Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2014, 18:03   #361
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Leonida, ne nasedaj na njegove provokacije, nisi nista lose napisao. U svakom topiku u kom prica nesto, pomenuce Spec Ops (ili Nintendo ili Brothers ili AMD ili sta god on velica), i koristice svaku priliku da ukaze koliko si neuk sto ne vidis stvari koje on vidi, a nazalost iz onoga sto pise vidi se da nije video mnogo toga. (ja licno mislim da je dosta mladji od onih godina koje mu pisu u profilu, ali to je moj subjetkivni utisak i ne smem da tvrdim da je tako, ali bih smeo da se kladim). Ja sam tu skolu sa njim vec prosao odavno.

Mogu samo da kazem da je Last of us u onih sat vremena koje sam probao POJEO u svakom elementu sve te stvari koje on spominje. Jedino sto me nervira sad je sto ne mogu da uzmem da odigram do kraja igru
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Asmodeus (13.7.2014), James Vega (13.7.2014), Leonida (13.7.2014)
Stara 13.7.2014, 19:47   #362
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Mogu samo da kazem da je Last of us u onih sat vremena koje sam probao POJEO u svakom elementu sve te stvari koje on spominje. Jedino sto me nervira sad je sto ne mogu da uzmem da odigram do kraja igru
Dodjes ovde i pricas o igri koju si igrao sat vremena, i kazes da je ta igra nesto pojela? Pa u sat vremena tutorial ne mozes da prodjes, jos iz prve zone ne mozes da izadjes i igra nesto jede?

Ooooo, boze.

Ovakvim komentarima likova kao sto si ti igra moze samo da umanji svoju vrednost jer ispada da su ljudi nahajpovani dok je igraju i zele samo da kazu da je dobra da ne ispadne da su dali novac/ulozili vreme u nesto sto im se ne svidja. Kako mozes realan sud dati o igri ciji gameplay traje 15-20 sati u odnosu na kom si nivou tezine u sat vremena koje si ti odigrao? Ne brukaj se.

Fala bogu, pa forum nije prepun fanboyeva, nego ima ljudi sa kojima moze normalna diskusija da se povede. Steta sto je takvih ljudi malo, ali kvalitet ce uvek ubiti kvantitet po mom misljenju.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 19:57   #363
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: The Last of Us

Pa jeste tek nakon predjene igre ili dobrog dela je neko merodavan da kaze nesto vise jer ima od cega mislim.

Ali to i dalje ne znaci da ne sme da kaze bas nista, utiske i ostalo da neko ne protumaci pogresno Ovo je forum ipak niko ne moze ti zabrani.

Ali to na stranu citam zadnje dve strane teme i neopisivo je fun, ja sam mislio da duboko shvatam opise necega i da se unosim u diskusiju ali ovo me sasilo i rasturilo.

Poslednja ispravka: sale94 (13.7.2014 u 20:17)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 20:01   #364
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Leonida, ne nasedaj na njegove provokacije, nisi nista lose napisao. U svakom topiku u kom prica nesto, pomenuce Spec Ops (ili Nintendo ili Brothers ili AMD ili sta god on velica), i koristice svaku priliku da ukaze koliko si neuk sto ne vidis stvari koje on vidi, a nazalost iz onoga sto pise vidi se da nije video mnogo toga. (ja licno mislim da je dosta mladji od onih godina koje mu pisu u profilu, ali to je moj subjetkivni utisak i ne smem da tvrdim da je tako, ali bih smeo da se kladim). Ja sam tu skolu sa njim vec prosao odavno.

Mogu samo da kazem da je Last of us u onih sat vremena koje sam probao POJEO u svakom elementu sve te stvari koje on spominje. Jedino sto me nervira sad je sto ne mogu da uzmem da odigram do kraja igru
Hahaha, e urnebesno si ovo srocio.
Btw, Spec Ops nisam igrao, ali su ga igrali ljudi cije misljenje cenim i vidim da je igra dobra, ali nikome od njih nije bolja od TLoU.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Rainman (13.7.2014)
Stara 13.7.2014, 20:02   #365
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Nije potrebno popiti celu čašu pokvarenog mleka da bi se shvatilo da je to mleko pokvareno.
Isto i za igre, niko ne treba da odigra bar pola neke igre da bi video da li ista (njemu) valja ili ne, i da bi smeo da kaže šta misli o toj igri.
Igrao sam taj Spec Ops neka dva sata i to mi je sasvim dovoljno.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 20:04   #366
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: The Last of Us

