Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2009, 14:01   #21
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Zagonetke!

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Da nije mozda beli medved posto se prirodnjak nalazi na Severnom Polu?
TAČAN ODGOVOR! Ovo i nije bilo tako teško no, svejedno, svaka čast.

Zagonetka 4:

U prizemlju kuće imate panel sa tri prekidača. Jedan od njih pali/gasi svetlo na tavanu. Vaš zadatak je da uradite nešto sa prekidačima kako biste, nakon samo JEDNE posete tavanu, mogli znati koji prekidač pali/gasi svetlo. Šta ćete uraditi?

P.S. Mislim da bi ovo mogla biti zanimljiva tema za dalji razvoj, pa bih preporučio da ne idete odmah na google i tražite rešenje. Biće zanimljivije ako se malo sami potrudimo oko odgovora.

Poslednja ispravka: =FI=Ghost (17.6.2009 u 17:34)
=FI=Ghost je offline  
Stara 17.6.2009, 14:35   #22
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Zagonetke!

Ovo sam čuo još odavno...

Upališ jedan prekidač i sačekaš 5 minuta, onda ga ugasiš i upališ drugi prekidač i popneš se na tavan...
- Ako je sijalica upaljena onda je drugi prekidač u pitanju
- Ako ne svetli i vruća je, u pitanju je prvi prekidač
- I naravno ako je sijalica ugašena i hladna u pitanju je treći prekidač...

P.S. Pitam se gde je električar izučavao zanat
iMa_NeKo_PljUgU je offline  
Stara 17.6.2009, 16:01   #23
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Zagonetke!

A znam ja jos jedan moguci odgovor ali je dosta komplikovanij pa me lenj da pisem
RUSuper je offline  
Stara 17.6.2009, 16:36   #24
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Zagonetke!

Koje je zakonetka broj cetiri?
Hephaestus je offline  
Stara 17.6.2009, 16:39   #25
Gradimir
Veteran
 
Član od: 19.1.2009.
Lokacija: Wherever I May Roam
Poruke: 819
Zahvalnice: 360
Zahvaljeno 445 puta na 210 poruka
Određen forumom Re: Zagonetke!

Citat:
Hephaestus kaže: Pregled poruke
Koje je zakonetka broj cetiri?

zaboravili je
Gradimir je offline  
Stara 17.6.2009, 17:34   #26
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Zagonetke!

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
Ovo sam čuo još odavno...

Upališ jedan prekidač i sačekaš 5 minuta, onda ga ugasiš i upališ drugi prekidač i popneš se na tavan...
- Ako je sijalica upaljena onda je drugi prekidač u pitanju
- Ako ne svetli i vruća je, u pitanju je prvi prekidač
- I naravno ako je sijalica ugašena i hladna u pitanju je treći prekidač...

P.S. Pitam se gde je električar izučavao zanat
Tačan odgovor!

I da, čini se da smo zaboravili zagonetku 4, ispravićemo to.. Nova zagonetka sledi večeras..
=FI=Ghost je offline  
Stara 17.6.2009, 20:53   #27
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Zagonetke!

Sada prava zagonetka 5:

U zatvoru se nalazi 100 zatvorenika u odvojenim ćelijama. U centru zatvora nalazi se prostorija sa jednom ugašenom sijalicom. Zatvorenici nemaju nikakvog kontakta između sebe, niti mogu da vide prostoriju iz svojih ćelija. Svakog dana upravnik će nasumično odabrati jednog zatvorenika i poslati ga u tu sobu a svako može biti odabran neograničen broj puta. Zatvorenik može da upali (ili ugasi sijalicu), i može da izjavi da je svih 100 zatvorenika prošlo kroz sobu, ako smatra da je tako. Ako pogreši, svi će doživotno ostati u zatvoru, ali ako je u pravu, svi će biti oslobođeni. Prvo veče pre početka, svi zatvorenici imaju pravo da se sastanu i dogovore šta će raditi, nakon toga više nema kontakta između njih. Šta oni treba da dogovore kako bi jedan od njih mogao sa sto postotnom sigurnošću reći da je svih 100 prošlo kroz sobu?

Poslednja ispravka: =FI=Ghost (17.6.2009 u 21:29)
=FI=Ghost je offline  
Stara 17.6.2009, 21:11   #28
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Zagonetke!

