Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2010, 12:03   #1
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Question Najgori i najbolji TV kanal (+razlozi)

Koji je po vama najgori tv kanal u Srbiji?Po mome misljenju kandidata ima vise probacu da navedem i razloge:
1.Vecina lokalnih TV stanica tipa: Duga,Most,Palma itd.Razlozi su beskrajni od blago receno uzasno lose kvalitetnog programa zacinjenog raznim jeftinim kvizovima,jeftinim spotovima(Drugovi sa Manjace ) i generalno ne postojecim redovnim programom/Tv semom koji ili kasni ili se jednostavno ne pojavi
2.Pink- Da budem iskren pre sam dosta gledao stari pink a sada ga gledam kad imam vremena u pauzama iz prostog razloga sto pruza jeftinu zabavu za koji ti ne treba mozak jednostavno dodjes ukljucis pink i pustis mozak na ispasu.Pre je na pinku bilo dosta dobrih serija i jos boljih filmova pravih block bustera dok pink nije dosao na brilijantnu ideju da ubaci programe iz svoje radinosti tipa:menjam zenu i ostale paorske serije tipa:seljaci,kursadzije,kad na vrbi rodi grozdje i ostale bisere toilet humoraDok je skupe strane filmove izbacio umesto low budget B produkcije koji se vrte oko 3h/4h ujutro posle celovecernje epizode farme i kada je naprimer serije(koje sigurno imaju milionsku licencu tipa sopranosi,smallwile itd pustao u 1h nocu ili preskacu neke epizode zbog grand parade itd.Najveci fazon sto se sada cuveni grand preoblicio i postao moralno jagnje(ali i dalje u vucijoj kozi)koji cak ima prestavnika na evroviziji.


Pomenuo bi jos RTS koji je nas pored B92 najprofesionalnije TV kanal ali ne i bez svojih bisera kada umesto lige sampiona pusta skupstinu(naravno uz milionsku kaznu koji placaju poreznici )Ipak RTS i pored pretplate koju placamo i dalje nije na nivou stranih nacionalnih televizija kao sto su:Hrvatski -HRT ili Madjarski MTV
Toliko za sad

Poslednja ispravka: Ekiman (6.4.2010 u 8:09)
Ekiman je offline  
Stara 4.4.2010, 12:10   #2
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

pa iskreno TV ne gledam jedno 5-6 godina ni sam neznam kako a imam SS2 karticu na kompu totalno neuposlenu informišem se preko Feed readera,a filmove i serije sam "nabavim" mnogo bolje bar nema reklama...
Mr.Eco je offline  
Stara 4.4.2010, 12:35   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Ja gotivim b92 i RTS2. Dosta napreduje i FOX kao i Košava. Pink i RTS 1 ne podnosim. Ali opet zbog po nekiog filma i utakmice lige šampiona pogledam i RTS1.
todos je offline  
Stara 4.4.2010, 12:47   #4
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Najgori je definitivno i ubedljivo Pink a razlog je pre svega gomila kitch i shund sadrzaja (Grand ovo, Grand ono, Farma po citav dan, nesto ranije Veliki Brat...), masa telefonskih kvizova koji se btw i dalje emituju, filmovi od pre Hrista koji se pustaju po hiljaditi put, programska sema koja se ne postuje posto dolazi do strasnih kasnjenja sa vremenima pocetka i zavrsetka, izmene programske seme bez ikakvih obavestenja, neuki/priuceni voditelji bez trunke profesionalnosti, emisije gde su gosti uvek isti - mahom zvezde i zvezdice granda pa sve lici na seosko poselo...
Ne bih mogao da kazem da su najbolji ali mi se nekako najvise dopadaju FOX koji ima najbolji signal i sve suprotno od prethodno navedenog kod pinka a pre svega profesionalno osoblje, postovanje programske seme i emisije koje ni priblizno nisu neukusne kao pinkove, zatim StudioB i Fox Crime na kom gotovo uvek ima sta da se vidi, mada mu kao minus zameram prilicno losiji signal (bar gledano preko kablovske na LCD TV-u). Takodje za svaku pohvalu su Viasat-ovi kanali na kojima gotovo uvek ima ponesto da se pogleda, kao i najcesce i NG Wild i Animal Planet. VH1 uvek dok je MTV postao prepun raznih reality gluposti a ni sam izbor muzickih pravaca mi bas nije blizak tako da sam prestao da ga uzimam u obzir prilikom saltanja kanala.

