Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.9.2014, 10:24   #1
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

U pitanju je Asus Z87 Gryphon. Ploču i još neke stvari iz potpisa sam kupio od jednog lika pre nego što je otišao u inostranstvo. Na sebi ima 3 slota za grafiku, ali su bitna prva 2 (treći radi kao PCIEx4, plus blokira konektore na ivici ploče ako stavim kartu u njega)...

Stvari stoje ovako: ako hoću da nakačim monstruma od kulera koji imam (Phanteks PH-TC14PE), grafičku moram da stavim u drugi slot jer kuler blokira prvi. Takođe, tako mogu i da iskoristim PCIEx1 slot. Međutim, kad ubodem grafiku u taj drugi slot, sistem je uopšte ne vidi, kao da nema ničega u njemu. Probao sam sa još 2 karte, isti slučaj. Uopšte nemam sliku na ekranu, ne vidi se ni POST screen. Kad povežem monitor sa intergisanom grafikom, sve radi ok. Kad istu kartu prebacim u prvi slot, sve radi ok...zato i sumnjam na taj drugi slot.

Sada mi je grafička u prvom slotu ali mi to stvara 2 problema - ne mogu da iskoristim kuler (trenutno je CPU sa stock kulerom) i grafika mi blokira jedini slot u koji mogu da ubodem zvučnu kartu (ah, Asuse). Opcije su mi da nabavim manji kuler od onog Phanteksa i USB zvučnu, a da grafiku zadržim u prvom slotu ili da promenim matičnu.

Sad...nemam pojma šta je sa slotom, ali sam primetio da je ona "bravica" na kraju slota, kojom se osigurava karta (obeležio sam je na slici), labava u odnosu na istu na prvom slotu. Ne znam koliko to igra ulogu, ta kvačica radi svoj posao kad se ubaci karta, ali je moguće da je tu zvrčka, što bi značilo da je slot nekako fizički oštećen. Da li sam ja to nekako uradio ili prethodni vlasnik ploče (čovek se kleo da je sve radilo lepo), ne znam...ne mogu da upirem prstom. Uglavnom, taj slot ne radi.



Imam fiskalni račun i reklamni list za ploču, kup5ena je u Altiju, distributer je Kimtec, ploča je u garanciji. Da li uopšte ima smisla obratiti im se za zamenu ploče, pošto nagađam da bi me otkačili, pravdajući se da sam ja ili prošli vlasnik fizički zeznuli slot? I kome uopšte da se obratim za to, Altiju?
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 13:24   #2
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Prvo sto treba uraditi pri kupovini polovne ploce je vratiti BIOS na fabricke vrednosti, ko zna sta je sve prethodni vlasnik prckao po podesavanjima. Takodje pogledaj podesavanja za pci-e:

http://www.techpowerup.com/reviews/A...es/bios_25.jpg

i za podesavanja grafickih kartica tj displeja:

http://www.techpowerup.com/reviews/A...es/bios_23.jpg

Ako postoji noviji BIOS od tog - apdejtuj.
Ako je ploca u garanciji i imas racun i garantni list ne vidim zasto bi bio problem da je realizujes ako postoje uslovi za to. Mozes da se obratis Altiju a oni ce te uputiti na ovlaceni servis najverovatnije.

Poslednja ispravka: Laskaris (10.9.2014 u 13:37)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 14:17   #3
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Već sam gledao BIOS, nema ničeg neobičnog...pošto još nisam overklokovao procesor, ionako sam vratio default podešavanja. BIOS je već na zadnoj verziji. Sumnjam da je do njega, jer sve radi dobro u prvom slotu i sa integrisanom grafikom.

Kao što rekoh, imam papire pa se nadam da neće čačkati mnogo jer se bojim da će odbiti da zamene ploču ako se ispostavi da je slot nekako sj*ban "nestručnim rukovanjem". Uzeo sam njihov broj pa ću možda da iscimam nekog iz Altijevog servisa, da vidim šta će da kažu...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 14:24   #4
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Da a imaj u vidu mada to znas vec. Pazi sta ce da ti ponude u zamenu ako i dodjes dotle jer kako samo hoce da uvale a ne interesuje ih musterija cesto.

Mozda ti uvale nesto sto bi ti bilo neupotrebljivo za tvoje potrebe, iako je ispravna.

Znaci neku koja je ispod cene ove sto je kod tebe, iako po zakonu moraju da vrate u istoj ili sto pribliznijoj vrednosti.

Al najverovatnije ce je uzeti i drzati 3 nedelje i vratiti kao reseno.

