Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.6.2012, 16:11   #261
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Pratim ja vesti, "šuška se" nije jednako sa "ima". Witchera trenutno nema na PS3 i zvanično još uvek nije najvaljen. Čak nije to ni poenta već da ne može biti bolja grafika u verziji koja još ni ne postoji.

...i evo sada potpuno oftopičim sa vama.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2012, 18:14   #262
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Pratim ja vesti, "šuška se" nije jednako sa "ima". Witchera trenutno nema na PS3 i zvanično još uvek nije najvaljen. Čak nije to ni poenta već da ne može biti bolja grafika u verziji koja još ni ne postoji.

...i evo sada potpuno oftopičim sa vama.
Ma ove forume za nintendo konzole niko ne gleda, mozes da budes u off-u do mile volje.

U pravu si, niko ne zna dal bi bolje TW2 izgledao na PS3, PS3 ima jako slabu grafiku i jako slab procesor ako se programira sa istom logikom kao za PC ili Xbox 360 pa zato pravi muke. Vecina portovanih igara na PS3 radi na samo jednom glavnom jezgru dok ostala SPE jezgra nisu ni pipnuta i opet moze da potera igre dosta dobro (zamisli sad PC sa procesorom koji ima samo jedno jezgro i Nvidia 7800 grafikom, pa to nebi poteralo ni PES novi.)

Kako god okrenes, Sony je u velikim gubicima. Danas sam nasao par tekstova, pa koga zanima nek pogleda. Sony je danas izjavio, nije Sony da ne lazem nego direktor Sony Europe, da Wii U vidi kao pretnju. Prvi put su priznali da im je Nintendo pretnja. Ispod je intervju sa CEO celog Sony-a koji nam govori da bi bas Sony mogao biti prvi koji napusta trziste konzola, u katastrofalnoj su financiskoj situaciji.

http://www.gamasutra.com/view/news/4...ous_trouble.ph

Potvrdjena je jedna stvar vezana za Wii U. Wii U nece imati sopstveni HDD, ali ce podrzavati bilo koji externi HDD. Ovo je najpametnija stvar koju je Nintendo uradio. Sam biras koliki i kakav HDD zelis, a ako ga vec imas samo ga zakacis za konzolu. Nema preskupih HDD-ova koji dodaju dosta ceni konzole, pogotovu u danasnjem periodu. Sad nije tako nerealno da Wii U ima AMD HD 6770 (kako se prica) i kosta 300$.

Wii U ima jos mnogo funkcionalnosti koje nisu najavljene. Ne zaboravite, next-gen konzolu ne cini samo grafika, vec i sta sve podrzava. To je jedan od glavnih razloga zasto je bas Wii u klasi sa Xbox-om 360 i PS3, a zasto ce Wii U biti pravi next-gen.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2012, 20:24   #263
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Gotovo je nemoguce u poslednjih par dana izbeci stvarno dobre vesti vezane za Wii U. Wii U ce podrzavati free to play igre. Ovako se otvaraju vrata za gomilom MMO igara koje trenutno posluju kao F2P igre. Ovakav model omogucava izuzetno fleksibilan on-line sistem koji nije centralizovan kao u slucaju PSN-a i Live servisa.

Aj nek neko sad kaze da Wii U nije next gen. Next gen nije samo grafika (iako sam ubedjen da ce Wii U biti mocna masina), next gen je i sistem koji uvodi nove i inovativne stvari.

Za nas pretezno PC igrace ova vest i nije nesto spektakularna, mi smo u tom "next gen" svetu vec duze vreme, ako imamo jak komp!

Jos jedno direktno poredjenje neke igre. Sada je na redu AC3. Jasno se vidi iz aviona da je Wii U verzija igre mnogo bolja.

Video


Spoiler za Slike:


Poslednja ispravka: dragomix (13.6.2012 u 20:32)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2012, 22:13   #264
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Zasto poredis sisteme koji nisu ista generacija? Normalno je da ce na WiiU bolje da izgleda Najbolje ce naravno na PCu, sto je meni najvaznije.

