Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2012, 15:11   #21
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Koja si džangrizava baba pa to je strašno
SirDuck je offline  
Stara 1.2.2012, 15:13   #22
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ako dođem na jedan dan u Bg kao turista, koja je preporuka za kartu ako želim da se vozikam po gradu?
todos je offline  
Stara 1.2.2012, 15:17   #23
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Zar nije bilo moguće napraviti neki sistem koji skenira putnike na ulazu i skida pare sa karte bez prinošenja karte automatu? Dovoljno je da ima domet pola metra valjda?

:edit:

Nešto kao oni skeneri na izlazu iz prodavnica, što pište ako si krao
Neky je offline  
Stara 1.2.2012, 15:35   #24
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

I sta ako ja stojim na vrtaima i svaku stanicu moram da izadjem da bi ljudi izašli?
Martok je offline  
Stara 1.2.2012, 15:43   #25
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Martok kaže: Pregled poruke
I sta ako ja stojim na vrtaima i svaku stanicu moram da izadjem da bi ljudi izašli?
U takav autobus ti nece uci ni kontrola, nema sta da se brines

Ja sam danas izvadio svoju bus+ personalizovanu karticu i osecam se kao da sam uspeo u zivotu
LoshMeeBre je offline  
Stara 1.2.2012, 16:08   #26
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ako dođem na jedan dan u Bg kao turista, koja je preporuka za kartu ako želim da se vozikam po gradu?
Papirnu nepersonalizovanu, kupis je na trafici za 40 kinti, napunis je za 1-10 voznji (do 600kinti) i vozikas se
Mali Mrav je offline  
Stara 1.2.2012, 16:23   #27
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
wega kaže: Pregled poruke
3. Domet aparata je veoma mali. Katicu bukvalno morate da prislonite na aparat (a i tad je pitanje da li će uspeti da istu očita). Povećati domet aparata na par santimetara (da može da se lakoćom očita).
Bas ovo! Bukvalno kartica mora da se "zalepi" na automat, pa bi bila "otkucana".
player1 je offline  
Stara 1.2.2012, 16:29   #28
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

^ A ako su ti ruke smrznute postoji i velika mogućnost da ti kartica ispadne dok je "lepiš" za automat (pa ode i van vozila )

Poslednja ispravka: JohnnyNT (1.2.2012 u 16:38) Razlog: auotmat -> automat
JohnnyNT je offline  
Stara 1.2.2012, 16:35   #29
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
^ A ako su ti ruke smrznute postoji i velika mogućnost da ti kartica ispadne dok je "lepiš" za auotmat (pa ode i van vozila )
Sve je to zavera da bi kupio još jednu za 250 dinara
SirDuck je offline  
Stara 1.2.2012, 16:39   #30
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Inače u novinama je pisalo da se u prvih mesec dana upotrebe sistema neće pisati kazne već će građane samo upozoravati na ispravan način upotrebe.
Konkretnije, upozoravace one koji su uzeli mesecnu pretplatu. Ostalima ce da pisu kazne, ako ne overe.
player1 je offline  
Stara 1.2.2012, 19:53   #31
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ako dođem na jedan dan u Bg kao turista, koja je preporuka za kartu ako želim da se vozikam po gradu?
Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Papirnu nepersonalizovanu, kupis je na trafici za 40 kinti, napunis je za 1-10 voznji (do 600kinti) i vozikas se
Todose, više ti se isplati da se švercuješ, bar dok naši moroni ne ubace sistem vikend i nedeljnih karti koje u drugim zemljama odavno postoje. Ili dođi na leto, pa pešači.
Iris je offline  
Stara 1.2.2012, 20:08   #32
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@todos - Bolje ne dolazi .

Bilo bi dobro sada kada se prate autobusi putem GPSa, posto se cuje iz automata zenski glas koji govori gde se nalazi vozilo, da uvedu neku uslugu gde cemo moci putem sms poruke brzo i lako da saznamo za koliko stize bus na odredjenu stanicu. To bi bilo odlicno, ako se sete toga uopste...mada cisto sumnjam. Cekam na -20 bus da bih usao u ledaru... "Cekaj me, ja necu doci".


Oni koji imaju mesecne ili kako se to zove, douna za neogranicen broj voznji za mesec dana (moraju da smisle neki kraci naziv)...moraju svaki put da prinesu karticu automatu???!!! To je klasicno malteretiranje...

Ne bih da ulazim u inteligenciju onog ko je odlucio da uvede ovaj sistem kod nas ali ovo je potencijalno, kako da kazem uz odsustvo neke pametnije reci (jer i nisu za pametniju) - najgluplja odluka ikada donesena u sistem voznje. Da baratam sa nekim karticama u prevozu kao da sam usao kod lekara u ordinaciju... a gledam sto pre da stignem na odrediste jer me ceka ozbiljan rad... i sad da se zezam tamo sa nekim karticama i automatima...

Popravi grejanje vozim se u ledari pre neki dan. Popravi motor, buka je toliko glasna zamalo sluh da izgubim. Osvetljenje! Wata fuck is going on here?! Sta je bre ovo? Klasicno p*****avanje?

I kako ce da vrse kontrolu da li sam otkucao, prineo, ponistio, plastiku? Jel ce kontrola da nosi neke automate i da proverava tako sto ubaci karticu negde? Pa dok on ubaci ja sam vec izasao na stanicu... ?!
Pa plus autmat mozda zabaguje pa nece iz prvog puta da odkuca... pa opet i opet...

