Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2020, 20:39   #581
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.579
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.814 puta na 1.692 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

I ako ne sporim da je The Last of Us remek delo, kao i Half-Life 2, svaka na svoj nacin, obe igre imaju slicnosti, ali i razlike. Samo isto tako obe igre imaju manu zbog koje bi neke manje poznate igre mozda i bile razapete na krst, a ticu se AI-a. U TLOU protivnici cesto umeju da ignorisu saborca, najcesce Eli, i ako im se nalazi ispred nost i da jure igraca, Dzoela, dok kod HL2 AI saboraca u nivoima kada ide rokacina sa Combine truperima u gradu, pa kada blokiraju hodnike i uske prolaze da ne moze covek da se krece, ume da iritira. Cudi ma da je malo ko to uopste i pominjao kao manu ovih igara...
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2020, 6:00   #582
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Uspeo da uguram još par sati. Izašao iz velikog grada i sada sam u prvom sledećem. Dizajn i atmosfera uopšte su predobri. Još sam ovih dana u gužvi ali čim mi se otvori pola sata ja odmah pogled na gamepad skrećem, ne sećam se kad sam poslednji put imao ovakav drajv da igram. Samo je glupi odmor baš u sred TLoU našao da se uvali, tako da sad idem na prinudnu pauzu.

Tek mi sad pade na pamet da nisam guglao koliko traje prelaz, nadam se da ima 15ak sati... Mada sa mojim stalnim blejanjem u horizont ima da bude duže od proseka garant.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2020, 9:37   #583
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Pa tako nesto oko 15h traje prelaz.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2020, 12:25   #584
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom The Last of Us

To će taman biti 20+ kod mene, dok zavirim u svako ćoše, nagledam se zalazaka, itd.

Mada, dobra stvar je što kad igraš ovako kasno, već imaš drugi deo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
ezenkiel (5.10.2020)
Stara 4.10.2020, 14:53   #585
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
...Mada, dobra stvar je što kad igraš ovako kasno, već imaš drugi deo.
[ Bu-ha-ha-ha...Momci iz pokreta otpora protiv dvojke, čim je ovaj odigra tako brzo posle keca, jasno će mu biti kakva je blasfemija od igre u pitanju. Ili će izvršiti sepuku čim odloži gejmped, ili će nam se pridružiti na barikadama... ]


Uzgred, povremeno banem na https://www.metacritic.com/game/play...-of-us-part-ii , čisto da pogledam stanje na semaforu. Već duže vremena se kezim zbog sledećeg: "crveni" su daleko od toga da daju samo nule (ima tu i kečeva, trojki, četvorki), ali ovi "zeleni" u 99,99% slučajeva daju samo čiste desetke.

Poslednja ispravka: torivoje (4.10.2020 u 15:01)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2020, 16:18   #586
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.633
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
[ Bu-ha-ha-ha...Momci iz pokreta otpora protiv dvojke, čim je ovaj odigra tako brzo posle keca, jasno će mu biti kakva je blasfemija od igre u pitanju. Ili će izvršiti sepuku čim odloži gejmped, ili će nam se pridružiti na barikadama... ]


Uzgred, povremeno banem na https://www.metacritic.com/game/play...-of-us-part-ii , čisto da pogledam stanje na semaforu. Već duže vremena se kezim zbog sledećeg: "crveni" su daleko od toga da daju samo nule (ima tu i kečeva, trojki, četvorki), ali ovi "zeleni" u 99,99% slučajeva daju samo čiste desetke.

Meni je kec bio dosadan, dvojka mi je bila odlična. A što se tiče user review-ova, pa naravno da će biti ekstremista u oba slučaja. Definitivno nije igra koja je uber-revolucionarna, ali za ono što pokušava da bude, uspela je u tome - da ponudi zanimljivu priču, odličan gameplay, načini hrabre poteze i podeli publiku.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2020, 13:29   #587
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom The Last of Us

The Last of Us Remastered je dobio patch koji donosi ogromno unapređenje u vidu učitavanja igre:

TLoU | PS4 Loading Times Comparison:

https://youtu.be/wdcHcTTK57s
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
ezenkiel (26.10.2020)
Stara 5.11.2020, 21:45   #588
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Upravo završio glavnu priču, ostao mi Left Behind. Šta da kažem, igra je apsolutno fenomenalna i kraj mi je extra. Počeo sam par dana pred odlazak na odmor i bilo mi je žao što moram da je ostavim neko vreme.

