Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2018, 16:32   #121
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
A jel' ti shvataš da se ovde pre svega i raspravlja o ljudima u USA koji su ko zna koja generacija, a ne o ilegalnim imigrantima (to je druga priča).
Drugo, da li shvataš da iz Srbije ljudi odlaze i da to što ti pišeš koliko-toliko opravdano može da napiše samo neki Šveđanin za Srbe ili neke naše komšije.
Treće, u Srbiju praktično i niko ne dolazi da dobija pomoć i ništa ne radi, sem "profesionalnih Srba" iz okruženja (ne, ne mislim na izbeglice koje je rat naterao).
To što sam rekao za našu zemlju važi i za sve ostale. I kod nas je jedno vreme bilo super pa nam se rak razvio na jednom delu teritorije. Ako naši idu kod švedjana da parazitiraju, neki ih oni izbace, nije da se ja bunim protiv toga. Što se amera tiče, gledajući manjine tamo, crnci se najviše bune. Gledajući njihovu kulturu, nešto mi ih nije žao.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
JimBravura i Anaxander.

Izjave: rase ne treba da se mesaju; kulture ne treba da se mesaju.
"Mešanje kultura nije uvek dobro" je različita izjava od "kulture ne treba da se mešaju". Vama mora sve crno na belo izgleda. Svaku moguću misinterpretaciju neke rečenice vi ćete da nadjete. Nema poente da pišem dalje, sve što kažem će da bude izvrnuto.
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 16:42   #122
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Anaxander kaže: Pregled poruke

"Mešanje kultura nije uvek dobro" je različita izjava od "kulture ne treba da se mešaju". Vama mora sve crno na belo izgleda. Svaku moguću misinterpretaciju neke rečenice vi ćete da nadjete. Nema poente da pišem dalje, sve što kažem će da bude izvrnuto.
Moja greska, tako sam razumeo, pa parafrazirao. Evo izjave:

Citat:
Anaxander kaže: Pregled poruke
Imam jedan predlog za sve vas koji ste ljubitelji mešanja kultura - idite živite u neku zemlju iz kojih vaši ljubimci dolaze, a ne da dovlačite njih ovamo. Drugo, ako vam se ne svidja kako neko nešto radi, ignorišite i napravite sami bolje. Ah da, nemate kreativnosti. Mnogo je lakše biti glasan i urlati na nekog da je takav i takav. Dobar vam taj moto - ne postoji ništa što NEKO DRUGI ne može da uradi po MOJOJ želji.
Meni ovo, i dalje, lici na prilicno ekstreman stav. Pogotovo jer razgovaramo o uticaju politicke korektnosti na savremene igre. Odakle si ti izvukao ljubimce, koji negde dolaze od nekud, nije mi jasno.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 17:05   #123
JiubGuard
Član
 
Član od: 22.11.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
Anaxander kaže: Pregled poruke
To što sam rekao za našu zemlju važi i za sve ostale. I kod nas je jedno vreme bilo super pa nam se rak razvio na jednom delu teritorije. Ako naši idu kod švedjana da parazitiraju, neki ih oni izbace, nije da se ja bunim protiv toga. Što se amera tiče, gledajući manjine tamo, crnci se najviše bune. Gledajući njihovu kulturu, nešto mi ih nije žao.
Nije mi ovo baš najjasnije na kakvu rak ranu misliš?
JiubGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 18:12   #124
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Esktremno krilo čega? Ako SJW nije organizacija, onda ta pojava ne može da bude ekstremno krilo bilo čega.

Gde ti ovde vidiš otvorene fašiste i rasiste? Samim ovim si negirao svoju tvrdnju da nisi SJW. Jer oni u svemu što nije po PECEU vide fašiste i rasiste.
Ekstremno krilo, ekstremni oblik, ekstremni stavovi, ekstremni aktivizam, šta god, nemoj se hvatati za svaku reč.

