Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.1.2020, 13:28   #981
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Konami svake godine izbaci sjajan PES demo, a zatim znatno drugačiju igru, treba svi da piratizuju sve njihove igre.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2020, 14:00   #982
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Nikada nije bilo da svaka igra ima demo verziju. To su početkom devedesetih popularizovali ID Software i Apogee kroz shareware, pa se vremenom primila praksa da uz časopise dolazi flopi/CD sa demo verzijama nekih igara. Realno, možda petina igara je mogla na ovaj ili onaj način da se isproba pre kupovine, ali u doba pre broadband interneta i to je bilo prilično teško za nabaviti.
Dobro, nije baš svaka, majku mu, ali oni "veliki" naslovi su uglavnom imali DEMO verziju, bar ja se sećam Baldur`s Gate, Homeworld, nisam siguran za Morrowind, svaka sportska igra ga je imala, Gothic, ES:Redguard, Half life, Diablo, Starcraft, Oddworld...
Meni je na slikama Diablo bio užas, ali kad sam se dokopao demo verzije da sam mogao legalno da je kupim tada uradio bih momentalno. Oh, jedina lepota sankcija kad si mogao sa zadovoljstvom da mažnjavaš...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2020, 14:25   #983
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja sam se smorio kad sam u Readme Starcrafta pročitao da je između ostalog zabranjen za distribuciju u SR Jugoslavija
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2020, 20:17   #984
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Starcraft je, ako se ne varam, prva igra koja je tražila serijski broj da se ukuca kako bi krenula instalacija.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
filpan (3.11.2020)
Stara 28.1.2020, 23:47   #985
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Jel zna neko foru kako najlakse doci do perfect panther skin?

Poz
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2020, 0:08   #986
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

U principu je jako jednostavno. Potrebna ti je, na primer, SPRINGFIELD puška sa HIGH VELOCITY municijom. Ušetaš na konju u onu šumu južno od Rhodes spremiš pušku i jašeš lagano po njoj. Ako vidiš pantera pre nego što ti se približi dobro je, a ako ga ne vidiš, konj će te zbaciti sa sebe, ali će se i panter odaljiti nekoliko metara, što je sasvim dovoljno za DEAD EYE i pogodak u glavu.
Naravno, snimiš sejv pre ulaska u šumu i ako panter nema perfect skin, učitaj sejv i drugi put će sigurno biti sa tri zvezdice.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2020, 10:25   #987
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Pantera je najbolje loviti s pojačanim zvukom, idealno sa slušalicama, jer ćeš ga na osnovu zvuka čuti najbolje i znati iz kog pravca te vreba.
Poenta je što te ovde najpre on lovi, pa tek onda ti njega
Pantera je i lako rešiti kad skapiraš foru, ja sam mučio muku sa cougarom, jer se nisu spawnovali tamo gde im je stajalo na mapi, i sate sam utrošio jureći ih po celom svetu, pa i kad naletim, daju mi jednu zvezdicu iako koristim adekvatnu opremu. Tek posle nekog vremena mi se posrećilo, a mislim da sam i nabavio onaj trinket koji daje bolje krzno
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2020, 10:45   #988
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Pantera je i lako rešiti kad skapiraš foru, ja sam mučio muku sa cougarom, jer se nisu spawnovali tamo gde im je stajalo na mapi, i sate sam utrošio jureći ih po celom svetu, pa i kad naletim, daju mi jednu zvezdicu iako koristim adekvatnu opremu.
Kuguar ti bio problem??? Odeš u Strawberry, lagano jahanje pored Owanjila jezerceta i čim počne onaj potočić, između toga i prve "raskrsnice" (levo je neko brdašce sa oborenih par stabala) nema šanse da ga omaneš.
Jedan od Achievementa je da ubiješ pet kuguara sa IMPROVED strelom. Svaki drugi dan (u igri) tamo se UVEK spawnovao jedan. U međuvremenu malo lutaš severno od Annesburga, kod onog jezera i vodopada i tu ćeš obavezno da naletiš na kuguara. Naravno, pre svakog prilaska uradiš manuelni SAVE, pa ako zverka nije s tri zvezdice učitaš ponovo i nema šanse da ne bude perfect.