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Hahaha, e urnebesno si ovo srocio.
Btw, Spec Ops nisam igrao, ali su ga igrali ljudi cije misljenje cenim i vidim da je igra dobra, ali nikome od njih nije bolja od TLoU.
Jedina pozitivna strana Spec Ops-a je ta prica, inace je to jedan osrednji TPS...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 20:13   #367
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Fala bogu, pa forum nije prepun fanboyeva, nego ima ljudi sa kojima moze normalna diskusija da se povede. Steta sto je takvih ljudi malo, ali kvalitet ce uvek ubiti kvantitet po mom misljenju.
Apsolutno se 100% slazem. Ali ti nisi u toj grupi Ti si fanboy najveci na forumu, pored jos jednog koji se dira dok igra Laru.

Samim tim si najneobjektivniji sagovornik. Covek ti napise da je prosao ratne strahote dok je ziveo u Sarajevu i ti nadjes da mu pricas kako Spec Ops prenosi bolje atmosferu

@asmo - prosecan tps, sa nesvakdisnjom pricom za igre. storywise - nije tako nesto bas vidjeno puno u video igrama, i to svakako pozdravljam (mada svako ko je procitao koju ratnu knjigu ili pogledao neki ratni film znace o cemu se radi), ali gameplaywise - smaracki linearni tps.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 20:17   #368
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Hahaha, e urnebesno si ovo srocio.
Btw, Spec Ops nisam igrao, ali su ga igrali ljudi cije misljenje cenim i vidim da je igra dobra, ali nikome od njih nije bolja od TLoU.
Igra kao igra je u najboljem slučaju mediokritet. Spec Ops se igra zbog priče i načina na koji je ta priča ispričana, a da bi se to cenilo na žalost valja odigrati jednu osrednju i prilično zamornu pucačinu do kraja.
Naravno, dragomix će ti reći da je gameplay s razlogom takav kakav je i da je i to deo poruke.

Anyway, ja sam završio. Kvarimo jedinu normalnu rapravu o nekoj igri na ovom forumu u zadnjih par meseci a i ove poruke će sasvim sigurno biti obrisane...
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 20:24   #369
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Igra je ispod proseka po svakom pitanju - pocevsi od samog gunplay-a gde imam osecaj da su oruzja napravljena od plastike i da pucaju jagode, genericnih saboraca, jadne grafike, glupog AI-a pa do smorne price.

Jedino sto je dobro u celoj igri je sto ne traje ni 4-5h ( morao sam da se nateram da je predjem na easy, cisto da vidim kraj ) i sam twist na kraju igre. Da nije bilo takvog kraja, igru bih zaboravio odmah po prelasku...

Ali sta ja znam, lupam gluposti. Najobicniji sam fanboy ( ne znam cega ) i trol!

Gameplay je namerno los, to im je bio i cilj. Playstation 2 level grafika i genericni saborci su trebali da doprinesu atmosferi, da pokazu sve strahote rata... tako mi je makar neko rekao u Spec Ops temi. Ocito sam glup pa ne mogu da shvatim poentu takvog remek dela kao sto je Spec Ops.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 20:39   #370
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

O toj igri na temi koja je za nju napravljena.

O ovoj igri, ako imate nesto pametno da napisete, napisite. Ne vidim da je iko od vas "strucnjaka" na bilo koji nacin dublje zasao u ovu igru da bih mogao da cenim bilo koje od vasih misljenja. Kad to uradite, napisite nesto pametno kao Yonai, pa mozemo da diskutujemo. Isto tako, napisite nesto pametno i u Spec Ops temi, pa da diskutujemo. Ovakvo trolovanje nema smisla.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 0:47   #371
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Ja sam napisao puno stvari o Last of Us, verovatno najviše od svih vas, tako da sledeće moje pisanije dobijate kad ponovo pređem igru pa napišem druge utiske uz onoliko podrobnu analizu koliko sam ja sposoban to da uradim.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 7:23   #372
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Kad sam napisao "strucnjaka", mislio sam na ove upadace u temu koji su iz vedra neba poceli da pisu gotovo navijacke komentare. Yonai je covek dosao ko grom iz vedra neba i napisao dosta pametnih stvari. Da su svi oni uradili isto, dobili bi jos bolju diskusiju, ali izgleda neki ljudi nisu sposobni za to.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 12:20   #373
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: The Last of Us

Ja zadnjih dan i po provedoh u ponovnom temeljnom prelaženju igre, i opet nisam došao do kraja, jer sad baš obraćam pažnju na detalje... vidim ovde se svašta izdešavalo od subote

Da nastavimo na temu... Neću citirati sve, već na nekim mestima samo pojedine delove, zbog ograničenja karaktera u jednom postu.