Evo recimo zar nebi moglo kada se okupe da se dogovore,oni rese da kada neko udje on upali sijalicu jednom i to je to,kada neko drugi udje on upali sijalicu jednom,ugasi je i upali je opet(2 puta) itd(ukoliko udje neko ko je vec bio u toj sobi on nije prinudjen da radi nista tako da nemora da pali/gasi sijalicu) na svakom sastanku mogu govoriti:"ja sam upalio-ugasio sijalicu prosli put 1,2,3,4,5........99" puta.Kada dodju do broja 100 znaci da su svi vec bili unutra i onda sa sigurnoscu moze reci da su svi bili unutra.
Jeste da sam izlupao sada ali mislim da ovaj odgovor nemoze biti potpuno ne tacan............
RUSuper je offline  
Stara 17.6.2009, 21:26   #29
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Zagonetke!

Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
Evo recimo zar nebi moglo kada se okupe da se dogovore,oni rese da kada neko udje on upali sijalicu jednom i to je to,kada neko drugi udje on upali sijalicu jednom,ugasi je i upali je opet(2 puta) itd(ukoliko udje neko ko je vec bio u toj sobi on nije prinudjen da radi nista tako da nemora da pali/gasi sijalicu) na svakom sastanku mogu govoriti:"ja sam upalio-ugasio sijalicu prosli put 1,2,3,4,5........99" puta.Kada dodju do broja 100 znaci da su svi vec bili unutra i onda sa sigurnoscu moze reci da su svi bili unutra.
Jeste da sam izlupao sada ali mislim da ovaj odgovor nemoze biti potpuno ne tacan............
Sastaju se samo veče pre početka, a ne svako veče. Malo sam ispravio taj deo, da bude jasniji.
=FI=Ghost je offline  
Stara 17.6.2009, 22:03   #30
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Zagonetke!

pa vece pre polaska ili ne to je potpuno isto samo sto ce u ovom slucaju lik reci:"Prosli put sam upalio-ugasio svetlo toliko puta,a to znaci da ce onaj ko bude isao sledeci[Sem ukoliko to nije onaj ko je vec bio] morati da upali-ugasi svetlo za 1 vise).Ja zaista ne vidim u ovom odgovoru gresku jer sam ga dobro prekntrolisao,jednostavno se nasi odgovori ocigledno razlikuju,sto ne znaci da ovaj nije tacan,ali ok sacekacu da vidim posle jos nekih pokusaja koji odgovor je kod tebe u glavi
RUSuper je offline  
Stara 17.6.2009, 22:28   #31
Miki-Car
Veteran
 
Član od: 21.6.2008.
Poruke: 678
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 260 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko MSN-a korisniku Miki-Car Slanje poruke preko Yahooa korisniku Miki-Car
Određen forumom Re: Zagonetke!

Jel imaju svi mogucnost da vide sobu iz celija??

Ukoliko je tako, RUSuperov odgovor je dobar, samo sto bi se dogovorili sve to pre pocetka svega toga. I cekati najmanje 100 dana
Miki-Car je offline  
Stara 17.6.2009, 22:58   #32
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Zagonetke!

Pa da,ali opet mislim da je moj odgovor dobar i mislim da se ne poklapa sa odgovorom koji ima u glavi =FI=Ghost.Btw mislim da oni uopste nemogu da vide sobu sa sijalicom iz zvojih celija.
RUSuper je offline  
Stara 17.6.2009, 23:12   #33
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Zagonetke!

Koliko oni dana moraju da prolaze kroz sobu da bi se izjasnili posto moze odma' prvi zatvorenik da udje i kaze da nisu svi prosli kroz sobu.
Hephaestus je offline  
Stara 17.6.2009, 23:48   #34
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Zagonetke!

Mislim da mora da kaze da su svi prosli i da je u pravu a ne da kaze bilo sta sto je tacno.
galebns je offline  
Stara 18.6.2009, 0:38   #35
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Zagonetke!

Dobro onda, neka odrede jednog koji ce gasiti svetlo, a ostali neka pale samo prvi put kada dodju u sobu ako je svetlo ugaseno, vremenom ce The One izgasiti svetlo 99 puta i onda moze da kaze da su svi bili. Ova procedura bi mogla da traje vecno tako da bolje cute i trpe.
Hephaestus je offline  
Stara 18.6.2009, 0:43   #36
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Zagonetke!

@RuSuper: Caka je u tome da se oni posle tog jednog sastanka vise nikad nece videti izmedju sebe.

Citat:
Prvo veče pre početka, svi zatvorenici imaju pravo da se sastanu i dogovore šta će raditi, nakon toga više nema kontakta između njih.
Mislim da je na to Ghost mislio.
Andross je offline  
Stara 18.6.2009, 7:59   #37
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Zagonetke!

