Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.12.2005, 15:45   #1
Bole-M
Član
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 60
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Fedora Core, Da li da instaliram?

Nabavio sam Fedoru core na 4 cd sasvim slucajno i sada sam u dilemi dali da rusim sistem i da pravim trecu particiju na hdd-u pa da ubacim fedoru!
Zanima me da li je neko dolazio u kontakt sa ovom disribucijom i kakva je po pitanju surfa na netu?
Bole-M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 16:21   #2
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Fedora Core, Da li da instaliram?

Citat:
Bole-M kaže:
Nabavio sam Fedoru core na 4 cd sasvim slucajno i sada sam u dilemi dali da rusim sistem i da pravim trecu particiju na hdd-u pa da ubacim fedoru!
Zanima me da li je neko dolazio u kontakt sa ovom disribucijom i kakva je po pitanju surfa na netu?

Instaliraj pa vidi sam....
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 19:55   #3
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Fedora Core, Da li da instaliram?

Citat:
Bole-M kaže:
Nabavio sam Fedoru core na 4 cd sasvim slucajno i sada sam u dilemi dali da rusim sistem i da pravim trecu particiju na hdd-u pa da ubacim fedoru!
Zanima me da li je neko dolazio u kontakt sa ovom disribucijom i kakva je po pitanju surfa na netu?
Nemoj rušiti sistem već samo napravi još 2 logičke particije(root i swap) ili smanji postojeću Win-particiju za 5-6 gb i ostavi to kao nelociran prostor pa u toku instalacije Linuxa napravi particije.Fedora je jedna od mainstream distribucija,naročito popularna u Americi,relativno je user-friendly za početnika ali ne toliko kao Mandriva ili Suse.Što se tiče interneta,koji je modem u pitanju?
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2005, 20:24   #4
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Fedora Core, Da li da instaliram?

Citat:
Bole-M kaže:
Nabavio sam Fedoru core na 4 cd sasvim slucajno i sada sam u dilemi dali da rusim sistem i da pravim trecu particiju na hdd-u pa da ubacim fedoru!
Zanima me da li je neko dolazio u kontakt sa ovom disribucijom i kakva je po pitanju surfa na netu?
Instaliraj, nećeš požaliti. Ali pre svega zadrži i Windows.
A evo ti nešto da ti se nađe pri ruci. Moj ti je savet da ovo oštampaš pa onda ''kreni silo''. Sa ovim ne možeš da omašiš i pogrešiš, sem ako nisi (ma neću ni da pomislim a kamoli da kažem).
http://stanton-finley.net/fedora_cor...ion_notes.html
Sale KG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 19:55   #5
dexy-sexy
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 62
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Wink Re: Fedora Core, Da li da instaliram?

Koristio sam na faxu fedoru a malo sam radio i na mandrake 9.0 i vise mi se svideo poslednji ali jako malo sam koristio oba i dosta sam neiskusan sa linuxom.Kod fedore mi se nije svidelo to sto ima jako malo dodatnog software-a u odnosu na mandrake pa sve moras da skidas sa neta ako hoces da instaliras(razni playeri i tako to...)
dexy-sexy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 0:15   #6
skynet
Novi član
 
Član od: 19.1.2006.
Poruke: 18
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs up Re: Fedora Core, Da li da instaliram?

Trenutno imam instaliran Fedora Core 4 i jako sam zadovoljan kako radi. Takodje sam koristio i neke starije verzije FC1 i FC3. Jedinu malu zamerku bih uputio na brzinu podizanja sistema kod FC3, ali je sve u svemu lepo radio.
skynet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 0:35   #7
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Fedora Core, Da li da instaliram?

Citat:
Bole-M kaže:
Nabavio sam Fedoru core na 4 cd sasvim slucajno i sada sam u dilemi dali da rusim sistem i da pravim trecu particiju na hdd-u pa da ubacim fedoru!
Zanima me da li je neko dolazio u kontakt sa ovom disribucijom i kakva je po pitanju surfa na netu?
Preporučujem ti da skineš VMware (opisan u zadnjem SK-u, težak oko 85 MB) i instaliraš Fedoru na virtualnoj mašini ("u prozoru"). Nema particionisanja, nema diranja Windowsa, nema nikakvih opasnosti od rušenja sistema.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2012, 12:38   #8
pesha1998
Član
 
Član od: 2.7.2012.
Poruke: 71
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku pesha1998
Angry Re: Fedora Core, Da li da instaliram?

