Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.7.2011, 12:56   #1
Kishobran
Član
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd 2142
Poruke: 101
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Miš do 50 eura?

Dobar dan

Nisam skoro pratio mišje tržište, pa me zanima me da li neko ima predlog za miša do gorepomenute cene? Koristio bih ga za standardne delatnosti, photoshop i igre tu i tamo (od pucačina po koji TF2 i BF, ali nista ozbiljno tj. 'pro' )
Cordless je uvek dobar, ali može i žični. I da ima bar 3 dugmića po strani

Tradicionalno i iz iskustva naginjem ka Logitechu, ali ako su se pojavili neki novi mangupi koji valjaju, ne bih se bunio

'fala u napred
Kishobran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 13:33   #2
13umble13ee
Banned
 
Član od: 7.6.2011.
Lokacija: Monte Carlo :)
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 41 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

http://itsvet.com/proizvod/logitech-...p_mouse/31/668

Ja ga imam vec god i po dana i nemam ama bas nikakvu zamerku za njega...koristim ga za igranje pretezno, i sa nekom solidnom podlogom je neprevazidjen... Isto kao i ti vise volim Logitech, i mislim da se neces zaje**ti ako uzmes taj. Imas ga za priblizno 50e u techno**rketu.
Naravno uvek imas opciju A4Tech X7, ili neki Razer, ali ja ti iz licnog iskustva preporucujem G5.
13umble13ee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 13:41   #3
reckless
Član
 
Član od: 26.2.2011.
Poruke: 65
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

mx518 ti je proverena varijanta! Kosta 2500din i traje jako dugo (moj ima 4 godine i sljaka kao nov), a dobijes 3 godine garancije na njega..
reckless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 14:03   #4
intruder
Član
 
Član od: 26.5.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

Steelseries xai,prejak mis,ja imam ss kinzu-a koji je skoro isti i prezadovoljan sam.Najvise mi se svidja njegov dizajn,nije nakicen sto je najbitnije i po performansama je bolji od gore pomenutih ako ti ista znaci..

a ako bas tolko hoces logitech uzmi g500,po meni najbolji njihov mis..
intruder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 14:21   #5
13umble13ee
Banned
 
Član od: 7.6.2011.
Lokacija: Monte Carlo :)
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 41 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

Intruder da li si ti video cifru do koje on moze da plati...isto tako sam ja mogao da mu preporucim G9....naravno da je bolji od G5 kada je visa klasa...kinzu kao sto si primetio nema tipke sa strane....a G500 je stariji model, i slabiji od G5...mislim da mu je G5 najbolji izbor do 50e...
Mx518 je dobar mis, jako lici na G5 ali nema tegove i losije je izrade.
13umble13ee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 14:27   #6
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

kko g500 stariji model,kad je g500 direktni naslednik g5 misa. Mx 518 je opticki mis,stoga je normalno da je krhkije gradje,i to nije nikakv problem 90% igraca upravo taj mis koristi.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2011, 20:19   #7
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

Ја сам скоро пазарио миша и оно, могу рећи да је код мене велику улогу играло ово:
http://www.razerzone.com/mouseguide/...gertipgrip.php

Наиме, ја користим овај fingertip grip (мислио сам да користим claw, али ипак није јер НИКАД не дижем шаку са стола и НИКАД ми миш не додирује корен прста, длан или корен шаке).
Ствар је у томе што сам, изгледа, непоправљиви fingertipaš
У суботу сам узео mx518 као проверену варијанту и до данас нисам успео да се навикнем никако. Миш ми је једноставно превелики, има slope (са тим не могу никако да се скапирам) и претежак је (навикао сам да кад дигнем прсте, да се миш диже ''сам'', простим ''лепљењем'' за прсте). На крају сам га продао ортаку и данас набавио Разеров Abyssus.
Презадовољан сам. Ово је невероватно колико мени овај миш лежи. Нисам нашао јефтинију салмосу која је још мања, али није битно.

У сваком случају, ако си као ја, да не можеш да се адаптираш успешно на разне хватове, онда погледај како држиш миша, па изгуглај који су добри мишеви за твој хват. Ако ниси као ја, онда узми слободно најбољи који можеш за те паре

И да, морам да кажем да је mx510 једно десет пута бољи и квалитетнији од Abyssusa и да се то види на први поглед. Чврст је, издржљив, прецизан у п.м. и не скаче никад. Абисус скаче по малтене свему на шта сам га стављао (књига, сто, часопис...), а на белом или црном неће ни да се помера. Заправо, не знам који је фазон са овим мишем, на шта човек да га стави кад не уме по белом, не уме по црном, по шареном или стоји или скаче, лол. Додуше, немам подлогу, али мораћу да је купим јер очигледно да је миш прилично јогунаст и осетљив што се тиче тих ствари. Такође, контам да није нешто трајан (разерово познато лево дугме).