Za nekog gore, sto pominje igre od 50 evra: Kod nas samo neobavesteni kupuju igre. Ja sam pre 2-3 nedelje za 30 evra sa zavvija narucio dve igre
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zdravkelja na korisnoj poruci:
dragomix (13.6.2012)
Stara 13.6.2012, 22:47   #265
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Zasto poredis sisteme koji nisu ista generacija? Normalno je da ce na WiiU bolje da izgleda Najbolje ce naravno na PCu, sto je meni najvaznije.

Za nekog gore, sto pominje igre od 50 evra: Kod nas samo neobavesteni kupuju igre. Ja sam pre 2-3 nedelje za 30 evra sa zavvija narucio dve igre
Ja sam pod utiskom stranih foruma gde su pretezno neki tupavi likovi koji nemaju pojma nista. Nisu odrasli pretezno na PC-u ko mi pa da znaju sta i kako radi. Mozda ima neko ko misli pod uticajem ovakvih tupavih glasina da je Wii U slabiji od trenutne generacije konzola, pa reko da razuverim publiku. Ne znam ko sve cita.

Sto se tice igara istu taktiku treba primeniti za bilo koji sistem. Nekad su igre smesne sa cenom (oko 1000 kinti, a ima ih i za manje) pa se za igre ne treba cimati. Neces odmah igrati najnovije igre, ali to i nije neka frka, uvek ima nekih dobrih igara koje si propustio u proslosti nevezano za stistem, a da ne pominjem ove indi igre koje se kupuju na raznim e shop-ovima i za po 300 kiniti, a odlicne su.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2012, 0:53   #266
Stanisa
Član
 
Član od: 6.6.2007.
Lokacija: NS
Poruke: 50
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stanisa
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Aj nek neko sad kaze da Wii U nije next gen. Next gen nije samo grafika (iako sam ubedjen da ce Wii U biti mocna masina), next gen je i sistem koji uvodi nove i inovativne stvari.

Za nas pretezno PC igrace ova vest i nije nesto spektakularna, mi smo u tom "next gen" svetu vec duze vreme, ako imamo jak komp!

Jos jedno direktno poredjenje neke igre. Sada je na redu AC3. Jasno se vidi iz aviona da je Wii U verzija igre mnogo bolja.

Video

Evo ja kazem da nije next gen, jer ako je to nesto sto cemo gledati sledecih 6 do 8 godina onda je to strasno.
Ono sto ce PS4 i novi Xbox pokazati ce zaseniti Wii U koji toliko hvalis da ce sve ovo sto si pricao unapred biti smesno. Cak ni AC verzije nisu toliko razlicite kao sto pokusavas da nas ubedis. I stvarno ne znam zasto si toliko uporan sa ubedjivanjem i pohvalama da je to vec zalosno, kao da te placaju pa se toliko trudis.
Stanisa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2012, 3:15   #267
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Pa garfički, ovo što je do sada pikazano nije next gen tj. nije nikakav skok u grafici u odnosu na sadašnju generaciju. E sad kolio je to bitno, videćemo...

Citat:
Ono sto ce PS4 i novi Xbox pokazati ce zaseniti Wii U
Grafički će sigurno biti moćnije ali ne znamo koliko. Pošto i sony i xbox žive od third party igra, verovatno će izdavači imati glavnu reč kakva grafika će tu biti. Sad je pitanje koliko naprednu grafiku izdavači žele?

Citat:
Speaking with Digital Spy, Spector said that while he’s more into design over tech, he’s “a little scared” that once “Pixar-quality graphics with interactivity,” are achieved, games could cost in upwards of $200 million to develop.

“Honestly? I don’t care much about hardware,” said Spector. “Nintendo games are some of the best games in the world and from a more graphical standpoint, the Wii can’t do what a PS3 or 360 can do. It’s about design and not so much about tech for me. Honestly, I’m more scared about what will come next than I am excited.

“Once we can do Pixar-quality graphics rendered in real time with interactivity, I could see games costing $200 million to make and all of a sudden you have to sell a lot of games just to break even, so I’m a little worried someone’s going to do that.

“Someone’s going to spend… well, there are already people spending $100 million on games, that’s not even insane anymore. $200, 300 million games, I’m a little scared about that, there aren’t a lot of companies that have the resources or the courage to spend that much. So my gut’s in a bit of a knot about that but whatever comes along I’ll just make games that work on that platform, I don’t think about hardware too much.”