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
@Yonai:
...Nek odigra igru kad bude imao dete, mozda ce tad uspeti da dozivi i oseti nesto vise od ubijanja inficiranih (ne zombija, ovde nisu zombiji).
Ovaj boldovani deo je i meni zapao za oko tokom igranja... Zaista, kada se pogleda, u pitanju nisu zombiji, već veoma živi ljudi kojima je virus deformisao organizam, što je osetna razlika. Zaraženi su ovde itekako živi, itekako ih je moguće ubiti, ali više ne vladaju sobom. To dovodi do toga da kada ih ubiješ, ne moraš osećati grižu savesti, jer faktički nisi ubio čoveka, već samo njegovo telo u kom duša i um odavno više ne stanuju. Ili možda i stanuju, samo što um ne može više da kontroliše telo...? Možda u stvari oni donekle poseduju svest, ali je ona u stanju agonije zbog nemogućnosti da kontroliše telo?... Eto još tema za razmišljanje

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Vezano za opredeljenje:
Spoiler za Opredeljenje:
Pa meni nije smetalo to opredeljenje, mozda je u slucaju Bila bio neprirodno i iscaseno, ali je napravilo lep kontrast u odnosu na njegovu grubu i donekle bezosecajnu pojavu usamljenog cuvara.
Za Ellie mi je drago sto je tako predstavljeno, jer je ona zapravo protagonista cele price i predstavljena je normalno kroz igru iako je inficirana. Jedna zanimljiva metafora se moze primetiti tu:
Svi se zgroze kada vide ujed na njenoj ruci i shvate da je ona zarazena, sto je dovodi u situaciju da objasnjava ljidima ispred cevi uperenih u njego celo da zapravio nije opasna po njih i da je ona "just like them".
Povuci sad tu paralelu sa seksualnim orpedeljenjem i samim sobom, kako je posmatras kad si video taj famozni poljubac? Ta odbojnost izazvana kod tebe taj cin, to saznanje, slicno je, poput Joelovog i Tessinog kada shvate da je Elle inficirana? Naravno ne toliko intenzivno, ali mislim da su na to pucali autori i smatram da su uspeli.
Da se dotaknemo, dakle, teme seksualnog opredeljenja i generalno takvih tema u igrama...

Na početku da naglasim, ja sam osoba koja nije sklona podeli po bilo kom drugom kriterijumu osim toga ko je kakav čovek. Da li je neko pre svega čovek, to mi je bitno, a vera, boja kože, seksualnost, nacija, itd... to me ne zanima u smislu da to određuje moj stav i utisak o nekome.

Spoiler za Opredeljenje:
Što se tiče utiska o likovima u igri, kod predstavljanja Billa kao gay osobe nisam imao nikakav problem, jer je to bilo nekako nenametljivo uklopljeno u priču i, kao što si lepo primetio, predstavljalo je dobar kontrast. Međutim, Ellie... kod tog poljupca u Left Behind mi je to delovalo nekako BAŠ upadljivo, doživeo sam to kao da je tu samo da bi izazvalo reakcije igrača. Možda se i varam, ali nekako mi je taj trenutak baš dobrano odskočio iz toka naracije i samim tim mi je zasmetao. Metafora koju si naveo je zaista dobra i oko toga se slažem da može da navede na razmišljanje o tome kako su LGBT osobe tretirane u društvu. Ali opet... zar su tu temu morali da potežu sa jednim detetom u igri? Lik male Ellie nudi mnogo veće izazove preživljavanja i odrastanja u jednom tako surovom svetu da bi morali u sred svega toga da se bavimo tematikom ove vrste. Razumem neko izvlačenje paralele u tom smislu, ali opet... nekako nisam baš siguran da joj je tu bilo mesto. Deluje istrgnuto, ili umetnuto, kako god. Barem sam ja stekao takav utisak. Dobra stvar je to što taj trenutak nije iskorišćen za neko veće forsiranje takve teme preko lika same Ellie i zbog toga mi taj trenutak ne remeti generalan utisak o igri. Neko bi možda umetanje LGBT tema u ovakvu igru ocenio kao hrabro i ja bih se složio sa tim, ali mislim da to nisu trebali da odrade na takav način, u takvom narativnom obliku.



Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ja licno nemam nikakav problem sa tim dok tema nije isforsirana, kao u Dragon Age-u 2. Ovako, na suptilan nacin, karakteri nisu bili ni na koji nacin definisani svojim seksualnim opredeljenjem i to je nacin na koji treba obradjivati ovakve teme.
Slažem se da karakteri nisu ni na koji način definisani svojom seksualnošću i tako treba i da bude. Jedino su mi zasmetale stvari koje sam naveo u prethodnom delu mog posta. Možda je problem u mom shvatanju, možda i nije, ne znam.

Spoiler za Bill, Ellie:
Ali da mi je zasmetao taj trenutak u Left Behind - jeste... Dok npr. sa Billom nisam imao ama baš nikakav problem. U svoj surovosti njegovog karaktera ta vezanost za partnera mu je dalo ljudsku notu, što je fenomenalno uklopljeno u tok priče.



Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ja gledam to na isti nacin kao kad je u pitanju neki drugi karakter u igri, bilo koje vrste. Recimo, zene su cesto predstavljene kao seksualni objekti u igrama i to je pogresan nacin da karakter bude predstavljen. Isto tako imamo i primer tipicnog badass americkog marinca, ili neki drugi stepen generalizacije muskaraca po drustveno ocekivanim osobinama, sto je takodje pogresno. Dakle, karakteru pol i seksualna orjentacija treba da budu deseti-petnesti marker koji cini tog karatera to sto jeste.
100% se slažem. Karakter treba da bude definisan pre svega po svojim emotivnim osobinama, umesto da se posmatra kroz stereotip pola, seksualnog opredeljenja ili bilo koji drugi striktni kalup. U TLoU kalupa nema, svaki lik pokazuje širinu, samo do te širine kod nekih likova treba proći celu igru ili njen dobar deo da bi se ona shvatila, što je pohvalno.

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Opet se vracam na Tomb Raider koji je svog karaktera unistio do zla boga jer je istom pristupio na nacin da treba da se prikaze atraktivna zenska osoba sa kojom moze da se poistoveti tipicna muska publika. Dakle, uvek je izgledala kao da joj treba pomoc, kukala je i nije znala sta radi itd.
Lara Croft je oduvek bila oličenje muškog ideala nekih stvari... Smišljeno, ciljano

*nastavak u sledećem postu - ipak se nisam uglavio u 6500 karaktera *

Poslednja ispravka: Yonai (14.7.2014 u 14:01)
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Asmodeus (14.7.2014)
Stara 14.7.2014, 12:20   #374
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

