Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2016, 17:03   #161
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Pa ovo je samo igra a ne lekcija iz istorije. Što oni tako često naglašavaju, prvo gameplay. Neke promene su napravljene ali dali na bolje.

Oni su tu sa partizanima hteli da eliminišu "whack a mole".
Kao držiš trupe nazad a ono se svejedno pojavi par divizija otpora koje i tako ništa ne mogu da postignu.

Na celu Skandinaviju desetak divizija, par zar nisu toliko i držali.
U ovoj igri ti ne treba ni divizija. 6000 konjica i MP. A to mu dođe brigada. Par takvih pokrio si resistance.

Mene recimo nervira što je AI nabio gomilu trupa na sever Skandinavije. Pa sad imam ratovanje u polarnom krugu što je još nezabeleženo u istoriji.
SSSR protiv saveznika znači sve zastavice su tamo. Night penalty stalno ja reko šta je ovo bug. Ne smena dana i noći simulira i one polarne noći od 6 meseci. Staviš day night cycle i vidiš kako dan ne hvata sever.

Nego pitanje verovatno za streloka koliko su to trupa (u divizijama) sile osovine držale za okupaciju i anti partizansko ratovanje u Jugoslaviji.


A to kako neki glasni pojedinci na zapadu pretstavljaju uopšte istočnu Evropu je posebna priča. Tako da sam malo učio i Ruski pa da dobijem informacije sa više izvora.
Lepo sam ja rekao, mogli su i Nemačku da nazovu Liliput, kad igra sa istorijom ionako nema nikakve veze osim imena 1/3 država, njihovih vladara i granica (a kod nekih ni ta trećina nije kako treba) - sve ostalo je čista fikcija. Što onda reklamiraju kao "Ultimativno WWII iskustvo" i "Način na koji je Hearts of Iron i bio zamišljen da se igra"?

HOI3 sistem je trebao malo da se sredi a ne potpuno izbaci. Recimo imao si one crne partizane koji su ostaci iz Vanila verzije. Oni su glupost jer im je čak podešeno da ne ratuju nego da onog trenutka kad ih napadneš oni nestanu 0 ubijenih neprijatelja, 0 ubijenih tvojih. Može to da se prepravi u .txt fajlovima da zapravo rade kao normalni partizani, tj. da se biju, ali nema potrebe.

Sa druge strane u For the Motherland su dodate underground cells koje su dobro radile. Daju ti intel za teritoriju u kojoj se nalaze, mogu ili da se šire ili da kad su potpuno spremne spawn-uju 2 grupe partizanskih boraca.

Ja recimo nisam imao nikakvih problema u trojci sa partizanima jer sam posle osvajanja Poljske recimo, odmah imao spreman korpus ili dva 1xMIL+3xPOL divizije (ili 4xPOL) koje sam postavljao u Poljsku. Undeground cells nisu stigle da se rašire uopšte a mani da mi se pojavljuje desetak partizanskih četa.

Onda sam na miru mogao da gradim autoputeve dve godine (što partizani obavezno prekinu pa moraš ponovo) i spremam Barbarosu. Takođe, revolt je snižen maksimalno pa dobijam sve resurse koji mi trebaju. Isto tako i sa zapada - po par jedinica metala, rare materials više koje dobijaš po provinciji u kojoj nema ustanika - Nemačka mnogo lakše diše.

A za Barbarosu da ne pominjem koliko je bitno - pa tokom cele kampanje stotine hiljada partizana je dizalo ionako lošu infrastrukturu u vazduh i to koordinisano, najčešće pred ključne bitke. Revolt snižava i supply koji može da prođe kroz teritoriju, ne mora partizan ni da zauzme provinciju da ti uništi logistiku. Policijske divizije duž glavnih saobraćajnica (koje usput i unapređuješ jer već imaš gomilu practicals od ranije pa je jeftino), u gradovima i resursno bitnim teritorijama - Barbarossa ide kao podmazana.

I u tome i jeste stvar - za svakog vojnika na frontu ti si mirao da imaš najmanje još jednog iza fronta (pričam o vojnicima, ne o logističarima, kuvarima, radionicama itd) da bi sve teklo kako treba. I u HOI3 ako hoćeš da vodiš uspešnu invaziju, tako si to i radio. Pozamašna pozadinska armija koja pruža podršku onoj na frontu.