Spector said platform power is starting to outstrip the size of the audience, and $150 is just too much to charge someone for a game.

“If you’re spending $200 million on a game and you’re making $60 on 20 million copies sold, oh wait, you’re losing money if you’re the best-selling game of all time basically, right? I don’t know how the business works anymore, that’s the problem,” he said.

“It already takes three years to make a game, when all of a sudden creating assets at an even higher level of quality and animations that are even a higher level of quality, I don’t know how we’re going to do it. We’ll figure it out but right now I’m content where I am.”
http://www.vg247.com/2012/04/26/spec...th-future-gen/
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stranger2 na korisnoj poruci:
dragomix (14.6.2012)
Stara 14.6.2012, 9:58   #268
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Jedan zanimljiv intervju sa Regi-jem. Ima mnogo detalja vezanih za Wii U. Najbitnije je da izgleda znaju sta rade, kao sto sam napisao vec ili su ludi ili su geniji.

http://nintendoeverything.com/91517/...ach-lots-more/

Dve stvari su bitne, ni oni sami ne znaju koliko ce Wii U da kosta i kakav ce hardver da ima (ima par verzija sigurno). Odradili su ovakav E3 da bi videli sta ljudi pricaju i prema tome odabrati odgovarajucu cenu i konfiguraciju.

P.S. Ovo radim zato sto znam da ima ljudi koji vole da igraju Nintendo igre, odrasli su na Nintendovoj konzoli i citaju svaku informaciju koju izbacim. Cak i da su to samo 2-3 coveka, meni je dovoljno. Ja i onako trazim po netu jer me zanima, pa sta nadjem izbacim ovde. Ko ce koga zaseniti i zasto? Nije bas sve kao sto mnogi misle moze se procitati na prethodnim stranama. simke85 i Stranger2 su imali odlicne komentare vezano za Nintendo na prethodnim stranama, vredi ih procitati.

Poslednja ispravka: dragomix (14.6.2012 u 10:27)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Miki_Hakasn (14.6.2012), simke85 (14.6.2012)
Stara 14.6.2012, 17:24   #269
minist@r
Veteran
 
Član od: 13.2.2011.
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 144 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ja u zivotu nisam igrao nitendo , aredovno citam.
Dragomixe svaka ti dala za ove tekstove
minist@r je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku minist@r na korisnoj poruci:
dragomix (14.6.2012)
Stara 14.6.2012, 19:34   #270
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Meni dovoljna ova jedna, ne treba mi svaka!

Iwata deli potpuno isto misljenje koje ja imam po pitanju "next-gen" konzola.

Citat:
“If they decide to increase the spec numbers, will the consumers be able to realise the difference enough so that they can understand it’s much superior to today’s machine,”
“If they beef up the processing power, that simply means much more work for software developers to take advantage of those spec numbers. So I have to ask the question if that type of differentiation really makes sense.”
“I think further arguments must wait until probably next year, when they have finalised and disclosed whatever they are thinking about for the next generation of consoles.”
Stranger2 je vec okacio na prosloj strani da su istog misljenja i neki developeri.

Ovo je ocigledno, vec 3 generacije grafickih nema vecih poboljsanja. HD 5770, HD 6770 i HD 7770 su tri graficke sa potpuno istim mogucnostima. Menja se velicina tranzistora u njima. Unreal 4 engine nije nikakvo poboljsanje, barem ga ja ne vidim. Pokazivali su samo neke efekte koje podrzavaju Nvidia graficke kartice vezano za fiziku, a sad se zna da ce sve next gen konzole koristiti AMD. To sam napisao i tamo na temi UE4. RED Engine ima sve efekte koje su oni prikazali sem onih cestica i fizike koji nedostaju zato sto se RED Engine za fiziku oslanja na havoc engine za ciju podrsku se Nintendo vec izborio tako sto je osigurao besplatno koriscenje havoc i autodesck gameing engina svim Wii U developerima. RED Engine bez problema radi na Xbox-u 360, doduse bez svih efekata. Da je tu SM5 umesto SM3-a i hardverske teselacije eto nama igre koja izgleda potpuno isto kao za PC, a ja gotovo sam siguran da su i SM5 i hardverska teselacija moguci na Wii U-u.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 0:36   #271
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Pa i ja ne verujem da ce to biti skok kao sto je bio sa ps2>ps3 (xbox>xbox360). Rezolucija ce i dalje max da bude 1080p, samo sto ce je vecina igara koristiti.

