Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2017, 8:01   #1
Schwabsteiger
Član
 
Član od: 19.1.2011.
Lokacija: Pancevo (Raccoon) City
Poruke: 342
Zahvalnice: 155
Zahvaljeno 115 puta na 75 poruka
Određen forumom Nioh

Steta da ovakva fantasticna igra nema svoju temu.

Trailer


Izasle i prve ocene i review-i. Vec po beti krajem prosle godine se videlo da se radi o veoma kvalitetnom naslovu i da ce From Software dobiti konkurenciju vrednu svakog postovanja
Schwabsteiger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Schwabsteiger na korisnoj poruci:
Malik Tintilinic (22.2.2017)
Stara 10.2.2017, 0:29   #2
Vojin Milovanovic
Novi član
 
Član od: 30.6.2016.
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 26 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Neverovatno da tema za ovu igru nije bila otvorena do danas.A nova Ubisoftova prevara For Honor vec odavno ima temu i gomilu komentara.Uzecu ovu igru sutra,nema greske kada Team Ninja pravi igru.Deluje mi vise kao Bloodborne nego Dark Souls sto je dobro.Ps4 razbija sa ekskluzivama(Gravity Rush 2.Persona0,Horizon Zero Down)a tek treba da stignu on najbolje do kraja godine
Vojin Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2017, 7:55   #3
Matches Malone
Član
 
Član od: 2.7.2016.
Poruke: 104
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Citat:
Vojin Milovanovic kaže: Pregled poruke
A nova Ubisoftova prevara For Honor vec odavno ima temu i gomilu komentara.
Prevara u smislu čega? Imao si dovoljno beta da probaš igru, vidiš da li ti se dopada, navedeno je šta dobijaš ako kupiš season pass pa ne razumem na koji način su pokušali da prevare ljude. Da ne spominjem što porediš babe i žabe.
Matches Malone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2017, 11:28   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Prvi utisak - neverovatno teška igra, ne znam da li ima sličnih, ali ovako nešto nisam još video. :/ Bilo bi za očekivati da makar na početku bude relativno lako, a kasnije progresivno teže, ali ovde već od prve borbe se mora biti maksimalno oprezan, dva-tri udarca i pedala, ako nije puna energija može da bude dovoljan i jedan jedini. Inače grafika i izvođenje odlični, gomila item-a i opcija, potrebno je solidno vremena da se sve to pohvata.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2017, 12:15   #5
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Prvi utisak - neverovatno teška igra, ne znam da li ima sličnih, ali ovako nešto nisam još video. :/ Bilo bi za očekivati da makar na početku bude relativno lako, a kasnije progresivno teže, ali ovde već od prve borbe se mora biti maksimalno oprezan, dva-tri udarca i pedala, ako nije puna energija može da bude dovoljan i jedan jedini. Inače grafika i izvođenje odlični, gomila item-a i opcija, potrebno je solidno vremena da se sve to pohvata.

Verovatno nisi igrao Dark Souls igre na osnovu kojih je i ova igra zasnovana.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2017, 14:29   #6
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Nioh

Citat:
Vojin Milovanovic kaže: Pregled poruke
Neverovatno da tema za ovu igru nije bila otvorena do danas.A nova Ubisoftova prevara For Honor vec odavno ima temu i gomilu komentara.Uzecu ovu igru sutra,nema greske kada Team Ninja pravi igru.Deluje mi vise kao Bloodborne nego Dark Souls sto je dobro.Ps4 razbija sa ekskluzivama(Gravity Rush 2.Persona0,Horizon Zero Down)a tek treba da stignu on najbolje do kraja godine
A mozda je to zato sto je Nioh iskljucivo naslov za PS4? Ogromna vecina forumasa igra na PC-ju, zato je ta tema mnogo popularnija od bilo koje igre sa konzole. A te price o prevarama itd. su postale zaista dosadne. Toliko beta, klipova i recenzija i ljudi i dalje pricaju o prevarama.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2017, 15:44   #7
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Verovatno nisi igrao Dark Souls igre na osnovu kojih je i ova igra zasnovana.
Sad mi je drago što nisam.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2017, 15:57   #8
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Ne bi se baš time ponosio, u pitanju su veoma kvalitetne igre.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2017, 2:55   #9
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Sad mi je drago što nisam.
Daleko je ovo teža igra od DS serijala, a po izvođenju, više podseća na Ninja G. Meni se mnogo više sviđa od DSa. Ipak, nije strašno, treba ti samo malo vremena da se uhodaš.

