Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.8.2014, 9:26   #521
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

O boze, sta sve covek da ne procita...

Ideja je odlicna ma od koga da je dosla. Nema niceg loseg u fan made artu. Steta je samo sto ce verovatno tema biti pusta sa jako malo postova i pregleda, ali sa nekim dobrim pocetkom i nekom dobrom pricom, moze da se razvije u odlicnu kolekciju fan made stvari clanova foruma.

Vidjao sam odlicne crteze i odlicne cosplay-ere na nasim prostorima na svakakvim manifestacijama, nema razloga da se nesto tako ne podeli sa svetom. Kao ni price, fanmade stripovi, video igre koje su napravljene pod uticajem drugih igara, mozda neka predstava koja je bazirana u istom univerzumu kao neke igre, filmovi (samo bez Uwe Boll-ovih ostvarenja) itd.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2014, 10:05   #522
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

I to što kažeš dragomixe, ja zaboravih da ja sam mogu da otvorim takvu temu

Eno, pokrenuh je na brbljaonici, ne znam gde bih je drugo stavio. Valjda sad tema čeka na odobrenje admina, prvi put otvaram temu na ovom forumu, pa ne znam još kako to sve funkcioniše.

Sve u svemu, ja ću sa moje strane za neko vreme postaviti nešto TLoU fan-arta, u pisanom obliku a i neke crteže

mislim da bi ta tema mogla da uspe ako se ljudi uključe u to
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
bokela (4.8.2014)
Stara 4.8.2014, 12:11   #523
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Trebao si o igrama u opste, tamo je veca sansa za uspeh, ali dobro je i ovako. Ne treba da se ceka na nikakvo odobravanje sto se tema tice, tako da moze odmah da se postavljaju stvari.

Imam ja par burazerovih crteza WarHammer 40k, pa ako odobri postavicu ih.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2014, 18:31   #524
proweeder
Član
 
Član od: 6.9.2012.
Lokacija: dorcol, gully side
Poruke: 135
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 127 puta na 60 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Meni igra izgleda prelepo a zaradjujem za zivot od 3d grafike tako da...
Nije sve u broju poligona i velicini tekstura.


jedna photo-mode panorama od mene:



proweeder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku proweeder na korisnoj poruci:
Asmodeus (6.8.2014), bokela (5.8.2014), ezenkiel (23.4.2021), Yonai (6.8.2014)
Stara 7.8.2014, 11:19   #525
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Fenomenalna igra.
Razlog zbog kojeg se kupuje PS3.
Mada ako bude napredovao ovaj emulator za PS3, igraćemo je ubrzo i na PC-ju
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 14:15   #526
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

i ja sam se uzdao u tu priču oko emulatora, ali to je vrlo teško i problematično da radi kako treba. još uvek zezaju igre i na ps2 emulatoru, a ps3 je tek počeo da se razvija....
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2014, 14:57   #527
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Pre će izaći PS5 nego PS3 emulator za PC.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
bojan1080 (8.8.2014)
Stara 8.8.2014, 12:36   #528
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: The Last of Us

Eh, dobio sam info da moja tema o fan artu nije odobrena... bedak. No dobro, poštujem odluku admina te sekcije...

Stoga evo jednog malog offtopica za koji mislim da ne može da škodi... sad od tuge nad sudbinom moje nesuđene teme na brzinu nacrtah skicu kako ja zamišljam Ellie sa jedno 18-19 godina...

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Scan2.jpg
Viđeno:	106 puta
Veličina:	92,2 KB
ID:	49708


Olovka koju imam u kancelariji mi je žešći H, nepogodan za senčenje, a skener koji mi je pri ruci je katastrofa... no dobro, suština se vidi Imam u planu da sve svoje skice i ideje pretočim u kolorisane verzije.

Onda ćemo imati kvalitetne screenshot-ove ručne izrade

Poslednja ispravka: Yonai (8.8.2014 u 13:22)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Asmodeus (8.8.2014), bokela (8.8.2014)
Stara 8.8.2014, 13:00   #529
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
Eh, dobio sam info da moja tema o fan artu nije odobrena... bedak. No dobro, poštujem odluku admina te sekcije...

Stoga evo jednog malog offtopica za koji mislim da ne može da škodi... sad od tuge nad sudbinom moje nesuđene teme na brzinu nacrtah skicu kako ja zamišljam Ellie sa jedno 18-19 godina...

Prilog 49708


Olovka koju imam u kancelariji mi je žešći H, nepogodan za senčenje, a skener koji mi je pri ruci je katastrofa... no dobro, suština se vidi Imam u planu da sve svoje skice i ideje pretočim u kolorisane verzije.