Mene je Unreal 4 impresionirao po pitanju lakoce i nacina rada sa development kitom. A sam engine odlicno izgleda.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 20:19   #272
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ono sto mene zanima jeste, da li ce Wii U da renderuje ili da upscaluje rezoluciju na 1080p? Recimo, gomila igara na 360 je renderovano na 566p, iako su se developeri kleli da je 720p.
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2012, 20:54   #273
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Assassinator kaže: Pregled poruke
Ono sto mene zanima jeste, da li ce Wii U da renderuje ili da upscaluje rezoluciju na 1080p? Recimo, gomila igara na 360 je renderovano na 566p, iako su se developeri kleli da je 720p.
Wii U ce da renderuje sigurno u 1080p. Ove prve igre, bez optimizacije i pravljene na starim dev kitovima rade u 720p na 60 fps. Ubisoft je cak i rekao da AC3 radi u 1080p na 60 fps, mada jos nisam nasao potvrdu toga. Mada kao sto mozes videti na onim slikama i snimcima vidi se znatna razlika u odnosu na PS3 verziju igre, a Iwata je rekao da ni jedan developer jos nije otkljucao ni polovinu potencijala koje Wii U ima.

Danas nije bilo nekih informacija vezano za Wii U, sem da je EA reako da se definitivno radi o next gen konzoli.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2012, 21:39   #274
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Od danas sam jos vise siguran da je Wii U pravi next-gen, da konkurencija nece napraviti mnogo jace konzole od Wii U-a, ako uopste budu jace. Iscurela je informacija da ce novi Xbox kostati svega 300$ u trenutku kad bude izbacen, a taj trenutak je praznicna sezona 2013-te godine (ima li nekog ko je iznenadjen). Microsoft ce se fokusirati na Kinect i izbacice bukvalno Kinect konzolu (kao sto se vec moglo cuti par puta). Skoro sav sadrzaj ce biti moguce igrati cak i na PC-u kroz oblake. Dokument koji je imao 54 strane i koji je opisivao sve ovo je vrlo brzo uklonjen sa interneta, verovatno intervenciom M$-a. Dokument je opisivao plan od 5 godina i gotovo sam uveren da je tacan, ko bi pisao 54 strane i opisivao onolike detalje o bilo cemu samo da bi izbacio laznu najavu. Nema nikakvih spomena o jacini nove konzole, ali ako izlazi sa kinect-om i kosta 300$ ne ocekujte letece tanjire, kao sto mnogi ocekuju. Iwata je bio u pravu.

Evo i slika koja je izvucena iz dokumenta, na zalost nisam sacuvao dokument inace bi i njega okacio. Mislio sam da ce da ostane na netu, za u buduce nauk.
Spoiler za Slika:
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Stranger2 (20.6.2012)
Stara 16.6.2012, 21:50   #275
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ако је све овако као што ти причаш и као што и мени изгледа, онда уопште не видим сврху да Сони избацује нову конзолу. ПС3 је буквално пре пар месеци достигао зенит и управо се од скоро може искористити пун потенцијал конзоле. Видимо најаву за Last of us. Па то је графички врхунска ствар. Ви Ју као нова конзола неће бити драстично јачи од ПС3, видимо да је М$ у облацима и ја не видим шта Сони може ново да понуди јер next gen и није толико next gen, односно неће бити те драстичне промене као са претходном сменом генерација конзола.