Kad pomislim na tešku igru odmah mi na pamet padne God hand na najvišoj težini (fantastična igra ako govorimo o mehanici), koja je tu negde rame uz rame sa DMC3 na DMD, kada pokušavaš da dobiješ SS. Svaki put kad pomislim da joj je IGN dao 3 ne znam da li da plačem ili da se smejem.

Sve pohvale za Nioh.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2017, 6:30   #10
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Ja sam na ivici da je izbrišem, ****š i pare, posle par sati kod trećeg (ili četvrtog?) boss-a, već mi je pojela živaca koliko druge nisu za celu igru.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2017, 9:50   #11
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ja sam na ivici da je izbrišem, ****š i pare, posle par sati kod trećeg (ili četvrtog?) boss-a, već mi je pojela živaca koliko druge nisu za celu igru.
Hehe tako sam ja ludio igrajuci Bloodborne (koji jos nisam presao godinu dana kasnije XD) ali sam se navikao. Igrajuci Nioh demo primjetio sam da je mnogo teza igra sa vise opcija u gameplay-u tako da vjerujem da bi mi trebalo duze da se naviknem na igru. U svakom slucaju samo polako, uzmi dan ili dva pauze pa se onda vrati igri kada te iznervira
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2017, 18:02   #12
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Nioh

^^ Nioh teži od Bloodborne-a? Now you have my full attention.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2017, 18:52   #13
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
^^ Nioh teži od Bloodborne-a? Now you have my full attention.
Nioh je manje vise Souls igra ali sa dodatnim stvarima poput razlicitih combo-a, a tu je i stance sistem. Neprijatelji su takodje malo tezi. Barem sam ja takav utisak stekao igrajuci bete.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2017, 20:42   #14
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Ipak je dosta teža igra bila u beti.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2017, 11:58   #15
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Pročitao malopre opis u SK-u. Kuzma opet oduševljen kao što je sa DS-om bio. A PS4 sada ima dva ekskluzivna bisera ovog tipa.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2017, 12:30   #16
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.136
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.043 puta na 1.265 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Eh to kad je Kuzman odusevljen nekom igrom (retko se to da videti XD)...ali definitivno PS4 ima godinu iz snova sa jakim naslovima, tek je Mart a vec imaju par kandidata za best of 2017
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2017, 19:55   #17
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Шта друго очекивати од Кузме, старог лицемјера и лажовчине.

Сјајно је за NiOh што је овако прошао, још током прве најаве 2005-е ми се чинила интересантна игра, јесте да је тада требао бити musou наслов, док је сада DS-like игра и то је чини ми се трећи концепт који је донијела током развоја.Одлично је што је овако добро испала, серијал је на видику, а и још једна мање видљива ствар је врло добра - изгледа да је успјех игре напокон навео болиде из Capcoma да се присјете да имају Onimusha серијал негдје у подруму па ћемо вјероватно дочекати нови наслов из тог серијала и не само то - постоји одређена могућност да је заборављени Deep Down редизајниран у single player игру. Видјећемо током следеће двије године.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2022, 11:27   #18
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Nioh

Jedva sam našao temu za Nioh, očekivao sam da će malo više da se piše o ovome mada sad kontam zašto se nije pisalo. Malo da povampirimo topic

Trebao mi neki fiks posle Bloodborna, nešto slično. Ali nema slično.
Nioh malo zna u početku da bude nejasan, prenatrpano sve, u odnosu na BB eleganciju treba malo vremena da se privikne čoek. Posle početnog provaljivanja i privikavanja, sistem koji deluje kompleksno u stvari i nije ništa posebno komplikovan.
Loot i itemi... stvarno prenatrpano, po meni bez potrebe. Nisam pogledao ima li opcije za autoloot npr i malo je debilski što za lootanje mora da se drži taster. Sa ovoliko svega i svačega samo nam kradu dragocene sekunde.

E sad, borba je interesantno koncipirana. Tri stance, razna oružja i kombo potezi koji se lagano otključavaju, taman dobar tempo za privikavanje. Leveling više manje standardan. Meni se najviše dopala dual katana fora. Kombinujem sa sekirom (ne mislim na igru ) i to je sve ok. Mislim da je sam fajt najsvetlija tačka ove igre. Kad se malo izvežba može to sve lepo da izgleda i atraktivno. Sviđa mi se i to što mora baš da se lepo igra i vodi računa. Tu i tamo me nervira što kripovi mogu da te oneshoot, oni demoni sa sekirom npr (i dalje ne mislim na igru). Nivoi su malo meh, nije mi se dopalo okruženje i dizajn. Nivoi su kao neke misije na mapi što se biraju pa prekida imerziju.

