Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.7.2018, 12:22   #21
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Posle šest meseci korišćenja HyperX Alloy Elite nisam nešto zadovoljan kvalitetom, posebno za cenu od 150€. Plastika na dugmićima je slaba, dosta koristim levi ctrl zbog copy/paste, a kako je taster na uglu tastature često ga ne pogodim u centar nego u donji levi ćošak. E sad kako je sam taster malo veći a switch je na sredini, kad ga tako pogodim u ćošak povećava se pritisak na plastičnu vođicu koja naleže na switch i nakon nekih 4-5 meseci ta vođica je pukla. Nije frka, imam rezervne kapice sa neke starije tastature, ali opet za tu cenu mogla je i malo robusnija plastika. Na kraju sam vođicu zalepio super lepkom i zamenio mesta crtl tasterima, pa je ovaj oštećeni otišao na desnu stranu koju malo koristim.

Takođe mali chatter je bio prisutan od samog početka, možda desetak puta dnevno, što opet ne bi trebalo da se dešava kod nove tastature, ali sam to softverski rešio pa me je iskreno mrzelo da reklamiram.

Inače što se tiče ugođaja u toku rada, tastatura je za desetku.

@Relja

Znaš kako, nije tastatura grafička kartica ili procesor da je propustiš kroz niz testova i na kraju da brojke kažu da li valja ili ne. Testovi se više oslanjaju na neki subjektivni ugođaj, što je opet ograničeno vremenom druženja sa predmetom testa.

EDIT: Što se Natec-a tiče, o kvalitetu izrade sve najgore, bar iz mog iskustva. 2 wireless joypada, kod oba se posle nekih godinu dana leva pečurkica volšebno pomerila ukoso, pa umesto da daje signal dole/levo kad povučem u tom smeru idu samo na dole. Problem sam rešio tako što sam malo isturpijao otvor na kućištu joypada, pa sad pečurkica može opet da ide do kraja hoda i hvata signal za dole/levo. Da ne pominjem RT i LT dugmiće koji su neverovatno škripali na novim uređajima dok nisam stavio kap ulja.


Poslednja ispravka: DeCoy (3.7.2018 u 13:16)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2018, 13:47   #22
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Žao mi je što ovo čitam - nadao sam se da je ta HyperX "sigurica". Tipa, nosim magareće uši nedelju dana što sam toliko platio tastaturu, ali posle mesec dana zaboravim koliko sam platio, samo znam da imam tastaturu koja je udobna, precizna i radi.


Uglavnom, kucam prilično puno i "Thor" (skeptičan sam kad pročitam zvučno ime na bilo kojem proizvodu, unapred) za sad radi odlično, da kucnem o drvo. Možda promenim mišljenje kad nađem bolju, ali za sad zaista nemam zamerki na rad. Videćemo za godinu-dve.

Glavna zamerka mi je što YU layout stoji samo nacrtan, ono što svetlo ispod tastera pokazuje je US QWERTY. To sam rešio gašenjem svetla ispod YU tastera, da me ne zbunjuje kad letimično spustim pogled. Taj layout mi znači kod specijalnih karaktera - ne uspevam naučiti napamet gde su "{}[]~ˇ" i slične stvari, koje koristim samo kad me muka natera pisati (češće editovati postojeći) kod. Alternativa bi bila štampanje slike YU layouta i lepljenja na stranu kućišta. O tome sam razmišljao, ako se odlučim za HyperX.


Druga zamerka je neophodnost nabavke odmorišta za ruke - ne dolazi s tastaturom. Bez toga je tastatura neprijatna za rad i rukom sam kačio neke tastere iz prvog reda i kad ne želim.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2018, 14:17   #23
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
U poslednjih godinu dana sam preinstalirao OS na desktopu & laptopu
Nikad mi nije bilo jasno šta znači to "preinstalirao"
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2018, 14:42   #24
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 07/2018

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Nikad mi nije bilo jasno šta znači to "preinstalirao"



Da. Hteo sam reći: format diska i sveža instalacija. Uz aktuelne proverene drajvere.


