Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2012, 22:49   #681
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Ponovo cu reci, sramota bi bilo da WiiU nema prednost kada se pojavio 6 godina posle PS/Xboxa.

Sto se tice CPUa, rekao bih da je kombinacija oba.

Naravno da ima prednost, samo na žalost treba vremena da bi se ta prednost videla, devolperi tek treba da nauče kako da prave igre za Wii U,
trenutno im je mnogo lakše da naprave igru za PS3 ili Xbox360, dok za novu konzolu treba malo više da se pomuče.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2012, 23:08   #682
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

PS3, posle 6 godina od kako je izasao, i dalje dobija uzasne portove, sto se moze videti po skoro svakoj multiplatformskoj igri! Zasto? Zato sto je slabiji od Xbox-a 360? NE! I to se moze videti na igrama koje prave developeri direktno vezani za Sony! Sistem je totalno drugacije dizajniran od Xbox-a 360, dok je Microsoft kao i uvek napravio arhitekturu i dev kitove dosta slicne okruzenju u kom vecina developera zapocinje svoje iskustvo (PC), druge dve kompanije nisu ni blizu tako uspesne u tome, pa developeri skoro nikad ne iskoritste pun potencijal PS3 u multiplatformskim igrama! Cinjenica da Wii U verzija COD BO2 stvarno izgleda bolje od PS3 verzije i u rangu je verzije za Xbox 360 i znajuci da je igra portovana bukvalno nekoliko meseci pre nego sto je izasla (dakle optimizacija je minimalna) ohrabruje!

Sve sto sad vidimo ni u kom slucaju ne pokazuje snagu sistema. Koliko mogu da procitam po netu vecina (cak i oni skeptici) su se slozili da Wii U GPU ima oko 600GFLOPS-a i da je ili HD5670 ili onaj GPGPU E6670 sto pricase pre nekoliko meseci i sto je i sam AMD potvrdjivao! Cekamo prvu generaciju igara, koje su zapocele svoj development period u istom trenutku na Wii U-u kad i za druge konzole, mada verovatno treba da se nacekamo za takvu igru (2-3 godine).

Sve u svemu, kao sto sam vec napisao, Wii U nije sposoban za Full HD igranje nekih zahtevnijih naslova, ali je zato odlicna 720p masina koja ce verovatno izdrzati neki deo next gen perioda sasvim dobro. Dve-tri godine u next gen periodu ce vec biti tesko odrzati sistem u zivotu, ali Nintendo ima cikluse od 6 godina kad izbacuje sistem, pa verujem da ce tad ponuditi nesto novo!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2012, 23:51   #683
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Nigde ja ne dovodim snagu sistema u pitanje, to da ti WiiU poredis sa sistemima koji su izasli 2005. i 2006. godine i busas se kako je jaci.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 0:55   #684
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ne znam da li je ova kritika upucena meni, posto se nigde nisam busao kako je jaci! Ne znam ni zasto si se osetio prozvanim, ja sam se samo nadovezao na poruku koju je napisao vetar. o tome kako treba da se prilagode developeri na arhitekturu, ja sam malo dodao zasto to treba da se radi. PS3 je fantastican primer kako arhitektura moze da koci sistem, kriminalno je koliko developeri imaju problema sa portovanjem igara na PS3 i koliko losije verzije multiplatformskih igara dobija PS3 zbog svoje cudne arhitekture. Da li to cini sistem slabijim, kao sto rekoh ne.

Ovo sam sve napisao zato sto je internet prepun kojekakvih nebuloza o tome kako je Wii U bukvalno kanta mozda cak i slabija od kutije, pa sam samo objasnio ljudima koji citaju, zasto je to nebuloza.