Kanale tipa BN, Svet, Palma i njima slicne i ne uzimam u razmatranje jer iste to i ne zasluzuju i potpuno su van konkurencije. Pitam se samo koje je opravdanje RRA da ih ostavi u zivotu i dozvoli im emitovanje, kada nemaju ni M od neophodnog i zahtevanog minimuma da bi uopste radile.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (4.4.2010 u 17:08) Razlog: Zaboravio VH1 i MTV
Marti Misterija je offline  
Stara 4.4.2010, 12:50   #5
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Zar još neko ko ima net gleda uopšte TV?

Šalu na stranu, imam na kompu TV karticu koju koristim vrlo retko i to jedino kad mi je tu bratanac pa gleda crtane. Ja lično, vrlo, vrlo retko i to neke programe tipa History i sl, mnogo interesantniji od ostalih gluposti.

Iskreno rečeno, naše nazovi TV stanice po svom načinu rada pre spadaju u opis nekada lokalnih radio stanica sa čuvenim pozdravima iz nedođije. Isti tip mentaliteta, nema ideja šta da se odradi kako treba, tu su da skupe neke pare i to je to. Čak i ovi profesionalni su aleko od profesionalnosti, prvo pravilo profesionalnosti je neutralnost. Obe pomenute su sve osim toga, i tačno znaš ko koga podržava. Iskreno rečeno, RTS je daleko od onoga što treba da bude nacionalna TV, i to daleko od onih standarda koji su postojali recimo pre 90ih. I kako stoje stvari neće nikad dotle doći sa ovima koji sad vode stvari. Tako da stvarno nema baš nekog razloga da se gleda TV, jednostavno, ko želi, bolje i kvalitetnije se informiše preko neta.

A apropo pretplate na RTS, evo jednog dosta tačnog mišljenja o svemu tome:

http://www.e-novine.com/drustvo/3630...a-vas-lae.html

Pročitati, malo razmisliti, zapitati se šta nije u redu u ovoj zemlji, dobiti odgovor, videti šta treba da se menja. Nije težak posao, samo malo da se koristi mozak, dakle, za ljubitelje Pinka i svih tih čuvenih edukativnih emisija tipa Veliki Brat i Mala Sestra, nije preporučljiv sport, može da zaboli glava .
vasiljevic je offline  
Stara 4.4.2010, 13:38   #6
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Ja sam neko ko nema kablovsku, jer bi inace bio drugaciji izbor.

Najbolji - B92 i FOX.
B92 ima jako dobar informativni program zbog kog najvise i gledam tu televiziju, dalje, ima jako kvalitetne crtane filmove, povremeno i jako dobre serije.
FOX je imao najkvalitetniji rijaliti show - Survivor, ma koliko vi govorili da je rijaliti najobicnije smece, morate priznati da je Survivor bio najkvalitetniji. I naravno, da ne spominjem one lude Japance i igre bez granica koje uvek gledam i koje su uvek zanimljive.

Najgori - RTS. Razloga ima mali milion i nabrojio sam ih u drugoj temi.

Sto se tice Pinka, za neke stvari od mene dobijaju plus, a za neke debeli minus.
Menjam Zenturacu i ostale gluposti tog tipa - debeli minus.
Poneki mnogo dobar film, Smallville, Sesto culo, pa cak i Farma.
Inace, nervira me sto je Sesto culo kao talk show emisija, mnogo bi bolje bilo da je ono u obliku detektivske serije.

Pink je, dakle, negde izmedju.

Poslednja ispravka: --ComputerBoy-- (5.4.2010 u 1:21)
--ComputerBoy-- je offline  
Stara 4.4.2010, 15:26   #7
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Ubedljivo najbolji: Nacionalna geografija,diskaveri,explorer(posle 00:00)
pa onda pink music,vh1,mtv adria,film+ (samo zbog sauth parka),FOX i RTS gledam kad ima neka tekma LS.
A najgori mi je ofc PINK znaci pustaju filmove za koje ni Bog otac nije cuo ili su snimljeni pre Hrista. Imaju glupe reality i talk Show-ove.
NIx Car je offline  
Stara 4.4.2010, 16:18   #8
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Gledam: HBO, Cinemax, SciFi, National Geographic, History Channel, Discovery, Discovery Science, Mezzo, TMF, VH1, SKY UK... potrajalo bi nabrajanje...
Ne gledam (izbegavam) domace kanale (skoro uvek).

oluja je offline  
Stara 4.4.2010, 16:28   #9
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Ja sam neko ko nema kablovsku, jer bi inace bio drugaciji izbor.
Uzmi neki od TotalTV paketa, to ti je kablovska preko satelita, dostupna maltene svuda i nemaš da brineš.