Poslato sa sokoćala mobilnoga, pomoću prstiju...
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2018, 11:04   #25
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Hoće da ti kaže da je to reinstalacija, re- znači ponovo
Pre- znači unapred, npr. kupiš kompjuter sa preinstaliranim Windowsom, tj. unapred instaliranim da ne moraš ti.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Relja (4.7.2018), ZoNi (4.7.2018)
Stara 5.7.2018, 20:21   #26
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Nema igre meseca ?
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2018, 10:05   #27
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Citat:
pmale kaže: Pregled poruke
Nema igre meseca ?

Ne mada primetio sam da u poslednje vreme i to svake godine, barem jedan broj nema titulu igre meseca.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2018, 11:09   #28
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

To ne treba mnogo da te čudi, pošto se izdavanje tzv. hitova obična čuva za period oko 25. decembra. Letnja sezona je obično najsušnija što se tiče iščekivanih naslova.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2018, 12:38   #29
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Tekst o novoj World of Warcraft ekspanziji samo budi nikad prežaljeni Warcraft IV, barem sam mislio onda da Blizzard neće zapostaviti zbog četvrti deo zarad WOW, ipak su Starcraft i Diablo dobili očekivane nastavke i ako ništa drugo moja zamisao je bila da Warcraft IV biti u nekom stilu kao Starcraft II i ekspanzije. Ali sada je od toga prošlo već mnogo vremena a i činjenica da su onlajn igre, MOBA i igre za pametne telefone da su sravnile RTS žanr da mi je to prosto zapanjujuće i neverovatno (čak i da se nešto pojavi kao omaž svemu tome vrlo brzo pada u zaborav), vidi se nije više isto kao krajem devedesetih početkom dvehiljaditih.


Why Blizzard Won't Release Warcraft 4



Čak i da WOW propadne i kad svi igrači napuste taj svet Blizzard će napraviti Warcraft za mobilne telefone kao EA što je uradio za Command and Conquer i opet mogu da zamislim negodovanje medju igračima ako se tako nešto desi i još jedna stvar nemam ništa protiv World of Warcrafta i to je jedna od igara koju bi kao neko ko je gejmer rado igrao ali to je ujedno i igra koja traži posvećenost što bi značilo zaboravite na sve drugo zarad njega što je u ovoj našoj realnosti izuzetno teško zato i do danas Warcraft preferiram kao RTS.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (24.7.2018), pedjosav (25.7.2018), shrafko (21.7.2018)
Stara 21.7.2018, 18:21   #30
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Da, baš šteta što Blizzard za sada odbija rad na WC4. Trojka mi je imala neke jako zanimljive fore, a i uz prvi i drugi deo mi je bilo jako zabavno na prepotopskom Cyrixu
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
code master (21.7.2018)
Stara 24.7.2018, 20:15   #31
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Uništiše nas desetine miliona casual gamera -_-
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NjegovaWisost na korisnoj poruci:
filpan (29.7.2018)
Stara 27.7.2018, 10:21   #32
floryan
Novi član
 
Član od: 4.7.2018.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Citat:
todos kaže:
RTS planeta slobodno mogu reći da funkcioniše odlično. Isprobao, gledao utakmice na terenu.

Super je RTS planeta, samo ne razumem zašto su zbog toga morali da ukidaju bazično live strimovanje radio programa. Sad umesto da otvorim strim u svom omiljenom plejeru i da opteretim memoriju računara sa manje od 400 kilobajta (XMPlay, stvarno je toliki), moram prvo da se izmaltretiram s registracijom, pa onda moram da dižem brauzer svaki put kad hoću da slušam radio Beograd 2... Nepotrebna i neprijatna komplikacija za nešto što je dosad bilo tako lako i jednostavno.
floryan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com