Za kraj, da li ce Wii U moci da reprodukuje grafiku slicnu onome sto moze danas PC? Ne, u to nema sumnje! Da li ce moci da se takmici sa konkurentskim next gen konzolama? Da, u periodu od 2-3 godine!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 17:14   #685
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ja ne kapiram zašto bi neko ko već ima Wii a nije odigrao većinu hitova, ili ga uopšte nema sada uzimao Wii U? Zbog bolje grafike Mario, Zelda i Metroid igara? Novog kontrolera sa ekranom ili neke druge inovacije? Po mom nekom mišljenju ako već imam PC, sebi ili svom djetetu bi radije uzeo Wii nego Wii U. Ne vidim da će porodice koje imaju Wii masovno plezaiti na Wii U zbog toga što on može da pokrene Assassin's Creed 3, Darksiders II ili Black Ops 2.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 17:29   #686
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Ja ne kapiram zašto bi neko ko već ima Wii a nije odigrao većinu hitova, ili ga uopšte nema sada uzimao Wii U? Zbog bolje grafike Mario, Zelda i Metroid igara? Novog kontrolera sa ekranom ili neke druge inovacije? Po mom nekom mišljenju ako već imam PC, sebi ili svom djetetu bi radije uzeo Wii nego Wii U. Ne vidim da će porodice koje imaju Wii masovno plezaiti na Wii U zbog toga što on može da pokrene Assassin's Creed 3, Darksiders II ili Black Ops 2.
Lepo si naveo koji su razlozi prelaska na novu konzolu i svi su tacni, da nije tako svi bi i dalje igrali Super Nintendo Segu.

Sent from my HTC Wildfire
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2012, 18:22   #687
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Ja ne kapiram zašto bi neko ko već ima Wii a nije odigrao većinu hitova, ili ga uopšte nema sada uzimao Wii U? Zbog bolje grafike Mario, Zelda i Metroid igara? Novog kontrolera sa ekranom ili neke druge inovacije? Po mom nekom mišljenju ako već imam PC, sebi ili svom djetetu bi radije uzeo Wii nego Wii U. Ne vidim da će porodice koje imaju Wii masovno plezaiti na Wii U zbog toga što on može da pokrene Assassin's Creed 3, Darksiders II ili Black Ops 2.
Ako nemas Wii, a zelis Nintendo iskustvo (Mario, Zeldu itd.) naravno da je trenutno bolja kupovina Wii, pre svega sto mozes ovako ili onako pokretati sve igre za njega. Kao sto si napisao, trenutno nema smisla pazariti Wii U, sem ako nisi lud fan New Super Mario Bros Wii U igre po ceni od 60$. Samo sacekaj kako god okrenes jos malo jel se prica da izlazi neka slim verzija Wii-a, bas me zanima kako ce to da izgleda!

Vremenom ce Wii U postajati sve primamljiviji, u drugoj godini svog zivotnog veka verovatno izgledati dosta primamljivije od ostalih next gen sistema (odnos cene i onoga sto dobijes, pogotovu za ove prostore gde smo svi pre svega PC igraci) i to ce biti jedana od stvari koje ce prodavati Wii U. U USA je situacija sasvim drugacija, tamo ce ga prodavati i neke druge stvari, ne samo igre (netflix, Nintendo TVii itd.).
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2012, 18:50   #688
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Vjerovatno fake ali navodno je neki lik saznao vise detalja o CPU i GPU

http://www.vg247.com/2012/11/29/repo...itter-account/
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2012, 19:41   #689
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Nije fake, taj lik je poznati Wii haker.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2012, 19:55   #690
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Ako je istina, strašno tanak CPU. Sve više mi se čini da će gap u snazi između Wii U i konkurencije opet biti značajan, a da će 3-rd party podrška potrajati taman toliko koliko se i dalje budu razvijale PS3 i 360 verzije igara.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2012, 21:15   #691
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Svako ko se i malo razume u hardver zna da clock speed's (ili ti brzine takta) govore dosta malo. Bitno je i koliko informacija procesor obradi po jednom taktu. To sto je GPU na istom radnom taktu kao onaj od PS3 opet ne govori nista, jer neznamo koliko ima shadera, koliki je texture filter rate itd.

Brzina takta moze da se poredi samo sa slicnim ili procesorima iz iste serije. Svi znamo da AMD FX procesori rade na brzim takrtovima od Phenom-a, ali takodje svi znamo da Phenom unistava FX procesore u istom rangu.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2012, 23:31   #692
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Za GPU se potpuno slažem, o CPU sa druge strane znamo već dosta detalja pored radnog takta. Ako sam sve pravilno ispratio, reč je o Broadway jezgrima kao iz Wii ali na ovom taktu i sa više keša - klok na klok su brža od Xenon-a iz 360. Međutim veliko je pitanje da li su brža toliko da pokriju preko 2,5X manji radni takt. To se nekako slaže i sa ovim izjavama pojedinih developera da je CPU spor.