Gledam: B92 (najbolje domaće vesti), RTS1 (samo zbog Beogradske hronike ), History Ch. / Viasat History, National Geographic, Enter (zbog muzike, naravno), Discovery, Fox Crime, EuroSport, itd. Mada u suštini, flikujem 50ak kanala, pa će valjda nešto zabavno da uleti (npr. na Kopernikusu posle ponoći ).

Filmske kanale ne pratim, više volim da nabavim ono što me zanima nego da moram da gledam ono što je na repertoaru. U suštini, nabavljao bih sve što gledam, ali jako često me strahovito mrzi
shrafko je offline  
Stara 4.4.2010, 16:30   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

@ Oluja
Kako ne gledaš domaće?! Da li pratiš vesti? Da li se isključivo informišeš preko neta? Pogledaš li po neku utakmicu, film, dokumentarnu emisiju, kviz?! Nije mi baš jasno kad neko kaže da baš nikako ne gleda domaće kanale. Ali ako je tako, videću i ja kad budem dobio IPTV da li ću biti isti ili ću se promeniti.
todos je offline  
Stara 4.4.2010, 20:07   #11
DylaN
Veteran
 
Član od: 25.12.2009.
Lokacija: Behind you
Poruke: 907
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 298 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Najgori:PINK
Najbolji: Discovery
DylaN je offline  
Stara 4.4.2010, 20:11   #12
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Bez nekih teorija zavere, i meni je B92 jedan od gorih kanala, mada je PINK jos gori, a tu je i RTS. Jedino sto pogledam je Discovery i nekad Fox Life, ostalo skidam sa interneta.
Hephaestus je offline  
Stara 4.4.2010, 20:12   #13
icemama
Veteran
 
Član od: 28.10.2007.
Lokacija: Beograd.
Poruke: 723
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 129 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Ne gledam tv, kada sam gledao uglavnom su to bili sportski kanali, ali dobar program imaju i history, explorer, national geografy, animal planet, discovery i fox kao jedini nas normalniji kanal. B92, pink i rts katastrofa, oni sluze da bi kreirali misljenje naroda.
icemama je offline  
Stara 4.4.2010, 20:49   #14
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

A jel vi kapirate da sve sto nabrajate da su to sve kablovski kanali, a ne nacionalni... Au, to znaci da ja nemam onda nijedan kvalitetan kanal.
--ComputerBoy-- je offline  
Stara 4.4.2010, 21:09   #15
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Pa meni je bilo glupavo da nabrajam strane kablovske/pretplatnicke kanale koji imaju neuporedivo bolji program...ipak je ono svet a ovo je balkan,ne mislim pod ovim nista lose ali kakvi gledaoci i koliko para takav kanal
Ekiman je offline  
Stara 4.4.2010, 21:26   #16
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Pink mrzim vise od Playstationa 3. B92 gotivim. Ali Pink,pa veliki brat,pa ona njihova us*ana farma,pa grand ovo grand ovo ,parada,transformacija,nemoj mi se zeniti jarane nemam s kime provoditi dane,balkan balkan ovo je balkan,ma hajde manijak upadaj u mravinjak...Mislim stvarno..A TV Rudo je najbolji kanal u Bosni! Sto bi volio da ima internet stream (ja bi napravio da znam kako)...Najjace kad ne znaju ime filma napisu HIT FILM..Pa u 10 sati stanu vintati slike pa izadje pa treba film ali sve ono sa kasete pa linije pa tamo pocne vintati slike :PRODAJEM KRMKA,OBAVJESTENJE,SRECNA SVADBA,HRISTOS VOSKRESE pa samo vinta..Na kraju sve nestane i prikaze se MICROSOFT OFFICE POWERPOINT i kako rade u njemu na WinXP . A logo ,radjen je u PAINTU. Inace sada gledam PTPC ili RTRS Radio TelevizijuRepublike Srpske da gledam Dolinu sunca..Najjace kad pola grada prica o spanskoj sapunici kako se neko bacio u rijeku i vicu ''samo sto nisam zaplakala''itd..
federer je offline  
Stara 4.4.2010, 22:21   #17
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Najgori-Pink. Zasto? Gde da pocnem.... To je nazalost bastion zlog morala danas. Njihov program i jos vise njihovi zatucani sou programi zaglupljuju ovu omladinu i prikazuje im lazne vrednosti. Spanske serije? Eh to je jos jedan veliki minus. Jedina ikad kvalitetna sapunica je bila Rosalinda i Anali. Ovo ostalo je smece i sve na istu foru. Normalno, tamo nekom organizatoru lakse je kupiti sapunice nego licencu za nesto kvalitetno sto valja.
Ovo je svakim danom sve gori i gori kanal. Ja ga pamtim kao kanal gde si nekad mogao da se nasmejes, da pogledas seriju tipa Sopranovi, BBshow, utakmice nedeljom, Simpsonove.....(Mocni Rendzeri )