E, i onda umesto da taj sistem uzmeš i još malo unaprediš, dodaš malo bolje opcije za partizane, policijskim brigadama daš support value i daš im da mogu da biju (pošto za sada, ako imaš diviziju od 4000 policajaca, čim ih neko napadne predaju se i beže, kao i pomenuti crni partizani nije im uključeno da mogu samostalno da se biju), središ malo AI da diže pobune kad recimo nema velikog prisustva neprijatelja i da ide direkt na najbitnije provincije i počne odmah da pravi vojsku i naravno izbaciš crne partizane koji sa ubacivanjem novog sistema u FTM nemaju više smisla... ti uzmeš i izbaciš komplet ceo sistem koji si počeo da razvijaš i koji je imao potencijala.

Što se tiče ratovanja iznad polarnog kruga, itekako ga je bilo. U Laplandskom ratu je učestvovalo skoro 300.000 ljudi, nije to mala brojka. Ajd što je bio oko polarnog kruga, nego je vođen od septembra 1944 do aprila 1945, dakle po najgoroj zimi i to arktičkoj.

Što se okupacionih snaga tiče, varirale su brojke. U početku su to bile posadne divizije (lako naoružane) i samo su po potrebi dovođene specijalne jedinice. Već početkom proleća 1943 Nemci i Italijani su očekivali da će saveznici da se iskrcaju na Balkan čim završe sa Afrikom (maj 1943) i već u avtustu u Jugoslaviji je bilo skoro 400.000 samo nemačkih vojnika organizovanih u dve armijske grupe.

2. Oklopna armija je imala 17 divizija, ukupno oko 300.000 ljudi. Tu su bili i elementi Armijske Grupe B sa oko 40-50.000 ljudi i bili stacionirani u Sloveniji. U Grčkoj je bila Armijska Grupa E koja je takođe brojala između 300 i 400.000 ljudi i oni su se tokom 1944 takođe našli na teritoriji Jugoslavije. Na to sve treba dodati i 18 divizija NDH krajem 1944.

Čisto poređenja radi - Nemci su samo u Jugoslaviji, u leto 1943, za borbu protiv partizana i četnika (tada su još uvek Četnici napadali Nemce tu i tamo) morali da stacioniraju skoro duplo više trupa nego za Ardensku ofanzivu o kojoj su Amerikancima puna usta i koja im umalo nije pomrsila konce. E sad, uporedi silu koja je stajala iza savezničke vojske i šta je stajalo iza partizanskih pokreta u Jugoslaviji 1943 godine pa će ti biti jasno kako je partizanska borba bila ključna. Šta bi Nemci radili sa skoro milion slobodnih vojnika da nisu morali da stacioniraju trupe na Balkanu?
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2016, 17:17   #162
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Ja nisam mnogo obraćao pažnju na partizane i kad sam 1942. došao u problem na frontu u SSSR da ne mogu ni diviziju po regiji da držim bez attrition odlučih da pogledam listu oštećenja odnosno opravki. Gotovo sva industrija u zapadnoj evropi je bila oštećena, U poljskoj malo manje jer su mi tamo bile 4 konjičke divizije koje sam koristio u početku rata.

Zbog tih oštećenja opravka infrastrukture u Rusiji nije ni počela godinu dana od pečtka rata a ja sam bio već na liniji lenjingrad-moskva-staljingrad. Ovako odokativno čini mi se da ću morati da čekam jedno godinu dana da svu infrastrukturu opravi moja civilna industrija. Ne znam ni da li ću nastaviti tu partiju ili da krenem drugu.

Tako da se ja ne slažem sa time da partizani/gerila ne rade ok. Itekako rade dobro ako im se ne posveti pažnja kao što se vidi u mom primeru. Ima prostora za napredak ali definitivno bolja varijanta od "whack a mole" tehnologije koja jeste malo istorijski potkovanija ali uništava gameplay jer moram non stop da gledam šta se dešava u pozadini. To bi bilo loše rešenje za HOI 4 jer nemamo sistem poruka koji bi nas obavestio da su partizani zauzeli region pa da igru pauzira kao na primer u EU 4 ili starijim HOI naslovima.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2016, 17:29   #163
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Jeste i ti eto nisi stacionirao vojsku i umesto da se Francuzi, Belgijanci i Holanđani dignu na ustanak i oslobode se dok je tebi vojska 1000 kilometara daleko (i saveznici mirne duše iskrcaju lepo u luke), partizani dižu sopstvene fabrike u vazduh.

Gde je logika?

A da ne pominjem da je ista ta Francuska ostala van savezničkog bloka i ti je pobedio - ni jednog jedinog partizana ne bi imao.

