Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.5.2014, 17:07   #101
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Bungie je izbacio patch koji uklanja potrebu za GameSpy serverima.

http://www.rockpapershotgun.com/2014...patch-gamespy/
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2017, 1:58   #102
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Ne znam kada tačno ali negde u avgustu je izašla full verzija SPV3 moda.
https://www.reddit.com/r/halospv3/co...d_11_missions/

U pitanju je potpuni remake/reimagining originalnog Haloa u engineu originalnog Haloa (zahvaljujući Custom Editionu) ali je dodato mnogo novih stvari: neprijatelji, oružje, nivoi - apsolutno sve je sređeno. Grafika je doterana maksimalno, koliko Halo CE može da izgura i čak je uključena i neka vrsta interpolacije koja "folira" 60 FPS i sada i fizika igre koja je ranije bila zaključana na 30 fps izgleda tečno.

Nisam probao, skidam, ali čuo sam samo reči hvale.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Apostrof (13.9.2017), MasterChief2 (13.9.2017)
Stara 13.9.2017, 17:54   #103
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Jesi probao da instaliras? Meni nece da pokrene instaler. Izbaci mi "Program has stopped working"
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2017, 22:47   #104
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Instaliralo se bez problema. S tim što sam prethodno imao Custom Edition prisutan na računaru.
Probaj da Run as Administrator ili prethodno ekstraktuj tu SFX RAR arhivu negde pa pokreni installer kao Administrator ručno.

Mod je sjajan. Ima stvari iz novijih Halo igara (što ima i logike, sada igra čvršće stoji na nogama kao deo ovog univerzuma). Misije su znatno duže, proširene su novim deonicama i izmenjena je struktura a i iskreno meni su i dosta teže (Heroic difficulty). Grafika je maksimalno doterana, teško da engine može da izgura bolje od ovoga.
Najvažnije od svega, interpolacija na 60 fps radi sjajno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2017, 0:40   #105
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Sve vreme sam igrao mod na Legendary a mislio sam da sam na Heroic i vidim baš mi loše ide... Spuštanjem na Heroic igra postaje dosta lakša i zapravo igriva. Prešao sam pre desetak dana i mogu vam reći mod je vredan igranja i višestrukih replayeva iz razloga što je dodato toliko novih stvari da je jednostavno moguće odigrati igru barem 2-3 puta i svaki put prelaziti nivoe na drugačiji način: upotrebom drugih vozila, oružja, taktike, nivoa težine...
Toliko je dobro da sam impulsivno krenuo iznova Halo 2 odmah nakon prelaska igre, no isprečili su se ispiti

Uz Reshade igra izgleda brutalno dobro za nešto što radi na engineu starom 16 godina, kod mene konkretno: MXAO + SMAA + Colorfulness + Fine Sharp + Vignette. Uključen bloom u opcijama Open Sauce unutar igre, isključen motion blur, uključena 60 fps interpolacija za cutscene.

Takođe, sjajno je igrati je na gamepadu, Halo je dizajniran za gamepad a SPV mod tim je sve kreirao sa gamepadom na umu.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2018, 14:12   #106
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Jos malo pa 15 godina godina od izlaska Halo na PC, nostalgija čini svoje i to me je nateralo da se ponovo podsetim ovog Microsoftovog čuda, bio sam upoznat i sa Xbox verzijom koja je izašla 2001. godine i danas se sećam kad sam u emisiji Outer Space video onaj čuveni E3 2000 trejler moja reakcija je bila ovakva a sama najava izlaska PC verzije je bila prijatna vest. Sada posle toliko godina mogu da kažem da se igra dobro drži, samo napucavanje je dobro (onaj pištolj što koristi Master Chief je zlo), AI protivnika i vaših saboraca je na zavidnom nivou protivnici koriste zaklon i pomeraju se levo desno a kad osete da ide granata beže gde god stignu, kada se nalazi u blizini neko vozilo vaši saborci i protivnici će rado iskoristi u svoju korist a vozila ima dosta od vozila na četiri točka, tenkova, neprijateljkih letelica itd. na rezoluciji 1600X900 izgleda pristojno takodje iznenadilo me je upotreba svetlosnih efekata, grafika kad je upitanju voda,sneg i led za to vreme je izgledalo svakako fascinatno! stoga nije ni čudila ni hardverska zahtevnost! tada nisam mogao da vidim neke detalje kao sada. Iako sam bio kritičan prema dizajnu samih nivoa opet igra je veoma dobra što bi se reklo pravi šuter stare škole od strane čika Bila, igra vas vuče da saznate o samom Halo svetu a muzika je za svaku pohvalu, šteta što pored keca i užasnog Halo 2 porta (Za Vistu) stalo na tome (mada nikad se ne zna) a da moram i da dodam da se vidi uticaj Star Wars serijala u to sam sto posto ubedjen, takav vajb dobijam od samih protivnika.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
filpan (20.9.2018)
Stara 20.9.2018, 14:29   #107
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Halo 1 se drži odlično ali Halo 2 je klasik. Igram ga na Xboxu i dan-danas povremeno sa burazerom u coop, igra je bila ispred svog vremena po svim standardima.

Vidi se da su morali da zakinu na nekim elementima kao i kod keca jer su bili previše ambiciozni ali igre su prosto genijalne sa aspekta gejmpleja, na Heroic težini isključivo.

H1 je igriv online kako i OG tako i Halo CE (custom edition) dok Halo 2 radi online preko Project Cartographera. Za Halo 3 MP imamo ElDewrito.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
code master (20.9.2018)
Stara 20.9.2018, 16:19   #108
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

I dalje se nadam kakvoj preradi i portovanju na PC, pogotovo sad kad je X360 emulator proradio pa možda vidimo MCC kolekciju, zajedno sa anniversary izdanjima.

Meni lično, na momente, kec je djelovao i ljepše nego dvica. Sve je nekako bilo oštro i ispeglano, oklopi i vozila su djelovala kao da imaju metalnu čvrstinu, dok je u drugoj igri sve nekako izgledalo plastično i lomljivije. Mada i ima nekog smisla, jer su vozila (bar ljudska) bila neuništiva u kecu. Ako ništa, Gearbox je stvarno majstorski odradio port originala, osjeća se kao prava PC igra.

Sjećam se recenzije Halo 2 u SK iz 2007. kao da je juče bilo, sa pomalo razočaravajućim tonom o portu dvice. Čak sam i Vistu instalirao radi nje. Port totalno lijen, samo povećanje rezolucije, teksture ni dohvaćene nisu, izgleda. Pa kad su se one teksture rastegle na većim rezolucijama sva ona plastičnost i mutnilo su samo još više došli do izražaja. Da ne spominjem upravljanje i nišanjenje mišem osjećalo se kao da pomjeram gljivicu sa kontrolera.

Kad spominjem nišanjenje, i neko spomenu MP, zavarao sam Windows Store da mi dopusti da skinem Halo Forge tako što sam za lokaciju postavio USA, i zadržao se na listi igara i nakon što sam vratio lokaciju na svoju, i igram tamo povremeno MP petice. I tu je nišanjenje nekako konzolaško, i vrlo glatko. Ispod jednog od snimaka što sam postavio na YT neko me je čak i pitao koji sam kontroler koristio...

https://youtu.be/rKKTOD4BOkQ
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Renner na korisnoj poruci:
code master (20.9.2018), doctor (20.9.2018)
Stara 30.9.2023, 22:08   #109
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Pre 20 godina Halo - Combat Evolved je izasao za PC.

Halo Combat Evolved Trailer
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
MasterChief2 (3.10.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com