Što se mene tiče, ako je sporiji i 1% od ovog iz 360 ili PS3 (mašine stare 7 i 6 god) to je fail. Wii je bio brži od GC i PS2 pa je opet u svojoj generaciji bio debelo underpowered i to ga je koštalo gomile igara. Ja sam nešto ubeđen da će PS i XB ipak biti propisno jači od trenutnih konzola, tj. da neće ići na neku totalno štedljivu varijantu poput Nintenda - videćemo da li sam u zabludi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2012, 23:57   #693
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Kao sto sam vise puta naglasio, arhitektura konzole je mnogo vise od sirovih brojki. Cist primer za to je PS3 koji ima bolji hardver od Xbox-a 360 (cak bih rekao i duplo bolji), a multiplatformske igre izgledaju osetno losije na PS3.

Jos jedna velika nepoznanica je kolicina EDRAM memorije, jer po svemu sudeci to moze biti jedina stavka koja je toliko skupa da sam sistem ima cenu 300$.

Nemam dovoljno podataka da komentarisem sta moze Wii U jos uvek. Prost razlog je cinjenica da imam PC sa dva jezgra i solidnu grafiku, pa mogu da pokrecem sve novije DX11 igre bez problema u 30+ FPS-ova u full HD rezoluciji (izuzimam one sa losom optimizaciom kao AC3). Ako se ispostavi da Wii U ima GPU od 600 GFLOPS-a kao sto se pretpostavlja, onda je kao sto sam rekao jedan odlican 720p sistem, ali niko ne treba da ocekuje od ovog malise bilo koju next gen igru u Full HD rezoluciji.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2012, 0:09   #694
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Kao sto sam vise puta naglasio, arhitektura konzole je mnogo vise od sirovih brojki. Cist primer za to je PS3 koji ima bolji hardver od Xbox-a 360 (cak bih rekao i duplo bolji), a multiplatformske igre izgledaju osetno losije na PS3.

Jos jedna velika nepoznanica je kolicina EDRAM memorije, jer po svemu sudeci to moze biti jedina stavka koja je toliko skupa da sam sistem ima cenu 300$.

Nemam dovoljno podataka da komentarisem sta moze Wii U jos uvek. Prost razlog je cinjenica da imam PC sa dva jezgra i solidnu grafiku, pa mogu da pokrecem sve novije DX11 igre bez problema u 30+ FPS-ova u full HD rezoluciji (izuzimam one sa losom optimizaciom kao AC3). Ako se ispostavi da Wii U ima GPU od 600 GFLOPS-a kao sto se pretpostavlja, onda je kao sto sam rekao jedan odlican 720p sistem, ali niko ne treba da ocekuje od ovog malise bilo koju next gen igru u Full HD rezoluciji.
Onda bi Nintendo mogao da prestane da ga reklamira kao takvog. Bese, najavljivali su 1080p u 60fps? I procesor i te kako moze da bude uskor grlo tako da dzaba i da je grafika snazna (Radeon 5770 je navodno u konzoli) i sto ima 2 giga rama ako proc ne moze to da isprati.

Nesto me zanima - nacuo sam da imaju silnih problema sa pokretanjem Wii naslova i da se igre ucitavaju po 5-10 minuta. Neko zna nesto o tome?
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2012, 0:16   #695
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

CPU moze da bude usko grlo, nisam ni tvrdio suprotno, ali prosto ne znam nista vezano za CPU da bi sa sigurnoscu mogao da kazem CPU je usko grlo. Cak prema svemu sto mozemo videti (Assassins Creed 3 npr.) CPU radi svoj posao kako treba, cak je framerate bolji nego na PC verziji igre. Igra radi potpuno isto kao za ostale konzole, a verujem da nije uradjena nikakva bitna optimizacija (kao ni za PC). Dakle prema svim informacijama koje imam, CPU nije usko grlo. Ne znam kakva je situacija sa drugim next gen konzolama, mada mislim da se one ne mogu pohvaliti neverovatno boljim CPU-ovima jer se spominje APU. Nigde nisam video da ove konzole koriste EDRAM, bukvalno sve navodi na brendiran mid range PC.

Nisam cuo da Wii igre nece da rade, samo sam video komentare da izgledaju osetno bolje jer prolaze kroz HDMI kabl.