Usput, zatrebalo mi par kravljih i bikovih koža i nagledao sam se na YT svakakvih gluposti kako to izvesti, a da te neko ne ocinkari za "okrutnost nad životinjama" i da usledi bounty. I otkrio sam kako to najbezbolnije i najjednostavnije uraditi. Prosto, sa konjem se, kroz kapiju, pa i u po bela dana, ušetaš među krave i one momentalno beže napolje. Vidiš koja ima tri zvezdice i nekoliko sekundi je teraš van vidokruga i kada se malo udaljiš jedan lagani metak u čelo i nema svedoka, nema ko da te oglobi za to, jedino se gubi malo "časti", ali šta se može, sviđa mi se prsluk od kravljih koža.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2020, 11:04   #989
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Igrao sam u proteklom periodu koliko se moglo, naročito vikendima. Problem koji sam imao sa kontrolama, manje više je prevaziđen jer sam se navikao, mada s vremena na vrijeme i dalje mogu da budu neposlušne, tipa ne uhvatim zaklon adekvatno, da promašim headshot ili da konj krene da trči bez da pritisnem ijedno dugme a da ne mogu da zakočim.

Spoiler za x:
Pretpostavljam zbog čega se javlja wanted "bez razloga": valjda je u pitanju onaj prijeki amrirički zakon u pojedinim saveznim državama gdje
je za zločin kriv onaj ko je zatečen u pogrešno vrijeme na pogrešnom mjestu, i tako automatski biva osuđen.
Takav zakon i dan danas postoji, bile su neke rasprave, ali je odlučeno da se "tradicija" zadrži. Ista
logika je izgleda i u RDR 2.
Kako priča napreduje, sve tragičnije biva, gdje god se pojave, samo se sije nesreća. Način na koji je ovo
izvedeno je maestralan, i sviđa mi se ovaj pristup R*, koji u ovom segmentu prikazivanja života, iz naslova
u naslov sve više napreduje.
Najjača poenta je što su u pitanju kompletni anti-heroji, ali imaju razrađene likove, svoja ubjeđenja
i stanovišta, tako da na kraju može da se upane u njihove šešire i shvati koji su njihovi porivi ali i
šta suštinski može da leži u problemu kriminala i klanova. U njihovom slučaju nisu u pitanju klasičan egoizam
i želja za bahatim bogaćenjem, već tragedija njihovih odrastanja i nedostatka izbora da žive drugačije.
Baš tema za diskusiju.

Već nazirem da će ova priča da se na najcrnji način tragično završi, opcija ima više ali nijedna pozitivna
Ili će svi izginuti, ili će se banda rasturiti i pojedinci ostati živi da žive sa tragedijom svojih
grešaka koje su upropastile druge (tipa jedan od krajeva u TW3 gdje Geralt ostaje sam u swampu bez ikoga, napušten ubirajući plodove svojih loših odluka i neutralnosti koja samo donosi još veći haos)
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2020, 13:02   #990
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

To za Geralta sam lično iskusio, ali se W3 krajevi poprilično razlikuju.
Ovde se sve završava na isti način sa malim nijansama, što je i razumljivo jer se priča nastavlja u prvom RDR. Istina, i meni je bilo mučno igrati poslednji čapter jer kamp više nije kamp, osećaj razdora i nepoverenja je tako verno prenešen i dočaran da sam se, zaista, osećao mučno u nekim trenucima. Ali sam kraj, mislim na epilog, i nije toliko loš i ima svojih svetlih momenata. Verovatno nisi ni došao do toga, ali ćeš biti prilično iznenađen epilogom. Čak i ako znaš šta se u njemu dešava, jer je meni bila iznenađujuća njegova dužina.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2020, 14:02   #991
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ne znam šta se dešava dalje u igri, po procentima jedva da sam završio trećinu za ovih par mjeseci koliko imam instaliranu igru. Tako da imam još dosta do kraja i raspleta. Ovo što sam napisao su samo pretpostavke.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2020, 15:12   #992
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ma, nije problem, ja ti ništa nisam spoilovao (nadam se). Kad sam prvi put prelazio trebali su mi saveti oko lova i achivement-a, te sam ih nalazio na YouTube gde su likovi na snimcima nesmotreno govorili o VI chapter-u (ja mislio do tada da ih ima 4 ukupno) kao i ono što će se desiti u Epilogu. Ali, veruj mi, to mi nije ni najmanje ubilo draž igranja. Štaviše, bio sam poprilično iznenađen dužinom i kvalitetom epiloga, kao i onim što je na mapi "skriveno" u toku glavnog dela igre, jer ono što se tamo nalazi je ubedljivo najlepši krajolik u igri, jer tek u epilogu sam imao onaj pravi osećaj vesterna kojeg sam gledao na filmovima. Shvatićeš zašto.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2020, 11:14   #993
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Gledam neki dan na YT u potpunosti random klipove a i planiram da nabavim xbox 360 da odigram propuštene naslove pa gledam da napravim neki dugoročni spisak, i izlazi mi u recommendations:
Spoiler za x:
Artur's death vs John's death


