Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2007, 21:36   #1
nika100
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 541
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 55 puta na 28 poruka
Exclamation Konfiguracija Firefoxa

Evo, danas sam ovo pronasao pa da postavim:
U Firefoxovom adressbaru ukucajte about:config i pojavice se strana na kojoj mozete da podesavate firefox po zelji, ima bas dosta opcija...


Sada sam na internetu (na jednom forumu) video i kako mozete da ubrzate rad firefoxa preko ovoga:
Nadjite networking.http.pipelining, i ako je na false podeseno idite desni klik pa toggle i onda ce biti true. To omogucava da firefox u isto vreme salje nekoliko requestova mesto samo jednog i onda brze radi.
Isto to uradite i sa network.http.proxy.pipelining.
Onda networking.http.maxrequests idite na desni klik pa modify i napisite koliko requestova zelite da salje u isto vreme (ja sam stavio 50).
Onda idite desni klik bilo gde pa new > integer i ukucajte sledece
Za preference name: nglayout.initialpaint.delay
Kada se pojavi drugi dialogbox ukucajte 0.
To sluzi da zada vreme koliko Firefox da ceka pre nego sto reaguje na informaciju koju je dobio.
nika100 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 14 korisnika se zahvaljuje korisniku nika100 na korisnoj poruci:
<Enter> (31.8.2007), Adesha (3.11.2008), DonCorleone91 (6.8.2008), Dule-DJ (7.10.2009), hack (31.5.2008), hacker_aca (31.8.2007), JovanK (30.8.2007), Longhorn (1.9.2007), Markob (10.6.2011), Milos Darmanovic (22.2.2009), steve89 (30.8.2007), strajo (22.5.2008), zoca (2.5.2009), zonki (21.8.2008)
Stara 30.8.2007, 22:43   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Ajde sa srecom pa da radi ovo sto si kazao. I ne samo da radi, nego da se osjeti makar malo poboljsanje

Poslednja ispravka: Dimo (30.8.2007 u 23:18)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 22:58   #3
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Ajde sa srecom pa da radi ovo sto si kazao. I ne samo da radi, nego da se osjeti makar malo pobljsanje
Ja sam vjeran operi, i baš sam u adress baru otkucao opera:config kad izbaci meni za podešavanje. Baš da vidimo šta se sve ovdje može uraditi.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 23:27   #4
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Ja sam vjeran operi, i baš sam u adress baru otkucao opera:config kad izbaci meni za podešavanje. Baš da vidimo šta se sve ovdje može uraditi.
Može svašta. Opširnije.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 10:26   #5
Peka80
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 69
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Peka80 Slanje poruke preko Skypea korisniku Peka80
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Može svašta. Opširnije.
Jeste da je tema za Firefox, al kad je već pokrenuto to pitanje, može li neko isto kao i za firefox da da neka osnovna podešavanja za Operu! Na konto tog opera:config podešavanja!?
Hvala!
Peka80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 14:43   #6
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Citat:
Peka80 kaže: Pregled poruke
Jeste da je tema za Firefox, al kad je već pokrenuto to pitanje, može li neko isto kao i za firefox da da neka osnovna podešavanja za Operu! Na konto tog opera:config podešavanja!?
Hvala!
Opera je po defaultu podešena za najbrži moguć surf. Nema tu što šta mnogo da se ubrza.
Imaš u configu - idi redom pa isprobavaj.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 15:18   #7
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Ovo je ekstra! Ne da se osetilo malo ubrzanje nego mi se stvarno brže otvaraju stranice! Javiću ako bude nekih nusefekata a nadam se da neće.

Poslednja ispravka: hacker_aca (1.9.2007 u 18:22) Razlog: čisto da bude lepše...
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 21:58   #8
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

@Modovi
Okačite ovu temu kao "Bitna" da ne zastari značiće velikom broju članova
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Predrag Stankovic na korisnoj poruci:
steve89 (31.8.2007)
Stara 31.8.2007, 22:14   #9
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke
@Modovi
Okačite ovu temu kao "Bitna" da ne zastari značiće velikom broju članova
Slažem se veoma korisna stvar.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 22:25   #10
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Razmotriće se predlog, ima već dosta pinovanih tema, a ne volim da je gužva u vrhu. Za sada nema opasnosti od zastarevanja budući da je aktuelno. Predložio bih svima koji su primenili predloženu konfiguraciju da postuju utiske u radu pre/posle.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 22:33   #11
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