U suštini sve je bilo ok dok nisam došao do onog bossa ženskog, Hino Enma ili tako nešto. Ja glupljeg bosa nisam video. Tu baš dolazi do izražaj ta "težina" Nioha. Nioh nije prirodno težak već veštački. Težak je samo zato što te oneshoot poneki kripovi i genearlno se lako gine jer je nivo dmg koji primiš besmislen u odnosu na to što praviš. Težak je jer našeg dragog kvazisamurajengleza (naročito mi se ne dopada što je englez) kao su pravili u SFS Paraćin. Pogleda te neko popreko ode pola helta.
I tako dođemo do ovog ženskog bosa. Gore koncipiran fajt ne pamtim. Znači sve što smo naučili do tada, i skilovi i komboi i vežba... sve je obesmišljeno i za ovog bossa nepotrebno, dovoljna su dva tastera. Bos nije težak ali je napravljeno da bude težak jer te stalno paralizuje nešto, dva puta te rokne i pečen si. Ja sam očekivao da makar malo pršti fajt, da bar neki udarac može da se veže ali nee. Imaš bukvalno jednu jedinu taktiku - udariš jednom, možda dva puta pa čekaš ko debil da se ona ispuca pa tako ponovo... ništa od potencijalne raskoši Nioha. Nikakav izazov, nikakav skill ti ne treba... ništa živo samo evade pa šljus pa evade evade, pa udariš jednom.... smaranje nebesko i glupo. Poenta samo malo strpljenja i to je to. A kad sam prešao nju pa me vratio na isto mesto u onaj ružan nivo sa onom vatrom i onim krovovima da ubijam one točkove.... e brate ne da sam se smorio nego ne mogu da vam objasnim. Ta mapa mi je odvratna i jedva sam čeko to da pređem da nastavim dalje a on me vraća! aj da bar liči na nešto, ovakoo...
Sve u svemu, početno oduševljenje je ubila Enma i vatra biće pravo čudo ako nastavim do kraja. Ako i sledeći neki nivo bude sve ovo slično ili sledeći boss ovako glup definitivno ću prestati, imam baš malo slobodnog vremena ne želim da ga gubim. A stvarno mi se dopalo sve na početku, baš sam mislio da ću da igram.
Jedino što stvarno vredi (za ovo vreme što sam igrao) je sam fajt. Sve ostalo mi je prosek i ispod proseka.
Ali svakako vredi probati. To što se meni nisu neke stvari dopale je, pre svega, lični utisak.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2022, 17:58   #19
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.541
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Nioh

Po meni mogao si da preskocis prvi Nioh i igras odmah drugi.Prica drugog ima nekih dodirnih tacaka sa pricom prvog ali uopse nije nastavak price, vec druga prica, drugi junak, sto ce ti odgovarati ako ti se William nije svideo, a momente kakve imas u prvom delu, zbog kojih sam i ja vise puta ostavljao igru po strani, nema.Jednog bosa u drugom delu sam prokleo jer je mehanika borbe sa njim uzasna.Poput prvog bosa u prvom delu u potpalublju, u smislu veliki bos, mali prostor a ovaj ko navijen napada.Generalno mi je drugi Nioh bio kao rimejk prvog Nioha sa ispravljenim nekim stvarim i prijatniji za igru puno.Isto sam kao i ti kod vampirice ostavio igru na duzi period, pa je opet zaigrao, pa mi onda naisla neka centipeda ogromna sa isto tako nekom mehanikom koja je uzasno smarala i tako...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
NaraYan (19.7.2022)
Stara 19.7.2022, 1:14   #20
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Nioh

Pa super onda, ako zabatalim ovo (a šansa je da hoću jer tek svake druge nedelje imam vremena) videću da probam taj drugi deo prvom prilikom. Meni je sasvim dovoljno to ako su ove stvari o kojima naričem malko ublažene.
Nek je samo dobra seča. A dobra je, mislim dopalo mi se. Svakako ću još malo ovog keca da probam pre nego što stvarno odustanem.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com