Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.7.2008, 22:53   #21
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

ja sam pruzao sansu i jednom i drugom fudbalu u poslednje 3 godine... i kao i poslednjih 10 (okruglo)- bio uz (zajedno sa ortakom) FIFA-u! deluje mi i realnije i igrivije. u pesu sam pronasao samo bolju grafiku i mozda raznorazniju animaciju...
mada, ne vredi ni nabrajati i porediti detalje... meni vise lezi ovo, nekome ono... i gotovo.
a stvarno poranismo sa ovom pricom o igrama koje izlaze za 3 meseca... ima da me smore pre nego sto ih nabavim, ako nastavim da svracam na temu...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Giallo (3.7.2008)
Stara 3.7.2008, 23:11   #22
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

Citat:
crazy_chicken kaže: Pregled poruke
Ti da si igrao poslednju fifu shvatio bi da je dati gol sa pola terena nemoguce, no dobro... ipak je poznato da Konamijevci nikad nece priznati da im je sampionsko postolje njihovog ljubljenog fudbala uzdrmano.

Uostalom... postoji jedan lep pojam u simulacijama fudbala - fizika... e pa, fifa je ima.
lol...ali makar priznajete da smo na vrhu
Citat:
Giallo kaže: Pregled poruke
Razlika je tolika da je PES prema FIFI smesan,ali smesan.
dual core LOL

no comment
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 14:50   #23
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

I ja sam odrastao uz FIFA, ali od izdanja za 2002. godinu, čini mi se, postajala je sve gora i gora. Kad sam probao Uefa Euro 2008. za PC nisam mogao da verujem. Grafika je katastrofalna, fizika užas, čak i arkada kao PES2008 je prijatnija...bar je lepša za gledanje. Ali video sam i istu tu UE 2008. na PS3 (nisam je lično probao, jer ne baratam sa gamepad-om, pa bi me malac od ortaka razbio) i mogu reći, bar na izgled, da su to dve različite igre...u svakom pogledu. A što se tiče PC izdanja FIFA 2009. evo KONAČNE izjave lihvara iz EA koji objašnjava situaciju:

"EA Sports boss Peter Moore has addressed the "core issues" preventing franchise entries such as Madden and Tiger Woods PGA Tour appearing on PC this year.

Last week Moore reaffirmed that neither Madden, NCAA Football, NASCAR, Tiger Woods PGA TOUR nor NBA LIVE will be released on PC in 2008 (FIFA and NHL however will).

Vala kakav je NBA bio i dobro je što ga neće biti na PC-u.

Naturally the PC gaming audience is in uproar, especially since last year the platform had to settle for dodgy PS2 ports of FIFA.

"I've been reading the constant flow of comments regarding our position this year on sports games on the PC," said Peter in his blog post, "and at the risk of once again opening the floodgates of people comparing me to the devil incarnate, I will try to address what I see as the core issues that continue to be up for (very spirited) debate.

"The PC as a platform for authentic, fully-licensed, simulation sports games has declined radically in the past three years as the next generation consoles, with their high definition graphics and 5.1 sound capabilities have attracted millions of consumers to eschew the 'lean in' PC sports gaming experience for the 'lean back' full room console experience."

E, ovo je biser...ispade da Xbox ima bolji sistem od, recimo, C2Duo 8400, 4GB ram i 8800GT, pa da mu grafika bolje šljaka...

Moore goes on to blame digital download trends on PC and you guessed it, piracy as reasons for the EA Sports PC absence this year.

"Piracy is an issue," says Pete's post. "Sorry, I know many of you disagree with me on this, but the numbers don't lie. Companies spend millions developing content, and deserve to see a return on investment for their risk. The employees developing the game design, writing code and creating art deserve to get paid for their work. Period.

"Businesses have to make hard trade offs for where to invest for the best return, thus creating capital to make even more games," he continued.

"I know this concept touches a nerve with some of you, but our industry is founded on publishers that have driven for financially-successful games and then re-invested the proceeds in development of even more content for gamers to enjoy. It's a simple financial premise, and an obligation for publically-traded companies who answer to their shareholders.

"We are not making games in garages or bedrooms any more."

Going from Peter's words, and EA's other PC experiment Battlefield Heroes, we fully expect to see a free to download, advertising-fuelled FIFA on PC next year. At least it won't be a PS2 port, eh?"

