Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.4.2016, 19:45   #1141
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Igra je puna rupa i nelogičnosti.

- You now get army tradition from battles without conditierri again.
Vidi prvu stavku patch 1.16.3
Do sada nisi dobijao Army tradition u normalnim bitkama ?
Kako im je to pomaklo ?

Obrati paznju na rec condottieri
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2016, 22:08   #1142
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Prvi put mi se desava da nakon novog peca mi se ne igra. Sve novo sto je u Mare Nostrumu je pasivno. States, condottieri, korupcija ne uticu na igru konstruktivno i sadrzajem samo usloznjavaju. A i samim resenjem nisam zadovoljan za sve vece izmene u ovom pecu. Korupcija je smesna, to sto se mnogo golda trosi na smanjivanje ne znaci da je zanimljivije. Izmene u naval combatu ne primetim osim sto su naval bitke zesce kao u nekim rpanijim pecevima kada si mogao celu mornaricu da izgubis u jednoj bici.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2016, 10:52   #1143
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Da li postoji neki editor/console command koji ti omogucuje da pretvoris bilo koju naciju u koloniju tvoje zemlje?
Koliko sam video console command ima opciju samo da napravi od neke nacije protektorat.
Pitam posto sam krenuo da igram sa extended timeline Rusiju posle Napoleonovih ratova od 1816. i Aljaska je na neku foru nezavisna teritorija nije ni kolonija ni vazal Rusije (kreces s 1 vazalom Kazahstanom).

Otvorio sam sejv koji sam napravio od te startne pozicije u notepad i dodao je kao vazala to je uspelo ali ne znam koju liniju texta da dodam da je napravim u kolonijalnu teritoriju?

Ili dal neko zna gde je u fajlovima historical deo kad koja kolonija postaje deo koje nacije ako uzmes neki kasniji start date kao ja?
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2016, 13:10   #1144
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Zasto ne uzmes start iz 1600tih i ne snimis odmah i po fajlu potrazis Spain ili Portugal i vidis koji im je status sa kol nacijama koje sigurno imaju i onda to kopiras i prilagodis tvojoj Aljasci?
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2016, 16:23   #1145
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Zasto ne uzmes start iz 1600tih i ne snimis odmah i po fajlu potrazis Spain ili Portugal i vidis koji im je status sa kol nacijama koje sigurno imaju i onda to kopiras i prilagodis tvojoj Aljasci?
Probao sam i to al nemam blage veze nije jedna linija u sejvu koja odredjuje kolonije. Totalno nemam blage gde se to nalazi...postoji samo na pocetku sejva spisak naziva kolonija i to je to ali samo nista ne odredjuje.

Kad recimo izaberem istorijski datum (Victorian era 1836.) Aljaska je kolonija ali ako uzmem bilo koji pre ili posle nezavisna je teritorija.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2016, 11:22   #1146
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Konachno sam nasao resenje...ako neko ima slican problem.

`-da se otvori console

pa ukucas debug_mode ( to ti prikaze spisak numerisanja provincija jer u modu su drugacije numerisane nego u vanili)

I onda na kraju

colonize [<province id>]

Kad iskucas sve teritorije "resetuje" se i da ti izbor imena kolonije.
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2016, 17:57   #1147
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

ja sam mislio da si to prvo pokušao jer to izađe među prvim stranama na google kada se unese pretraga za modovanje
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2016, 11:33   #1148
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Da li je moguće da nema modova koji bi popravili onaj svinjac sa kulturama.
Konkretno hoću da igram 1.16 mare nostrum ali bez Ryazanian, Novgorodian itd.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2016, 7:07   #1149
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Da li je moguće da nema modova koji bi popravili onaj svinjac sa kulturama.
Konkretno hoću da igram 1.16 mare nostrum ali bez Ryazanian, Novgorodian itd.
Cak i ne smeta za igru toliko koliko je neverovatno sta su ubacili. I ja bih zaigrao bez toga ali odavno sam navikao da ako ne igram najnoviju verziju onda nesto novo kad izadje ispadnem iz igre skroz. U EU4 se iz verzije u verziju razlikuje igranje.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2016, 11:28   #1150
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Ne smeta toliko koliko mi bode oči. Slovaci su Mađarska kultura.
Zato što kao pomeraju te kulture od jezičkih granica. Po meni osnova identiteta jeste jezik ali sad.
A sve da bi igranje nekih nacija bilo kao lakše, bolje šta već. Da bi mogle da se formiraju neke istorijski moguće nacije. Recimo u ovom slučaju zašto favorizuju Mađarsku a ne Poljsku.