A naveo je @mvasic dva forumaša koja imaju otvoreno rasističke i ksenofobne stavove (nije isto, ali nekako uvek ide u paketu). Većini kojoj bi nas dvojicu da svrsta u SJW i ekstremiste to što neko crnce smatra "nižom rasom, sa manjom inteligencijom" i sl., a ovaj drugi neke druge "divljacima koji samo umeju da se razmnožavaju" nije ni najmanje zasmetalo. Kakva je razlika između toga i nacističke teorije da su crnci, ali i Sloveni, niža rasa?

I te budalaštine o (ne)mešanju rasa su deo današnje neonacističke agende, a budale ne znaju (ili neće da shvate) da su današnje "rase" već izmešane, samo je pitanje koja subpopulacija više, a koja manje i u kom periodu je dolazilo do mešanja.
Biolozi rase ljudi čak i ne smatraju rasama u biološkom smislu. Ceo današnji ljudski rod potiče od vrlo male izolovane grupe pra ljudi i genetska varijabilnost je, uz svo šarenilo rasa i nijansi, vrlo mala u odnosu na neke druge vrste.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 19:28   #125
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Ekstremno krilo, ekstremni oblik, ekstremni stavovi, ekstremni aktivizam, šta god, nemoj se hvatati za svaku reč.

A naveo je @mvasic dva forumaša koja imaju otvoreno rasističke i ksenofobne stavove (nije isto, ali nekako uvek ide u paketu). Većini kojoj bi nas dvojicu da svrsta u SJW i ekstremiste to što neko crnce smatra "nižom rasom, sa manjom inteligencijom" i sl., a ovaj drugi neke druge "divljacima koji samo umeju da se razmnožavaju" nije ni najmanje zasmetalo. Kakva je razlika između toga i nacističke teorije da su crnci, ali i Sloveni, niža rasa?

I te budalaštine o (ne)mešanju rasa su deo današnje neonacističke agende, a budale ne znaju (ili neće da shvate) da su današnje "rase" već izmešane, samo je pitanje koja subpopulacija više, a koja manje i u kom periodu je dolazilo do mešanja.
Biolozi rase ljudi čak i ne smatraju rasama u biološkom smislu. Ceo današnji ljudski rod potiče od vrlo male izolovane grupe pra ljudi i genetska varijabilnost je, uz svo šarenilo rasa i nijansi, vrlo mala u odnosu na neke druge vrste.
Ko je ovde rekao da su crnci niža rasa? Ko je uopšte to pominjao? Ili ih nazvao neinteligentnim? Za nečiju informaciju, jedan od mojih najboljih prijatelja iz detinjstva je crnac. Boljeg elektroničara i geek-a nisam upoznao. Toliko o toj ideji da su crnci glupi. Ali, i SJW i njihovi protivnici ne vide drvo od šume.

