Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.2.2017, 17:23   #561
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Pređena igra na hard, oko 19 sati mi je trebalo baš sam zavirivao u svaki ćošak.
Priča, likovi, gluma, dijalozi, scene...sve to je za klasu bolje urađeno u odnosu na sve ostale igre koje sam igrao do sada. IMO na nivou nekog veoma dobrog AAA filma, odnosno neviđeno do sada u igrama. Dok sam igrao jedva sam čekao da vidim novu cutscenu i da vidim šta se dalje dešava.
Sam svet je isto odlično odrađen, autentično sa mnogo detalja, stvorena baš odlična atmosfera. Uživao sam da istražujem recimo napuštene kuće i čitam pisma koja sam nalazio.
Sam gamepay iako prilično dobar mislim da nije baš na nivou ostatka igre i gore navedenih stvari, ima dosta ponavljanja recimo sa pomeranjem kutija, penjanjem i prelaskom Ellie preko vode. Takođe borbe sa ljudima mi često nisu bile zanimljive i često je nephodno mnogo šunjanja što mi se nije baš svidelo.
Takođe znalo je da zasmeta da dok se ja šunjam Ellie ili neko drugi od saputnika trčkara okolo ili stane ispred mene, par puta mi se desilo da mi Ellie prepreči put i zablokira me, ali kapiram da te stvari verovatno nisu mogle biti bolje odrađeno na PS3.

Sve u svemu fenomenalna igra, predivno a rekao bi i jedinstveno iskustvo.
DLC je isto isto odličan, verovatno će se još jednom preći igra ali na survivor, a nakon toga jedva čekam da vidim TLoU2.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2017, 20:33   #562
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

већ сам рекао,tlou је у суштини нешто што је и пре виђено,али је урађено на тако добар начин да је то језиво
дефинитивно нешто најбоље што сам играо и један од разлога због којег сам узео PS4
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2017, 21:40   #563
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Mislim da je gameplay (mehanika igre i borbe recimo) već manje-više već viđen i da nije baš nešto bolji nego kod nekih drugi dobrih igara,
ali zato stvari poput priče, likova, glume, dijaloga, scena...su stvari koje su urađene na nivou koje nisu viđene do sada u video igrama, baš ogromana razlika što se tiče tih stvari u odnosu na sve ostale igre.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
ezenkiel (25.9.2020)
Stara 12.2.2017, 22:05   #564
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Definitivno osjetis nesto kada cujes ovo

Video


Oni koji su igrali igru znaju kada ide ova numera
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
maremas (12.2.2017), Ocelot (12.2.2017), Vladimirus86 (15.8.2017)
Stara 13.8.2017, 17:01   #565
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.887
Zahvalnice: 779
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Da se i ja pridružim klubu, uzeh remastered za ps4. Igra pređena, zaista pravo remek delo, i na ps4 izgleda prelepo.

Mislim da je ovo savršena formula između dobre priče i gameplay-a, nešto što recimo Quantic Dream još uvek pokušava da nađe ali im ne uspeva jer se previše fokusiraju na cinematic iskustvo a premalo na gameplay. Nije da je gameplay LoU nešto neviđeno ali je tako dobro izbalansiran sa pričom da je ukupan utisak neverovatan.

Upravo se degustira dlc, šta reći, hoću još...
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2017, 17:40   #566
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

čitam kako last of us mp bolje radi na ps4 nego na ps4 pro gde pada fps
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2017, 21:42   #567
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.887
Zahvalnice: 779
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Završih i Left Behind. Šta reći, svaka čast!
Pretpostavljam da će se dvojka pojaviti sledeće godine?

p.s. Skroz prazno se osećam sada.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2017, 8:53   #568
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Završih i Left Behind. Šta reći, svaka čast!
Pretpostavljam da će se dvojka pojaviti sledeće godine?

p.s. Skroz prazno se osećam sada.
Ne bi se previše nadao, ono što su skoro do sada prikazali i rekli o dvojci, deluje kao da nije dugo u izradi, najverovatnije izlazi 2019.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2018, 1:05   #569
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Last of Us

Odigrao i ja konacno, doduse na PS NOW. Nije toliko strasno (kvalitet slike), jednostavno nisam mogao da izdrzim

U pocetku mi je bila onako, impresivna grafika, odlicna gluma i svakako zanimljiv gameplay....Ali nisam bio preterano odusevljen....I onda nakon malo duze igre, kada se malo naviknes na kontrole, pohvatas sistem i malo dublje udjes u pricu....Maestralno.

Sta reci, jedna od najboljih igara koje sam ikada igrao....Prica, gluma, igrivost, atmosfera, muzika, sve bas sve. Sto rece Vladimirus pre godinu dana ovde, osecas se prazno posle igre....Remek delo

Nadam se da ce dvojka biti makar upola dobra kao prvi deo, i nadam se da ce se odigrati na PS4 kako valja i trebuje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2018, 1:17   #570
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: The Last of Us

Sad sam od ortaka uzeo PS3.. E sad, kako se docepati RDR i ove igre - a da ne udari po dzepu? (Nikad nisam bio konzolas )
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2018, 8:54   #571
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Sad sam od ortaka uzeo PS3.. E sad, kako se docepati RDR i ove igre - a da ne udari po dzepu? (Nikad nisam bio konzolas )
Kupis polovne igre ili na KupujemProdajem ili iz neke druge radnje izvan zemlje. A tu je I eBay.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2018, 13:49   #572
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Kupis polovne igre ili na KupujemProdajem ili iz neke druge radnje izvan zemlje. A tu je I eBay.
Uzeo...mislim pozajmio... Suludo je da kupujem igre za konzole.. A nisam trenutno u BG, ovde u Valjevu ne vidim da neko iznajmljuje
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2018, 7:46   #573
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Interesantan detalj na koga malopre naleteh - deluje kao da su autori igre inspiraciju za izgled napuštenih gradova tražili u stvarnosti (Bejrut , 1982 , linija razgraničenja između zaraćenih strana).Liči na neke od nivoa TLoU-a , zar ne ?

torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 13:01   #574
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Trista godina od izlaska igre konačno je se i ja dokopah. Okrenuo svega par sati sinoć i danas ali kvalitet se odmah vidi, na sve strane. Pre svega, ovo tehnički i dalje izgleda sasvim fino, glasovna gluma je vrhunska, muzička podloga takođe (low key akustična gitara), dizajn svega takođe, atmosfera takođe, kretanje likova i interakcija sa objektima takođe. Borbeni sistem za sada funkcioniše odlično, sve prosto radi kako treba od šunjanja do otvorenog napucavanja. Počeo sam na hard, nikada nemam više od nekoliko metaka u magacinu što nameće oprez. Zato mogu da računam da samo jedan metak smešten pravo u glavu obara običnog čoveka. Saborci su intuitivni pa mogu da računam da će i Tess skinuti nekog čim je u prilici.

Sve nabrojano kad klikne zajedno baš uvlači jer postoji osećaj pravih likova, osećaj pretnje, postoji potreba da se investiram u dešavanja na ekranu. Uključio sam samo da vidim kako to izgleda i zaboravio da isključim. Jedino što ću praktično odmah morati na pauzu od makar dve nedelje ali kud sam čekao 7 god. mogu i još koju nedelju.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 13:17   #575
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Tek cea vidjeti sta te ceka. Ja sam na kraju samo spustio gamepad I gledao u TV dok se vrtio credits I fenomenalna muzicka podloga. Jednostavno nema sanse da te ostavi ravnodusnim.

Usput igra je jos bolja ako si ljubitelj Half Life 2 jer jako podsjeca na putovanje Gordona I Alyx.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
ezenkiel (2.10.2020)
Stara 2.10.2020, 15:25   #576
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 566
Zahvalnice: 1.570
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Malo je reći fantastična igra, završio sam je prvi put prekjuče, i stvarno nemam riječi. Igram igre već nekoliko desetina godina, bilo ih je mnogo koje sam uživao igrajući i koje su me izuzetno zabavile.

Ne znam kako je bilo kod vas, i ne znam da li je već bilo priče o ovome ranije, pošto Sony imam tek dva mjeseca, još ga učim, navikavam se na kontroler, pa nisam zalazio u ove djelove foruma. Ali ajde da kažem kad sam već tu (možda sam za posmatranje ), bez obzira što sebe smatram hipersenzibilnom osobom, samo dvije-tri igre u životu su me emotivno dotakle - Syberia 1, Brothers : Tale of two sons, pomalo i ova nova Innocence: A plague tale, a još se sjećam i scene iz Starcraft-a kad su nakon New Gettysburg misije Terrani napustili Sarah (osjećao sam se kao da su mene lično izdali ) E, The Last of Us me je konstantno držala pod emotivnim nabojem, osjećao sam kako se izgrađuje ljubav među likovima i međusobna brižnost, a i na kraju kao da sam lično osjetio Joelov bijes i mržnju -kao da je u pitanju živ čovjek, a ne lik iz igre - da ne spojlujem sad, samo da kažem da smatram da bih definitivno i ja učinio isto na njegovom mjestu (ako bih uopšte stigao tako daleko, mislim da bi me prvi metak prvog protivnika patosirao ) Isto tako sam saosjećao sa Ellie u Left Behind, i osjećao njenu odlučnost na kraju ...

Ma, što se mene tiče, ova igra je umjetničko djelo - vrhunska izvedba, budi emocije i ima poruku.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 16:12   #577
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Trista godina od izlaska igre...
jesi uzeo igru sa left behind DLC-jem?
vredi odigrati,odličan je.
radnja se dešava pre upoznavanja sa joelom,i taj neki njen put i stvari kroz koje je prošla do poznanstva sa ovim.
ako zanemariš lezbejsku priču,imaš odličan DLC koji nije pametno preskočiti.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
ezenkiel (4.10.2020)
Stara 2.10.2020, 17:22   #578
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.538
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.481 puta na 3.994 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
jesi uzeo igru sa left behind DLC-jem?
vredi odigrati,odličan je.
radnja se dešava pre upoznavanja sa joelom,i taj neki njen put i stvari kroz koje je prošla do poznanstva sa ovim.
imaš odličan DLC koji nije pametno preskočiti.
Najbolje fino opisi citavu igru da se ne muci.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 17:51   #579
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

nema ni najmanjeg spojlera,sve što je napisano,osim deo za lezbejke,a to već svi znaju,piše i na kutiji igre ako sadrži dlc.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2020, 19:12   #580
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.293
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.963 puta na 2.385 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Usput igra je jos bolja ako si ljubitelj Half Life 2 jer jako podsjeca na putovanje Gordona I Alyx.
Kinda jesam, tj. rado sam igrao HL2 i epizode ali nisam baš neki vatreni fan. Inače već jesam, i pre tvog pominjanja, u par navrata imao HL2 flashback dok se provlačimo sporednim uličicama, kanalizacijama, itd. Imaju sličan fazon "vožnje" kroz nivoe. TLoU je ipak više moj tip igre od HL pa mi se više i sviđa 3rd person izvođenje, atmosfera, glavni lik koji nije blanko, itd.

Inače sam video da ima Left Behind u start meniju i piše da se preporučuje nakon glavne igre pa ću tako i uraditi. Za Ellie znam zbog trejlera drugog dela i ne tiče me se, nek se dete mazi sa kim voli.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
postapokaliptična, the last of us

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com