ja sam mislio da se podrazumeva da mi radi brze cim sam se zahvalio gore pa zato nista nisam pisao ali evo kazem sad...
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.8.2007, 23:01   #12
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Mislio sam malo detaljnije - da li je malo brže, malo više brže, da li ima veze da li su bliži sajtovi ili ne, da li ima isti efekat i sa velikim stranicama (slike, animacija), i sl.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2007, 2:43   #13
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Mislio sam malo detaljnije - da li je malo brže, malo više brže, da li ima veze da li su bliži sajtovi ili ne, da li ima isti efekat i sa velikim stranicama (slike, animacija), i sl.
sad i da hocu ne mogu da testiram sve jer je telekom duplirao brzine. ali za 1 dan koliko sam koristio na 256 sam primetio da brze krece da otvara stranice, i posle toga, cini mi se, brze otvara stranice. nisam ulazio na neke zahtevne sajtove pune slika i animacija tako da za to ne mogu da kazem.

Poslednja ispravka: steve89 (1.9.2007 u 2:55)
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2007, 12:45   #14
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Imam jedan predlog: nemojte da iznosite utiske pre nego što malo duže testirate nova podešavanja Firefoxa.

Ja sam promenio neke stvari po uputstvima koja je dao nika100, pa nisam osetio poboljšanja (bar ne drastična), a još je na vrh svega došla i ova gungula sa udvostručavanjem brzine ADSLa (kod mene, kao što već napisah u toj temi, ravna kataklizmi), pa se ne zna šta je proizvod novih postavki u FFu, a šta zasluga/maslo Telekoma. Da sačekamo malo da se stvari (ADSL i FF) ustale, pa da onda čujemo kako je kod koga ispalo.

Mislim da je tako pametnije.

I, k'o što reče Brajan, dajte primere: ranije za nešto trebalo onoliko, sad ovoliko. Subjektivni utisci varaju.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2007, 13:48   #15
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Evo sad sam "ispodesavao" ovo svoje fajRfoKs cudo pa cemo da vidimo koliko ce da leti

Btw,savjet za sve :
Ako vam je za surf bitniji tekst od slika (npr. ovde na forumu),mozete da iskljucite prikaz grafickih sadrzaja (slika i banera kojih ovde nema puno,ali ako vam zagusuju protok,poskidate ih).

Tools>Options>Content> "odcekirajte" opciju Load images automatically
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2007, 20:29   #16
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
sad i da hocu ne mogu da testiram sve jer je telekom duplirao brzine.
To nije toliko bitno, pošto nema velike razlike između surfa na 256 i na 512. Tj, podignut je download, ali su sigurno ostale iste latencije (ping); tako da ne verujem da će zbog povećanja iko primetiti razliku u surfu, osim ako stranica nije baš "nakrcana" slikama i animacijama.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 12:36   #17
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija firefoxa

Josh par tweakova:

1.Kill the amount of RAM Firefox uses for it's cache feature. Here's how to fix it:
1. type "about:config" (w/o quotes) in the browser.
2. Find browser.sessionhistory.max_total_viewer
3. set it's value to "0"

2.Kill RAM usage to 10MB when FF is minimized
This little about:config hack will drop Firefox's RAM usage down to 10 MB when minimized
1. Open Firefox and go to the Address Bar. Type in about:config and then press Enter.
2. Right Click in the page and select New -> Boolean.
3. In the box that pops up enter config.trim_on_minimize. Press Enter.
4. Now select True and then press Enter.
5. Restart Firefox.

I ovde imate odlican tweak guide za FF 2.
http://www.techspot.com/guides/44-firefox2-tweak-guide/
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2008, 1:18   #18
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Ako je verovati čoveku, dva puta brži FF

Konfigurisanje dva puta bržeg FF-a (tako izvor tvrdi, ne ja)
Nadam se da ne zamerate što je ostalo na engleskom

1. Type about:config in the address bar and then press Enter.

2. In the filter search bar type network.http.pipelining. Be sure the value field is set true,if not double-click to set true.

HTTP is the application-layer protocol that most web pages are transferred with. In HTTP 1.1, multiple requests can be sent
before any responses are received. This is known as pipelining. Pipelining reduces page loading times, but not all servers
support it.

3. Go back to the filter search bar and type network.http.pipelining.maxrequests. Double-click this option and set its value to 8.

4. In the filter search bar and type network.http.proxy.pipelining. Once opened double-click on it and set it to true.

5. In IPv6-capable DNS servers, an IPv4 address may be returned when an IPv6 address is requested.
It is possible for Mozilla to recover from this misinformation, but a significant delay is introduced.

Type network.dns.disableIPv6 in the filter search bar and set this option to true by double clicking on it.