Zanimljivo je da je u svojoj srži vrlo prosta, sotry driven linearna cover pucačina/šunjalica. Ali to što nudi je ispeglano vrhunski, likovi i svet su potpuno uverljivi, nivoi često prelepi, gameplay je zabavan, umerena muzička podloga dodaje na atmosferi na najbolji mogući način. Animacija likova me je takođe oduševila. Npr. kada trčim niz ulicu pa priđem preblizu zidu a Joel se u trku osloni na njega rukom i blago ispravi pravac kretanja, umesto da samo debilno šlajfuje uz njega kao u većini igara. Neki takvi detalji baš stvaraju utisak da pred sobom imam nešto posebno, što ne može svako da napravi. Mislim da je uz Dark Souls ovo igra koja mi je obeležila odlazeću deceniju i ide u neku ličnu top listu favorita.

Inače sam igrao na hard i nije teško uopšte, taman kako treba da ne trčim kroz igru i da zaginem par puta. Municije sam uvek imao dovoljno.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2020, 21:58   #589
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Upravo završio glavnu priču, ostao mi Left Behind. Šta da kažem, igra je apsolutno fenomenalna i kraj mi je extra. Počeo sam par dana pred odlazak na odmor i bilo mi je žao što moram da je ostavim neko vreme.

Zanimljivo je da je u svojoj srži vrlo prosta, sotry driven linearna cover pucačina/šunjalica. Ali to što nudi je ispeglano vrhunski, likovi i svet su potpuno uverljivi, nivoi često prelepi, gameplay je zabavan, umerena muzička podloga dodaje na atmosferi na najbolji mogući način. Animacija likova me je takođe oduševila. Npr. kada trčim niz ulicu pa priđem preblizu zidu a Joel se u trku osloni na njega rukom i blago ispravi pravac kretanja, umesto da samo debilno šlajfuje uz njega kao u većini igara. Neki takvi detalji baš stvaraju utisak da pred sobom imam nešto posebno, što ne može svako da napravi. Mislim da je uz Dark Souls ovo igra koja mi je obeležila odlazeću deceniju i ide u neku ličnu top listu favorita.

Inače sam igrao na hard i nije teško uopšte, taman kako treba da ne trčim kroz igru i da zaginem par puta. Municije sam uvek imao dovoljno.
Zadnja scena i nakon toga ova numera

Video


dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2022, 10:54   #590
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: The Last of Us

Poslednjih dva i nešto meseca sam konačno našao malo vremena za igranje. Na ekstremnu preporuku drugara koji se kune u ovo, kupio sam remaster i krenuo.
Ni posle oko 6-7 sati igranja nije uspela da me uvuče u svoj svet. Kao prvo, na sam pomen bilo čega sa zombijima mi se javlja isti osećaj ko za turbo folk. Stvarno ne volim tu tematiku.
Druga stvar, sam gameplay mi nimalo nije legao, imao sam osećaj kao da ovaj lik ima jedno 400 kila, sve mi nekeko tenkovski deluje, baš mi ne leži ovakav gameplay.
Priča, ovo što sam do sada video, ništa vauvau, samo što je malo lepše pripovedano. Generalno mi je lični utisak meh, možda i zbog očekivanja.
Sve u svemu, epilog je bila deinstalacija negde oko polovine igre.

E sad, ono što je za svaku pohvalu i gde igra briljira je generalna atmosfera, scenario je ok, likovi su lepo izgrađeni i sve u vezi sa time tehnički super odrađeno. Prizori i svet su odlični.
Jasno mi je zašto se sviđa ljudima ali meni to nije bilo dovoljno. Nikad mi grafika i te stvari npr nisu primarne.
Ovo sam prvo uzeo da igram kad sam krenuo sa isprobavanjem propuštenih igara pa mi nije baš najsvežije ali mi ostaje taj genrealni utisak da mi nije bilo zabavno i da mi je bilo naprono da igram. Baš sam se silio.
A možda i nije bilo vreme za ovo. Neka je u library, poznajući sebe nije isključeno za godinu dve da se vratim i čak da mi se dopadne.
Ono što znam je da sada posle ovog iskustva sa prvim delom sada neću ni da se upuštam u nastavak.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2022, 13:34   #591
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.541
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Ako si stigao do pola igre a Dzoel i Eli ti nisu postali clanovi porodice, onda je najbolje bilo da je deinstaliras. Ne radi se u igri ni o grafici ni o zombijima, vec o njihovom putovanju... po meni...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
ezenkiel (16.9.2022), ogisha (19.7.2022)
Stara 19.7.2022, 14:43   #592
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: The Last of Us