Što se tiče SJW, u koje ne bi da se računaš, i oni malo malo pa vade epitete tipa ksenofobija, nacizam, neonacizam, rasizam, seksizam, kripto agresija, govor mržnje i ostale delove novog vokabulara ostrakizacije i denuncijacije protivnika. Da li su oni (SJW) iole svesni da svojim delovanjem samo prizivaju i bude iste te koje pominju koristeči ih kao epitete za napade na neistomišljenike? Da li su? Nisu.
Inače, ovoliki broj komentara na Kuzminu kolumnu, ponavljam samo pokazuje koliko smo kao vrsta zastranili. Jer veruj mi, ovakve i još gore i obimnije rasprave besne drugim forumima širom planete. A niko da postavi damn pitanje. Šta je to što korporacije, kojima bi profit po definiciji trebao da bude na prvom i jedinom mestu tera da stvaraju inkvizitorske odrede, kao što je to recimo uradio youtube, tj google, čiji je zadatak da besomučno defundiraju svaki kanal, ali i vlasnika istog čiji se sadržaj ne slaže sa SJW narativom? Kanali na kojima se čak nalaze adrese sa kojih može da se skida piratizovani softver u velikom broju slučajeva nisu dirani!
Ili primer direktorke razvojnog odeljenja Epla (da Epla, istog onog koji koristi robovsku radnu snagu) koja je iako žena, iako crnkinja morala da podnese ostavku jer je izjavila da su i beli muškarci dovoljno diverzni, tj različiti kao osobe.
Primera ima mnogo.
Što se tiče rasa, ma šta govorili Peceom zaraženi biologičari, one postoje, ali to ne znači da je mešanje rasa nepoželjno, ili da je potrebno eliminisati jednu od njih. Naime, rase su rezervoari DNK vrste Homo Sapiens Sapiens, i svaka promena, tj uništenje jedne od njih vodi ka nestanku čoveka kao vrste. Mešanje jeste poželjno, jer u protivnom ostaje sparivanje u srodstvu, koje na duže staze vodi u degeneraciju, ali ne na silu i ne po želji ispranih mozgova koji istovremeno glorifikuju diverzitet i nasilno mešanje zajedno sa segregacijom. Pravi sledbenici Maoa i njegove Kulturne revolucije, čiji je produkt bilo uništavanje milenijumskog nasleđa Kine.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 19:37   #126
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Ko je ovde rekao da su crnci niža rasa? Ko je uopšte to pominjao? Ili ih nazvao neinteligentnim? Za nečiju informaciju, jedan od mojih najboljih prijatelja iz detinjstva je crnac. Boljeg elektroničara i geek-a nisam upoznao. Toliko o toj ideji da su crnci glupi. Ali, i SJW i njihovi protivnici ne vide drvo od šume.
JimBravura

Citat:
Jim Bravura kaže: Pregled poruke
Значи, она која чува је расиста, а ти који уништаваш (стапањем, није битан начин) си доброчинитељ?
Не правим замену теза, већ наглашавам колико је заправо већина као групација угрожена, јер њихови интереси нису интереси елите. И то је неко узео "пик" баш на белу, европску већину. Како то да нема масовног усељавања, ни притисака у Нигерији, Кини, Јапану... Јел то некоме смета бела популација? Све илегално, без пристанка и легитимитета.
Одакле ти та идеја, кад је свака раса прилагођена одређеном поднебљу, тј. другачије телесне грађе. Није то случајно. А постоје и битне разлике у коефицијенту интелигенције, самим тим и способностима. Чак и без тестова, ток цивилизације јасно сведочи о томе. Пусти људе нек живе у својим државама, али зашто би се мешао са њима?!
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 20:14   #127
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

@DarthShone
Jim Bravura i Anaxander.
I po tebi ja nikako ne smem da upotrebim izraz rasista ili ksenofob za njihovo pisanije, jer sam automatski SJW. Kako bi ih ti nazvao?

Za komentar na biologičare, ne znam šta da ti kažem: ljudi ceo život uče i proučavaju nešto, a ti ih središ u dve reči. I pri tome im nalepiš ideološku odrednicu.

I treba da raščistimo: ti si ideološki "desno", ja sam "levo", ako je moguće tako uprostiti, i normalno je da se razlikujemo u nekim stavovima, ali ja ne mogu da shvatim da je nekome i najiritantniji borac za nekakva prava gori od neonaciste koji otvoreno propagira mržnju (bez obzira što ti je na toj zamiljenoj osi bliži).
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 20:14   #128
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
JimBravura
Upravo na to se odnosi ono što sam rekao o prizivanju zla.

