Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2008, 15:17   #1
Manager
Novi član
 
Član od: 21.2.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post latinica u cirilicu (InDesign CS3)

Molio bih ako neko zna da mi preporuci program za transformisanje latinice u cirilicu koji ce kasnije podrzati InDesign CS3. Desava mi se sledeci problem! U Word-u "prebacim" latinicni text u cirilicni, ali InDesign to ne prihvata. Kad to odradim u InDesign umjesto slova "šđčćž" se pojave crvenkasti kvadratici. Isprobao sam 5,6 programcica ali uvijek isti problem!
Manager je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2008, 13:39   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: latinica u cirilicu (InDesign CS3)

Citat:
Manager kaže: Pregled poruke
Jeli moguce da niko ne moze pomoci u ovom problemu?
Ja imam isti problem sa Dreamweaverom. Ako pejstujem tekst u njega iz Worda, dobijem hijeroglife. Rešenje je da editujem HTML stranu iz običnog editora, pa da onda iz Worda pejstujem u njega.

Međutim, ako tu ćirilicu kopiram u okviru Dreamweavera i pejstujem je opet u Dreamweaver ili u Notepad, onda je u redu.

Pretpostavljam da bi sve bilo OK ako bi kucao ćirilicu, umesto da pejstuješ. Što će reći da se program (InDesign, Dreamweaver) pravi pametan i radi neku konverziju tokom pejstovanja.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2008, 15:20   #3
Manager
Novi član
 
Član od: 21.2.2008.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: latinica u cirilicu (InDesign CS3)

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Ja imam isti problem sa Dreamweaverom. Ako pejstujem tekst u njega iz Worda, dobijem hijeroglife. Rešenje je da editujem HTML stranu iz običnog editora, pa da onda iz Worda pejstujem u njega.

Međutim, ako tu ćirilicu kopiram u okviru Dreamweavera i pejstujem je opet u Dreamweaver ili u Notepad, onda je u redu.

Pretpostavljam da bi sve bilo OK ako bi kucao ćirilicu, umesto da pejstuješ. Što će reći da se program (InDesign, Dreamweaver) pravi pametan i radi neku konverziju tokom pejstovanja.
S obzirom da radim mjesecni list firme u kojoj radim i da su to kilometarski textoni mnogo lakse mi je da kopiram i ispravljam crvene kvadratice nego da prekucavam text. To je jedan od desetak poslova koje radim pa bas i nemam puno vremena!
Kod jednog momka sam vidio programcic (dodatak Word-u) koji se zove Slovo Tools koji radi ove stvari perfektno, ali nemogu da ga nadjem na net, a on izgubio instalacioni.
Manager je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Latinica u cirilicu The Librarian Aplikativni softver 4 23.5.2007 22:40
indesign pomoc! kale Grafički softver i radovi 0 20.2.2007 21:46
Tekst kucan latinicom u cirilicu zombi Aplikativni softver 8 11.2.2007 15:58
latinica 2 cirilica pavlaka Aplikativni softver 4 5.7.2006 0:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com