Žalosno...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 14:59   #24
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Fifa 09

Polako momci,ja znam o cemu se radi ovde...Vesti o fifi(09) svakodnevno pratim i grafika ce biti poboljsana,stavice next-gen face sa ps3/x360...Medjutim nece biti ista kao tamo nego su mnoge texture popravili i kazu da ce biti i 3D trava i jos neke stvari ali uglavnom nece biti dobro kao na ps3/x360.Gameplay ce ostati slican kao pre,bice oko 500 novih animacija,dok je sa fife 06 na fifu 07 bilo preko 1000 novih animacija...Uvesce neke kontrole na misu da radite ako igrate na tastaturi.Mis ce sluziti za precizno obelezavanje utrcavanja,gde koji igrac da trci u sred napada sto se meni i ne svidja al ajde,ja mislim da ce moci i bez toga da se igra.U odbrani cete odmah misem moci da obelezite igraca kojeg zelite da kontrolisete.


Citat:
HaveBreak kaže: Pregled poruke
Mogu oni budziti grafiku njih ce opet Japanci potuci i po pitanju prodaje i po pitanju gamplaya.Na ovo ce se naloziti samo klinci,koji ce vikati "Wauuuuu,ovo je najbolja igra sto sam ikad igrao" iako ce postizati golove sa pola terena i kroz golmana.PES ne treba ovakva grafika(mislim treba) da bi pobedio FIFU,vec oni pobedjuju realnoscu,sto FIFA nije nikad igrala.U prethodnim nastavcima,samo je hokej bio brzi od FIFE za dlaku.Gde je tu realnost.Sa 2 dodavanja po zemlji dosao si na 2 metra od gola.Sto se tice NBA to mi je najdraze sto nece biti za PC jer me je jako iznervirala 2008
au kolko ti ne znas o cemu pricas
Vidi se da godinama nisi igrao fifu,nego si samo slusao iz prica od pre desetak godina.Fifa je mnooogo realnija pogotovo u gameplay-u gde za razliku od pes-a je nemoguce sa jednim igracem,na primer centralnim bekom,preci ceo teren bez ikakvih driblinga samo skretanjem,kao i golmana i usetati se u gol.Stavise,to je jos i najlakse na pes-u 2008 gde se golovi postizu i sa pola terena,samo pogledaj na youtube,a ako ne mozes da nadjes evo nesto sto sam ja objavio..
http://youtube.com/watch?v=pEUIBjkkGaE
http://youtube.com/watch?v=7P_9PNFwa-Q
postigo sam jos desetak takvih golova i preko dvadeset iz kornera.
Treba da napomenem da svaki pes koji sam igrao,a igrao sam jos od iss 1 na soni kecu,uvek sam davao vise golova direktno iz kornera nego kada centriram da bi ga dao glavom.
U svakom slucaju u fifi moras mnogo da radis i da razmisljas da bi napravio akciju kao i kada si pred golmanom moras SAM da biras gde ces da sutnes a ne ko na pesu kada napadas na primer ka desno samo stisnes desno i sut i on sam sutne,odabere ugao i visinu suta skoro nezavisno od skale sto je smesno.U pesu se igraci krecu kao na ledu u odbrani i mnogo se bolje kontrolisu igraci sa loptom nego bez nje.Pes je oduvek imao problema sa pravilima igre i stalno su se desavale greske tipa za koga je aut te su zbog toga i pre 3 godine onemogucili opciju da se vrati replay da vidimo sta se desilo pre auta...
Pes je zaista smesan i stvoren je za zabavu gde se mnogo lako prolaze igraci bez ikakvih driblinga i golmani su mnogo retardirani i nepredvidivi a cesto reaguju kao rukometni golmani po svojim animacijama,a da ne pominjem kako se uvek zakopaju u mestu kada pokusate da ih prodjete i oslobadjaju blizi ugao za sut sto je nedopustivo za profesionalnog golmana.U fifi jednostavno nema takvih stvari,jeste da je nekad golman predobar ali nikad nedopusta tako ocigledne golove.
Zbog toga svako ko igra pes umisli da ima "osecaj" za fudbal,kako zna da prolazi i da uposli igraca gde cesto pasevi idu savrseno bez obzira na poziciju u kojoj se nalazi igrac koji dodaje,a da ne pominjem kako se odbrana ponasa vrlo cesto kao da ne vidi loptu i ako im ona prolazi tik uz noge,gde na fifi to vrlo cesto seku,pogotovo ocigledne stvari.