A onda sve zapadne nacije su izdeljene kao Francuska, Španija itd. pa mora i Rusija. I onda isfantaziramo ovo.
U zapadnoj Evropi ima osnova za to na primer Katalonija, Castille, Leon itd.
Ali ne i za Rusiju koja je homogena kultura. Oni su Rusi pa su Rusi od Kaljingrada do Vladivostoka.
Novgorod koji je imao svoj dialekt je prestao da bude bitan kad ova igra počinje. A Rzyan tek ne znači ništa.

I sad sem što me nervira imam i 15% manje poreza na pola Ruskih provincija dok ne uspem da kliknem form Russia. I pošto moram da favorizujem crkvu da bi osvojio i preobratio tatarske zemlje to znači još 33% manje poreza.
Dok onaj prokleti roze blob nema tih problema i od rane igre već osvaja stepe.
I onda koliko diplo poena da menjam kulture.

Čista rusofobija !

Mnogo ljudi se žalilo na ovo ali niko ništa nije uradio povodom toga.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2016, 12:59   #1151
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Koju ti je kulturu problem da prihvatis? Sto se tice Novgorodske to ces posle prvog rata kada im uzmes 100%. Sto se tice Ryazanske posle prvog rata sa PLC-om uzimas Smolensk i Kursk i namestis da sa osvojenim Ryazanom i onim novim Oka to bude dovoljno. Nije ono nepremostivo ali si u pravu, sada je mnogo veliki problem Rusiji sa korupcijom i OE. Jer nema prihod kao zapadne zemlje. Ja nisam znao npr da ne uzima u obzir teritorije kod prihvatanja kultura samo States-e. Moras proglasiti za States da bi kultura bila uzeta u razmatranje za prihvatanje. Osnovao sam Italiju i turci nisu bili prihvaceni dok nisam 2-3 Statesa osnovao tamo u Anatoliji.

Najvise volim da igram sa Moskovijom i u potpunosti razumem sta govoris. Njihovo objasnjenje je da je ruska kultura bila najveca u igri po developmentu ali mislim da je bilo dovoljno da su samo novgorodsku otkinuli, a oni su ovim znacajno zakomplikovali igru sa Moskovijom do 10Adm levela i formiranja Rusije. Ja to shvatam kao izazov. A slabo se komentarise da su otkinuli i permanentne klejmove Rusiji od uvodjenja ovih area i regiona. Rusija je izgubila perm klejmove (-25% Core cost) za Kazan area (3-4 provincije) i oko Kurska (2-3 provincije). Nije lako sa Moskovijom sada.

Moja najbolja uputa za njih je :
1. Prebaci svu vojsku u provinciju ispod Novgoroda dodeli im Shemiaku, uzmi misiju za Novgorod i ubij im celu vojsku u toj bici, znaci stack wipe. Vazale postavi na aggressive i neka opsedaju. Ti podeli vojsku i postavi opsade Neve i Novgoroda samo te 2 provincije imaju tvrdjavu. Uzmi im Nevu i Novgorod obavezno zbog COTa i odseci im granicu sa Dancima i Svedjanima. Probaj uzeti sve provincije u Novgorod trgovackom nodu. Ako ne uzmes onda ce Novgorod koji je trgovacka republika napraviti onaj vestacki COT sto ce ti smanjivati prihod od trgovine.

2. Odmah pocni klejmovati Rayzan, Oku i Tver. Cim napravis klejmove cak i ako se nije zavrsio rat sa Novgorodom rasporedi vojsku i napadni i aneksiraj Oku i Tver a Rayzan mozes vazalizovati zbog manjka Adm poena. Cilj je da se uzme Tver jer je u Moskovskoj arei i ici ce do 0 sa LA. Rayzan je uslov za formiranje Rusije a Oku ce neko drugi uzeti ako ne budes brz.

3. Kazanu uzeti Permov core provincije Perm i Udumutria.

4. Ja odmah na pocetku od prvog dana stavim fokus na Admin tech i unajmim advisora vojnog level 2 a ovu dvojicu drugih level 1. Ideje su mi Religious, Offensive, Influence, Administrative. Guram da budem bolji u Mil techu od PLC i onda udarim po njima sa tom prednoscu i bude dovoljno. Cuvam dukate da imam tipa 400 na pocetku rata i uzimam placenike da ustedim manpower. U zavisnosti od saveznika idem ili da im u ranoj fazi ukradem 2-3 provincije ili da ih zgazim. Zavisi kako su prosli u ratu sa TO jer nekad ih oni ostete sa saveznicima. Sve drzave koje aneksiras uzmes im dukate obavezno. I strogo pazi koje ces provincije davati Estatesima, ja im dajem one sa sto manje developmenta.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2016, 13:11   #1152
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