*nastavak iz prethodnog posta*

Inače, juče sam se slatko smejao uz TLoU, ali to ću ostaviti za sledeći post, pošto se bliži kraj mog slobodnog vremena za računarom obaveze, obaveze... ubiće nas obaveze... inače, sad mi pade na pamet i jedna misao baš vezana za trenutak u kome se nalazim - ljudima je kanda potrebno da se nađu u ratnom ili postapokaliptičnom svetu da bi shvatili koliko su ove naše obaveze i poslovna žurba u stvari nebitni... stresovi ni zbog čega. A toliko je važnijih stvari na ovom svetu... kao što je npr. istinsko prijateljstvo i vezanost koje možemo uporediti i sa povezanošću protagonista ove igre o kojoj svi zajedno razgovaramo...
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Asmodeus (14.7.2014)
Stara 14.7.2014, 14:07   #375
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Eh, da pokusam da objasnim razlog svog "upadanja" u temu....
Moj susret sa TLOU se dogodio pre par meseci, kada je moj brat sa drustvom rentirao PS3 da igraju neku krljacinu (MK 9 ili sta vec), na par dana, iskoristio sam priliku da probam i iako sam igrao svega 3-4h, mogu da kazem da je igra dobra, jer ono sto sam video, zaista mi se dopalo. I kada budem na odmoru, plan je da uzmem Sony i bez zurbe odigram. E sad, pre nego sto krene lavina, kako nisam presao igru i kako sam jako malo vremena proveo uz istu i sl. naveo bih samo jedan primer, igra koja me je svojevremeno ostavila bez teksta i kupila za sva vremena, Deus Ex, tu sam vec posle sat vremena igranja, znao da je to fenomenalna igra, kojoj nema ravne i o kojoj ce se pricati godinama nakon izlaska i koja ce stariti sa stilom. Tako da, ne moram da provedem 20+h u igri, 2-3 puta predjem kako bih znao da me je igra kupila i uvukla u svoj svet.
Priznajem, bio sam sumnjicav kad je TLOU u pitanju, mislio sam da je jos jedan izvikan naslov u pitanju, ali uvideo sam da gresim.
Ono sto je meni zasmetalo u ovoj finoj i pristojnoj prepisci je cinjenica da se igri pripisuje "holivudizovanost" i kao mana navodi da je pravljena "da se dopadne i bude igriva svima" (?!), kao i gomila "stereotripova" i klisea...
Iduci tom logikom, sve igre su klisei koji se ponavljaju.....
A kao primer bolje igre navodi se Spec Ops, koji, po meni, spada u cist prosek, koga iz kaljuge vadi ta antologijska prica (koja je, opet, koristena i u knjigama i u filmovima)....ili TR, koji iako dobra igra, miljama je daleko od savrsenstva...
Ok, ne moze se svakom dopasti svaka igra, ne smeta meni to, ali konstantno trazenje "dlake u jajetu", sa slabasnim argumentima, bas iritira.
Moja malenkost je dugo preskakala TWD (ne volim zombije), ali kada sam konacno odigrao, ostao sam bez reci, to je igra koja me je, nakon prelaska bacila u takav bedak, osecao sam se uzasno, obuzela me neka teskoba, za mene je to odlicna igra, ali ne vidim zasto bih sada gurao pricu da je bolja od TLOU po svaku cenu?
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Asmodeus (14.7.2014), filpan (16.7.2014)
Stara 14.7.2014, 16:08   #376
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Kad odigras igru, napisi pune utiske. Ja sam prvih 5-6 sati bio poprilicno zadovoljan svim aspektima igre, a onda je krenulo nizbrdo.

Opet ponavljam po 50-ti put da igra po pitanju gameplay-a i atmosfere spada u sam vrh igracke industrije. Jedini problem imam sa pricom, i u tom kontekstu i samo tom kontekstu sam poredio ovo sa Spec Ops-om i drugim igrama sa jakom i ubedljivom naracijom (izmedju ostalog i TWD). Da li je TLoU bolja igra sve ukupno kad se pogleda, verovatno jeste. Ali ove sam ja usao u analizu pre svega price jer se to ovoj igri prepisuje kao najbolji element, a za mene je neubedljiva u totalu i napisao sam zasto. U toj analizi price smo svi ovde dosli do nekoliko jako dobrih komentara i analiza koje se retko mogu naci bilo gde na netu kad je u pitanju ova igra.

Nego sad nesto za spoiler:

Spoiler za SPOILERRRRRRRRRRR, ne otvaraj ako nisi presao:
Kakva je bila vasa reakcija na smrt Tess?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 20:17   #377
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Kad odigras igru, napisi pune utiske. Ja sam prvih 5-6 sati bio poprilicno zadovoljan svim aspektima igre, a onda je krenulo nizbrdo.

Opet ponavljam po 50-ti put da igra po pitanju gameplay-a i atmosfere spada u sam vrh igracke industrije. Jedini problem imam sa pricom, i u tom kontekstu i samo tom kontekstu sam poredio ovo sa Spec Ops-om i drugim igrama sa jakom i ubedljivom naracijom (izmedju ostalog i TWD). Da li je TLoU bolja igra sve ukupno kad se pogleda, verovatno jeste. Ali ove sam ja usao u analizu pre svega price jer se to ovoj igri prepisuje kao najbolji element, a za mene je neubedljiva u totalu i napisao sam zasto. U toj analizi price smo svi ovde dosli do nekoliko jako dobrih komentara i analiza koje se retko mogu naci bilo gde na netu kad je u pitanju ova igra.