Ne samo po misljenjima igraca,nego i kriticara,pes 2008 je arkadniji od fife 08 pogotovo od next gen koja ne moze da se poredi sa pesom u svakom pogledu.
samo pogledaj neke videe na youtube next-gen fife 08 gameplay i sve ce ti biti jasno...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 15:06   #25
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke
au kolko ti ne znas o cemu pricas
Vidi se da godinama nisi igrao fifu,nego si samo slusao iz prica od pre desetak godina.Fifa je mnooogo realnija pogotovo u gameplay-u gde za razliku od pes-a je nemoguce sa jednim igracem,na primer centralnim bekom,preci ceo teren bez ikakvih driblinga samo skretanjem,kao i golmana i usetati se u gol.Stavise,to je jos i najlakse na pes-u 2008 gde se golovi postizu i sa pola terena,samo pogledaj na youtube,a ako ne mozes da nadjes evo nesto sto sam ja objavio..
http://youtube.com/watch?v=pEUIBjkkGaE
http://youtube.com/watch?v=7P_9PNFwa-Q
postigo sam jos desetak takvih golova i preko dvadeset iz kornera.
Treba da napomenem da svaki pes koji sam igrao,a igrao sam jos od iss 1 na soni kecu,uvek sam davao vise golova direktno iz kornera nego kada centriram da bi ga dao glavom.
Pa ako PES nazivate arkadom sta li je po vama simulacija jer to FIFA svakako nije.A sto se gameplay snimaka tice odmah se vidi da si igrao sa LOW podesavanjima a neko je vec na forumu objasnio da je ova retardiranost golmana vezana samo za LOW settings dok na ostalim odlicno reaguje u sta sam se i ja sam uverio ali posto nemogu da igram na vecim podesavanjima zbog toga sam i patalio 2008icu.
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 15:47   #26
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Fifa 09

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Pa ako PES nazivate arkadom sta li je po vama simulacija jer to FIFA svakako nije.A sto se gameplay snimaka tice odmah se vidi da si igrao sa LOW podesavanjima a neko je vec na forumu objasnio da je ova retardiranost golmana vezana samo za LOW settings dok na ostalim odlicno reaguje u sta sam se i ja sam uverio ali posto nemogu da igram na vecim podesavanjima zbog toga sam i patalio 2008icu.
Pa sigurno je pre fifa simulacija nego pes bez obzira na sve...
Jel to fifina greska sto ovi ne umeju da naprave golmana za low settings..?
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 15:58   #27
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke
Pa sigurno je pre fifa simulacija nego pes bez obzira na sve...
Jel to fifina greska sto ovi ne umeju da naprave golmana za low settings..?
Ne naravno da nije , ali to ne pokazuje da je pes generalno los vec na medijumu je nebo i zemlja u poredjenju sa low.

A to sto je FIFA simulacija "bez obzira na sve"( pa makar i bila *****e) pokazuje koliki si "FIFoje" jer ce ti bez obzira na sve FIFA biti bolja od PESa .
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 16:52   #28
Boris Lozac
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Poruke: 575
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 171 puta na 98 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

Nisam igrao "next-gen" FIFU na PS3, ali sam cuo da je PC verzija smesna.. vidis, nisam uopste znao da je to tako, uvek sam mislio da su sve multiplatform igre skoro iste na svim sistemima, naravno ima malih razlika, ali nisam znao da je PC dobijao PS2 port...
Dakle, veliki sam PES-ovac od PES4, zadnja FIFA koju sam igrao je bila 03, i bila je OK, sada cu definitivno dati sansu 2009 verziji za PS3, ako bude demoa naravno, mada voleo bih kad bi se Konami uozbiljiio i napravio ponovo dobar fudbal ali izgleda nista od toga..
Boris Lozac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 19:40   #29
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Fifa 09

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Ne naravno da nije , ali to ne pokazuje da je pes generalno los vec na medijumu je nebo i zemlja u poredjenju sa low.

A to sto je FIFA simulacija "bez obzira na sve"( pa makar i bila *****e) pokazuje koliki si "FIFoje" jer ce ti bez obzira na sve FIFA biti bolja od PESa .
trebao bi malo bolje da protumacis ono sto sam rekao jer ne vidim da mi je iko odgovorio i na sta sto sam spomenuo za pes,a kamoli dodao nesto konkretno/konstruktivno s obzirom da vecina ovde pamti samo obrise fifa jos od pre 2000 i da nije provela sate sa obe fudbalske simulacije...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 19:59   #30
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke
trebao bi malo bolje da protumacis ono sto sam rekao jer ne vidim da mi je iko odgovorio i na sta sto sam spomenuo za pes,a kamoli dodao nesto konkretno/konstruktivno s obzirom da vecina ovde pamti samo obrise fifa jos od pre 2000 i da nije provela sate sa obe fudbalske simulacije...
Pa da li ti nesto govori to sto niko nije proveo sate sa FIFAom jos od 2000 ,sigurno zato sto je dobra zar ne?
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 20:06   #31
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Fifa 09