I ko zna koliko zrace ti automati, kakvog su kvaliteta i da li su stetni za zdravlje...
Master_Touch je offline  
Stara 1.2.2012, 20:09   #33
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Todose, više ti se isplati da se švercuješ, bar dok naši moroni ne ubace sistem vikend i nedeljnih karti koje u drugim zemljama odavno postoje. Ili dođi na leto, pa pešači.
Ako te ne uhvate. A ako te uhvate i popijes 1500din kaznu, onda se ne isplati.
player1 je offline  
Stara 1.2.2012, 20:21   #34
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Onda je ne platis kao sto vecina ljudi i radi i milina
Equilibrium je offline  
Stara 1.2.2012, 20:22   #35
Иди бегај
Član
 
Član od: 21.12.2011.
Poruke: 136
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

До када важе обичне (папирне, од 60 динара) карте за ГСП, не могу да нађем ту информацију нигде?
Иди бегај je offline  
Stara 1.2.2012, 20:22   #36
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ma to ne mora nikad da plati.
Martok je offline  
Stara 1.2.2012, 20:25   #37
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ljudi nisu mogli da se snadju ni sa papirnim karticama, kako da ih poniste verujem da ce sada biti veca zabuna.
Ne vidim logiku... trebali su nesto jednsotavnije da uvedu ako vec predhodni sistem nije f-onisao.

Mozda bi trebali da plate coveka da se vozi sa vozacem i da pokazuje i kao kontrolise da li se ispravno koristi automat... a sigurno ce uvesti posle nekog vremena kada im automati budu magicno prestajali da rade.

Sve u svemu mene zanima gde ima da se uzmu kavurma i cvarci odjutros ... Ustvari, kaok ce da kontrolisu celu tu situaciju? Kako ce da znaju da li sam ja odkucao plastiku?Trebalo bi onda da imaju neke uredjaje koji su starlno povezani sa bazom i registruju u sekundi kad neko ponisti plastiku??? To mene interesuje???

Citat:
Иди бегај kaže: Pregled poruke
До када важе обичне (папирне, од 60 динара) карте за ГСП, не могу да нађем ту информацију нигде?
Valjda vise ne vaze zvanicno ali mozda mogu da se koriste dok se ne snadjes jos neko vreme... Imam ja jednu od 100 kinti koju sam kupio u panici ako hoces da ti prodam

Inace imas najkreativniji nick ikada

Citat:
Martok kaže: Pregled poruke
Ma to ne mora nikad da plati.
Mora jer nece moci da izvadi bus plus ili da je dopuni ako je personalizovana. Onda si osudjen na stekanje do kraja zivota .
Master_Touch je offline  
Stara 1.2.2012, 20:42   #38
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Svadja voditeljke i Bus Plus nadlezne


Kako cu slatko da tuzim Apex d.o.o zbog prosledjivanja podataka Tempu, m:ts-u,Erste banci i trecim licima.
Zakon o zastiti privatnosti clan 8 stav 1 izricito ovo zabranjuje. Tako da, neko ko se seti da iskoristi isti moze dobro da profitira.
A kreativnost....
http://www.plusbus.info/
Lich_king2 je offline  
Stara 1.2.2012, 20:48   #39
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ima logike što ova predstvanica priča u klipu, ako sam je dobro razumeo. Oni odavno viču kupujte, ima rok do kad može da se kupi, al džabe. Svi ovde vole da idu zadnji dan pa se napravi gužva..

Inače, kao što rekoh, u teoriji kul sistem. Ali po običaju, kod nas se sve primenjuje half-assed tako da samo će nam biti gore.
Sun Tzu je offline  
Stara 1.2.2012, 20:55   #40
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sun Tzu kaže: Pregled poruke
Ima logike što ova predstvanica priča u klipu, ako sam je dobro razumeo. Oni odavno viču kupujte, ima rok do kad može da se kupi, al džabe. Svi ovde vole da idu zadnji dan pa se napravi gužva..

Inače, kao što rekoh, u teoriji kul sistem. Ali po običaju, kod nas se sve primenjuje half-assed tako da samo će nam biti gore.
Nije valjda da verujes ovoj predstavnici bus plus... Ja sam vadio karticu krajem oktobra i CEKAO NA RED 3 SATA!!! I svaki put kada prodjem pored mtsa uvek je red 10 metara. Ne radi se tu o tome da ljudi cekaju poslednji trenutak vec se radi o tome da je malo tih prodajnih mesta. Da su ljudi hteli na vreme pre mesec dana da izvade onda bi bio jos veci red - nego ova voditeljka nije bas najbistrija...Ja sam nekoliko puta rekao gledaj koliko je red videcu za neki dan da izvadim, bas zbog tog reda. Pitala je ova iz Bus plus da li je izvadila personalizovanu, kaze ne, a ova iz Bus Plusa kao eto vidis - hahah koji seljacizam. Pa posle kaze da ona ima nepersonalizovani.. haha pa NewsFlesh duso to si mogla ad kupis jutros na TRAFICI NA KOJIMA IMA GUZVE. Znaci i ti si cekala poslednji trenutak. Veca je bruka da radis tamo i da nemas persoalizovani nego... A najsmesnije je sto se ni jedna ni druga ne voze gradskim vec imaju svoje luksuzne automobile haha

jako neinteligentni ljudi, zaposljeni preko veze...i zato je LOSA oraganizacija, trebali su da otvore vise mesta za izdavanje tih kartica...

Poslednja ispravka: Master_Touch (1.2.2012 u 21:11)
Master_Touch je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com