Лепо нека оставе ПС3 још 3,4 године (у врх главе), нека се фокусирају на игре и нека коначно направе неки профит, који су јако касно почели да остварују на конзоли. Мислим да портови са данашњег компа или нове Нинтендове конзоле не могу бити толико лошијег квалитета на ПС3. Уосталом Сони може да покреће игре у 1080п. Стварно не видим шта може Сони да понуди за годину, годину и по, а да буде конкурентно... Ја бих највише волео да ме демантују и да стварно разбију, јер поред силних проблема које имају не бих волео да иновативна громада од фирме као што је Сони банкротира као што се спомиње ових дана...
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2012, 22:00   #276
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
batakpudla kaže: Pregled poruke
Ако је све овако као што ти причаш и као што и мени изгледа, онда уопште не видим сврху да Сони избацује нову конзолу. ПС3 је буквално пре пар месеци достигао зенит и управо се од скоро може искористити пун потенцијал конзоле. Видимо најаву за Last of us. Па то је графички врхунска ствар. Ви Ју као нова конзола неће бити драстично јачи од ПС3, видимо да је М$ у облацима и ја не видим шта Сони може ново да понуди јер next gen и није толико next gen, односно неће бити те драстичне промене као са претходном сменом генерација конзола.

Лепо нека оставе ПС3 још 3,4 године (у врх главе), нека се фокусирају на игре и нека коначно направе неки профит, који су јако касно почели да остварују на конзоли. Мислим да портови са данашњег компа или нове Нинтендове конзоле не могу бити толико лошијег квалитета на ПС3. Уосталом Сони може да покреће игре у 1080п. Стварно не видим шта може Сони да понуди за годину, годину и по, а да буде конкурентно... Ја бих највише волео да ме демантују и да стварно разбију, јер поред силних проблема које имају не бих волео да иновативна громада од фирме као што је Сони банкротира као што се спомиње ових дана...
To govorim ja odavno. Sony je napravio PS3 tako da traje 10 godina, i on ce trajati 10 godina u to sam uveren. Od Sony-a novu konzolu mozemo ocekivati tek za dve godine, minimum. Sve informacije koje dolaze od Sony-a govore da oni oce da naprave neku vrstu PC-a, prelaze na x86 arhitekturu, bataljuju Cell i Power arhitekturu, prave relativno jeftinu konzolu koja ce opet biti najsnaznija, ali i najjednostavnija za development i verovatno i oni ulaze u oblake.

Kako god okrenemo, mislim da je M$ na putu da izadje iz igracke industrije, bez preterivanja. Nemaju sta da ponude sem neke multimedijalne kutije koja pusta kablovsku i ispred koje moras da mases rukama ko degenerik da bi uradila sta ti zelis. Verovatno ce i dalje dominirati americkim trzistem, ali nigde drugde. Vracamo se na dva konkurenta, i to mi je drago. Sony i Nintendo su mi dragi podjednako, odrastao sam na oba sistema.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
batakpudla (16.6.2012)
Stara 16.6.2012, 23:10   #277
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ne budi toliko ubedjen. I WiiU je trenutno jedva bolji od current gena. Sacekaj malo, videcemo.

Sudeci po tom dokumentu (ako je tacan) ono sto Microsoft planira moze biti veoma ozbiljno. Ta cena od 300$ ne govori mnogo o hardveru. Ako zaista planiraju da nude TV servise, oni tu mogu naplacivati pretplatu. A onda uz ugovore, moci ce im se da smanje tu cenu jos vise. Za hardware je gotovo sigurno, Durango ili neka slicna varijacija ce najverovatnije da bude najjaci CPU od sve tri konzole, a to im treba zbog Kinecta. Sony ce ici na nesto slabiji CPU, ali ce ici i na ultra mocan GPU sto moze biti vaznije.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2012, 23:47   #278
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Ne budi toliko ubedjen. I WiiU je trenutno jedva bolji od current gena. Sacekaj malo, videcemo.