Poslednja ispravka: sale94 (10.9.2014 u 14:31)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 15:39   #5
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Kada ti je kartica u drugom slotu i zakacis kabl na integrisanu imas li tada sliku? Ako imas, udji u podesavanja pa pogledaj sta kaze BIOS u vezi sa drugim PCI-e slotom. Mozda treba rucno podesiti da ploca (sistem) koristi neintegrisanu karticu kada je u drugom slotu, u prvom se prebaci automatski, sa drugim se mozda tripuje.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 16:11   #6
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Iskreno, zamenio bih je za Z97 Sabertooth Mark 2 (otprilike ista cena) ili Gigabyte Z87X-UD3P (malo skup5a, ali doplatio bih), zbog više mesta. Ali ne brini, znam šta vredi, šta ne

@Laskaris: Ne sećam se tačno da li sam integrisanu probao sa karticom u slotu ili sa njom izvađenom...mogao bih da probam to, jer nisam previše deta5isao sa BIOS-om.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 17:09   #7
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Pazi, da je do kvacice, to bi lako proverio tako sto bi rukom drzao grafiku pritisnutom (fiksirao je privremeno da ne mrda), ali to je jako malo verovatno da je u pitanju. Ako ne baca sliku, a radi na prvom i trecem, verovatno nesto nije u redu sa slotom, mozes da pokusas da ga ocistis.

Ne znam da li mozda nije potrebno omoguciti nesto u biosu (na multi gpu plocama sa kojima sam radio, uvek je automatski graficka bivala prepoznata, ali ne znam da li je tako na svim plocama).

Ako prva dva ne daju rezultate, sledece sto bih uradio je detaljno pregledao slot da nema nekakvih fizickih ostecenja, odlomljen/iscupan kontakt ili slicno (klimavu kvacicu ne racunaj, pogledaj da se nije slucajno odlomilo neko parce samo sa nje).

Ako nije, imas osnovu za reklamaciju, ali budi spreman da budes mnogo strpljiv i malo vise bezobrazan (Kimtec cesto drzi stvari do poslednjeg dana do kada imaju pravo, a onda ako je takav nekakav kvar, kada komponenta radi delimicno, umeju da vrate kao ispravno iako nista nisu uradili/popravili sa odgovorom ,,ploca je prosla bateriju testova" ili tako neka glupost, davno je bilo kada sam im poslao maticnu zbog neispravnog ulaza na integrisanoj zvucnoj, na kraju sam ih batalio i prodao plocu liku koji ne koristi integrisanu).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 18:10   #8
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Pazi, da je do kvacice, to bi lako proverio tako sto bi rukom drzao grafiku pritisnutom (fiksirao je privremeno da ne mrda), ali to je jako malo verovatno da je u pitanju. Ako ne baca sliku, a radi na prvom i trecem, verovatno nesto nije u redu sa slotom, mozes da pokusas da ga ocistis.

Ne znam da li mozda nije potrebno omoguciti nesto u biosu (na multi gpu plocama sa kojima sam radio, uvek je automatski graficka bivala prepoznata, ali ne znam da li je tako na svim plocama).

Ako prva dva ne daju rezultate, sledece sto bih uradio je detaljno pregledao slot da nema nekakvih fizickih ostecenja, odlomljen/iscupan kontakt ili slicno (klimavu kvacicu ne racunaj, pogledaj da se nije slucajno odlomilo neko parce samo sa nje).

Ako nije, imas osnovu za reklamaciju, ali budi spreman da budes mnogo strpljiv i malo vise bezobrazan (Kimtec cesto drzi stvari do poslednjeg dana do kada imaju pravo, a onda ako je takav nekakav kvar, kada komponenta radi delimicno, umeju da vrate kao ispravno iako nista nisu uradili/popravili sa odgovorom ,,ploca je prosla bateriju testova" ili tako neka glupost, davno je bilo kada sam im poslao maticnu zbog neispravnog ulaza na integrisanoj zvucnoj, na kraju sam ih batalio i prodao plocu liku koji ne koristi integrisanu).
Kvačica radi, kad ubodem grafičku, podigne se, zakači...izduvao sam slot, ali ništa. U BIOSu je prepoznavanje grafike bilo stav5eno na Auto, pa sam posle specifično namestio da PCIE slot bude primarni a isk5učio integrušu...i ništa. Rekao bih da je ipak do slota.

