Znaci da imas 100 korisnika na serveru i svi da skidaju jednu sliku od 1MB-a i vec nemas dovoljno protoka.
Dok (http://www.prodhosting.net/content.p...nuxpaketi.html) za nekih 4.500 dinara mesecno dobijas nesto mnogo bolje. Verovatno ima i povoljnije ako potrazis jos malo po netu.
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 3:08   #4
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: koliki je max protok za korisnika interneta u Srbiji?

SBB nudi 80 Mbit/s za circa 13000 dinara mesečno, fizičkim licima. Koliko znam, sa pravnim licima se može postići dogovor oko brzine.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 3:58   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: koliki je max protok za korisnika interneta u Srbiji?

Više ne koristimo kamenje kao vid oglašavanja, sada provajderi imaju i web stranica na kojima sve piše
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 13:45   #6
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: koliki je max protok za korisnika interneta u Srbiji?

Evo cenovnik Telekoma.
http://www.open.telekom.rs/home/Cont...sid=176&id=184


Maximalna ponuda adsl paketa je 16m. Kod kablovskih provajdera je svako prica za sebe po ceni i brzini i ostalim uslovima i kvalitetu.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 22:30   #7
predic
Novi član
 
Član od: 2.12.2009.
Lokacija: planeta zemlja
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: koliki je max protok za korisnika interneta u Srbiji?

okej ljudi, hvala za odgovore. drago mi je da moze i brze od 16MB/s, normalna veza treba da bude 100MB/s download i 10MB/s upload.

server u svakom slucaju ne bi imao slike ili neke fajlove, nego bi sluzio kao baza podataka za odredjen biznis, a posto bi sve islo preko anonimne Tor mreze, maksimalni paketici bi bili 512 bajtova u sekundi, pa i ako hiljadu ljudi koristi server bas u istoj sekundi, to bi bilo 512 000 bajtova (pola megabajta)... ali sigurno bi proslo par godina dok biznis postane toliko popularan da ga koristi hiljadu ljudi u sekundi. biznis je naravno tajna.

sad cu da prosnjuram po internetu, a ako moze i ovde da se dobije odgovor bilo bi super, da saznam da li moze vise servera da se poveze, ako jedan padne da drugi nastavi posao, ali da serveri budu na razlicitim lokacijama. to se valjda zove cloud ali ne znam da li moraju fizicki da budu u istoj prostoriji ili se moze uraditi cloud preko softvera pa samim tim bi serveri mogli da budu na razlicitim kontinentima.

Poslednja ispravka: predic (23.1.2012 u 22:53)
predic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2012, 5:42   #8
ineve
Novi član
 
Član od: 21.1.2012.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: koliki je max protok za korisnika interneta u Srbiji?

Dobra opcija je telekom adsl + iptv gde je konekcija daleko kvalitetnija bar sto se pinga tice.Umesto 170 sa kalifornijom ti je 130 i slicno.
Bar je bilo ovako 2009. Meni je sad iptv na drugom broju.Jel jos uvek ovako?
ineve je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Razvoj Interneta u Srbiji 2009. dacajak Internet usluge 100 3.5.2009 3:32
Najveća moguća brzina interneta u Srbiji Predrag Stankovic Internet usluge 2 27.10.2008 19:49
RATEL od 2009. kontroliše kvalitet interneta i mobilnih mreža A M G Internet usluge 8 1.9.2008 15:22
ADSL umrezavanje - koliki protok? Jim Bravura Internet usluge 4 6.11.2006 23:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com