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Pa da li ti nesto govori to sto niko nije proveo sate sa FIFAom jos od 2000 ,sigurno zato sto je dobra zar ne?
Pa ovde nije ali u inostranstvu se vise igra fifa,kao na primer u engleskoj gde pes na stadionima u premier ligi reklamira sebe a nemaju ni licence za klubove.
A mogo bi neko od vas nesto da kaze po pitanju onoga sto sam ja rekao,a ne samo da cekate na nekim recenicama da smarate...Cak kad sam naterao neke pes fanove da igraju jos fifu 07,nakon nekog vremena nisu mogli da kazu dal je pes bolji.. zato ako niste "kompetentni" nemojte da pricate jos losih stvari o fifi pre nego sto je probate,bar probate...

edit:samo da dodam da je to mozda i glavni razlog zasto je fifa manje popularna,bas zbog tih predrasuda od pre,mada moram priznati da je i meni iss1 bio mnogo bolji i realniji nego tadasnja fifa ali stvari su se promenile...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 20:36   #32
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

Trebalo bi otvoriti thread - Fifa vs PES, pa ce se tu raspravljati sta je bolje - Fifa 09 thread nije mesto za to.
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 20:41   #33
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

e ajd ovako posto zesce "neki" smaraju. Sve je ok sto svako ima svog favorita ali ako se krene arugmentovano onda tu nema FIFA sta da trazi.
JA sam igrao sve fife od fife 94 pa sad ako nisam kompetentan, ne znam ko jeste.
OD fife 98 je krenulo kao 3d, tada je fifa bila glavna, posle izasla odlicna fifa 99, onda je za*****i sa onom 2000, posle ide 2001 kao novine velike ekipe imaju original dresove imena igraca na dresovima i te fore, od tada sve je tezak krs izuzev mozda 2006 i 2007 koje su imale svoje dobre momente.
Ali od te vec 2003-2004 pes je krenuo ofanzivu na PC(posle onog krs porta iss-a) a pre toga je na ps1 bio i WE u svim mogucim verzijama i vec tada fifa nije imala sta da trazi. Seticu se samo onih blamaroznih ocena u SK tih godina kada je fifa dobijala veci procenat nego pes.
A ova 2008 je najgora do sada i meni stvarno nije jasno kako neke nije blam da pricaju toliko gluposti, kako je fifa sada bolja. Evo zanima me da navedu 3 stvari koje su bolje, neracunajuci licencu za koju ne mogu da kezem da ne smeta ali jbg sta sad da se radi, uvek izadje super patch koji sve to sredi.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 21:20   #34
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

Jedina stvar po kojoj je FIFA bolja od PESa jesu licence za brdo timova liga i takmicenja(sto je i razlog zbog kojeg se jos i igra jer PC igraci ugravnom igraju solo pa je zanimljivije igrati realna takmicenja od onih izmisljenih u PESu , ali druga je stv ar kod konzola gde se igra u duetu i tu PES brutalno dominira).A zamisli samo obrnutu situaciju?Da PES ima licence a FIFA ne?Ne verujem da bi je iko pogledao.Sto govori o kvalitetu PESa koji je iako bez licenci pored svih FIFAinig dodataka uspeo da dominira!!!
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 22:02   #35
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Fifa 09

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
e ajd ovako posto zesce "neki" smaraju. Sve je ok sto svako ima svog favorita ali ako se krene arugmentovano onda tu nema FIFA sta da trazi.
JA sam igrao sve fife od fife 94 pa sad ako nisam kompetentan, ne znam ko jeste.
OD fife 98 je krenulo kao 3d, tada je fifa bila glavna, posle izasla odlicna fifa 99, onda je za*****i sa onom 2000, posle ide 2001 kao novine velike ekipe imaju original dresove imena igraca na dresovima i te fore, od tada sve je tezak krs izuzev mozda 2006 i 2007 koje su imale svoje dobre momente.
Ali od te vec 2003-2004 pes je krenuo ofanzivu na PC(posle onog krs porta iss-a) a pre toga je na ps1 bio i WE u svim mogucim verzijama i vec tada fifa nije imala sta da trazi. Seticu se samo onih blamaroznih ocena u SK tih godina kada je fifa dobijala veci procenat nego pes.
A ova 2008 je najgora do sada i meni stvarno nije jasno kako neke nije blam da pricaju toliko gluposti, kako je fifa sada bolja. Evo zanima me da navedu 3 stvari koje su bolje, neracunajuci licencu za koju ne mogu da kezem da ne smeta ali jbg sta sad da se radi, uvek izadje super patch koji sve to sredi.