Ako svakog sa čijim se mišljenjem ne slažemo, a i ne znamo zašto se ne slažemo nazovemo svakojakim imenima, i time ih oteramo od sebe, ako društvo pritiska normalne ljude, ako se vrši mentalna tortura, zar nije za očekivati, da će se kao vid reakcije javiti baš ono što smo koristili da bi smo napali neistomišljenike? Reakcija je uvek jednaka akciji. Ne možemo sejati đavole i očekivati da će niknuti anđeli. Ne možemo prizivati pakao i očekivati raj. Ne možemo jedne smatrati zlima, a druge po defaultu dobrima. Svako od nas je individua. U svemu.
A što se tiče rasizma, verovao ili ne i crnci mogu da budu i te kakvi rasisti. Nisu na to pretplaćeni kavkazoidi u svim nijansama kože koliko ih ima.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 20:46   #129
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Upravo na to se odnosi ono što sam rekao o prizivanju zla.

Ako svakog sa čijim se mišljenjem ne slažemo, a i ne znamo zašto se ne slažemo nazovemo svakojakim imenima, i time ih oteramo od sebe, ako društvo pritiska normalne ljude, ako se vrši mentalna tortura, zar nije za očekivati, da će se kao vid reakcije javiti baš ono što smo koristili da bi smo napali neistomišljenike? Reakcija je uvek jednaka akciji. Ne možemo sejati đavole i očekivati da će niknuti anđeli. Ne možemo prizivati pakao i očekivati raj. Ne možemo jedne smatrati zlima, a druge po defaultu dobrima. Svako od nas je individua. U svemu.
A što se tiče rasizma, verovao ili ne i crnci mogu da budu i te kakvi rasisti. Nisu na to pretplaćeni kavkazoidi u svim nijansama kože koliko ih ima.
Covece, slazemo se.

Ja sam i krenuo ovu raspravu sa istim tim stavom. Samo sa druge strane. Nista vise.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 20:52   #130
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

@mvasic po IQ testovima u prosjeku prednjače azijati pa bijelci pa crnci i to nije nikakav rasizam već konstatacija, kad smo kod toga nije mi jasno zašto se ovakve konstatacije po pravilu zamjeraju samo bijelcima (koji su tu u sredini) a ne recimo azijatima
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 21:02   #131
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
@mvasic po IQ testovima u prosjeku prednjače azijati pa bijelci pa crnci i to nije nikakav rasizam već konstatacija, kad smo kod toga nije mi jasno zašto se ovakve konstatacije po pravilu zamjeraju samo bijelcima (koji su tu u sredini) a ne recimo azijatima
IQ nema veze sa intelektualnim sposobnostima. Visina IQ je u direktnoj proporciji sa motivisanoscu za resavanje testova.

Zameram ih ja svima. Intelektualna sposobnost nema veze s rasom. Tacka.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 21:27   #132
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
IQ nema veze sa intelektualnim sposobnostima. Visina IQ je u direktnoj proporciji sa motivisanoscu za resavanje testova.

Zameram ih ja svima. Intelektualna sposobnost nema veze s rasom. Tacka.
Ovde gresis. IQ i te kako ima veze sa intelektualnim sposobnostima i predstavlja urodjeni kvalitet. Studije su to dokazale i to je trenutni stav i medicine i psihologije. Radjene su i studije sa jednojajcanim blizancima koji su rasli u razlicitim porodicama. Koeficijent inteligencije
je po svim trenutnim shvatanjima nemoguce povecati (ali nakon 20 godine moze da dodje do postepenog opadanja).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 21:28   #133
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

A ima i drugacijih istrazivanja:

https://www.sciencemag.org/news/2011...really-measure
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 21:51   #134
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Ne kazem da motivacija ne moze da utice na rezultate testiranja (narocito kod dece koja jos nemaju razvijenu volju kao psihicku funkciju i generalno su sklona hipervigilnoj paznji sto moze da objasni rezultate ovog testiranja). Ali, ako imas dva odrasla coveka, recimo dva inzenjera neke struke, jedan sa IQ oko 115, drugi sa IQ oko 130 i imaju isti problem da rese, verovatnoca da ce inzenjer sa vecim IQom doci pre do resenja (i/ili boljeg resenja) je daleko veca od statisticke greske.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 21:54   #135
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
@mvasic po IQ testovima u prosjeku prednjače azijati pa bijelci pa crnci i to nije nikakav rasizam već konstatacija, kad smo kod toga nije mi jasno zašto se ovakve konstatacije po pravilu zamjeraju samo bijelcima (koji su tu u sredini) a ne recimo azijatima
Zato što je ispranim mozgovima lakše da napadaju belce, jer je to politički korektno. Koliko smo zavedeni da je to za plakati.