Nego sad nesto za spoiler:

Spoiler za SPOILERRRRRRRRRRR, ne otvaraj ako nisi presao:
Kakva je bila vasa reakcija na smrt Tess?
Spoiler za SPOILERRRRRRRRRRR, ne otvaraj ako nisi presao:
Mislim da je Tessina "zrtva" predstavljala vrhunac Joelove frustracije i straha koji ga progoni od samog starta igre, od gubitka cerke, da ce ponovo dozvoliti da neko umre usled njegove nesposobnosti. U prekornom obracanju Tess u tom trenutku, gde joj kaze nesto poput "how the hell did you allow your self to get bitten" pokusava da se ogradi od bilo kakve odgovornosti, bas se vidi da iz njega govori strah. On ne zeli da bude odgovoran za bilo koga, zato je i izabrao tako snaznog partnera kao sto je Tess. To se vidi u odnosu sa svim ljudima na koje naidju, i u njegovom odnosu sa bratom, koji mi je isto bio vrlo zanimljiv.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Yonai (16.7.2014)
Stara 14.7.2014, 20:52   #378
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Spoiler za SPOILERRRRRRRRRRR, ne otvaraj ako nisi presao:
Mislim da je Tessina "zrtva" predstavljala vrhunac Joelove frustracije i straha koji ga progoni od samog starta igre, od gubitka cerke, da ce ponovo dozvoliti da neko umre usled njegove nesposobnosti. U prekornom obracanju Tess u tom trenutku, gde joj kaze nesto poput "how the hell did you allow your self to get bitten" pokusava da se ogradi od bilo kakve odgovornosti, bas se vidi da iz njega govori strah. On ne zeli da bude odgovoran za bilo koga, zato je i izabrao tako snaznog partnera kao sto je Tess. To se vidi u odnosu sa svim ljudima na koje naidju, i u njegovom odnosu sa bratom, koji mi je isto bio vrlo zanimljiv.
Spoiler za Ok, ali:
Odlicno zapazanje. Ja sam izmedju ostalog video da ne pokazuje nikakve emocije i da je potpuno distanciran od svega, nesto sto se kako igra odmice, a pogotovu posle one deonice kad srece brata itekako menja. On iz situacije u kojoj izgleda kao covek koji nije sposoban da voli nikoga postaje covek koji je poceo da brine ne samo o Ellie, vec i o svom bratu, njegovoj buducoj porodici itd. Nesto sto nije bio u stanju ranije da ispolji, pogotovu sa situacijom sa ona dva brata recimo, gde izgleda kao da ga nista ne dotice.

Mada moje pitanje je bilo vise u smislu osecaja, da li ste vi licno kao igraci osetili bilo sta kad je Tess izgovarala ono i zrtvovala se?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
Yonai (16.7.2014)
Stara 14.7.2014, 21:04   #379
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Spoiler za Ok, ali:
Odlicno zapazanje. Ja sam izmedju ostalog video da ne pokazuje nikakve emocije i da je potpuno distanciran od svega, nesto sto se kako igra odmice, a pogotovu posle one deonice kad srece brata itekako menja. On iz situacije u kojoj izgleda kao covek koji nije sposoban da voli nikoga postaje covek koji je poceo da brine ne samo o Ellie, vec i o svom bratu, njegovoj buducoj porodici itd. Nesto sto nije bio u stanju ranije da ispolji, pogotovu sa situacijom sa ona dva brata recimo, gde izgleda kao da ga nista ne dotice.