1.Odbrana:Na fifi je moguce normalno igrati odbranu,kako presing tako i zonu i igraci se ne ponasaju kao retardirani,nego izgledaju skoncentrisanije na igru,mislim kada lopta prolazi u blizini ne pustaju je,nego seku

2:Finish:Jedan na jedan igra sa golmanom,tu pes definitivno ne moze da parira,jeste da ponekad na fifi golman reaguje bolje,ali pre svega golman na pesu se za sekund ukopa u mestu kao da ceka da ga obidjes.Ili kada napadas na desno i sutnes drzeci pravac ka desno,napadac sam odabere ugao u koji ce da sutne i bukvalno sve sam odradi,tvoje je samo da pipnes sut.Cak vrlo cesto golman ostavi blizi ugao sto bi u stvarnosti bilo nedopustivo da ga toliko otvori.Na fifi moras uvek sam da biras ugao,vrlo je tesko ispaliti golmana fintom suta,samo moze kada u pravo vreme,ako se ne zaletis ko majmun itd...

3: driblinzi:dok u svojim tutorial videima pes predstavlja svoje driblinge tipa dash>gde igrac samo pocne da trci i ostale stvari koje sve zovu driblinzi.Imaju biciklice i pirueta i nista vise.Na fifi ima 20-ak driblinga,naravno ne mogu svi igraci iste driblinge,a najbolji igraci imaju svoje driblinge.I sto je najgore,na pesu se lakse prolazi bez driblinga nego na fifi sa svim ovim driblinzima,te na pesu i nije cudo da predjes ceo teren i dodjes do golmana,dok bi na fifi morao bas da se potrudis i protiv losih igraca da bi tako nesto uspeo...

mogu da nabrajam jos ako treba...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 22:13   #36
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

1. imas pravo (ali cuces sta imam na kraju da kazem)
2. imas pravo
3. pa sad koliko ti cesto na terenu vidis dribling koji nije roling, biciklica i pirueta, al ajd ako te to pali.

Sto se tice prva dva moram da se slozim sem naravno onog dela "uzmem igraca i predjem ti celu ekipu do golmana" i tacno je da fifa ima u tom segmentu prednost ali samo na pravi pogle. naime u fifi svi ti bagovi nisu toliko postojani ali zato sto su vestacki zamaskirani. Sta to znaci to znaci da bez obzira u kakvoj si situaciji ti mozes igracu s ladja da uzmes loptu prostim klikom na D dugme, a sto se tice golmana fora je tu tome sto su oni toliko nerealni da je ono strasno, ajd iskreno reci kako brane suteve sa 3m od gola, ko panteri, sve je to vestacki napravljeno da bi se oni propusti zbog lakog ulazenja u odbranu zamaskirali.
I na kraju najjadnia stvar u fifi koju ce svako ko je trenirao fudbal u iole ozbiljnijoj ekipi odmah da primeti a to je toliko degenerisano posatvljanje igraca na terenu(kako odbrane tako i napadaca) da je to strasno, u igri nema utrcavanja, rotacija, kretanja igraca.....ma nema sredine terena nego svaki put ti moras da izneses sam loptu do 30m od protivnickog gola, ili to ili turbo brzi pasovi.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 22:18   #37
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

Citat:
stankefa kaže: Pregled poruke

3: driblinzi:dok u svojim tutorial videima pes predstavlja svoje driblinge tipa dash>gde igrac samo pocne da trci i ostale stvari koje sve zovu driblinzi.Imaju biciklice i pirueta i nista vise.Na fifi ima 20-ak driblinga,naravno ne mogu svi igraci iste driblinge,a najbolji igraci imaju svoje driblinge.I sto je najgore,na pesu se lakse prolazi bez driblinga nego na fifi sa svim ovim driblinzima,te na pesu i nije cudo da predjes ceo teren i dodjes do golmana,dok bi na fifi morao bas da se potrudis i protiv losih igraca da bi tako nesto uspeo...