Sistem poruka, tj. nedostatak istog je u najmanju ruku čudan. Jednostavno kad sve sagledaš HOI4 izgleda kao nešto na brzinu skarabudženo, masa stvari apstrakovana da se smanji posao i izbačeno na tržište tako da čak i pola onoga što ima, ne radi kako treba. Za se najiskrenije pitam šta su kog đavola oni radili godinu i po dana koliko su odložili igru.

Po svemu sudeći oni u tek počeli da je rade kad je prošao originalni datum kad je igra trebala da izađe i onda za godinu i po skarabudžili nešto što će naredne tri godine da popravljaju. Zamisli da ti na svom poslu uradiš tako nešto - dobio bi čizmu u guzicu 'oma.

EDIT: Da napomenem opet - i u HOI3 su partizani "uništavali" logistiku. Provincija sa visokim revoltom je imala jako snižen kapacitet za snabdevanje i povećavala je cenu transporta zaliha. Tako da je taj deo bio sređen. Ali su se mogli i dići na ustanak, bila zemlja u frakciji ili ne, i boriti za slobodu. Ja sam tako Francusku oslobodio. Izgubio sam rat protiv Nemaca, tri godine gradio resistance network, podigao jedinice i namlatio nemačke garnizone. Pozvao saveznike i oni se iskrcali na zapadnu obalu. Nemačka je pala sredinom 1944. U HOI4 će to da se desi šipak.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2016, 17:43   #164
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

imao sam ja u Francuskoj 24 pešadijske, 4 motorizovane i 4 tenkovske divizije svo vreme, plus par pešadijskih divizija u Belgiji i Holandiji. Ali one nemaju supresion (vrlo čudna odluka developera) i pride su sve bile na obalama gde inače nema problema sa partizanima. jedino gde sam imao uz obalu problema sa partizanima je u južnoj holandiji i Belgiji.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2016, 18:21   #165
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
director kaže: Pregled poruke
imao sam ja u Francuskoj 24 pešadijske, 4 motorizovane i 4 tenkovske divizije svo vreme, plus par pešadijskih divizija u Belgiji i Holandiji. Ali one nemaju supresion (vrlo čudna odluka developera) i pride su sve bile na obalama gde inače nema problema sa partizanima. jedino gde sam imao uz obalu problema sa partizanima je u južnoj holandiji i Belgiji.
To sam pretpostavio. Zato i rekoh stotinama kilometara udaljena neprijateljska vojska. Dok su tvoji garnizoni na obali, misliš da se u unutrašnjosti narod ne bi pobunio kada vidi da nigde nema ni jednog Nemca?

Da su i u Jugoslaviji garnizoni bili samo duž obale da spreče iskrcavanje saveznika, cela Jugoslavija bi buknula. Okupirana teritorija mora da ima garnizon inače narod ima da se digne na ustanak. Sigurno neće da diže sopstvene fabrike u vazduh (to se zapravo nije događalo za vreme rata) i sedi posle u ladovini čekajući okupatora da dođe i reši se sabotera.

I to je ono što igra simulira - SABOTERE. Ustanak je nešto sasvim drugo i taj mehanizam uopšte ne postoji. A ta Francuska da nije u saveznicima ne bi ni morala da ima garnizone. Baš kao što CEO SSSR neće imati ni jednog jedinog partizana kad ga pobediš jer će kominterna da padne.

I eto ti sad, zemlja koja je imala najorganizovaniji i najbrojniji partizanski pokret, odjednom više nema ni jednog jedinog čoveka da se odupire nacističkoj okupaciji. Ček bre...
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2016, 1:13   #166
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Ajme meni, posle ovoliko pljuvanja (a taman sam na pocetku 40-e, napucao sve sto smatram da treba i kada obicno pocinjem rat), znaci treba da dignem ruke i vratim se na HOI2:Arsenal of Democracy? Cccccc..
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2016, 1:54   #167
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
Ajme meni, posle ovoliko pljuvanja (a taman sam na pocetku 40-e, napucao sve sto smatram da treba i kada obicno pocinjem rat), znaci treba da dignem ruke i vratim se na HOI2:Arsenal of Democracy? Cccccc..
Taman posla, tvoj doživljaj je tvoj. Dosta ljudi uživa u igri. Ja ne mogu sa konja na magarca i da uživam u igri koja je reklamirana kao vrhunska strateška simulacija Drugog svetskog rata gde većina stvari ne radi a ono što radi je apstrakovano i nema nikakvog realnog smisla (meni).