Moze li neko da mi kaze kako da izbrisem fedora 15 botloader???
Imao sam ovaj os pa sam samo preko win-a izbrisao sve particije i uradio clean install windows 7 pro ali mi je u bios-u ostao fedora botloader
i strasno me nervira kad udjem u bios pise 1st boot device fedora ; 2nd device windows botloader... Molim vass pomozite ovo me uzasava
pesha1998 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2012, 12:46   #9
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Fedora Core, Da li da instaliram?

Nikada mi nije bilo jasno zasto bi neko instalirao operativni sistem za kucne potrebe u virtuelnom okruzenju. Radi testiranja? Moze i live cd (mali broj distribucija ga nema) da posluzi a svakako se ne stice prava slika o distrou na osnovu rada u VM. OK, zabava je besplatna (jede samo vreme) i po zdravlje nije stetna. Uzgred, Fedora je za one koji su spremni da bar jednom godisnje instaliraju operativni sistem. Hajde sto ima bagova solidan broj (svaki distro ima svoje bagove a ima i "zajednickih") nego sto joj je lifecycle kratak.
Sto se bootloadera tice: Bootloader (GRUB 2 u ovom slucaju) nije u BIOSU vec na hard disku, verovatno na aktivnoj i primarnoj particiji ili, jos verovatnije, posto imas win 7 na maloj (100MB) particiji koja sluzi bas za "bootovanje". Najlakse je da ucitas stari mbr (ako imas windows instalacioni disk). Ako ne, mozes da koristis EasyBCD programcic i resis se bede. Da je bootloader u biosu bilo bi ga jako tesko iscupati odande (a i staviti tamo) bez flashovanja eproma

Poslednja ispravka: Laskaris (11.7.2012 u 12:57)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2012, 14:47   #10
pesha1998
Član
 
Član od: 2.7.2012.
Poruke: 71
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku pesha1998
Thumbs down Re: Fedora Core, Da li da instaliram?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Nikada mi nije bilo jasno zasto bi neko instalirao operativni sistem za kucne potrebe u virtuelnom okruzenju. Radi testiranja? Moze i live cd (mali broj distribucija ga nema) da posluzi a svakako se ne stice prava slika o distrou na osnovu rada u VM. OK, zabava je besplatna (jede samo vreme) i po zdravlje nije stetna. Uzgred, Fedora je za one koji su spremni da bar jednom godisnje instaliraju operativni sistem. Hajde sto ima bagova solidan broj (svaki distro ima svoje bagove a ima i "zajednickih") nego sto joj je lifecycle kratak.
Sto se bootloadera tice: Bootloader (GRUB 2 u ovom slucaju) nije u BIOSU vec na hard disku, verovatno na aktivnoj i primarnoj particiji ili, jos verovatnije, posto imas win 7 na maloj (100MB) particiji koja sluzi bas za "bootovanje". Najlakse je da ucitas stari mbr (ako imas windows instalacioni disk). Ako ne, mozes da koristis EasyBCD programcic i resis se bede. Da je bootloader u biosu bilo bi ga jako tesko iscupati odande (a i staviti tamo) bez flashovanja eproma
Easy BCD mi ne nalazi nijedan botloader... Jos neki nacin???
pesha1998 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2012, 14:52   #11
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Fedora Core, Da li da instaliram?

Citat:
pesha1998 kaže: Pregled poruke
Easy BCD mi ne nalazi nijedan botloader... Jos neki nacin???
Pa ucitaj pomocu njega mbr pa napravi sta ti treba. Imas uputstvo za program. Procitaj ga.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2012, 7:55   #12
pesha1998
Član
 
Član od: 2.7.2012.
Poruke: 71
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku pesha1998
Talking Re: Fedora Core, Da li da instaliram?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Pa ucitaj pomocu njega mbr pa napravi sta ti treba. Imas uputstvo za program. Procitaj ga.
Uspeo, na win 7 pro 64 bit ne radi 2.1.2 vec se iskljucivo mora korististiti 2.2 beta build
Hvala i Pozz...
pesha1998 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DUAL CORE procesori sasha vukelic Tekstovi u SK 10 30.1.2006 22:49
Kako sa jednog racunara da instaliram program na sve ostale alien Operativni sistemi 11 20.1.2006 16:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com