Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.8.2009, 0:39   #21
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master Hyper TX3 CPU Cooler

Pa ako taj dodatak kosta 600-700 din, ne isplati ti se da ga radis sam ili uz pomoc nekoga i da se eventualno zezne stvar zbog nepaznje, sto moze kasnije da ima gadne posledice.
Uzmi sada kuler koji hoces, a posle ces sigurno moci da nabavis retention kit.
Sumnjam da ces u skorijoj buducnosti da predjes na Core i5, tako da ne moras previse da se opterecujes time.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2009, 0:55   #22
kefalo
Član
 
Član od: 7.4.2009.
Poruke: 214
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Cooler Master Hyper TX3 CPU Cooler

OK.
trenutno je u A..m firmi vendeta2 sam 2450 dinara sto je stvarno dobra kupovina, iako mi ne moze stati u kuciste, ali nema veze, probit cu ga.
Ali ono sto je simptomaticno je da za njega ne postoji nastavak za 1156 vec samo za gladiator.
Da li ima sanse da se nesto tako javi u prodaji za vendetta2
kefalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2009, 10:50   #23
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master Hyper TX3 CPU Cooler

Ima velike shanse, sve ono shto Banko napricha je tako u teoriji, dok praksa kazhe malo drugachije.

http://www.pcberza.rs/komponente/hladjenje/402/q=1366

Pogledaj samo za koliko kulera se prodaju odvojeno mounting kitovi za LGA1366, ne vidim apsolutno nijedan razlog da se to ne desi i za LGA1156.

P.S. Za Gladiator i Vendettu bi valjda trebalo da ide isti mounting kit, jer se oba prikljuchuju na 775 po push-pin mehanizmu koji se ugradjuje na isti nachin?

EDIT: Evo nashao sam mounting kit za 1366 i Vendetta 2 kuler:

http://www.ocztechnology.com/product...endetta_series

Ako ima za 1366, znachi imace i za 1156.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2009, 11:18   #24
VlaK
Član
 
Član od: 25.3.2007.
Lokacija: Ravangrad
Poruke: 358
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 91 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master Hyper TX3 CPU Cooler

Evo da napišem nešto o pomenutom cooleru iz naslova, čisto da se tema ne pretvori u takmičenje čiji je veći... Kuler.
Naime imam dotični kuler oko dve nedelje. Kupio sam ga jer mi je trebalo jeftino rešenje za procesor, pošto mi je stock cooler na Amd-u, pri ovim vrućinama pravio neverovatnu buku. Okretao se na 5500 obrtaja i to čudo deralo kao ludo. Dakle bilo mi je bitno da ima kontrolu broja obrtaja preko ploče (ina ga i stock cooler ali mu je najmanja brzina bila oko 2500), i da se može tako montirati na ploču (Biostar) da duva u zadnji deo kućišta, a ne u pravcu napajanja ili grafičke kartice. Platio sam ga 1863 dinara kod mene u selo... Montiranje je prošlo bez većih problema. Jedino sam se namučio oko montaže ventilatora na hladnjak, pošto se to radi sa nekim žicama, što je prilično teško i nepraktično. Naročito ako prvo staviš hladnjak na procesor, pa onda probaš da namontiraš ventilator. Inače tako piše u uputstvu da se radi tim redosledom, ali bi ja preporučio da se prvo montira ventilator na hladnjak pa onda da se to stavi na ploču. Pasta koju sam koristio je ona koja je došla uz cooler (CM). Malo je bila gusta, ali i to je prošlo bez problema.
Temperature su mi se kretale sa stock varijantom od 32-57 stepeni, a sada 25-32 stepena. Znači značajno smanjenje. Samo da napomenem da ništa nije klokovano. Ventilator se okreće od oko 1000 pa do 2500 obrtaja. Kada je na nižim obrtajima skoro je pa nečujan, a pri većim obrtajima se čuje, ali mnogo manje nego stock varijanta na najmanjim obrtajima.
Sve u svemu ja sam postigao ono što sam hteo a to je tišina. A dobio sam pride i manje temperature.
VlaK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VlaK na korisnoj poruci:
veljadj (9.8.2009)
Stara 9.8.2009, 13:50   #25
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master Hyper TX3 CPU Cooler

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ima velike shanse, sve ono shto Banko napricha je tako u teoriji, dok praksa kazhe malo drugachije.

http://www.pcberza.rs/komponente/hladjenje/402/q=1366

Pogledaj samo za koliko kulera se prodaju odvojeno mounting kitovi za LGA1366, ne vidim apsolutno nijedan razlog da se to ne desi i za LGA1156.

