Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.1.2012, 22:49   #1
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Generičko programiranje - teorija i praksa

Ne postavljam nikakvo pitanje iz programiranja u nekom programskom jeziku.

Interesuju me vaša iskustva sa generičkim programiranjem u C++u, Javi ili C#-u.

Za šta ste ga najčešće upotrebljavali, da li ste se sretali sa nekim teškoćama ili ograničenjima, da li ste osetili da vam je generičko programiranje negde pomoglo da napišete manje koda (prvenstveno kod korišćenje generičkih klasa, ne kod pravljenja). Zatim, da li mislite da bi iste stvari mogli da postignete i bez generičkih usluga jezika i da li bi to bilo malo više koda ili mnogo više (kod korišćenja generičkih klasa, a i kod pravljenja).

A onda me interesuju vaša zapažanja o tome da li ste u konekstu generika češće radili sa primitivnim tipovima, structovima ili objektima "by value" ili "by reference" (ili pointerima u C++) kao tipskim argumentima.

Takođe bih voleo da čujem šta kažu ljudu koji programiraju u Objective-C-u. Da povuku neke paralele o tome kako se u Objective-C-u radi nešto što bi se radilo sa generičkim programiranjem u drugim jezicima. Da li možda ima više koda (ili manje?), odnosno da li se nedostatak generičkih usluga jezika može potpuno prevazići bez preteranog povećanja količine koda.

Eto, pa da vas čujem.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2012, 23:52   #2
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Generičko programiranje - teorija i praksa

Ukratko od mene C++ hobiste, iako nemam neko veliko iskustvo.
Mada bih i ja voleo da cujem misljenje iskusnijih kolega forumasa.
Citat:
Za šta ste ga najčešće upotrebljavali, da li ste se sretali sa nekim teškoćama ili ograničenjima...
Koristio sam za maltene sve. I sto mi se najvise svidja kod (recimo) C++ standardne biblioteke je to sto dozvoljava nadgradnju/kustomizaciji pa se mogu praviti "pomocne specijalizacije" oko tih genericnih klasa/algoritama ako se naleti na neke teskoce ili ogranicenja.
Najveci mi je problem organizovati kod, kod vecih projekata, da bude lak za odrzavanje a da ne zrtvujes performanse.
Citat:
Zatim, da li mislite da bi iste stvari mogli da postignete i bez generičkih usluga jezika...
Da, samo sto bi bilo dosta sporije, a izgubio bi dosta vremena na debagovanje. Tako da mi ne pada na pamet da izmisljam tocak da iznova pravim nesto sto je vec uradila gomila strucnjaka i sta je istestirano sam bog zna koliko puta.

Citat:
A onda me interesuju vaša zapažanja o tome da li ste u konekstu generika češće radili sa primitivnim tipovima, structovima ili objektima "by value" ili "by reference" (ili pointerima u C++) kao tipskim argumentima.
Podjednako, zavisi od projekta.
C++ novi standard je uveo "move semantics" tako da nije neophodno vise drzati pokazivace po kontenerima ako se iplementiraju odredjene metode.
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com