mogu da nabrajam jos ako treba...
Pa daj molim te jesi li ti igrao PES uopste????Na fifi je teze preci sa jednim igracem ceo teren bez i jednog driblinga da kako da ne ili si ti PES igrao na Begginer tezini?Pa u FIFi se sa jednim igracem stvoris sa kraja na kraj terena za 3 sekunde i akciju zavrsavas sa tri pasa i gol.A ti driblinzi nista ne znace i nemaju skoro nikakav efekat jer ja necu da se cimniem kad ti izvedes fintu.FIFA je cista arkada!
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 22:37   #38
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Fifa 09

Otkud ti to da se stvoris za tri sekunde sa jednog kraja terena na drugi..?
na fifi moras da napravis akciju,slobodno ti probaj tri pasa i gol...
u driblinzima nije fora da li ces ti da se cimnes nego da li ces provaliti gde cu ja da odem,dok na pesu vrlo cesto i ako procitas stranu,ne mozes da uzmes loptu jer napadac skoro da protrci kroz tebe a response u odbrani je kao sto sam vec rekao daleko losiji nego kad u napadu kontrolises loptu...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2008, 23:37   #39
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Fifa 09

ja se necu previse unositi u raspravu jel sam na dial up-u pa me mrzi da se svaki cas konetujem da bih odgovarao.
Inace sto se tice driblinga pa zar to nije logicno sto kazes, ako si nekada igrao fudbal znas da onaj koji ima loptu uvek ima prednost pa i ako mi provalis stranu ja sam se vec zatrcao i normalno je da cu da proletim jedino ako postoji veca razlika u jacini (snazi)igraca onda ce ga ovaj odbrambeni zaustaviti.
Jel si gldao npr manch-celsi, kristijano ide po strani i leti sa loptom i bez obzira sto je esjen 15x jaci igrac ovaj je gurne i protrci pored igraca jel je u vecoj brzini u odnosu na Esjena koji skoro pa stoji jel ga ceka.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2008, 10:21   #40
stankefa
Član
 
Član od: 13.8.2007.
Poruke: 57
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Fifa 09

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
ja se necu previse unositi u raspravu jel sam na dial up-u pa me mrzi da se svaki cas konetujem da bih odgovarao.
Inace sto se tice driblinga pa zar to nije logicno sto kazes, ako si nekada igrao fudbal znas da onaj koji ima loptu uvek ima prednost pa i ako mi provalis stranu ja sam se vec zatrcao i normalno je da cu da proletim jedino ako postoji veca razlika u jacini (snazi)igraca onda ce ga ovaj odbrambeni zaustaviti.
Jel si gldao npr manch-celsi, kristijano ide po strani i leti sa loptom i bez obzira sto je esjen 15x jaci igrac ovaj je gurne i protrci pored igraca jel je u vecoj brzini u odnosu na Esjena koji skoro pa stoji jel ga ceka.
Ali nije realno da je okretniji ovaj sa loptom(kako u mestu tako i u trku) nego ovaj bez nje...Mozda jedini igrac na svetu koji iole cesto moze sa tim cimanjem bez driblinga da prodje je Mesi(kada ne znas gde ce da ode zbog ekstremne brzine i tehnike),ali na pes-u bukvalno svaki igrac je u stanju da to uradi i to sa mnogo vecom lakocom...Gledao sam man u-chelsea naravno,i Ronaldo je preso Esijena uz pomoc DRIBLINGA,i tako stvorio prednost(nije se esijen "klizao" ko na ledu pa je zbog nespretnosti i nedovoljne okretnosti izgubio duel),i zatim ga je zbog svoje brzine i ostavio za sobom..Da je ovaj koristio 15x vecu snagu koju poseduje to bi definitivno bio faul NAKON driblinga..U pesu takodje kada trcis kontru npr. na dole desno i onda na r2 i gore desno krenes,igrac ce tu sa takvom lakocom da skrene kao da se nije i zaletao dok bi sa odbrambenim to mnogo teze uradio bez obzira gde je napadas sa loptom...
stankefa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fifa, fudbal


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fifa 08 Никола 91 Sportske simulacije 129 13.1.2010 22:28
FIFA 07 preko umrezenih kompova? sharlo_03 Sportske simulacije 0 23.3.2008 15:37
Fifa 07 - problem sa directX carloss Sportske simulacije 3 10.12.2007 10:38
Domaci FIFA patchevi pcigre Sportske simulacije 14 10.9.2006 17:32
Problemi sa fifa 2006 dracvlad Sportske simulacije 0 9.7.2006 20:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com