P.S. Za Gladiator i Vendettu bi valjda trebalo da ide isti mounting kit, jer se oba prikljuchuju na 775 po push-pin mehanizmu koji se ugradjuje na isti nachin?

EDIT: Evo nashao sam mounting kit za 1366 i Vendetta 2 kuler:

http://www.ocztechnology.com/product...endetta_series

Ako ima za 1366, znachi imace i za 1156.
- ta dva socket-a su neuporediva, mislim koliko ljudi je kod nas prešlo na njega?
- većina i kod nas i u svetu čeka pojavu 1156 jer će to biti mainstream podnožije intel-a u naredne 3 god, dok će 1366 biti high-end cpu sa masnom cenom, tako da svakako nije isto nabaviti par desetina mounting kit-ova i par stotina ili čak hiljada njih u vreme opšte pomame za njima koja će uslediti krajem ove godine, osim ako intel nešto ne u..re pa novi socket bude sličnih ili čak lošijih performansi od sadašnjih oc-ovanih cpu-ova
- u svakom slučaju bgay-ovci će ih možda još i nabaviti, a ostatak srbije će prvo morati da plati 1000 din za mounting kit (iz gornjeg link-a) i još 300-400 za neku kurirsku službu, ako ne i više jer ne koriste sve firme city exprees, npr atom koristi drugu firmu pa sam prilikom 1 narudžbine platio 200 din više (tada je € bio 75 din) od cenovnika kojim se služe kolege forumaši da opišu povoljnosti slanja robe kurirskom službom, pa eto nek potencijalni kupci i to uračunaju u troškove ili nek se raspitaju kod svojih prodavaca da li imaju mounting kit za 1366 ili da li im ga uopšte mogu/žele nabaviti čisto da bi stekli uvid u to šta ih čeka u budućnosti
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2009, 14:00   #26
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Cooler Master Hyper TX3 CPU Cooler

Citat:
Barni kaže: Pregled poruke
- ta dva socket-a su neuporediva, mislim koliko ljudi je kod nas prešlo na njega?
Pa bash i jeste dobro to shto su neuporedivi. Pogledaj koliko je kitova za LGA1366, a zamisli koliko ce ih biti za 1156, koji treba da postane mainstream. Tako da mislim da je tvrdnja da nece biti mounting kitova za LGA1156 totalno bezveze, jer kuleri nisu stvar koju je neophodno menjati sa zamenom konfiguracije. Pogotovo izvikana Vendetta 2, koja je dosta popularna i chije ce se novije verzije 100% isporuchivati sa LGA1156 socketom, tako da su shanse da ce se on prodavati i odvojeno vrlo visoke.

Mada, nisam neshto toliko optimistichan oko Core i5, cela ta zamisao mi ne pije vodu. Core i7 jeste najbrzhi, ali ako razlika izmedju high-end i mainstream dela trzhishta bude onolika kao i inache, Core i5 ce biti sporiji od Q9550 (npr.), tako da ce postati potpuno besmislena kupovina ako bude imao jaku cenu, a ovo je Intel tako da je ovaj drugi deo pokriven.

Ne znam gde nadje 300-400 dinara, Post Express robu do 1kg isporuchuje po ceni od 190 dinara, mada je to nebitno. Ako firma vishe naplacuje, sigurno mozhe i nekog sa foruma da nadje ko ce mu to kupiti, pa poslati Post Expressom po gornjoj ceni. Ta firma se ne pominje u kontekstu isplativosti kupovine online, vec dosta povoljnih cena, dobre ponude, velikog lagera i dobrog odnosa prema mushterijama.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koje cooler master napajanje? fragman ŠDK - Ostale komponente 17 13.5.2012 0:14
Cooler master s775/k8 hyper tx2 Nikola Medjedovic Ostale komponente 9 8.2.2009 14:24
HDD rack i Cooler Master postolje za hlađenje laptopa - problem Veljko the King Kvarovi 10 12.1.2009 22:55
Cooler Master Hyper TX2 Zeza! Toce Kvarovi 2 4.2.2008 1:07
Cooler Master Sphere ili Cooler Master Mars? Porsche ŠDK - Ostale komponente 3 15.12.2007 12:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com