Onda ćemo imati kvalitetan screenshot-ove ručne izrade
Uhhh, ne bih da budem grub, navikao sam na mnogo dobre radove na deviantart-u, pa i ovde na forumu (ko je pogledao Retardinjove koncept artove, zna o cemu pricam), pa cu se uzdrzati od komentara. U svakom slucaju, respect za trud.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2014, 13:05   #530
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

@Asmodeus

Ovo je skica sa H3 olovkom, koja je izuzetno tvrda i bez pozadine i detalja

Na devian artu rade nekoliko faza - skica ručno ili na elektronskoj tabli za crtanje, peglanje u photoshopu, kolorisanje u photoshopu Elektronski radovi ispadaju kristalno čisti

A ovo je skica olovkom, nastala za 5-10 minuta, koja je upravo to - skica i baš zato i nisam išao na neke pretenciozne stvari, već samo na osnovu, tako da razumem da ti ne deluje baš nešto

Gledaću da pristupim nekom ozbiljnijem radu uz korišćenje raznih kolor tehnika, pa ću valjda naći neku temu za fan art, negde... da ne spamujem ovde. Mada bih voleo da mogu i priče da se objavljuju, ali dobro, rekoh, poštujem odluku admina.

Poslednja ispravka: Yonai (8.8.2014 u 13:14)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
bokela (8.8.2014)
Stara 8.8.2014, 15:00   #531
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
@Asmodeus

Ovo je skica sa H3 olovkom, koja je izuzetno tvrda i bez pozadine i detalja

Na devian artu rade nekoliko faza - skica ručno ili na elektronskoj tabli za crtanje, peglanje u photoshopu, kolorisanje u photoshopu Elektronski radovi ispadaju kristalno čisti

A ovo je skica olovkom, nastala za 5-10 minuta, koja je upravo to - skica i baš zato i nisam išao na neke pretenciozne stvari, već samo na osnovu, tako da razumem da ti ne deluje baš nešto

Gledaću da pristupim nekom ozbiljnijem radu uz korišćenje raznih kolor tehnika, pa ću valjda naći neku temu za fan art, negde... da ne spamujem ovde. Mada bih voleo da mogu i priče da se objavljuju, ali dobro, rekoh, poštujem odluku admina.
Nemoj da me pogresno razumes, da hocu da te obeshrabrim ili potcenim rad, samo na ovoj skici prosto su proporcije lica lose, levo oko, nos, usta, ruka... Nije problem nedovrsenost, nego baza od koje dalje radis sve sto radis...
Otkud znam, mozda zakeram posto mi je keva slikar pa znam kad uzme nesto iz za*****cije patent olovkom da nacrta to izgleda mnogo bolje...
Nemoj odustajati od hobija nikako, uz dosta vezbanja sve ce to uci u ruku ako covek ima talenta...
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Yonai (9.8.2014)
Stara 8.8.2014, 16:54   #532
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Top Lista Nadrealista

Odigrao sam ga, odlican je, mada je po mom misljenju cena previsoka, za dva i po sata gejmpleja je mnogo 15$. Sacekaj neko snizenje i uzmi za maksimalno 10$.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2014, 8:29   #533
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: The Last of Us

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Nemoj da me pogresno razumes, da hocu da te obeshrabrim ili potcenim rad, samo na ovoj skici prosto su proporcije lica lose, levo oko, nos, usta, ruka... Nije problem nedovrsenost, nego baza od koje dalje radis sve sto radis...
Otkud znam, mozda zakeram posto mi je keva slikar pa znam kad uzme nesto iz za*****cije patent olovkom da nacrta to izgleda mnogo bolje...
Nemoj odustajati od hobija nikako, uz dosta vezbanja sve ce to uci u ruku ako covek ima talenta...
Svaka kritika je dobrodošla u svakom smislu. Jedino sujetne osobe koje imaju previsoko mišljenje o sebi mogu da se uvrede, tako da ne brini, shvatio sam dobronamernost tvog posta

Inače, meni su tata i deda bili slikari i jako mi je žao što kao malog nije imao ko da me usmeri na put umetnosti, već sam se okrenuo na stranu računara i IT tehnologije. Tatu i dedu nikada nisam upoznao, nažalost.

I tako, s vremena na vreme nešto nažvrljam, uglavnom vezano za prirodu i životinje, to mi baš leži. Ljudske figure/portrete tek odnedavno "studiram"

Ne znam, polako počinjem da shvatam da mi je vreme jako opterećeno poslom, servisima računara, kojekakvim glupostima i sve manje vremena imam za sebe. To će morati da se promeni, da malo krenem da radim stvari koje volim, da crtam, slikam, ponešto napišem... Zato i htedoh da se organizuje i pokrene ona tema o fan artu, jer tako nešto ima potencijal da pokrene ljude, da se neobavezno aktiviraju i kanališu kreativnost ka nekim lepim stvarima. Svi mi bi trebali da probudimo neke svoje unutrašnje kvalitete, jer svako ima nešto u čemu može da bude dobar.

