Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.9.2008, 14:45   #1
Radovan Brčin
Član
 
Član od: 12.9.2008.
Lokacija: Bijeljina (BiH) i Crna Bara (RS)
Poruke: 116
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radovan Brčin
Određen forumom Nepostojeća particija kvari čari neta.Pomozite

Na hardu od 160gb imam 4 particije:NTFS,jedna primarna(c) dve logičke (e;r)i ext3 koju windows ne vid i nema oznaku u Partition magicu 8.0 kojim manipulišem hardom.Problem je što je particija E nekada bila F pa sam na njoj instalirao ubuntu preko wubija.to sam posle izbrisao (trebao sam deinstalirati a ne "delete"-kreten) Kako mi prilikom dizanja sistema daje izbor Win XP/ubuntu (koga više nema) ja sam pokušao da fomatiram F particiju sa koje sam prebacio prethodno podatke.PT8.0 je prjavio da to ne može da uradi,malo sam rasporedio prostor na particijama i tada mi je osvanula particija E.Vratio sam podatke na nju ,promenio neke prečice.Sve je radilo ok dok sinoć nisam skinuo najnoviju Operu (very first time on web) koja nije htela da se instalira zbog "can't find drive F"! a uuu Danas opet ista priča sa SonyEricsson PC suite. Neka mi neko pomogne ,ne znam šta ću.
Radovan Brčin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2008, 15:10   #2
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Nepostojeća particija kvari čari neta.Pomozite

Citat:
Radovan Brčin kaže: Pregled poruke
Na hardu od 160gb imam 4 particije:NTFS,jedna primarna(c) dve logičke (e;r)i ext3 koju windows ne vid i nema oznaku u Partition magicu 8.0 kojim manipulišem hardom.Problem je što je particija E nekada bila F pa sam na njoj instalirao ubuntu preko wubija.to sam posle izbrisao (trebao sam deinstalirati a ne "delete"-kreten) Kako mi prilikom dizanja sistema daje izbor Win XP/ubuntu (koga više nema) ja sam pokušao da fomatiram F particiju sa koje sam prebacio prethodno podatke.PT8.0 je prjavio da to ne može da uradi,malo sam rasporedio prostor na particijama i tada mi je osvanula particija E.Vratio sam podatke na nju ,promenio neke prečice.Sve je radilo ok dok sinoć nisam skinuo najnoviju Operu (very first time on web) koja nije htela da se instalira zbog "can't find drive F"! a uuu Danas opet ista priča sa SonyEricsson PC suite. Neka mi neko pomogne ,ne znam šta ću.
Najbolje bi mozda bilo da spasis podatke kod nekog, pa zatim da ubijes sve particije i napravis recimo nove dve. Bice ti i lakse i pouzdanije.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku paulvandyk68 na korisnoj poruci:
delboy (12.9.2008), Radovan Brčin (12.9.2008)
Stara 12.9.2008, 15:39   #3
Radovan Brčin
Član
 
Član od: 12.9.2008.
Lokacija: Bijeljina (BiH) i Crna Bara (RS)
Poruke: 116
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radovan Brčin
Određen forumom Re: Nepostojeća particija kvari čari neta.Pomozite

Jeste najlakše formatirati disk ali kako da prevaziđem problem bez toga.osim ovoga komp mi je dobro optimizovan i ne bih ga dirao.pazi ovo:instalacilu Opere 9.50 skine dugar pre 2 nedelje,ja prebacim na USB i instaliram bez problema.međutim Opera 9.52 neće.Instlirao sam i Java okruženje i Pictomio(gotivno izgleda).nešto oće ,nešto neće.
Radovan Brčin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2008, 16:49   #4
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Nepostojeća particija kvari čari neta.Pomozite

Imao sam jednom sličan problem, PM nije mogao da obriše particiju koju je Linux kreirao. Ali nema potrebe da formatiraš ceo disk (iz PM-a to opet ne bi mogao uraditi). Ali boot-cd sa Linuxom, tj. njegov partition manager može da obriše particiju koju je i kreirao. Posle se vratiš u Windows i proširi drugu partiiju ili kreiraj novu pomoću PM-a.
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2008, 16:52   #5
Radovan Brčin
Član
 
Član od: 12.9.2008.
Lokacija: Bijeljina (BiH) i Crna Bara (RS)
Poruke: 116
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radovan Brčin
Određen forumom Re: Nepostojeća particija kvari čari neta.Pomozite

Rešio sam stvar malim trikom,a Opet jednostavnije od bootovanja OS itd. Pošto sam već navikao na biranje OS-a prilikom startovanja a mašina mi radi odlično ,je li osim toga što neki programi neće da se instaliraju zbog nepostojeće F particije.Sad sam ubacio dva USB-a,jeden je F i malopre sam instlirao novu Operu bez problema.
Radovan Brčin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2008, 16:54   #6
Radovan Brčin
Član
 
Član od: 12.9.2008.
Lokacija: Bijeljina (BiH) i Crna Bara (RS)
Poruke: 116
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radovan Brčin
Određen forumom Re: Nepostojeća particija kvari čari neta.Pomozite

Hvala na savetu,neću zasad ništa dirati jer ću dati Linuxu novu šansu.To će biti kada se malo bolje informišem o njemu.
Radovan Brčin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com