Meni Darkest Hour i dalje ostaje najkompletnija igra dok je HOI3 krenuo odličnim putem samo stao u razvoju u jednom trenutku, na žalost, da bi se napravila četvorka koja opet kreće od nule po ko zna koji put.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2016, 12:11   #168
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Čekaj bre strelok kako to Jugoslavija nije imala SS divizije a Bošnjaci, Hrvati, Šiptari. Tehnički sve je to Jugoslavija.

Citat:
...kako to Jugoslavija imala dva pokreta otpora i nije imala SS divizije.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2016, 14:26   #169
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Jesu li ubacili Srpski Dobrovoljacki Korpus ili da cekamo DLC
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2016, 18:03   #170
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Čekaj bre strelok kako to Jugoslavija nije imala SS divizije a Bošnjaci, Hrvati, Šiptari. Tehnički sve je to Jugoslavija.
Tehnički to spada u NDH. Ali dobro, slažem se da može nekako da prođe Handžar. Kama nije formirana a Skenderbeg je bio Albanski. Mislim, ako uzimamo samo teritorijalno, onda je i Princ Eugen jugoslovenski

Niko osim NDH na ovim prostorima nije imao SS divizije, pa sad, ako to može da prođe kao Jugoslavija... Ono jest', ti ljudi nekad živeli u Jugoslaviji. Sve zavisi od ugla gledanja. Ali generalno primedba ti je skroz na mestu.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strelok na korisnoj poruci:
JAZO (22.6.2016)
Stara 22.6.2016, 19:22   #171
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Hearts of Iron IV

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Čekaj bre strelok kako to Jugoslavija nije imala SS divizije a Bošnjaci, Hrvati, Šiptari. Tehnički sve je to Jugoslavija.


Sva tri pomenuta naroda su bili isključivo u SS divizijama, a niko nije bio u partizanima? Bosna i Hrvatska dale su najveće narodne heroje narodno-oslobodilačkog rata, pa ti je generalizacija apsolutno nepotrebna i, da ne koristim narodni izraz skratiću ga, - ne jedi g.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2016, 19:48   #172
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Hearts of Iron IV

Svaki narod je dao dosta heroja zar cemo o tome sad?
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JAZO na korisnoj poruci:
LoneWolf (22.6.2016), Strelok (22.6.2016)
Stara 22.6.2016, 20:08   #173
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Jest' vala, sad ćemo da se hranimo sarmama zbog neke istorije? Ajd' da ne preterujemo. Krenulo je od nedostatka partizanske mehanike u igri, da ne pretvaramo sad SK u Stormfront.

Istina, i HOI3 je dobio smisleni partizanski sistem tek u drugoj ekspanziji ali ja se mislim - koja je poenta da svaki put krećeš igru od nule? Valjda treba da nadograđuješ prethodno naučeno a ne opet da čekamo dve ili koliko ekspanzija za smisleni partizanski sistem

Realno imaju dobru osnovu gde bi veličina oslobodilačkog pokreta zavisila od jačine partije. Dakle prvo da ne bude da zemlja potpuno nestaje kad je osvojena nego kao pre Government in Exile. Da možeš da organizuješ pokret utpora sa underground cells i odabereš misiju (širenje, sabotaža, špijuniranje, otvoren sukob) i da na kraju možeš da se oslobodiš.

Recimo ne mora čak ni da postoji da se pravi underground cell nego recimo kad ti zemlja padne, ćelije se raspodele proporcionalno jačinama partija. Pa se onda snalazi kako znaš i umeš sa opcijama koje su ti date. Pa ako ti pohvataju sve otporaše, Game Over, imao si šansu, nisi uspeo, probaj ponovo.

Može sve to da se sredi u jednom većem peču, ali ako i ubace, biće u ekspanziji za nekih $20-40.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2016, 20:57   #174
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Hearts of Iron IV

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Svaki narod je dao dosta heroja zar cemo o tome sad?