Najbolji-The History Channel, National Geographic, Viasat History, Explorer (da se ne lazemo, sve se tu vrti (krajnje edukativno) oko termina 23:00-00:00 )
Russia Today, i nekad dok je postojao Jetix.
Lich_king2 je offline  
Stara 4.4.2010, 22:28   #18
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Najbolji domaci kanal? Tako nesto ne postoji. Podnosljivim smatram Studio B. Kad sam slobodan, volim da pogledam jutarnji program ili "Jos uvek budni sa Ivon". Ponekad uhvatim onu automobilsku emisiju (car fassion valjda). Ima zanimljivih emisijica... Reklame ne dave previse.

Najgora? Sve. Svaka je na isti kalup: jeftina zabava za siroke mase, previse reklama, "bajat" sadrzaj.

EDIT: Da dodam da TV stvarno retko gledam. Vise volim vreme da ubijem uz dobru knjigu ili muziku.
Beagle je offline  
Stara 4.4.2010, 22:56   #19
kuureee
Starosedelac
 
Član od: 23.12.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 1.598
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 156 puta na 125 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kuureee
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Najbolji domaci kanal? Tako nesto ne postoji. Podnosljivim smatram Studio B. Kad sam slobodan, volim da pogledam jutarnji program ili "Jos uvek budni sa Ivon". Ponekad uhvatim onu automobilsku emisiju (car fassion valjda). Ima zanimljivih emisijica... Reklame ne dave previse.

Najgora? Sve. Svaka je na isti kalup: jeftina zabava za siroke mase, previse reklama, "bajat" sadrzaj.

EDIT: Da dodam da TV stvarno retko gledam. Vise volim vreme da ubijem uz dobru knjigu ili muziku.
izvini ,ali meni od one ivone se povraca.
ponasa se kao da je beograd centar sveta ,a beogradjani jedini na svetu.
svrsava ne kojkakve pesposlicare i lelemude sto dovodi za goste ,neki kvazi umetnike ,i muzicare u pokusaju.
nesto se uvrce kad prica ,glumi ludilo.
inace TV kanali su propast ,domaci ,recimo kesic na foxu nije los ,fajront republika.orginalan i normalan.
moram da napomenem ognjena amidzic ,kome proliv izlazi na usta i obican plagijat i folirant ,iako je iz mog grada.
a kao nabolesniju osobu sa tv navodim JELENA DAKIC ,U TRENDU ,kako se samo ismejem kad naletim na tv na nju pogotovo kad je sa marijanom bolesnicom mateus.
kuureee je offline  
Stara 4.4.2010, 23:08   #20
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Najgori i Najbolji TV kanal-razlozi

Ја све канале гледам по мало( баш помало), само оно што на њима вреди

РТС- Лига шампиона и Бостонски адвокати
Б92- Сунђер Боб
Фокс- Чари и Јапанце...
Пинк- ништа
Stojadin je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
televizija


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolji Bilijar Jack Sparrow Sportske simulacije 40 14.10.2016 8:20
Najbolji download manager Insecticide Aplikativni softver 40 30.5.2013 22:39
Najgori i najbolji filmovi po igrama Marko_L Kompjuteri i film 136 20.11.2009 22:15
Najbolji i najgori filmovi iz 2007 Belfegor Opšta kultura 26 3.8.2008 9:21
Najbolji programski jezik Andross Programiranje 11 23.7.2006 20:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com