Међутим, ја сам срећан и ако буде трајао пола године јер ћу се толико науживати за то време да ће да вреди. Добре стране миша су ПРЕДОБАР скрол и ПРЕДОБАР средњи тастер. Субјективно добре стране (за овај мој хват) су то што тастери раде и преко половине миша, тако да неће имати проблема ни најекстремнији прсташи. Прилично је лаган, мада је могао да буде мало лакши за мој укус.


У сваком случају, ако ти одговара mx518, узимај, па макар имао и двеста евра за миша и не размишљај уопште. Ако ти не одговара, вероватно ти баш, баш не одговара. У том случају, не знам, погледај који су добри мишеви за твој хват...

Питао бих овом приликом, која подлога је добра за абисуса, да је нека јефтина? Пошто је прилично јогунаст, па не бих да купим било коју само да бих сконтао да неће да се помера.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
Kishobran (19.7.2011)
Stara 18.7.2011, 20:48   #8
intruder
Član
 
Član od: 26.5.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

Citat:
13umble13ee kaže: Pregled poruke
Intruder da li si ti video cifru do koje on moze da plati...isto tako sam ja mogao da mu preporucim G9....naravno da je bolji od G5 kada je visa klasa...kinzu kao sto si primetio nema tipke sa strane....a G500 je stariji model, i slabiji od G5...mislim da mu je G5 najbolji izbor do 50e...
Mx518 je dobar mis, jako lici na G5 ali nema tegove i losije je izrade.
Prvo video sam cifru i ona iznosi za g500 45e dok xai kosta 10e vise od budzeta.Drugo nisam preporucio kinzu vec xai koji ima tipke sa strane.G500 je noviji model od g5 i duplo bolji kao sto je i rekao flamingos da je noviji od starog g5-a.


Ja bi ti predlozio g500,xai ili razer DA...
intruder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 3:16   #9
Kishobran
Član
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd 2142
Poruke: 101
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

Hvala svima na predlozima.

Odlučio sam se za g500 (već mi je bio u užem izboru). Iskreno presudio je laser, jer sam ipak navikao. MX400 me je dobro služio već dugi niz godina i otišao je u zasluženu penziju.
Šaka mi se odlično prilagodila, a miš prosto leti. Broj dugmića, opcija i tegića je više nego odgovarajući i morao bih da ga preporučim svima koji ne bi izdvajali neke veće pare za ovaj uređaj i kojima nije preko potreban cordless.

U svakom slučaju, za sad sam veoma zadovoljan.
Kishobran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 4:21   #10
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

Jel vredi nov Razer Copperhead 30e?

Imam Razer Diamondback već 6 godina i radi za sve pare al sam rešio malo da se ponovim a mx518 mi se ne sviđa...
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 14:24   #11
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

Pa coperhed je jedan od boljih razerovih,uz diamondback najprodavaniji. Koliko je star taj mis,pitam posto kazes da je cena 30e,sto znaci da verovatno juris polovan.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2011, 20:34   #12
intruder
Član
 
Član od: 26.5.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Jel vredi nov Razer Copperhead 30e?

Imam Razer Diamondback već 6 godina i radi za sve pare al sam rešio malo da se ponovim a mx518 mi se ne sviđa...

Sta mislis za deathadder?Mislim na stariji model,iskreno najbolji njihov mis po meni,pa ako ti se svidi sto da ne
intruder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2011, 14:20   #13
13umble13ee
Banned
 
Član od: 7.6.2011.
Lokacija: Monte Carlo :)
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 41 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Miš do 50 eura?

Da ne bi otvarao temu...ista je cifra u pitanju.
Zelim da kupim misa do max 50e, a hvat je iskljucivo PALM GRIP.... Gledao sam Razer Death Adder, koji mi se svidja, ali opet naginjem ka Logitechu...ne znam koji je mis bolji. Vidim da je Razer opticki, a ja imam G5 koji je laser, pa ne znam jel velika razlika, i u cemu je uopste razlika. Bilo bi lepo takodje da ima tegove . Naravno koristi se iskljucivo za gameing i nista drugo.
Hvala unapred.
13umble13ee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
koja konfiguracija do 300 eura denmla1denmla ŠDK - Osnovne komponente 6 11.4.2010 13:28
Kupovina laptopa do 600 eura davidhaker26 Prenosni računari 10 8.2.2010 15:15
Maticna do oko 60 eura? Thunderman ŠDK - Osnovne komponente 15 22.1.2010 18:56
Koju plocu do 100 eura da uzmem uz ovu konfiguraciju... footballfactory ŠDK - Osnovne komponente 1 18.2.2008 19:16
Monitor do 300 eura markopaun Šta da kupim? 26 7.11.2006 3:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com