Hoćemo, ako se generalizuje i poziva na "pravu" istoriju, jer generalizacijom ispade da su svi Hrvati bili ustaše, svi Srbi ravnogorci a svi Bošnjaci handžar divizija. To su gluposti, i svakog ko mi tu priču protura ću rado "nahraniti". Sve u svemu, nezahvalno je našem narodu udovoljiti po svim pitanjima, a najviše po pitanju istorije. Igra je OK za vikend zabavu i ništa više, jer ne barata činjenicama niti je progresija tehnologije ujednačena. Igram sa Jugoslavijom i čim imam priliku da "preskačem" research i idem unaprijed sa gomilom artiljerije, vojske, pušaka i raketa, nisu tu čista posla niti je ova igra zaslužila "real time" odrednicu.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2016, 21:25   #175
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Sintagma "real time" nema veze sa realizmom...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Strelok (22.6.2016)
Stara 23.6.2016, 0:13   #176
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Hearts of Iron IV

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Sintagma "real time" nema veze sa realizmom...


O tome i pričam
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2016, 5:41   #177
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
O tome i pričam
Real time se odnosi na protok vremena u igri. Kad su strategije imaš one koje su u realnom vremenu (real time) i one koje su potezne (turn based).

Hearts of Iron je real time grand strategy igra, to nije pitanje realističnog predstavljanja istorije. Zato ti je DeCoy i rekao da "real time" uopšte nema veze sa realizmom, to nije ta odrednica.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strelok na korisnoj poruci:
DeCoy (23.6.2016)
Stara 23.6.2016, 12:32   #178
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Lonewolf j*bo te bog odakle si to izvukao, samo sam reko da su na prostoru Jugoslavije formirane SS divizije.
Znači ovako, nikakva generalizacija ili potpaljivanje ne znam čega.
Strelok je reko da je Jugoslavia dala dva pokreta otpora i nijednu SS diviziju. Ja sam samo spomenuo postojanje Handžar, Kama, Skenderbeg divizije.
Nisu Srbi "nebeski narod" itd. ali nije postojala takva formacija sastavljena od pripadnika Srpske nacionalnosti.

Evo ovo sam zaboravio kad sam pokušao da igram kao fascist USA.
Kad završiš građanski rat ne možeš da radiš deploy na sopstvenoj teritoriji.
Kao što već rekoh svaka čast testerima ako takvih i ima.
I Volunteers moraš sam da snabdevaš, znači ništa od toga da pomognem građanski rat u Boliviji. Mislim da ne možeš ni land lease da šajleš.

Trenutno igram Sovjetski savez i u ratu sam sa saveznicima. Sile osovine koriste moju teritoriju bez pitanja (najgluplji wad momenat). Pa se plašim da će igra da krešuje ako napadnem Nemačku. I još koliko divizija treba da jurim po centralnoj Aziji, Africi itd.
Battleship deluje previše moćno rasturio sam dve savezničke flote sa sve nosačima a imao sam samo podršku 50 naval bombera. Avioni naprave vrlo malo štete.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	hoi4_4.jpg
Viđeno:	49 puta
Veličina:	97,3 KB
ID:	54426  

Poslednja ispravka: M1L0SH (23.6.2016 u 13:14)
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2016, 13:24   #179
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Hearts of Iron IV

Svaka parodox igra ovako prodje i uvijek se zalimo na iste stvari.Shvatite pola stvaro ce modovi da srede pola patchevi i dlc.Prvi patch ce da srede military access i border gore
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2016, 16:46   #180
Strelok
Član
 
Član od: 15.10.2008.
Lokacija: Pripyat
Poruke: 293
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 73 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Hearts of Iron IV

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Svaka parodox igra ovako prodje i uvijek se zalimo na iste stvari.Shvatite pola stvaro ce modovi da srede pola patchevi i dlc.Prvi patch ce da srede military access i border gore
Pa JAZO brate slatki, u tome i jeste stvar. Koliko puta treba nekom da skreneš pažnju na jednu te istu stvar pre nego što taj prestane da pravi jednu te istu grešku svaki put?

I kako uopšte sme da se dopusti da ljudi koji su kupili igru popravljaju brljotine onih koji su je napravili? Razumem kad igra prestane da ima podršku, kao Bloodlines, pa se skupe ljudi i krenu da prave pečeve i slično. Ali argumentima "Pa svaki put se žalimo na isto" i "Pola od toga će popraviti modovi" se samo daje PDX za pravo da iznova i iznova pravi jedne te iste greške i da prolazi nekažnjeno.
Strelok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Igra li neko Hearts Of Iron 2 ? Auror Strateške igre 1451 9.11.2017 17:28
Hearts of Iron 3 masteri Strateške igre 570 27.8.2015 14:08
Hearts of Iron East vs West. Auror Strateške igre 34 24.8.2014 22:59
Hearts of Iron: The Card Game Isko Strateške igre 2 7.2.2011 11:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com