Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2006, 0:30   #1
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Testovi monitora Saše Uzelca

Moram da priznam da me dugo ni jedan test nije odusevio koliko poslednji test monitora Sase Uzelca u majskom SK-u. Konkretni modeli mi cak i nisu bili interesantni, ali je test perfektan - neverovatno mnogo pravih, vrednih informacija i za upucene i one koji to nisu.

Prizeljkivao sam da on pocne da se "bavi" monitorima u sk-u i konacno se i to desilo. Posto je kod nas mnogo ljudi koji imaju izuzetno malo ili ni malo iskustva sa tft monitorima, a carsijskih prica je SVE VISE, smatram da bi bilo najbolje da Sasa i dalje radi testove (i samo Sasa ) sa sto vise "licnog" u njima. Suvoparnih testova sa podacima je stvarno dosta i kod nas i u inostranstvu. Citajuci Sasine testove manje ili vise interesantnih modela monitora, apsolutno SVI ce moci mnogo da nauce.

Ovakav nacin opisivanja monitora mi najvise lezi i bicu slobodan da kazem da ni u jednom domacem, kao ni stranom casopisu nisam procitao kvalitetniji test, a procitao sam ih stvarno mnogo jer me ta oblast izuzetno interesuje.


Da ne duzim, Sasa all the way
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2006, 18:21   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

I ja sam to primetio,zapravo tako nekako i treba da se pise o uredjajima konkretno ovde o monitorima.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2006, 23:27   #3
epicAdrian
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 94
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

ma sve mozhe samo da Branko Mitic ne radi testove monitora, notebookova i sl., njegove recenzije me bash smaraju.
epicAdrian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 12:16   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Citat:
epicAdrian kaže:
ma sve mozhe samo da Branko Mitic ne radi testove monitora, notebookova i sl., njegove recenzije me bash smaraju.
Zasto?
Tekstovi su mu odlicni i razumljivi,po mom misljenju,a vidi se i da je prilicno iskusan u tom poslu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 14:51   #5
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Prvo, hvala i na pohvalama i na kritikama.

Testove monitora ja radim "iz nuzde" i nisam siguran da ce to potrajati, tj. potrajace dok se ne nadje neko drugi za taj posao.
Branko Mitic nece vise pisati za SK, nbookove ce "raditi" Petar Marinkovic (zanima me vas komentar u vezi njegovih tekstova) a monitore ja dok se ne nadje neko drugi.

Pozdrav!

Poslednja ispravka: Sasa (30.4.2006 u 15:01)
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 14:59   #6
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Ja sam ovo i imao potrebu da napisem jer sam prosto znao da neces nastaviti da pises, pa rekoh da stvorim neku atmosferu u kojoj bi nastavio
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2006, 22:23   #7
epicAdrian
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 94
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Citat:
Dimo kaže:
Zasto?
Tekstovi su mu odlicni i razumljivi,po mom misljenju,a vidi se i da je prilicno iskusan u tom poslu.
Ma ok,
kontam i ja da je on isqsan u testiranju njih, al' ja sam jednostavno stekao takav utisak.
npr. kada opisuje neke slichne modele u jednom te(k)stu pa naglasi na pochetku koje su im iste specifikacije, a posle josh nekoliko puta ponavlja te iste specifikacije, to me je bash ono iritiralo...
zatim "spoljashnji" opis notebookova i monitora mi se nije svidjalo kako opisuje, i sveukupno gledano njegovi tekstovi mi se bash ono nisu svidjali...

Btw drago mi je da Highl1 sada opisuje notebookove i pda/smartphonove, njegove recenzije gotivim GO GO Highl1
epicAdrian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 13:05   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Citat:
Sasa kaže:
nbookove ce "raditi" Petar Marinkovic (zanima me vas komentar u vezi njegovih tekstova)
Sad sam procitao njegovu recenziju onih sest laptopova u zadnjem broju SK-a i moram da priznam da momak odlicno pise.Tekstovi su mu originalni i razumljivi i posle citanje covek zna sta da kupi(zbog cega uostalom i volim stil pisanja Djordja Nagulova,covek je siguran posle citanja negovih recenzija kakva je igra i sl).Mozda mu je mala mana sto ide previse u detalje(mada to cesto nije na odmet kad su laptopovi slicni i kad sitnice odlucuju),postoji izreka "Djavo lezi u detaljima"
Interesuje me samo jedno:Procitao sam na jednom mestu u tekstu da ce korisnici koji se odluce da uzmu neki drugi laptop osim Toshiba Qosmio morati da imaju na umu da ih vrlo brzo ocekuje dodatni trosak za jos 512MB RAM-a.Pa zar nisu komponente kod laptopova zalemljene na maticnoj ploci i da nema mogucnosti kasnijeg menjanja Mozda gresim,ali mi se cini da je to tako bilo do sada...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2006, 13:24   #9
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Citat:
Dimo kaže:
Interesuje me samo jedno:Procitao sam na jednom mestu u tekstu da ce korisnici koji se odluce da uzmu neki drugi laptop osim Toshiba Qosmio morati da imaju na umu da ih vrlo brzo ocekuje dodatni trosak za jos 512MB RAM-a.Pa zar nisu komponente kod laptopova zalemljene na maticnoj ploci i da nema mogucnosti kasnijeg menjanja Mozda gresim,ali mi se cini da je to tako bilo do sada...
Što se tiče menjanja komponenti, tako je kao što kažeš. Ali ostavljena je mogućnost da se dodaje memorija (možda ne kod svih laptopa, ali kod većine jeste). Drugo je pitanje kakva memorija unutra "ide".
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2006, 3:30   #10
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Citat:
VojaM kaže:
Što se tiče menjanja komponenti, tako je kao što kažeš. Ali ostavljena je mogućnost da se dodaje memorija (možda ne kod svih laptopa, ali kod većine jeste). Drugo je pitanje kakva memorija unutra "ide".
Na stampanoj ploci je najcesce sve sem memorije, ona se nalazi u SO-DIMM slotovima koji su zalemljeni za plocu i tako se moduli mogu vaditi i menjati. Ponekad je izvesna kolicina memorije zalemljena za stampanu plocu ali uvek makar jedan SO-DIMM postoji za prosirenje. Veci nbookovi imaju dva.
Drugo, u poslednje vreme pojavljuju nbookovi sa izmenjivim grafickim karticama, retko, ali u sve vecem broju.