https://youtu.be/jjZltlGqJmw evo ti istorija rusije, ja bih rekao da su oni naslednici mongolske imperije
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2016, 22:02   #1153
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Uzasno je tesko sa Rusijom najvise zbog korupcije koja posle prvog rata sa Novgorodom skoci u nebo. A tu su i OPM-ovi koje treba usisati. Ja sam grcao. A jos me i PLC napao. Izvukao sam se ali nije ugodno. Ni najmanje.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 7:09   #1154
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Igram "Mare Nostrum" kao Srbija i na moj uzas moja flota (koja je zajedno sa Vizantijskom jaca od Turske) nije blokirala Bosfor i Dardanele.
Malo google-a i evo odgovora:
The latest patch made it so that you cannot blockade a strait if the enemy alliance controls both sides. You would need to occupy a province on once side of the strait in order to then be able to blockade it.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 8:34   #1155
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
zerohn kaže: Pregled poruke
Igram "Mare Nostrum" kao Srbija i na moj uzas moja flota (koja je zajedno sa Vizantijskom jaca od Turske) nije blokirala Bosfor i Dardanele.
Malo google-a i evo odgovora:
The latest patch made it so that you cannot blockade a strait if the enemy alliance controls both sides. You would need to occupy a province on once side of the strait in order to then be able to blockade it.
To je tako vec neko vreme, od 1.4 peca ako se secam dobro. Ne mozes blokirati ako protivnik drzi obe strane prelaza. Moras okupirati Edrine i Konstantinopolj da bi blokirao. Ima logike ali rusi veci deo odbrambene strategije mnogih zemalja.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2016, 13:21   #1156
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

ja sam tek skoro ukapirao da mogu da prebacujem vojsku preko mora na primer iz CG u Italiju, iz Engleske u Francusku, iz Italije u Afriku a ne da ih vozam brodovima, samo stavim brodove za prevoz između i oni sami pređu, da sam to znao uvek bih osvajao italiju sa srbijom
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 17:29   #1157
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Hteo sam da probam Austriju i da vidim mogu li u prvih 20tak godina Bohemiu i Madjarsku uhvatiti u PU i sa Diplomatic, Religious, Offensive, Influence idejama napraviti nesto medjutim vidim da pocinju sa 2 diplomata i da nema eventa za Archduchy i potrazim po netu i ladno su im ukinuli taj event. Pocinju sa 2 diplomate i nema eventa za ovaj gov form i dobijanje treceg. Stvarno ostaviti imperatora sa 2 diplomate je smesno. Bas naprave glupost. Nije svaka promena dobra a ovi stvarno nemaju takta.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 17:40   #1158
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

imaš valjda policy za trećeg
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2016, 10:42   #1159
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
orome kaže: Pregled poruke
Hteo sam da probam Austriju i da vidim mogu li u prvih 20tak godina Bohemiu i Madjarsku uhvatiti u PU i sa Diplomatic, Religious, Offensive, Influence idejama napraviti nesto medjutim vidim da pocinju sa 2 diplomata i da nema eventa za Archduchy i potrazim po netu i ladno su im ukinuli taj event. Pocinju sa 2 diplomate i nema eventa za ovaj gov form i dobijanje treceg. Stvarno ostaviti imperatora sa 2 diplomate je smesno. Bas naprave glupost. Nije svaka promena dobra a ovi stvarno nemaju takta.
deluje čudno jer bi car trebalo da ima 2 osnovna + jednog kog dobija car. možda je samo previd devova pa se kasnije dobije treći. Ja sam sa brandenburgom dobio trećeg diplomatu kad sam postao car.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2016, 11:36   #1160
orome
Veteran
 
Član od: 2.6.2010.
Poruke: 734
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 76 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Europa Universalis IV

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
imaš valjda policy za trećeg
Nema policy jer sam u prvih 20godina igre. Definitivno nema treceg diplomate.

@Director A ti sa Brandeburgom si dobio jer u 2 reformi HRE-a Car dobija jos jednog ali drugu reformu treba docekati.
orome je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Europa Universalis 3 Grimm_SBL Strateške igre 450 27.7.2015 10:25
Europa Universalis: Rome Sarmatian Strateške igre 21 14.2.2013 11:07
Europa Universalis III -Divine Wind- 5.1 domingez Online susreti 27 2.4.2012 13:47
EU 2 - For the Glory Jacob Strateške igre 7 8.1.2012 4:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com