6. CONTENT INTERRUPT PARSING
This preference controls if the application will interrupt parsing a page to respond to UI events. It does not exist by default.
Right-click (Apple users ctrl-click) anywhere in the about:config window, select New and then Boolean from the pop-up menu. Then:

A. Enter content.interrupt.parsing in the New boolean value pop-up window and click OK
B. When prompted to choose the value for the new boolean, select true and click OK

7. Rather than wait until a page has completely downloaded to display it to the user, Mozilla applications will regularly render
what has been received to that point. This option controls the maximum amount of time the application will be unresponsive while rendering pages.

Right-click (Apple users ctrl-click) anywhere in the about:config window, select New and then Integer from the pop-up menu.

A. Enter content.max.tokenizing.time in the New integer value pop-up window and click OK
B. You will be prompted to enter a value. Enter 2250000 and click OK.

8. CONTENT NOTIFY INTERVAL
This option sets the minimum amount of time to wait between reflows. Right-click (Apple users ctrl-click) anywhere in the
about:config window, select New and then Integer from the pop-up menu.


A. Type content.notify.interval in the New integer value pop-up window and click OK.
B. You will be prompted to enter a value. Enter 750000 and click OK.

9. CONTENT NOTIFY ONTIMER

A. This option sets if to reflow pages at an interval any higher than that specified by content.notify.interval. Right-click
(Apple users ctrl-click) anywhere in the about:config window and select New and then Boolean from the pop-up menu.


B. Type content.notify.ontimer in the New boolean value pop-up window and click OK.

C. You will be prompted to choose the value for the new boolean. Select true and click OK.

10. Notify Backoffcount
This option controls the maximum number of times the content will do timer-based reflows. After this number has been reached,
the page will only reflow once it is finished downloading. Right-click (Apple users ctrl-click) anywhere in the about:config
window and select New and then Integer from the pop-up menu.


A. Enter content.notify.backoffcount in the New integer value pop-up window and click OK.
B. You will be prompted to enter a value. Enter 5 and click OK.

11. CONTENT SWITCH THRESHOLD
You can interact with a loading page when content.interrupt.parsing is set to true. When a page is loading, the application has
two modes: a high frequency interrupt mode and a low frequency interrupt mode. The first one interrupts the parser more frequently
to allow for greater UI responsiveness during page load.

The low frequency interrupt mode interrupts the parser less frequently to allow for quicker page load. The application enters
high frequency interrupt mode when you move the mouse or type on the keyboard and switch back to low frequency mode when you
had no activity for a certain amount of time. This preference controls that amount of time. Right-click (Apple users ctrl-click)
anywhere in the about:config window and select New and then Integer from the pop-up menu.


A. Enter content.switch.threshold in the New integer value pop-up window and click OK.
B. You will be prompted to enter a value. Enter 750000 and click OK.

12. NGLAYOUT INITIALPAINT DELAY
Mozilla applications render web pages incrementally, they display what?s been received of a page before the entire page has been
downloaded. Since the start of a web page normally doesn?t have much useful information to display, Mozilla applications will wait
a short interval before first rendering a page. This preference controls that interval. Right-click (Apple users ctrl-click)
anywhere in the about:config window and select New and then Integer from the pop-up menu.


A. Enter nglayout.initialpaint.delay in the New integer value pop-up window and click OK.
B. You will be prompted to enter a value. Enter 0 and click OK.

Thanks ubuntugeek.com

Naravno, ostaje da se sve ovo proveri, i pametno je pre toga uraditi backup. Jedna mi stvar nekako ne ide u glavu: FF valjda najbolje poznaju oni koji su je napravili, i ako su oni već postavili konfiguraciju, sigurno su se trudili da bude što bolja. Ovde se prave neki novi stringovi, i logično je pitati se zašto to "proizvođač" nije odmah predvideo, ili je sve to normalno zbog brzog razvoja Web-a.Ne bi bilo loše i da neko ovo prevede, od mene je dosta.

Poslednja ispravka: Suad Novic (22.5.2008 u 2:08)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
Markob (10.6.2011)
Stara 22.5.2008, 1:27   #19
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Ako je verovati čoveku, dva puta brži FF

ovo shto je nika naveo sam jedino probao i stvarno radi (o.O)
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2008, 23:38   #20
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija Firefoxa

jel ovo vazi i za trojku ili...
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
about:config, firefox


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nabolja konfiguracija za 28000 Antony Kidis Šta da kupim? 13 6.3.2008 14:38
Nova Konfiguracija ... potrebna pomoc! Markoyu011 Šta da kupim? 50 6.12.2007 20:40
Nova Konfiguracija Snoopy Šta da kupim? 16 26.10.2007 18:54
Konfiguracija za Vistu? yahhoo Šta da kupim? 21 1.9.2007 19:53
Nova konfiguracija Mean_Machine Šta da kupim? 59 17.9.2006 19:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com