I ja se plašim toga, da će mi držati ploču nede5ama (imam staru, doduše, mogu da presadim u ovo kućište) i na kraju otkačiti...mogao bih da probam da je prodam ovakvu nekome ali bih morao dosta da spustim cenu...probaću s reklamacijom, jbg.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 19:02   #9
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Ja bih takođe na tvom mestu probao sa reklamacijom. Naročito što imaš rezervnu ploču.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 19:55   #10
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

možda imaš opciju da biraš između slotova 1 i 2 za izbor grafičke
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 19:56   #11
planetm
Banned
 
Član od: 23.6.2010.
Poruke: 607
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 95 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Zar nije bas prvi slot za graficku i obojen u belu boju da se razlikuje od ostalih.Vidim spominjes drugi slot,dali si probao ovaj prvi sto je beo ili ne?Sad procita pazljivije,znaci radi u prvom slotu,ili reklamiraj ili prodaj taj kuler pa kupuj neki drugi manji
planetm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 20:13   #12
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Jesi li ti dobio uputstvo sa tom plocom? Ako nisi imas ga ovde.
E kad uzmes malo da ga listas (sto ocigledno nisi ucinio, ili bar ne pazljivo), na strani 37 (vrh) ces videti "VGA configuration" tabelu plave boje. Single VGA mod nije moguc sa drugog PCI-E slota, samo sa prvog. Dual je moguc i tada su oba slota u x8 modu. Prvo i osnovno pravilo u ovakvim situacijama: citaj je..no uputstvo, nisu ga dzabe pisali. Mozes i da odneses plocu na servis ako ti se ne cita. Samo da znas - taj PCI-E slot je 99,99999 odsto ispravan. Nabavi dve SLI sposobne grafe pa probaj ako si bas radoznao. Ako ostajes pri verovanju da je neispravna javi se na PM - kupicu plocu za 20-25 odsto cene kao neispravnu iako mi ic ne treba

Poslednja ispravka: Laskaris (10.9.2014 u 20:46)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 20:13   #13
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Reklamiraj i ako se ustanovi da je slot neispravan, traži u zamenu Z97 Sabertooth Mark 2, nećeš se pokajati.
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2014, 20:36   #14
zvezdan84
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Poruke: 1.063
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 59 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

reklamacija obavezno. ja sam u junu poslao plocu koja je bila stara 33 meseca i pre nekoliko dana sam dobio pare nazad. stavljao sam graficku u slot i kad sam dodirnio nesto na ploci komp se ukljucio, POMERIO sam kuciste jer se gasi nazad na napajanju i kad sam vratio sve nazad kako treba,nisam imao internet vise. pomislim sigurno sam spalio neki deo za lan. posaljem plocu u alti oni posalju u direct link i kazu mi da se ploce ne popravljaju, mora zamena ili pare. kupim drugu plocu i kad sam je stavio, opet ne radi net. na kraju je ispalo da mi je zica za lan imala los kontakt. plocu nisu ni pregledali, dajem glavu da je ispravna. za te pare sam kupio drugu plocu i eto opet 3 godine garancije
zvezdan84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2014, 2:11   #15
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Jesi li ti dobio uputstvo sa tom plocom? Ako nisi imas ga ovde.
E kad uzmes malo da ga listas (sto ocigledno nisi ucinio, ili bar ne pazljivo), na strani 37 (vrh) ces videti "VGA configuration" tabelu plave boje. Single VGA mod nije moguc sa drugog PCI-E slota, samo sa prvog. Dual je moguc i tada su oba slota u x8 modu. Prvo i osnovno pravilo u ovakvim situacijama: citaj je..no uputstvo, nisu ga dzabe pisali. Mozes i da odneses plocu na servis ako ti se ne cita. Samo da znas - taj PCI-E slot je 99,99999 odsto ispravan. Nabavi dve SLI sposobne grafe pa probaj ako si bas radoznao. Ako ostajes pri verovanju da je neispravna javi se na PM - kupicu plocu za 20-25 odsto cene kao neispravnu iako mi ic ne treba
Grešiš...nigde nisam našao da ne možeš da koristiš drugi slot sa samo jednom kartom, niti sam čuo da postoji takva ploča. Ono što ta tabela znači, i što potvrđuje svaki review koji sam iskopao za nju, je da ako ubaciš grafičku u drugi slot, on radi kao x8, nema punih x16 kao prvi, to je sve. To važi i za single i dual GPU setupe. Plus, u BIOSu se slot prikazuje kao "not present", za razliku od prvog, koji je lepo prepoznat.