No dobro, opet ja odoh u teški off inače, samo još ovo - u pisanju stvari na temu TLoU sam imao problem kako lokalizovati izraze kao što su clicker, runner, fireflies... i ja i dalje imam taj problem, stvari sam ostavio u originalu dok ne nađem nekoga lektorsko/leksički potkovanog da da pravu sugestiju.

I tako...

Citat:
bojan1080 kaže: Pregled poruke
jedno ozbiljno pitanje sad, nisam bio u prilici da igram DLC, koliko je dobar?
vredi li ga nabavljati?
Kao što Asmodeus reče, DLC je odličan. Ako ga budeš igrao, gledaj da pre igranja pročitaš strip "The Last of Us: American Dreams". Na žalost, taj strip je rađen isključivo za severnoameričko tržište i nema da se kupi u štampanom obliku kod nas, tako da ćeš biti osuđen na skidanje digitalne verzije sa warez/torrent sajtova. Strip ti pruža uvid u to kakvim životom je živela Ellie u karantin zoni i kako se upoznala sa Riley. Sjajan strip, sjajan DLC i generalno sjajna celina uopšte kada se pogleda ceo TLoU.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
bojan1080 (9.8.2014)
Stara 21.9.2014, 20:51   #534
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

A War Photographer Embeds Himself Inside a Video Game
Citat:
TIME assigned conflict photographer Ashley Gilbertson to use the Photo Mode to document the game’s protagonists as they fight to survive in a zombie-infested world. Gilbertson writes about his experience.
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2014, 21:48   #535
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Bah!
Dobio priliku da i on oseti kako je kad mora da ubije nekoga da prezivi i odmah poceo da ***** kako ga je to umrtvilo i kako nije mogao da izadje na kraj sa tim i odmah poceo da ***** kako njegov rad bas to resava. Poistovecuje uzase rata sa akcijama u igri i jos izvlaci najgluplje moguce zakljucke. S*rator klasican!
Stvari koje on svakodnevno slika mrtav ladan, otkinute udove, glave i ko zna sta jos, ja ne bih izdrzao ni 10 minuta da gledam, a prica mi o nekom "desenzitizovanju" kroz video igru. A da se razumemo, meni se od par scena smucilo cak i kad sam igrao Last Of US, a igram igre 15 godina, pa nisam postao bezosecajni zombi.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
bokela (21.9.2014), Yonai (21.9.2014)
Stara 22.9.2014, 9:18   #536
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: The Last of Us

Jes' da je pomalo offtopic, ali nekako i nije... sinoć mi je moj voljeni playstation uginuo dok sam igrao The Last of Us...

Taman sam po onom snegu sa Ellie rekreativno lovio jelena sa lukom i strelom uživajući u grafici i okruženju, kad ono... prekid filma.

Kanda sam rođeni baksuz, pa to ti je... Ako ništa drugo, bar je crk'o dok sam igrao nešto kvalitetno...

Ko će sad skupljati novce za popravku ili novu konzolu...
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2014, 9:34   #537
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Kako bre uginuo tek tako? Jesi siguran!? Proveri to, restartuj više puta, možda se nešto zaglupeo?
Možda se pregrejao, pa se uključio safety shutdown?
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Yonai (22.9.2014)
Stara 22.9.2014, 9:40   #538
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Eh... otišao je skroz... ja taman napinjem luk i strelu da sredim jelena, kad ono - struja na sekund nestala i došla i samo se čulo "fzzzz" iz konzole i... ništa... ne svetli lampica, ne reaguje na vađenje i stavljanje kabla, ništa. Menjao sam kabl, testirao da li u utičnici ima struje... sa kablom i utičnicom je sve u redu, a konzola... ona ne dobija struju... ili je nešto još unutra otišlo... i tako... lepo je bilo igrati se, sad mi preostaje da oplakujem sudbinu i skupljam pare za rešenje mojih problema... A taman sam ganjao da osvojim sve moguće trofeje u TLOU za platinum trofej... i iščekivao novi Assassin's Creed i NBA 2K15... Bedak.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2014, 9:45   #539
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Prilikom nestanaka struje uglavnom rikne neki deo na napajanju. To ne bi trebalo da je tesko ni skupo popraviti. Svakako daleko bolja varijanta od raznih ylod i rrod varijanti. Nadji ti samo nekog solidnog elektricara a da po mogucstvu ne dere kozu i ne bi trebalo da bude problema.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Yonai (22.9.2014)
Stara 22.9.2014, 10:06   #540
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Hvala vam obojici na savetodavnoj podršci moraću da vidim, da nađem neki servis. Kući nemam ni lemilicu, niti bilo šta od alata za takve radove, tako da ću morati u servis...

Nadam se da ću uskoro moći da se vratim ganjanju trofeja u TLOU...
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
postapokaliptična, the last of us

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com