Mada moje pitanje je bilo vise u smislu osecaja, da li ste vi licno kao igraci osetili bilo sta kad je Tess izgovarala ono i zrtvovala se?
Pa ovako:
Spoiler za Ok, ali:
E tu lezi zec koga ti nisi primetio (boldovani zec - ovo sto sam ti boldovo ). On naizgled deluje kao bezosecajan badass baja, a ustvari je covek koji iz straha kojeg sam pomenuo, koji je inace jedan od osnovnih pokretaca nasilja, upravo radi to sto radi, ali kroz razvoj igre uspeva da ga prevazidje i preuzme odgovornost ponovo. I jos jedna stvar, kako sam ja doziveo njegovog brata: Joel ne brine o njemu, vec ovaj o Joelu, sto se da videti na samom pocetku igre. Dolazi po njih kolima, spasava ga od sigurne smrti kada ubija vojnika, tj predstavlja olicenje onoga svega sto Joel nije uspeo da uradi. I mislim da on oseca zavist prema bratu zbog toga, sto se vidi u njihovom razgovoru u elektrani. Pa covek je uspeo da pokrene hebenu elektranu i da napravi zajednicu usred svog haosa, a sta je Joel uspeo? Da bude obican krijumcar!
A sto se tice Tess, mislim da se ponela maksimalno racionalno, zna da nema nikakve sanse, ipak nesto oseca prema Joelu, cak vise nego on prema njoj, ali opet mislim da taj akt nije bio preterano herojski, vec cista pragmaticnost. Mada, vidis da je i ona idealista u neku ruku, jer da nije, overila bi Ellie bez obzira sto je ova imuna.
Jos jedna zanimljiva obzervacija, igra ubija sve idealiste, tj sve likove koji imaju ideale o izlecenju covecanstva i vracanju na staro. Zato je i meni kraj tako logican i jak, sve drugo bi ne bi imalo smisla obzirom na razvoj desavanja u igri i to sta je autor hteo da prenese...
EDIT: izmenjao sam malo post pa procitaj ponovo, nakucao sam tekst na brzinu pa neke recenice bas i nemaju smisla
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Yonai (16.7.2014)
Stara 14.7.2014, 22:17   #380
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Pa ovako:
Spoiler za Ok, ali:
E tu lezi zec koga ti nisi primetio (boldovani zec - ovo sto sam ti boldovo ). On naizgled deluje kao bezosecajan badass baja, a ustvari je covek koji iz straha kojeg sam pomenuo, koji je inace jedan od osnovnih pokretaca nasilja, upravo radi to sto radi, ali kroz razvoj igre uspeva da ga prevazidje i preuzme odgovornost ponovo. I jos jedna stvar, kako sam ja doziveo njegovog brata: Joel ne brine o njemu, vec ovaj o Joelu, sto se da videti na samom pocetku igre. Dolazi po njih kolima, spasava ga od sigurne smrti kada ubija vojnika, tj predstavlja olicenje onoga svega sto Joel nije uspeo da uradi. I mislim da on oseca zavist prema bratu zbog toga, sto se vidi u njihovom razgovoru u elektrani. Pa covek je uspeo da pokrene hebenu elektranu i da napravi zajednicu usred svog haosa, a sta je Joel uspeo? Da bude obican krijumcar!
A sto se tice Tess, mislim da se ponela maksimalno racionalno, zna da nema nikakve sanse, ipak nesto oseca prema Joelu, cak vise nego on prema njoj, ali opet mislim da taj akt nije bio preterano herojski, vec cista pragmaticnost. Mada, vidis da je i ona idealista u neku ruku, jer da nije, overila bi Ellie bez obzira sto je ova imuna.
Jos jedna zanimljiva obzervacija, igra ubija sve idealiste, tj sve likove koji imaju ideale o izlecenju covecanstva i vracanju na staro. Zato je i meni kraj tako logican i jak, sve drugo bi ne bi imalo smisla obzirom na razvoj desavanja u igri i to sta je autor hteo da prenese...
EDIT: izmenjao sam malo post pa procitaj ponovo, nakucao sam tekst na brzinu pa neke recenice bas i nemaju smisla
Jup, ali mi nisi odgovorio da li si ti kao igrac osetio nesto u tom trenutku?

Spoiler za Sto se tice brata:
Za ono kratko vremena koliko je bio na ekranu, izgledao je kao lik koji je sposobniji od Joel-a, kao sto si rekao u svakoj situaciji je on bio taj koji je izbavljao Joel-a. Cak, lik je hteo da rizikuje svoj zivot i da preuzme Ellie na sebe, sto je herojski od njega.

Joel sa druge strane ispoljava sve to sto si napisao, strah prema neuspehu, ravnodusnost prema svemu iz straha da ne uspe itd. Samo, to nije uradjeno na najbolji nacin. Opet se vracam na kapetana Walker-a, koji je po glasovnoj glumi najbolje delo maestralnog Nolana North-a (kog Sony fanovi znaju kao Nathan Drake-a iz Uncharted serijala). Njegovi strahovi, tranzicija kroz pricu i sve sto ide sa njom su uradjeni za klasu iznad ovih Joelovih.

Inace, koji je uopste odnos izmedju Tess i Joel-a? Da li su bili ljubavnici ili ne?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
postapokaliptična, the last of us

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com