Svako od nas je , ponavljam individua, svako od nas ima svoje mane i svoje sposobnosti. Pripadnost rasi i polu, kao jedinim biološki, tj naučno merljivim činjenicama ne daje nekome realno veću ili manju inteligenciju.

Mada, ako neko pati od kompleksa, mediji će ga lako programirati da veruje i brani nedokazivo. Čemu je nabolji primer histerija među zaglupljenom masom crnih amerikanaca kada se pojavi naučno dokazana činjenica o rasnom poreklu stanovnika prvog melting pota u istoriji, inače prve države u pravom smislu te reči i prve civilizacije na ovoj planeti. Prisvajaju je samo zato što se nalazi u Africi. A sami su poreklom iz subsaharskog područja, i što je najgore ne vide i ne žele da znaju da su njihovi daleki preci bili u toj državi isto ono što su njihovi bliži preci bili u USA do 1863, robovi. Kompleksi su čudo, još kada ih upgrejduju sa medijskom "pažnjom" i povlašćivanjem, eto katastrofe.

Prosto, u woznt kangz, sorry. Be a kang in math, in sport, in art, be a kang of your own bro, bez obraćanja na boju kože. Ono što je unutra je važno, ne ono što je spolja...

Poslednja ispravka: DArthShone (7.3.2018 u 22:01)
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 22:06   #136
JiubGuard
Član
 
Član od: 22.11.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Mešanje jeste poželjno, jer u protivnom ostaje sparivanje u srodstvu, koje na duže staze vodi u degeneraciju, ali ne na silu i ne po želji ispranih mozgova koji istovremeno glorifikuju diverzitet i nasilno mešanje zajedno sa segregacijom. Pravi sledbenici Maoa i njegove Kulturne revolucije, čiji je produkt bilo uništavanje milenijumskog nasleđa Kine.
Čitam ovo što si napisao i stvarno bih voleo ako bi neko ovde mogao da da primer tog nasilnog mešanja rasa i ko to propagira. (Stvarno sam radoznao, nemam nikakvu zlu nameru, jer ovako nešto prvi put čujem). Mislim, ko to radi da bi uništio neku rasu i njeno kulturno nasleđe? Ako mešaš dve rase, po toj logici, obe ćeš "uništiti", a ne samo jednu.

EDIT:
I kako čoveče sve to poveza sa KULTURNOM revolucijom Mao Ce Tunga?
Mislim da se ovde opet mešta kultura i boja kože, odnosno neosnovano se uspostavlja uzročna veza između.
JiubGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 22:17   #137
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
JiubGuard kaže: Pregled poruke
Čitam ovo što si napisao i stvarno bih voleo ako bi neko ovde mogao da da primer tog nasilnog mešanja rasa i ko to propagira. (Stvarno sam radoznao, nemam nikakvu zlu nameru, jer ovako nešto prvi put čujem). Mislim, ko to radi da bi uništio neku rasu i njeno kulturno nasleđe? Ako mešaš dve rase, po toj logici, obe ćeš "uništiti", a ne samo jednu.
Ko propagira? Jesi li prespavao poslednjih nekoliko godina? Ideologija koja stoji iza SJW pokreta, eto ko. Šta se dešava u Evropi? Ona nam je čini se geografski bliže i lakše je videti, posebno u Nemačkoj, Belgiji, Francuskoj, Engleskoj...
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 22:22   #138
JiubGuard
Član
 