Citat:
Hephaestus kaže: Pregled poruke
Dobro onda, neka odrede jednog koji ce gasiti svetlo, a ostali neka pale samo prvi put kada dodju u sobu ako je svetlo ugaseno, vremenom ce The One izgasiti svetlo 99 puta i onda moze da kaze da su svi bili. Ova procedura bi mogla da traje vecno tako da bolje cute i trpe.
Ako si do ovoga došao tako lako kako izgleda, onda SVAKA ČAST. To je TAČAN ODGOVOR, zapravo jedan od mogućih.

Dakle, vidim da je bilo konfuzije u razumevanju pitanja. Svako od njih je mogao biti odabran neograničen broj puta, znači da je svaki put kada je birao, upravnik imao svih 100 u obziru. Znači, trebaju odrediti jednog koji će samo gasiti svetlo i brojati koliko je puta to uradio, a ostali će paliti samo jednom kada nađu ugašeno, i to je to. Problem koji nastaje na ovaj način jeste, da bi procedura mogla da traje čitavih 26 godina, a postoji formula koja kaže da bi kroz 5 godina i jednu nedelju mogli da budu sigurni sa 1 000 000 : 1 da su svi prošli kroz sobu.

Sledeća zagonetka stiže večeras! (osim ako, naravno, neko drugi želi da doprinese)

Poslednja ispravka: =FI=Ghost (18.6.2009 u 8:13)
=FI=Ghost je offline  
Stara 18.6.2009, 10:24   #38
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Zagonetke!

Citat:
Hephaestus kaže: Pregled poruke
Dobro onda, neka odrede jednog koji ce gasiti svetlo, a ostali neka pale samo prvi put kada dodju u sobu ako je svetlo ugaseno, vremenom ce The One izgasiti svetlo 99 puta i onda moze da kaze da su svi bili. Ova procedura bi mogla da traje vecno tako da bolje cute i trpe.

Hehe, svaka cast. Ovo je cist programerski zadatak bio
galebns je offline  
Stara 18.6.2009, 12:24   #39
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Zagonetke!

AJNŠTAJNOV IQ TEST


Ovo je sastavio Albert Ajnštajn u prošlom veku, i rekao da 98% ljudi nije sposobno da resi ovaj test.
Da li ste medju 2% ???

Zadatak je potrebno resiti za manje od 15 min. naravno, papir i olovka su dozvoljena pomocna sredstva!

5 kuca je obojeno u 5 razlicitih boja, u svakoj kuci zivi osoba druge nacionalnosti; tih 5 vlasnika piju odredjeno pice, puse odredjene cigarete i drze odredjene kucne ljubimce; ni jedan vlasnik nema istog ljubimca, cigarete ili pice.
Pitanje je: KO DRZI RIBICE ????
Nagovestaji:
- Britanac zivi u crvenoj kuci;
- Svedjanin drzi pse;
- Danac pije caj;
- Zelena kuca je levo od bele kuce;
- Vlasnik zelene kuce pije kafu;
- Osoba koja pusi Pall Mall gaji ptice;
- Vlasnik zute kuce pusi Dunhill;
- Vlasnik srednje kuce pije mleko;
- Norvezanin zivi u prvoj kuci;
- Covek koji pusi Blend zivi pored onoga koji gaji macice;
- Covek koji drzi konje zivi pored coveka koji pusi Dunhill;
- Vlasnik koji pusi Blue Master pije pivo;
- Nemac pusi Prince;
- Norvezanin zivi pored plave kuce;
- Covek koji pusi Blend ima komsiju koji pije vodu;

Postoji samo JEDNO tacno resenje!



uzivajte! i da nemojte odmah na googlu da trazite resenje predpostavljam da ima jer je ovaj test poznat, ukljucite malo sive celije!

stepanov je offline  
Stara 18.6.2009, 15:05   #40
Ice-Man
Veteran
 
Član od: 8.2.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.076
Zahvalnice: 2.076
Zahvaljeno 574 puta na 229 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ice-Man
Određen forumom Re: Zagonetke!

Ajnstanov test sam OVDE radio, zato sto je mnogo lakse nego napamet ili na papiru. Naravno, nisam trazio resenja po netu (what's the point?) vec sam se malo pomucio - i zaista za nesto manje od pola sata sam resio.
Moj savet vam je da jednostavno radite onako kako vam u tom trenutku deluje da je logicno jer ce svaki sekund odugovlacenja pokolebati vas stav i verovatno ga necete resiti. Da se nisam mislio 20 minuta oko par stavki, test bi resio za mnogo manje vremena.

U svakom slucaju, svaka cast za temu - instant classic!
Ice-Man je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pogodi avanturu Diego Avanturističke igre 5762 28.2.2017 5:07
Avanture po defaultu caine Avanturističke igre 410 10.11.2014 17:55
Tolkinovanje bobi Kvizovi 2988 16.5.2012 11:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com