Pa stvarno, da ima zakona, takvi što izbacuju klipove sa naslovima tog tipa bi trebalo samo tako išibati. Uništili su mi prelazak. Nisam otvarao, ali naslov mi je rekao dovoljno.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2020, 13:35   #994
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.491
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

svakako treba da se igra skoro pojavila ne pre koliko god (RDR) i prošle RDR2, sad što neko nije odirao pa se opekao na neki yt naslov je sam kriv. tako da ono neki tanak i savitljiv prut pa se išibaj po leđima
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2020, 1:21   #995
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Red Dead Redemption 2

Da li mogu da igram u 720p rezoluciji na Thinkpadu T450 sa i5 pete generacije i Intel 5500 grafikom? Ako je neko mjerilo, GTAV mi radi na pomenutom laptopu u 720p bez problema.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2020, 2:06   #996
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Možeš da probaš al' ne nadaj se igrivom frejmrejtu - ako uopšte bude radila. Dosta je zahtevnija od GTA V.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2020, 7:58   #997
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

Ovo sa GTA V jedino sto ima zajednicko je izdavaca, bar kada su performanse u pitanju. Gta je radio na tosterima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2020, 15:57   #998
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Gledam neki dan na YT u potpunosti random klipove a i planiram da nabavim xbox 360 da odigram propuštene naslove pa gledam da napravim neki dugoročni spisak, i izlazi mi u recommendations:
Spoiler za x:
Artur's death vs John's death

Pa stvarno, da ima zakona, takvi što izbacuju klipove sa naslovima tog tipa bi trebalo samo tako išibati. Uništili su mi prelazak. Nisam otvarao, ali naslov mi je rekao dovoljno.
Iskreno, ko je tukao tebe/mene po ušima i da gledamo YT zbog neke igre??? Čim su najavili dvojku za PC morao sam da pogledam story/prelaze/itd vezane za prvi RDR nemajući pojma da se dvojka, što se tiče priče, dešava PRE, a ne POSLE. Tako da sam i pre početka igranja znao ko će ostati živ, a ko umreti. A opet, to mi nije ni najmanje uništilo utisak i uživanje u igri. Maestralno korišćenje klišea je trademark Rockstara i Dena Hausera. Evo, po drugi put sam u VI čapteru, istina, nemam onaj intenzitet mučnine kao prvi put, ali da pogađa svaku nit emocije u meni, iako znam završetak, nešto je što su još samo 3 igre u mom životu uspele - Mafia, KotOR 1 i 2 i Witcher 3.
A ono najgore što mi je ova igra izazvala jeste da posle nje mi je mučno igrati bilo šta, čak mi i Witcher 3 izgleda kao lutkarsko pozorište.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Da li mogu da igram u 720p rezoluciji na Thinkpadu T450 sa i5 pete generacije i Intel 5500 grafikom? Ako je neko mjerilo, GTAV mi radi na pomenutom laptopu u 720p bez problema.
Znam da ima ljudi koji se ne razumeju i to je OK, ali ako imaš laptop u 2020 i zanima te da li je problem i5 i INTEL (?????!!!!!!!) video karta, e to ne mogu da shvatim. Ako želiš da igraš igre na laptopu, o tome ne bi smeo ni da razmišljaš. Iskreno, to što ti igraš kao GTA V nije ni blizu onoga KAKO BI TREBALO da izgleda GTA V. Veruj mi.
Ne pravim se pametan, niti želim da vređam, samo ukazujem - to je kao kada bi se ja nakačio na forum o uličnim trkama i pitao da li mogu da se uključim u to sa mojim Yugo 55, jer on može da ide 120 km na sat. Jednostavno, toliko je besmisleno.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2020, 17:39   #999
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.371
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

LoneWolf, ako imaš dobar internet probaj GeForce Now za igranje na laptopu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
LoneWolf (8.2.2020)
Stara 5.2.2020, 19:18   #1000
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.491
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

hteo sam da probam takođe, ali traži upgrade
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com