Ono sto je bitno, konzolu ce verovatno vrlo brzo hakovati!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2012, 8:23   #696
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
...Cist primer za to je PS3 koji ima bolji hardver od Xbox-a 360 (cak bih rekao i duplo bolji), a multiplatformske igre izgledaju osetno losije na PS3
I ja sam nekada verovao u to, a onda tokom generacije čitam da je broj poligona koje PS3 gpu može da prikaže oko 2X manji od ovog u 360. Memorija iako delom brža na PS3, mislim na ovaj XDR, na 360 se više može dodeliti gpu-u. Skpiš ova dva i verovatno otud i večiti problemi sa draw distance, frame rate-om... Ostaje teoretski jači CPU čudne i egzotične arhitekture koji je namučio developere... jedino za njega mogu poverovati da je duplo jači.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2012, 19:43   #697
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Gresis, GPU na PS3 je bolji, ali mu je arhitektura drugacija, nema tehnologiju unificiranih shader-a, pa odatle i te odvratne performanse kad dolazimo do relnog broja poligona.

Zasto je arhitektura bitna. U slucaju poredjenja arhitektura PS3 i Xbox-a 360, poredimo bukvalno BABE i ZABE. PS3 je sistem cija se cela arhitektura vrti oko CPU-a koji nije jaci 2, nego otprilike 3x po sirovim performanskama, ali to nije sve. Xbox 360 nema nikakav audio accelerator, ne postoji nikakav cip unutar kutije koji se bavi obradom zvuka, pa je za tu namenu iskorisceno CELO JEDNO JEZGRO. Dakle ne govorimo vise o trojezgralnom, nego o dvojezgralnom procesoru. Razlika se onda povecava i PS3 CPU bukvalno preduvava cak i neke od modernih CPU-ova, a mozda cak i sve, u domenu obrade grafike. Dakle kad se obradjuje grafika na PS3, vecinu tereta ne treba da iznese GPU, sto je apsurd, nego CPU. Ovaj apsurd je i glavna prepreka za developere, jer bi igra morala od nule da se pravi za oba sistema, sa dva potpuno razlicita seta kodova. Kako je to skupo, zbog svoje pristupacnosti i pre svega okruzenja koje je dosta slicno PC-u, Xbox dobija sve multiplatformske igre koje se kasnije portuju na PS3, a njegova arhitektura nije iskoriscena ni 50% u tom slucaju. Igre koje su PS3 exkluzive izgledaju fenomenalno u svakom pogledu. Xbox je jedan balansiran sistem, sa klasicnim pristupom gde GPU i CPU imaju svoje tredicionalne funkcije.

Gde je tu Wii U? Pa on je sistem koji je otisao u drugu krajnost, sa odlicnim GPU-om (koji sa 600GFLOPS-a sisa procesorsku moc i PS3 i Xbox-a 360 u pogledu obrade grafike) i losijim CPU-om. Wii U ima i audio procesor, pa govorimo o pravom, trojezgralnom procesoru koji sluzi samo za jednu stvar, salji sto vise koda GPU-u na obradu, a ti se bavi mozda AI-em ili nekim delom fizike. Dakle Wii U je jaca konzola od PS3 i Xbox-a 360, sto bi i trebao da bude slucaj. Ja ostajem pri tome da govorimo o 2-3x jacem sistemu od PS3.

U cemu je glavni problem Wii U-a? Nije to njegova filozofija, jer je slicna onoj na kojoj ce se bazirati i PS4 i NextBox (jak GPU pracen slabijim procesorom, samo sto ce i GPU i procesor ovih konzola biti otprilike duplo jaci). Problem je sto se i dalje oslanja na Power PC arhitekturu, dok ce NextBox i PS4 biti, gotovo sigurno, x86-x64 konzole! Ovo je boljka koja ce mozda i unistiti Wii U, jer ce dobijati ne optimizovane portove kao sto ih sada dobija PC. Prosto novi engini nece biti radjeni za Power PC arhitekturu, sto govori i cinjenica da ih konzole ove generacije ne mogu pokrenuti, vec samo PC (pre svega mislim na UE4, koji je potvrdjen trenutno kao x86 exkluziva).
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
nikola987 (2.12.2012), simke85 (1.12.2012)
Stara 1.12.2012, 12:00   #698
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Iskreno, ja se nadam nekom drugačijem ishodu. U svojih 20-ak god. igranja i praćenja konzola sam prosto navikao da svaka naredna generacija otkine staru, npr. 10 i više puta brži hardver... Jeste sad neki svojstveni preokret jer je prethodna generacija bila žestoko moćna u trenutku izlaska a svetska ekonomija nije takva da će tolerisati konzole od 600$/€... Ipak, ako je Wii U recimo 2x PS3, a PS4 bude 2x Wii U ispada da bi PS4 bio 4x PS3. To realno nije dovoljno dobro za bilo kakav ozbiljan grafički napredak jer svi znamo da se sirove brojke ne prenose tako lako u toliko puta bolji izgled na ekranu. Dok se izgura FulHD i malo jači fps, sam vizualni napredak bi bio prilično neubedljiv. Zato uprkos svemu očekujem da će se npr. PS4 ipak nekako dovući do 4-5X Wii U.