Verovatno nisam ni na pola bio, ne sećam se tačno gde sam stao.
To putovanje se odvija u ovom settingu i kroz ovaj gameply tako da je neodvojivo.
Lepo je kad neka umetnost može da dotakne kao ova igra što je dotakla mnoge. S te strane ima veliku vrednost. To je cela poenta i baš mi se sviđa taj aspekt. Mene za ovo vreme nije.
Mislim, ono, simpa priča, lepo i profi urađeno ali nije baš Mask of the Betrayer.
Ima tu malo i onoga... kad omatoriš i preturiš masu svega i svačega preko glave, teže se fasciniraš i oduševljavaš. Plus deset godina radim posao koji zahteva razne emotivne blokade i mehanizme da ne bi prso, definitivno je deo razloga zašto nisam imao taj nivo emocionalne koncekcije sa likovima.
A i nabustao mi očekivanja moj friend samo tako, mislim kad ti neko ko je u suštini gamer kaže da je jedna od najboljih stvari koju je odigrao...

Da rezimiram, igra je objektivo odlična, subjektivno prosečna. To što meni neke stvari nisu legle, ne treba nikom ništa da znači
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2022, 19:49   #593
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.633
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Sačekaj rimejk, poboljšaće dosta zastarelih gejmplej elemenata. Dvojka je korak ispred većine modernih igara i dalje, kad su u pitanju combat, akcija, surovi realizam i facijalne ekspresije (jedino novi Horizon tu može da joj parira).

I mene kec nije uvukao toliko a odigrao sam ga pre dve godine, dakle zakasnio dosta na taj izvorni hajp, a činjenica je da je dosta igara posle preuzelo sličnu shemu priče - zaštitnička figura i dete. Dvojka ide korak dalje i ja obožavam dvojku definitivno.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
NaraYan (20.7.2022)
Stara 19.7.2022, 22:22   #594
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.537
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
NaraYan kaže: Pregled poruke
Verovatno nisam ni na pola bio, ne sećam se tačno gde sam stao.
To putovanje se odvija u ovom settingu i kroz ovaj gameply tako da je neodvojivo.
Lepo je kad neka umetnost može da dotakne kao ova igra što je dotakla mnoge. S te strane ima veliku vrednost. To je cela poenta i baš mi se sviđa taj aspekt. Mene za ovo vreme nije.
Mislim, ono, simpa priča, lepo i profi urađeno ali nije baš Mask of the Betrayer.
Ima tu malo i onoga... kad omatoriš i preturiš masu svega i svačega preko glave, teže se fasciniraš i oduševljavaš. Plus deset godina radim posao koji zahteva razne emotivne blokade i mehanizme da ne bi prso, definitivno je deo razloga zašto nisam imao taj nivo emocionalne koncekcije sa likovima.
A i nabustao mi očekivanja moj friend samo tako, mislim kad ti neko ko je u suštini gamer kaže da je jedna od najboljih stvari koju je odigrao...

Da rezimiram, igra je objektivo odlična, subjektivno prosečna. To što meni neke stvari nisu legle, ne treba nikom ništa da znači
Opušteno.
Ne trebaš uopšte da se pravdaš I objašnjavaš zašto ti se nešto ne dopada. Nije sve za svakoga.
Uostalom, gejmplej jeste najlošiji deo ove igre.
Priča je odlična, ali naravno kad igras sada, posle dosta godina, a bilo je igara sa sličnim temama, ne deluje toliko dobro.
Uostalom, meni je ovo super igra, a opet mislim da jeste malo više i izvikana, te stoga svako ko je pokrene očekuje nešto neverovatno i nikad viđeno pa se samim tim negde i razočara.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
ezenkiel (20.7.2022)
Stara 4.8.2022, 10:52   #595
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: The Last of Us

Samo kažem
Ja u suštini ne volim ove "cinematic" igre koje se upinju da budu film. Isti mi je ovakav i Uncharted. Više su to igre za neki casual gaming. Tako mi se čini.
I sad sam se setio šta ću ako se nekad budem vratio da završim, stavim na najlakše moguće. Ako ima tako neki story mod, ne sećam se.
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2022, 12:05   #596
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.633
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Ima story mode. A druga igra je dobila (zasluženo) brojne nagrade i za accessibility opcije, gde je uz audio cues omogućeno čak i slepim gejmerima da je pređu do kraja.
Pritom imaš i dosta dodatnih opcija da sebi olakšaš (ili otežaš) igru.
Ja sam dvojku prešao na grounded drugi put, tu mislim da se zaista oslika koliko je borba izuzetno dobro odrađena, potpuno drugačiji doživljaj igre

Sad kad posle godinu dana igram po treći put na hard, deluje mi prelako. Al opet, lako mogu da pomerim neke opcije gore ili dole, u zavisnosti recimo koliko želim da kopam svaku fioku za resursima ili ne.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
postapokaliptična, the last of us

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com