U svakom slučaju, ploču sam spakovao, poslaću je sutra pa šta bude. Ako mi ne ponude zamenu, naći ću manji kuler i USB zvučnu (ako prodam onu mrcinu od Phanteksa, imaću za oba, heh), grafiku u prvi slot i gotovo...
Hvala svima na pomoći!
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2014, 4:17   #16
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

@Morca
Pre nego sto posaljes bilo sta Altiju i krenes da se nerviras kao budala, posalji pismo tehnickoj podrsci Asusa i pitaj ih. Sa jedne strane nema logike da single graficka mora da radi u prvom PCI-e 16x slotu, a da ne moze u drugom, dok sa druge strane u uputstvu koje je dao Laskaris pise da single radi samu u prvom, dok za drugi pise N/A. Da ne tupimo ovde tri sata, ako ti tehnicka podrska ne posalje odgovor, pokusaj reklamaciju.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2014, 4:25   #17
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

stavi grafičku u drugi slot i vidi preko integrisane da li je prepoznaje kompjuter u device manager, plus ako rade kuleri greje se i slično onda verovatno radi ali mora na prvi slot...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2014, 5:41   #18
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Citat:
Vlad Cepesh kaže: Pregled poruke
@Morca
Pre nego sto posaljes bilo sta Altiju i krenes da se nerviras kao budala, posalji pismo tehnickoj podrsci Asusa i pitaj ih. Sa jedne strane nema logike da single graficka mora da radi u prvom PCI-e 16x slotu, a da ne moze u drugom, dok sa druge strane u uputstvu koje je dao Laskaris pise da single radi samu u prvom, dok za drugi pise N/A. Da ne tupimo ovde tri sata, ako ti tehnicka podrska ne posalje odgovor, pokusaj reklamaciju.
I ja to kažem, zašto bi radila tako?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
stavi grafičku u drugi slot i vidi preko integrisane da li je prepoznaje kompjuter u device manager, plus ako rade kuleri greje se i slično onda verovatno radi ali mora na prvi slot...
Probao sam to, karta ne reaguje, u Device Manageru je nema, u BIOSu u podešavanjima za PCIE slotove za taj slot piše Not present...
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2014, 7:37   #19
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Citat:
Grešiš...nigde nisam našao da ne možeš da koristiš drugi slot sa samo jednom kartom
Osim u zvanicnom uputstvu za tu plocu, da si ga citao lako bi video. Uostalom, slika govori vise od hiljadu reci.
Kartica radi samo u prvom PCI-E slotu, to je fakat i tako kaze uputstvo. Taj PCI-E slot je cak i razlicito obelezen da ljudi ne bi trpali grafiku u drugi slot. Da je single mod moguc sa njega (u sporijem x8 modu kao na mnogim plocama koje nisu ASUS-ove) bio bi obojen kao i prvi. Nema na netu ni jednog review-a koji eksplicitno kaze da ta ploca moze da radi sa grafickom u drugom PCI-E slotu u single modu, pominje se dual u x8 i to odgovara onome sto uputstvo kaze. Drugi slot je za SLI tj Crossfire posto ploca podrzava dual mod i AMD-a i nVidie velikog broja kartica.
Kad malo bolje pogledam uputstva, vidim da skoro i nema ASUS ploce za LGA1150 tj Z87 cipsetom koja podrzava single VGA sa drugog PCIe 3.0 slota tj nekog slota koji nije prvi.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Capture.PNG
Viđeno:	62 puta
Veličina:	20,9 KB
ID:	50027  

Poslednja ispravka: Laskaris (11.9.2014 u 11:02)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2014, 15:13   #20
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mrtav slot za grafiku - reklamirati ili ne?

Pazi, ova slika jeste malo cudna (odnosno sasvim je moguce da radi tako sto kao @Laskaris kaze, mada ja jos nisam naisao na plocu koja odbacuje da radi sa single gpu na bilo kom slotu, stavljao sam graficke i u pci e-1x for Christ's sake, preko risera naravno).
Mozda ti jeste najbolja solucija da posaljes pismo Asus podrsci ili jos bolje ako imas mogucnost da ubodes neki SLI) pre nego potegnes reklamaciju, nista ne gubis.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako proveriti da li je SLOT za grafiku OK? CaptainCrash Osnovne komponente 12 3.2.2014 19:59
Ne radi mi slot za ram marbogi Osnovne komponente 9 1.7.2012 13:41
Koju grafiku da kupim Spark93 ŠDK - Grafika 12 20.6.2012 12:07
Asus ATI 4850 Dual Slot? Macak Mackin ŠDK - Grafika 29 17.1.2009 0:27
AGP SLOT da li odgovara? Branislav Gavric Grafika 4 30.6.2006 18:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com