Takođe mislim da bi x86 ili x64 arhitektura bila pun pogodak i obostrana korist tih konzola i PC-a. PC bi verovatno postao glavna razvojna platforma u većini slučajeva, pa čak i da to nije slučaj portovi sa konzola bi bili daleko optimizovaniji. A i bilo bi krajnje zanimjivo videti šta može da izvuče npr. Naughty Dog ili Team Ico iz Midrange PC komponenti. Wii u bi sa druge strane stvarno bio u teškoj situaciji.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
thebluephoenix (1.12.2012)
Stara 1.12.2012, 14:41   #699
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Wii U

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
...Takođe mislim da bi x86 ili x64 arhitektura bila pun pogodak i obostrana korist tih konzola i PC-a...
Naprotiv !
Konzole postoje samo da bi unistile (igracki) PC, inace bi svi pravili igre za PC i ne bi se uopste mucili da "nauce" hardver doticne konzole. Koncept samog postojanja igrackih konzola je prevazidjen u momentu kad je proizveden dovoljno jak domaci kompjuter. U vremenu Spektruma, Komodora, Amstrada... ...nezamislivo je bilo uzivanje u igrama (graficki i muzicki) kao sto je to bilo u pocetku na fliperima. (tako su se kod nas zvale arkadne video igre) Tek malo kasnije pojavom Amige, prenela se malo arkadna atmosfera u kuci, ali mnogo kasnije - pojavom modernog PC-ja propale su arkade posto je hardver PC-ja vec dostigao/nadmasio arkadni.
Domace konzole su radile posao sve do PS1/N64/Saturn/NeoGeo - ali vec naredna generacija (PS2/GameCube/XBOX/DreamCast) dobile su igre identicne kucnom kompjuteru. Ovde je prestala svrha postojanja konzola.
Ali konzole se i dalje proizvode i to sa uspehom !? - E to je vec druga prica, to je proizvod "moronsko-zapadne" propagande da je PC ozbiljna mashina i da ako se zelis igrati onda kupi Wii/PS/XBOX or whatever.
Tema je siroka i zato ovde sam se ogranicio samo na poentu.
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2012, 15:46   #700
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
U svojih 20-ak god. igranja i praćenja konzola sam prosto navikao da svaka naredna generacija otkine staru, npr. 10 i više puta brži hardver...Ipak, ako je Wii U recimo 2x PS3, a PS4 bude 2x Wii U ispada da bi PS4 bio 4x PS3. Zato uprkos svemu očekujem da će se npr. PS4 ipak nekako dovući do 4-5X Wii U.
Ne znam koja je to generacija konzola jaca od prethodne za bar 10x, to mi deluje previse.
Pretpostavlja se da Wii U ima nabudzenu custom Radeon 5670 koja po jacini sa 5750 karticom, trenutne kartice koje su 4x jace su rangu sa 7950 i Gtx 670. Takva kartica je mnogo jaka i skupa za konzole.
Specifikacije novih konzola diktira cena, Sony se vec zeznuo sa PS3, a sada je situacija ekonomski gora, nego kad je predstavljen PS3.

Sent from my HTC Wildfire
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, project cafe, touchscreen, wii 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igre za nintendo 64 Aulbat Stare igre 23 6.9.2010 0:57
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09
Koji je to Nintendo PeTkO Konzole 6 8.8.2007 14:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com