Član od: 22.11.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Zato što je ispranim mozgovima lakše da napadaju belce, jer je to politički korektno. Koliko smo zavedeni da je to za plakati.
Da, ali i zato što su belci (Britanci, Francuzi, Španci, Rusi i ostali) imali kolonije po celom svetu. Ove kolonijalne sile su rasizmom objašnjavale i pravdale svoje imperijalističke i kolonijalističke ambicije. U 19. veku kada se pozitivizmom i verom u svemoć nauke i racionalnog rasuđivanja moglo sve objsniti, nastale su i teorije o rasnoj supremaciji. Ovaj ekstremni pozitivizam je i doveo do Nacizma (ko je studirao pravni faks trebalo bi da se seća Gustava Radbruha injegovog zaokreta u razmišljanju u vezi pravnog pozitivizma posle Drugog svetskog rata)

Možda najslikovitiji primer koliko je cela ta priča apsurdan jeste Japanski imperijalizam a samim tim i rasizam tokom WW2. Iz naše perspektive (evrocentrične, neko bi rekao) Kinezi i Japanci su ista rasa, ali za Japance Kinezi to nisu bili, pa otud i "ekscesi" tipa Nanking.
JiubGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 22:26   #139
JiubGuard
Član
 
Član od: 22.11.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke
Ko propagira? Jesi li prespavao poslednjih nekoliko godina? Ideologija koja stoji iza SJW pokreta, eto ko. Šta se dešava u Evropi? Ona nam je čini se geografski bliže i lakše je videti, posebno u Nemačkoj, Belgiji, Francuskoj, Engleskoj...
SJW pokret, nepostoji SJW pokret, mislim da smo to već objasnili. Ovaj SWJ pokret je toliko apstrahovan da je prevazišao i svetsku jevrejsku zaveru . Postoje razne organizaije koje se bavi različitim vrstama aktivizma, među kojima nesumnjivo postoje i one ekstremne, kao i pojedinci čija mišljenja imaju nekog uticaja (a ne neki anonimusi na netu). E, to mene interesuje.
JiubGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2018, 23:30   #140
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
@mvasic po IQ testovima u prosjeku prednjače azijati pa bijelci pa crnci i to nije nikakav rasizam već konstatacija, kad smo kod toga nije mi jasno zašto se ovakve konstatacije po pravilu zamjeraju samo bijelcima (koji su tu u sredini) a ne recimo azijatima
Razlike postoje i u onome što sam ja video, ali su suštinski nebitne, par procenata. Šta je problem? To što će se pojaviti neki Jim Bravura i reći da su crnci manje inteligentni od belaca i na tome graditi nekakvu teoriju, a statistički gledano, postoje milioni crnaca koji su inteligentniji od prosečnog belca (ili azijata).
Pri tome, kada imaš nekog konkretnog pojedinca, nema šanse da mu na osnovu rase odrediš IQ (eto, slažem se sa Darthom).
Tu je problem sa pojedincima koje sam nazvao rasistima i ksenofobima: oni neke tamo ljude procenjuju samo na osnovu rase i na osnovu svojih predrasuda, pa onda jedan izjavi da su crnci manje inteligentni, a drugi "kakvi su, nije mi ih žao" (da ne tražim sada tačan citat).
Svi znamo za "crnačke četvrti", zapravo sirotinjske četvrti, gde se, na žalost, veliki broj mladih okreće kriminalu, ali postoje i crnci lekari, naučnici, umetnici, pisci, pa i fabrički radnici, automehaničari ili krojači, zašto se sa njima ne bi družili, mešali, pa i ženili/udavali.



Prema onome što znam, nisi do kraja u pravu u tome da sredina nema uticaja na IQ, ali to nije nužno socijalni status - bitna je rana stimulacija (koga zanima neka traži). Dakle genetika daje neku osnovu, a sredina može da utiče par procenata gore-dole (ne pričam, naravno, o ekstremnom zapostavljanju) i nikada od idiota ne može postati genije ili obratno.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com