Sudeci po tom dokumentu (ako je tacan) ono sto Microsoft planira moze biti veoma ozbiljno. Ta cena od 300$ ne govori mnogo o hardveru. Ako zaista planiraju da nude TV servise, oni tu mogu naplacivati pretplatu. A onda uz ugovore, moci ce im se da smanje tu cenu jos vise. Za hardware je gotovo sigurno, Durango ili neka slicna varijacija ce najverovatnije da bude najjaci CPU od sve tri konzole, a to im treba zbog Kinecta. Sony ce ici na nesto slabiji CPU, ali ce ici i na ultra mocan GPU sto moze biti vaznije.
To si u pravu, ali za ameriku. Prica se da ce potpisati ugovore sa kablovskim operaterima koji ce M$-u davati novac po svakoj konzoli i tako smanjiti cenu proizvoda. Drugde u svetu ne mogu da otpisuju cenu od konzole. I to sto pricas je tacno, CPU ce biti verovatno najaci, ali GPU je verovatno slabiji nego u Wii U konzoli ili je razlika izmedju njih minimalna. Sony se okrece slabijem procesoru koji imaju sad konzole, nekom hibridnom APU procesoru od AMD-a, sto ce im omoguciti najbolje performanse GPU procesora (neka vrsta hybrid crossfire X tehnologija) i najlaksi development (x86 arhitekturu koja je poznata programerima i developerima vec vise od 20 godina ako se ne varam i jedina za sad potvrdjena da je podrzava UE4).

Wii U nije jedva jaci, dosta je jaci. Cak i da ostane ova iz prvih dev kitova graficka (4770) imace barem 4 puta jacu graficku od Xbox-a i 5x jacu od onoga sto ima PS3 trenutno. Imace minimum 1.5GB rama, sto je 3x vise nego kutija. Ja sam ubedjen da ni sam Nintendo trenutno nije siguran koji hardver da stavi i da ima vise verzija, a da ce definitivno odluciti kad vide sta hoce potrosaci, da li jaci i malo skuplji sistem (u tom slucaju sam ubedjen da prelaze na HD6770) ili slabiji i jeftiniji sistem (u tom slucaju ostaju na 4770 ili neku 5xxx seriju grafickog procesora).

Sve u svemu, ovo ce biti mozda najbliza generacija po cistim performansama jos od SNES-a i SEGA Mega Drive 2 konzole. Svako ce imati svoj "thing", Nintendo tablet kontroler i asymmetric gameplay, M$ krosplatformsko povezivanje i Kinect V2, Sony "hard core to the core". Bice zanimljivo gledati razvoj situacije.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2012, 23:58   #279
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Nažalost to što će sledeći Xbox, a najverovatnije i ostali, biti dominantan na USA tržištu je dovoljno da Microsoft zauvek ostane na konzolaškim tržištu. Mislim da će u sledećoj generaciji konzola nažalost, iako najviše volim Nintendo, najgore proći Sony.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2012, 0:07   #280
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Nažalost to što će sledeći Xbox, a najverovatnije i ostali, biti dominantan na USA tržištu je dovoljno da Microsoft zauvek ostane na konzolaškim tržištu. Mislim da će u sledećoj generaciji konzola nažalost, iako najviše volim Nintendo, najgore proći Sony.
Mislis najbolje?

M$ je shvatio dve stvari: Nema leba od Japana, slab je lebac u evropi (Xbox 360 je zabranjen u Nemackoj od skora zbog nekih sporova sa Motorolom). Amerika je njihovo glavno trziste i tu ce biti njihov fokus. Realno gledano oni su batalili igre, muzu dve krave vec 6 godina.

Sony je najblizi propasti. Oni su rekli da moraju da prodaju jos 30 miliona PS3 da bi vratili sve sto je ulozeno. Aj da budemo relani, ta cifra je nedodirljiva. Mozda prodaju jos 20 miliona, ali vise od toga jok.

Najzad se vracamo u stara dobra vremena, kad su igre bile te koje su odlucivale koja je konzola najbolja, a ne giga flopsovi, megaherci, gigabajti, gigabiti itd. Ovo je mozda i povratak PC gameinga na velika vrata.

Edit: Onaj dokument je povucen od strane marketinske kompanije koja radi reklamne kampanje za Microsoft. M$ nije hteo da komentarise spekulacije, sto znaci da nije odbacio ovaj dokument kao netacan, sto opet znaci da je tacan u nekom delu ili cak i ceo. Sad sam stavio i mesto gde se mogu procitati svih 54 stranica.

http://forum.beyond3d.com/showthread.php?p=1650517

Prosudite sami da li je fake ili ne.

Poslednja ispravka: dragomix (17.6.2012 u 0:38)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com