Toliko na tu temu, sve dalje, ako bude potrebno, u novi topic.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 17:21   #11
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

I u junskom broju, odlican tekst...
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2006, 20:07   #12
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Citat:
Ivan® kaže:
I u junskom broju, odlican tekst...
Apsolutno se slazem,pravo je zadovoljstvo citati njegove tekstove.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2006, 3:31   #13
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Na osnovu svega do sad izrecenog, zakljuceno je da Sasi ne preostaje nista sem da sa zadovoljstvom nastavi da radi testove monitora do daljnjeg. D
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2006, 20:54   #14
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Jel moze noko da mi pojasni sta u zadnjem testu monitora znace skracenice TN i PVA. Mozda sam burek, ali nisam video da je to negde napisano. Obicno se pri prvom pomenu kracenice pise sta znaci.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2006, 20:56   #15
Ivan®
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 50
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

To su tipovi panela...


TN = Twisted Nematic
PVA = Premium Vertical Alignment
Ivan® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2006, 20:59   #16
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Hvala, jel to neka nova fora ili nisam dosta pratio monitore?
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2006, 21:55   #17
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Citat:
korisnik kaže:
Hvala, jel to neka nova fora ili nisam dosta pratio monitore?
TFT монитори са TN панелом су мало бржи, доста јефтинији и исплативији али имају лошији приказ слике од монитора са PVA панелом.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2006, 21:57   #18
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Citat:
korisnik kaže:
Hvala, jel to neka nova fora ili nisam dosta pratio monitore?
Мало едукације: http://en.wikipedia.org/wiki/TFT_LCD.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 1:11   #19
VMedic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 186
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Citat:
Ivan® kaže:
Moram da priznam da me dugo ni jedan test nije odusevio koliko poslednji test monitora Sase Uzelca u majskom SK-u. Konkretni modeli mi cak i nisu bili interesantni, ali je test perfektan - neverovatno mnogo pravih, vrednih informacija i za upucene i one koji to nisu.

Prizeljkivao sam da on pocne da se "bavi" monitorima u sk-u i konacno se i to desilo. Posto je kod nas mnogo ljudi koji imaju izuzetno malo ili ni malo iskustva sa tft monitorima, a carsijskih prica je SVE VISE, smatram da bi bilo najbolje da Sasa i dalje radi testove (i samo Sasa ) sa sto vise "licnog" u njima. Suvoparnih testova sa podacima je stvarno dosta i kod nas i u inostranstvu. Citajuci Sasine testove manje ili vise interesantnih modela monitora, apsolutno SVI ce moci mnogo da nauce.

Ovakav nacin opisivanja monitora mi najvise lezi i bicu slobodan da kazem da ni u jednom domacem, kao ni stranom casopisu nisam procitao kvalitetniji test, a procitao sam ih stvarno mnogo jer me ta oblast izuzetno interesuje.


Da ne duzim, Sasa all the way
Ovo me podseca na Djordja Balasevica i njegova chuvena uvlachenja all the way...
Da se razumemo...ja se potpuno slazem da S.U. pise odlichne tekstove vezane za hardware i tu nema mnogo sta da se kaze...ALI,nije mi jasno po cemu su njegovi tekstovi i opisi monitora bolji nego njegovog prethodnika...
Mozda ja ne vidim,voleo bih da mi neko OBJASNI sta je to u njegovim tekstovima toliko bolje od prethodnih...e sad, ako neko ima potrebu da hvali autora za sve ,onda u redu, ali mislim da nije fer prema choveku koji je to do sada radio,jer su i njegovi tekstovi bili veoma dobri...
Ja znam da je sve to subjektivno i da ima svako svoje misljenje, ali ipak malo preterujete...imamo li novog Kuzmu....sve sa fanovima...
VMedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2006, 10:55   #20
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Testovi monitora Sase Uzelca

Citat:
VMedic kaže:
Ja znam da je sve to subjektivno i da ima svako svoje misljenje, ali ipak malo preterujete...imamo li novog Kuzmu....sve sa fanovima...
Skoro pa tako...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
zracenje monitora milos2001 Grafika 38 27.9.2007 16:32
Dva monitora + TV Beagle Grafika 6 16.9.2007 12:30
Zvucnici pored kucista i monitora ghostface Zvuk na računaru 4 20.12.2006 1:04
Zujanje monitora D.J.Quimby Ostale komponente 3 16.7.2006 2:15
dilema oko CRT monitora maxx Grafika 17 10.1.2006 21:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com